Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu' nun 4. Lig sayılabilecek seviyede şampiyon olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    ''kinin sifiiğlini lif idin gitsin kindi dihi iyyisini yipsin''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Moto Guzzi Griso (2007) HD Sportster XL (1997)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan şu an kullandığı 600cc'lik motosikletiyle SBK'ya katılıp 1000'liklerle yarışsın, ilk onda yarışı bitirebileceği pistler var.
    Her yarışında binlik kullanan bir çok pilottan daha iyi derece yapıyor.
    Hem de bunu 600cc ile yapıyor.
    Yani küçümserken bir ayağınız frende olsun ki kaymayın....

Bakın bugün yarışta Kenan'ın ZX6R ile en iyi tur derecesi 1'44.379
    Schmitter; ZX10R ile 1'44.508
    Pesek; R1 ile 1'46.168
    Scassa; Panigal ile 1'45.219
    Al Sulaiti ZX10R ile 1'44.816
    yapmış.

Yarış ortalamalarına bakın, Kenan'ın bir çok SBK yarışçısından çok dha iyi dereceleri olduğunu göreceksiniz.
    Hocam affınıza sığınarak bende sizi eleştireyim. Kendi sınıfınızda dünya şampiyonusunuz hemde 5 senedir. yrışlarda genelde önde başlayıp önde bitiriyorsunuz yani önünüz boş ve dediğiniz tur zamanlarını yapıyorsunuz. Ama saydığınız 1000cclik adamların önleri Kenan gibi açık değil yani tur zamanları boşken atabilecekleri tur zamanlarından kötü. Yani bence bu karşılaştırma olmadı gibi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı mikromotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünya şampiyonu olarak yutturulması bizim şuçumuz. Yarıştığı kategoride 17 yaşında bile bir çocuk varmış. Ülkemiz tam bir komedi.
    hocam hala kurtulabilrisin rabia işareti , osmanlı fotografı doblo vs paylaş yoksa seni afaroz edecekler
    mikromotor ve PiedPiper bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı sarph35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam affınıza sığınarak bende sizi eleştireyim. Kendi sınıfınızda dünya şampiyonusunuz hemde 5 senedir. yrışlarda genelde önde başlayıp önde bitiriyorsunuz yani önünüz boş ve dediğiniz tur zamanlarını yapıyorsunuz. Ama saydığınız 1000cclik adamların önleri Kenan gibi açık değil yani tur zamanları boşken atabilecekleri tur zamanlarından kötü. Yani bence bu karşılaştırma olmadı gibi
    Dikkatinizi bir yere çekmeye çalıştım.
    Hatta araştırmanızı istedim.
    o örneği vermesem de olurdu ama ne demek istediğim anlaşılsın diye verdim.

En iyi tur zamanı önünüzde motosiklet varken de yapılabilir.
    Bir yarış içerisinde en iyi tur zamanı her zaman öndekinden gelmez.
    Ama illa Kenan'ın önünde motor varken yaptığı bir zaman isterseniz 6. bitirdiği Malezya yarışı var.
    Kenan burada 2'22.248 yapmış.
    Aynı gün binliklerin yarışında 2'29.329 yapan var.2'23.041 var.
    Yine kazanamadığı Hollanda yarışında binlikle yarışan 5 pilottan daha iyi derece yapmış.

Ben bir şeye dikkat çekmeye çalışıyorum.
    Yoksa yarışlar aynı tur sayısında yapılsa ve ya yapılan yarış varsa toplam zamana bakıp bir değerlendirme yapmak daha mantıklı olur.

Kenan SBK'da ilk yarışında 3. pilot olduğu halde takım arkadaşı Kiyonari'den 10 sıra önde yarışı bitirmişti.
    Halbuki en iyi tur zamanları hemen hemen aynıydı.
    Yani bu bir kıstas değil.
    2. yarışta ise iki takım arkadaşını da geçti ve yarışı onlardan önce bitirdi.Böyle başka yarışları da var.
    Ama Hollanda'dan sonra işler değişti ve Kenan ne takım arkadaşlarına ne de genel sıralamaya baskı kuramadı.
    Bunların nedenlerine daha önce değinmiştim.

Kenan biraz daha sabırlı olabilse ve bir sezon beklese hem takımından tam destek alacak hem de motordaki eksiklikler giderilmiş olacaktı.
    Hadi sabredemedi geçti.
    Keşke kalıp devam etseydi.
    İlk sezon başarısız görünsede alışma sezonuydu.
    Bir sonraki sezon güzel yarışlar çıkartabilirdi.
    Ama o kalktı gitti motogpde yarıştı.

Şimdi Kenan Moto2'de MotoGp şampiyonu Marc Marquez ile yarıştı.
    Aslında yarıştı demek fazla iyimser olur.
    Bir müddet yarıştılarsa da Fransa'ya kadar birlikte bitirebildikleri bir yarış yok.
    Ya Marquez yarış dışı kalmış ya Kenan.
    Fransa'da ise ilk defa birlikte yarış bitirdiler.
    Marquez 1. Kenan 26. oldu.
    Hollanda yarışı Kenan'ın en kral yarışı.
    Marquez'in arkasında 2. oldu bu yarışta.
    Sonrası zaten yok.
    Marquez'i bir daha kimse tutamadı.
    Adam bugün ne Rossi dinliyor ne Lorenzo.
    Dün Kenan ile birlikte 5. şampiyonluğunu ilan etti kadere bak!
    Velhasıl böyleyken böyle.....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

bence eleştirilerin büyük nedeni kenan sofuoğlu 'nun son zamanlarda siyasi görüşünü açıkça belli etmesidir.Forumda ki bazı cevaplardan da anlayacağınız gibi Türk insanı görüş karşıtına girince saldırmaya başlıyor.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hönkürdüm
    oluroyle bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı kraker_190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence eleştirilerin büyük nedeni kenan sofuoğlu 'nun son zamanlarda siyasi görüşünü açıkça belli etmesidir.Forumda ki bazı cevaplardan da anlayacağınız gibi Türk insanı görüş karşıtına girince saldırmaya başlıyor.
    Sanırım bu bana itafen yazılmış mesaj, Kenan dışı bir örnek vereyim

marquez çaylakken severdim, efendiliğini kaybetti artık onuda izlemek sarmıyor. yada başka bir alandan örnek vermek gerekirse klitschko kardeşleride sevmem

Sporcuların karakteri taraftarı çeker yada uzaklaştırır. saldırı ile alakası yok yani.

Not: Net cevap verebilmek adına bir önceki mesajımı iki kez kontrol ettim, "saldırı" içeren bir tabir bulamadım, sanırım olayı farklılaştırıyorsunuz yada okumadınız/okuduğunuzu anlamadınız.
    kraker_190 bunu beğendi.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bu bana itafen yazılmış mesaj, Kenan dışı bir örnek vereyim

marquez çaylakken severdim, efendiliğini kaybetti artık onuda izlemek sarmıyor. yada başka bir alandan örnek vermek gerekirse klitschko kardeşleride sevmem

Sporcuların karakteri taraftarı çeker yada uzaklaştırır. saldırı ile alakası yok yani.

Not: Net cevap verebilmek adına bir önceki mesajımı iki kez kontrol ettim, "saldırı" içeren bir tabir bulamadım, sanırım olayı farklılaştırıyorsunuz yada okumadınız/okuduğunuzu anlamadınız.
    Markuez sana bi hay bile demedi mi sevmiyorsun?

Ne adamlar var yahu.

KUVVETMİRA hesabı ben de heç anlamıyom bu yarış şeylerinden. AEA videoları olmasa haberim olmazdı motor yarışı yapan bir Kenan olduğundan. Aklıma çok süper bi fikir geldi. Şimdi bu motorcuların hepsi bir yarışsın. Kenan kaçıncıymış görülsün rahat edilsin. Olma mı o şekil? Niye türlü çeşitli şey var yani? Okçuluk dünya şampiyonu kaç tane mesela? Bir kişi mi yoksa onların da ligi bilmem nesi var mı? O zaman esas şampiyon kim?

konu yaş değil de tabiki yinede tebrikler fakat artık burdan hevesini almalı ve daha kaliteli adamlarla yarışmalı

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    https://www.facebook.com/sofuoglu/

ÖNEMLİ DUYURU;
    Milli Sporcumuz Kenan Sofuoğlu 18 Ekim 2016 Salı günü(Yarın) sabah 10:30'da The Marmara Pera otelinde 5. Dünya Şampiyonluğu sonrası basın toplantısına katılacaktır. Sayfamızdan canlı yayınlanacak olan basın toplantısında kariyerinde neden Supersport'u seçtiğinden, yetiştirdiği yeni Milli sporculara kadar sorulan soruları cevaplandıracaktır

Motosikleti
    Pulsar
    Ben Kenanın yaşlı olduğunu düşünmüyorum, fakat onda daha yukarılarda yarışacak cesaretin olmadığını da düşünüyorum, siyasi görüşümüz aynı değil ama beni iligilendirmez görüşü, ben bundan sonra yapacaklarına bakarım,zannedersem artık bu kategoride yarışmayı bırakacak emekli olacak ama keşke kendini geliştirmeyi deneyip 35 yaşına kadar üst ligde yarışsa bakalım ne yapabilecek. Destek var, olgunluk var e hadi heyecanlandırsın bizi bence olumlu olumsuz fikir beyan eden herkes yeni bir heyecanı istiyordur inşallah vazgeçmez yukarıyı zorlar.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Eleştirenlerin büyük bir çoğunluğu Kenan'ın siyasi görüşünü belli ettiğinden yakınıyor.
    Demiyor ki; "benimle aynı siyasi görüşte değil o yüzden yerden yere vuruyorum."
    turkish39 ve Oncuerkn bunu beğendiler.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    80 milyon adam, en sevdikleri spor olan futbolda, milli takım düzeyinde, 320.000 nüfusa sahip İzlanda'ya yeniliyor.

Sonra, motor sporları konusunda çölden beter (ulan adamların ufacık şehirlerinde pistler var 5-6 milyonluk Ankara'da dandik de olsa bir pist yok daha) olan ülkemizden çıkmış, şampiyon olmuş hatta yetmemiş ikinci üçüncü nesil sporcu yetiştirmeye kendini adamış birinin başarıları küçümseniyor.

İnsan olarak sevmiyorum (trafikte tehlikeli hareketler yapıyor videoları bol bol var), politik görüş olarak sevmiyorum ama bunlar benim kendi düşüncemdir. Adam başarılı, iyi ki de var, keşke her sevmediğim Türk vatandaşı böyle olsa.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    motosikletin yaşımı olurmuş isteyen istediği yerde yarışsın bize ne aq...

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Ben 4. Lig şampiyonu olsun demiyorum, yine olsun.
    Ben Kenan'ı "dünya lideri" gibi yutturan algıcılara ve bu zokayı yutan cahillere kızıyorum.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Bi açıdan katılmamak elde değil, madem bu kadar iyi neden yavaş yavaş klasmanını yükseltmiyor? Daha kaç kere Supersport şampiyonu olupta alkışlamamız bekleniyor,

beyler nasıl nefret suçu eğlenceli mi?

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Bu adami siyasi gorusu veya yasam tarzini sporcu kisiliginin onune gecirmesinden dolayi gunahim kadar sevmem,roportajlarini dahi dinlemek zor gelir fakat sportif anlamda Turkiye tarihinde motosikletin 4.ligi de olsa sonucta uluslararasi bir musabakada sampiyon oluyorsa Turkiye adina bunu tebrik etmek lazim.

Umudumuz Toprak artik muthis yetenek fakat o da abisinin kafadan giderse isi zor,sportif anlamda bir direktor gerekiyor bu tarz sporculara yada koc vb.direktifleriyle yonlendirecek,vizyon katacak , boyle kuzeniyle arkadasiyla olacak is degil.

Hepsinin yolu acik olsun tabi,tekrar tebrikler
    000000 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)