Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu' nun 4. Lig sayılabilecek seviyede şampiyon olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazıları demişki "Kenan'ı kendi siyasi görüşünden olmadığından dolayı sevmiyorlar."Hadi bu arkadaşlar kendi siyasi görüşünden olanları sevmiyor ama Kenan'ın siyasi görüşünden olanlar,kendi siyasi görüşünden olmayan herkesi vatan haini ilan ediyor.Bu nasıl bir ironidir ben anlamadım.

Owl King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazıları demişki "Kenan'ı kendi siyasi görüşünden olmadığından dolayı sevmiyorlar."Hadi bu arkadaşlar kendi siyasi görüşünden olanları sevmiyor ama Kenan'ın siyasi görüşünden olanlar,kendi siyasi görüşünden olmayan herkesi vatan haini ilan ediyor.Bu nasıl bir ironidir ben anlamadım.
    Tespit gibi tespit.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    sukadar sayfa yazı olmuş bir kişide dememiş. bu yarışlar organizasyonlar para ile yapılıyor. sponsorlar ile yapılıyor. bir üst klasmanda milyon dolarlar konuşyor. hemen herkezin diline pelezenk olmuş bir cevap yok siyasi görüş yok cesareti yok. arkadaşlar bu işin bir maddi tarafı var ve kenan bile bu klasmanda yarışabilmek icin bir dönem sponsor bulamıyordu. madem kenan a inanamıyorsunuz ozaman hünerinizi gösterin üst segment yarışlarda sizlerden birini görelim gururlanalım, yada herkez elini cebine atsın kenana sponsor olup biz üst segment bir yarışta yarıştıralım.

ne yazıkki spor dallarıda dünyadaki her şey gibi PARA ya esir olmuş.
    sporun hiç bir türüyle ilgisi olmayan bir abi derki eskiden fakirler top oynar gezginler izlerdi. şimdilerde zenginler top oynuyor fakirler izliyor. Bu durum da net böyle.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani diyorsun ki; Kenan sponsorlarının düdüğünü öttürmek zorunda. Hadi buna da eyvallah diyelim, ama bu düdüğü öttürmenin de bir adabı olmaz mı yahu!?

O çevrelere yakın durursun, fotoğraf çektirirsin, açılışlarına gider kurdalelerini kesersin falan filan... Ama ben milli piyangonun parasını "yimem, haramdır" deyip sonra gidip bir borsa aracı şirketiyle reklam anlaşması yaparsan bunun adı ne olur soruyorum yanlılarına ne olur!

Allah korkusu insana doğru gelmeyen herşeyi yaptırabilir çok yakın geçmişte bunun örneğini gördük. Laiklik bu ülkenin çağdışı bir Arap ülkesi olmamasının teminatıdır. Zıt görüşte olup başarı kazanan birinin sevilmemesi de işte tam bundandır. Yani bu başarıları aynı zamanda kendi dünya görüşünün de başarısıdır.

Atatürk'ün spor, sporcu konusundaki şu sözüyle yazımı bitiriyorum.

Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.
    Pulsar41 bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türk motosiklet alemine katkısı yadsınamaz, başarıları küçümsenemez Kenan'ın.
    Fakat eleştirenlere de çok kızmamak gerek; şöyle bir örnek vereyim;
    Türkiye de, Avrupa da kupa kazanmış bir futbol takımı sorsak, eminim %99 unuz Galatasaray dersiniz.
    Peki 1992 de Sarıyer'in, 1994 de Samsunspor un kazandığı Balkan Kupaları ne o zaman.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    3-5 milyon suriyeliye bakan devlet Kenan Sofuoğlunun yarış masrafını mı karşılayamayacak. Sponsor bulunamıyosa devlet sponsor olsun itiraz eden mi var. Mesele para olsaydı çoktan halledilmişti. Bence Supersport'ta sürekli şampiyon olmak daha üst seviye yarışlarda 8 inci 10 uncu olmaktan daha fazla işine geliyor.
    Thracian ve mehmettayfur bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiçbir şey demiyorum ülkemizin dünya genelinde duyulması birilerine batıyor galiba
    konuyu açan arkadaşa da git sende 5 değil 6-7. lig de şampiyon ol o zaman

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Üst klasmanlarda yarışamamasının nedenini sadece sponsor bulamamasına bağlayan arkadaşlar. Biraz empati yapın ve dünyaca ünlü bir markanın sahibisiniz ve sponsor olmayı düşünüyorsunuz. Motogp de veya SBK da markanızın bol bol görünebilmesi için sponsoru olduğunuz yarış pilotunun sık sık podyuma çıkarak markanızın logoları olan kıyafetlerde, motosikletlerin stickerların da fotoğraflara, tv yayınlarına çıkması gerekmiyor mu? Kenan'ın SBK da ve Moto 2 deki yarışlarında aldığı sonuçları hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Buradan anlaşılacağı üzere kallavi sponsorlar büyük liglerde geleceğini parlak gördüğü ve başarılı bulduğu motosiklet pilotlarına yatırım yapmayı hedefliyorlar. Kenan sponsor bulamıyorda o yüzden moto gp de yarışamıyor safsatasını kenara bırakın lütfen. Bence artık Kenan, European Junior Cup tan WSS ye geçen ergen pilotlarla yarışmayı bırakıp geleceğin genç Türk pilotlarına tamamiyle eğilip onların direktörlüğünü yapsa çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Hatta TOMSFED başkanlığına geçip Türkiye'nin motor sporlarında daha aktif daha başarılı hale gelmesinde en büyük etken olabileceği yadsınamaz.
    Metehan07-70 bunu beğendi.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    kenan sofuoğlu'nun şampiyonlukları = 4. ligde gol kralı olmak.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Şurda en fazla 2-3 yıl daha yarışır. Zirvede bırakmak varken üst lige çıkıp ne yapsın. Sponsoru falan bahane etmeyelim. Gerek de yok. Biz onu şampiyon olarak kabul ettik. Toprak Razgatlıoğlunu destekleyelim yetenek varsa o çıksın üst liglere, daha genç.

Bende Kenan gibi motosiklet yarışlarındaki bir sprocunun ne kadar para kazandığını merak ediyorum.
    Devlet Dünya Şampiyonlarına 500 Cumhuriyet altını veriyor. Bunun dışında iddaa gelirleri var ama Kenan bir kere bunu kabul etmediğini söylemişti.
    Yani yarışcı olmak isteyen kişiler bu işten nasıl para kazanır. MotoGP'de 4. 5. olmak yerine Supersport şampiyonu olmak daha mı çok kazandırır.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Sizin yüzünüzden adam kariyerini noktaladı laaa Ha gidin şimdi siz yarışın,siyasetede bulaşmayın,sevmezlerAma gene yarışçakmış.MT deki Rakipleri bekliyomuş
    http://www.milliyet.com.tr/sofuoglu-...4-skorerhaber/

"Herkes bana yıllardır neden Moto GP'de yarışmadığımı soruyor. Yıllar önce Türkiye'den çıkarken, hayalim Supersport'ta yarışmaktı. Moto GP, özel yapım motorların yarıştığı ve markaların çok yüksek rakamlar harcadığı bir kategori. Moto GP'de şampiyon olan takımın adını Repsol Honda değil de THY veya Türk Telekom olsaydı, o motorun üzerinde bugün Kenan ile Toprak otururdu. Bu sezon Moto GP'de yarış kazanan birçok pilotu daha önceki yıllarda zaten geçmiştim. Benim kimseye kanıtlayacak bir şeyim yok. Her kategorinin farklı bir zorluğu ve kullanma tekniği vardır. Kendine güvenen karşıma çıkabilir. Çıkanlar da ne olduğunu görmüştür. Benim standart bir Supersport motoruyla yapacağım dereceyi kimsenin yapabileceğine inanmıyorum" diye konuştu.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Herkes bana yıllardır neden Moto GP'de yarışmadığımı soruyor. Yıllar önce Türkiye'den çıkarken, hayalim Supersport'ta yarışmaktı. Moto GP, özel yapım motorların yarıştığı ve markaların çok yüksek rakamlar harcadığı bir kategori. Moto GP'de şampiyon olan takımın adını Repsol Honda değil de THY veya Türk Telekom olsaydı, o motorun üzerinde bugün Kenan ile Toprak otururdu. Bu sezon Moto GP'de yarış kazanan birçok pilotu daha önceki yıllarda zaten geçmiştim. Benim kimseye kanıtlayacak bir şeyim yok. Her kategorinin farklı bir zorluğu ve kullanma tekniği vardır. Kendine güvenen karşıma çıkabilir. Çıkanlar da ne olduğunu görmüştür. Benim standart bir Supersport motoruyla yapacağım dereceyi kimsenin yapabileceğine inanmıyorum" diye konuştu.
    Kenan vermiş cevabınızı.
    Kafan varsa kask kullan.

Önce şunu yazmadan geçemeyeceğim:
    Birisini ya da bir şeyi eleştirmek için eleştirenin o işi yapmış ya da o başarıyı göstermiş olması gibi bir saçma yaklaşım olmaz. İnsan düşünen, aklı olan bir varlık olduğuna göre, entelektüel kapasitesi dahilinde istediği şeyi, istediği kişiyi eleştirebilme hakkına da sahiptir. Bir şarkıyı beğenmedim diye kimse bana sen çal, söyle de görelim diyemez, başkasına da diyemez, dememeli, derse mantıksal olarak hata vardır orada, ki zaten buna engel olma şansınız yoktur, adam eleştirecek. Kaldı ki, spor, sanat, medya v.b. mecralarda iş tutanlar, yani yaptığı işi halka sunanlar iyi ya da kötü her türden eleştirinin gelebileceğini ve bunun da gayet doğal hatta işin doğası gereği olduğunu bilmek zorundadırlar. İnsanlara şahsi hakaret içermediği sürece en sert eleştirileri getirmek insani bir haktır (hatta gerçek demokrasilerde hakaret etme özgürlüğünün bile çoğu kez eleştiri hakkı olduğu düşünülür).

Bu tespitten sonra, COQ hocamızın yazdıklarının çok isabetli ve doğru olduğunu düşünüyorum. Bilhassa sporda, şahsi siyasi düşünce ve inançlarını çokça ön plana alarak iş yapmak bence de yanlıştır. Ki ne yazık ki ülkemizde içi boş yığınların çokluğu, (ve maalesef devletimizin eğitimdeki hatalarının da sebebi ile) entelektüel kapasitenin, insani kalkınmanın düşüklüğü yüzünden, inanç ve ideolojisini başkalarına lanse ederek kendisini ispatlamaya çalışan insan sayısı oldukça yüksek. Takım tutar gibi inançlı, takım tutar gibi siyasiyiz çoğumuz. Oysa normali bu değil. Burada yaşanan pek çok tartışmanın da ana nedeni bu zannımca. Aynı malum sebeplerden ülkemizde dünya çapında sporcu, sanatçı, bilim adamı v.b. de az yetişebildiğinden, tek tük başarı gösterenleri de normalin çok üstünde abartıyoruz haliyle. Hemen her konuda bunu gözlemlemek mümkün forumda da memlekette de. Bu sebeple bu tarz sanal mecralardaki kalitesizliğin artışı da gayet doğal. Zira bahsini ettiğim şeyleri bünyesinde normalize etmiş, hani az buçuk beyninde kapasite artırımına gitmiş insanlar genellikle ya hiç bulaşmıyor bu tip ortamlara ya da çok az yazıyorlar v.s. v.s.

Kenan benim memleketlim. Babası Motorcu İrfan diye bilinen tanınmış bir motosiklet tamircisi ve binicisiydi. Yani zaten motosiklete doğmuş çocuklardı Sofuoğlu kardeşler, şartlar - en azından motosiklet adına - o kadar da kötü değildi. Baba da motorcu olup çocuklarına bu yolda sıkı destek verince çocuklar yarışçı olabildi. Tabii ki bireysel olarak bu işe yatkın oldukları da çok açık, hatta abartıp genetik olarak bile diyebiliriz, babadan dolayı. Kenan yaptığı işte başarılı mı, evet kesinlikle başarılı, o kategorinin yıllardır şampiyonu, ama bu onun bunun üstüne bir şey koyamadığı için eleştirilmesine engel mi, hayır. Zaten sporun doğasında yok mudur eleştirmek, eleştirilmek. Sadece bunu gazete köşesinde, tv ekranında yapıp hayatını kazanan insanlar var, ki ben pek çoğundan hazzetmem. O halde birileri eleştirdiğinde dellenmenin anlamı yok, dellenseniz de eleştirecekler zira ve en doğal hakları. Kimsenin de yaptığı iş için başkalarının savunmasına (şayet hukuki bir durum değilse bu) ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Kenan işini yapıyor, bulunduğu yerde en iyisini yapıyor ama bunca sene sonra gönlümüz onu daha iyi daha üst seviyelerde görmek de istiyor(du). Olmadı, yaşı itibariyle de olacak gibi görünmüyor. Olay bundan ibaret galiba.

Yoksa eleştiriyi yapan da kendisinin daha iyi yarışacağını filan iddia etmiyor ki, bunun hemen aşağıya çekmek, çekememezlik olarak görülmesi doğru değil, asıl eleştiriyi kaldıramamak, hele hele bizim sevdiğimiz, fanı olduğumuz birinin eleştirilmesi karşısında hemen savunma pozisyonu almaktır sıkıntılı olan. Nasıl övgüyle bahseden varsa, eleştiren de olacak, bu düşünce ve düşündüklerini beyan etme özgürlüğünden başka bir şey değildir, ki en temel insan haklarından biridir. Bizler daha sakin, daha sağduyulu kaldıkça bu işlerde yol alabiliriz, yoksa bugünkü mevcut durumla sürdürülebilir bir toplumsal birlikteliğimiz olmaz. Çünkü her konuda yaklaşımımız aynı yanlış noktalardan oluyor maalesef. Bunda temel neden şüphesiz yukarıda bahsettiğimiz eğitim(sizlik) sistemimizdir. İnsani düzeydeki kalkınma zaaflarımızdır v.s v.s. Uzar gider. (Bahsini ettiğim şey, avm'ler, yollar, köprüler yapmakla alakalı bir şey değildir, yanlış anlaşılmasın, onlarla koşut hatta onlardan daha önce ve ileri düzeyde insani kalkınmadır, ki içine başta kaliteli eğitim olmak üzere sağlık, yığınla sosyal hak v.b. girer)

Klasik demokrasi ya da düşünce özgürlüğü mottosudur(Voltaire'e ait olduğu net değildir): "Söylediklerinin hiç birine katılmıyorum, ama senin onları söyleyebilmen için canımı bile veririm."
    İşte bu noktaya gelebilirse kafalarımız ülke olarak kendimizi bambaşka çıtaları aşıyor olarak bulabiliriz. Zor görünse de umarım buluruz.

Kalın sağlıcakla.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    http://www.worldsbk.com/en/champion/SSP

Çok küçük yaşta insanları Honda, Yamaha gibi markalar takip ediyor. Bunlar genelde İspanyol ve İtalyan oluyor. Ve bir proje gibi onları eğitiyor.
    Bir Marc Marquez bir Jorge Lorenzo böyle yetişiyor.

Kenan Sofuoglu avrupa da doğsaydı. Bulunduğu yer daha farklı olurdu. Ülkenizde motor sporları ne kadar ilerdeyse, sporcunun varabileceği nokta o kadardır.

Kenan Sofuoğlu dünyanın bir çok yerinde bayrağımızı dalgalandırıyor. Ve İstiklal Marşının söyletiyorsa bence başarılıdır.

Karakterini sevmeyebilirsiniz. Kendinden haz etmeyebilirsiniz. Ama motor sporlarına olan ilginin çölde vaha kadar olduğu bir memlekette yaptığı işleri görmezden gelemezsiniz.
    Cloud bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dünya superbike resmi kanalı ne yayınlamış.

Ne o yoksa Türk bayrağımı?

Motosikleti
    Honda CBR 500r
    videoyu kaç kişi ilzemiş? 329!
    kaçı senni linkten izledi? worldsbk kanalının ivzlenme sayısı kaç? MotoGP kanalının izlenme sayıları kaç? belki incelersin de ne demek istediğimizi anlarsın.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    al işte kenanımı kızdırdınız adam kariyerini bırakıyor :D
    RamuthRa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)