Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu' nun 4. Lig sayılabilecek seviyede şampiyon olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    İnsanoğlu bişeye çok alışırsa,o şey artık sıradan gelir...Ne olursa olsun,bir Türkle gurur duyuyorum ve en güzeli de arkasından yetiştirdiği çocuklar da teker teker şampiyonluk için geliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Hey dostum bunu yapmayacaktın..

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    kenan sofuoğlu'nu kaç kişi sever eder ama asla herkes tarafından sevilmeyeceği ortada,
    efsane sporcu, sanatçı, yönetici dediğin ülkede herkes tarafından sevilir, bu adam sevilmiyorsa vardır bi yediği halt kusura bakmayın.
    bunun ne olduğunu da ekranlara bakarsanız anlarsınız zaten.

köprü açılışında palyaçoluk yapan adamdır kenan.
    zabuzaretta, mehmettayfur, fazil ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Üzülmeyin, çokta kafanıza takmayın. Bu kadar dert etmeye ne gerek var? Bir kısım seviniyor bir kısım ise belli ki kahroluyor.. Yiğidi öldür, hakkını yeme demişler ama siz yiğidi sevip attınız =) az biraz insaflı olun.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minikler klasmanında dövüşüp kazanan boksör de dünya şampiyonudur, ağır siklette dövüşen de. Klasman farkı bu tanımı değiştirmez. Sadece başına sıfat ekler.
    Ben şahsen bu adamı dışlayanların sebeplerinin malum olduğu kanısındayım. Daha önce de yazdım. Tekrar etmeyeceğim bu konudaki yorumumu.
    Bana komik gelen şu sürekli kendimizi küçümseme olayı. Elin adamını şakşaklamak için fırsat kollayanlar alınsın üzerine.
    Kore de neredeyse her lise öğrencisi kendi sporları olan dövüş sporunda bir ya da daha fazla dünya şampiyonluğuna sahipken, şu zihniyet olduğu sürece spor filan gelişmez bizde. Sonra da ağlarız hep beraber bu ülkede spora, sporcuya saygı yok diye...
    Yazık
    RiDeR_2 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Adam pimi çekti gitti,biz tartısiyoruz

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hazır yeri gelmişken içimdekini dökeyim :
    Bence gelmiş geçmiş en başarılı Türk Sporcusu olarak anılacak Kenan kardeşimiz. Sev ya da sevme, Bu ülkenin önemli bir değeri.
    Fakat sizin de içinizden geçmiyor mu,tuttuğunuz takımın UEFA kupasında maçını seyrederken,keşke Şampiyonlar Liginde mücadele etmesini istemez miydiniz

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Yarıştığı WSS şampiyonasında 16 pilot 1996 ve sonrası doğumlu (1997,1998,1999 ...) Bir çok pilotta European Junior Cup tan WSS ye geçen pilotlar. Anlatmak istediğim WSS sadece bir basamak. Kenan'a baktığımızda 2003 yılından bu yana WSS şampiyonasında. Bir nevi demir atmış durumda. 2008 de superbike (WSBK) şampiyonasına katılmış ama katıldığı 23 yarışta hiç podyum göremeyerek şampiyonayı 18. sırada bitirmiştir. Moto 2 macerasına hiç girmeyeyim bile. Başta söylediğim 1996 ve sonrası doğumlu olan pilotlar ilerde iyi bir pilot olabilmek adına WSS yi sadece bir geçiş basamağı olarak kullanacaklardır. Burada amacım Kenan'ı yermek, gömmek değil (haddimiz hiç değil) ama artık "Kenan Sofuoğlu Dünya Şampiyonuuuu" haberi bana rutin bir haber olmaktan ileriye gitmiyor. Beni hiç heyecanlandırmıyor! Şimdi yine birileri atlayıp "Git o zaman TMF bir sezon yarış sonra gel yorum yap" diyecek ama bunu diyecek kişiler her akşam futbol yorumcularını (ROK=Rasim Ozan Kütahyalı) izleyip telefonla arıyolarmı acaba "Git bir sezon PTT 1. Lig de oyna sonra yorum yap"

Neyse velhasıl-kelam Kenan'ı severim. Ama neden? Yarışmak için gittiği ülkelerde piste bayraklarıyla gelen gurbetçilerimizi mutluluğa ve heyecana boğması, yarış sonrası boynuna bayrağımızı asarak pistte tur atması, Toprak Razgratlıoğlu ve memleketimden çıkan Harun Çabuk, ayrıca adı aklıma şu an gelmeyen bir çok GENÇ motosiklet sporcusuna hem maddi hem manevi destek vererek eminim önümüzdeki senelerde motosiklet yarışları dünyasında Türkiye'mizin adını duyuracak ve bayrağımız dalgalandırmasına vesile olacak olmasından dolayı kendisini gerçekten tebrik ve takdir ediyorum. Şu an onun kadar bu hedef doğrultusunda uğraşan, çabalayan kimse yok. TMF dahil!

İşin özeti, ortak düşüncemiz artık Kenan'ın SBK (Superbike championship) ve hatta Motogp de podyuma çıkarak göğsümüzü kabartması. Bunu istemeyen var mı aramızda?
    fedos bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 1000 rr ve fjr 1300
    motogp ve moto2 de başarılı olamayanlar sbk ve ss yarışlarına katılıyor, bunun bir çok örneği var, kenan da bu sürücüler arasında şampiyon oluyor. bunu bilerek, kenan ı ona göre bir yere yerleştirmeliyiz.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    başlığa verilen reaksiyonlar aslında bakış açılarının ne kadar da yanlış olduğunu gösteriyor hepimize.

terörist diyen mi dersin, birlik ve beraberlik diyen mi dersin, ama en çok çekememez diyene güldüm.

kamplaşmaya hevesli bir yapımız vardı zaten. geçmişte bu türk-kürt, sağcı-solcu, dinci-ateist vs derken saolsun biri geldi tüm ülkeyi artık her konuda kamplaştırabildi, artık düzeyli tartışamıyoruz bile.

birisinin hoşuna gitmeyen bir şeyi söylediğinde artık anında terörist vatan haini filan oluveriyorsun. ikisi de birbirini tanımıyor etmiyor, ama yazdığı 3 satır görüşten vatan haini ilan edebiliyor.

30 küsür yaşında bir adamın 16-18 yaş grubu gençlerle yarışıp şampiyon olmasının tartışılmasından ziyade, geldiğimiz şu bok çukuru noktası asıl acı verici olan.

kenan sofuoğlu başarılı mıdır? evet, hem de çok
    hakkını vermek gerekir mi? evet, kesinlikle
    sadece özel hayatında yaşadıklarından dolayı bile bence büyük saygıyı hakediyor.

ama adam küçükler liginde bir büyük adam. bunu kabul etmek gerek. vatan hainliğiyle karıştırmadan, terörizmi içeri sokadan, üstelik kimseyi de çekememezlikle suçlamadan.

olayı basitleştirip mahalleye benzetirsek, kenan mahallenin sokak arası futbol maçlarında oynayıp sürekli gol rekorları kıran kişisi. profesyonel semt takımına gitmeye kalktı, olmadı. bir ikide defa başabaş oynadı da hatta. aynı deneyime sahip il takımını denedi, geri döndü. ülke takımına zaten gitmiyor...ama mahalle maçlarında küçük çocuklarla oynarken şov yapıyor. acayip yetenkli.

kenan sofuoğlunun durumu budur. yeteklidir, başarılıdır. ama kendi "minik" mahallesinde.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    kendisinin de bu durumun farkında olduğunu ifşa ettiği çalhanoğlu ile olan yazışmalardan anlıyoruz zaten.
    kendisini "motosikletçi" olarak tanıtmasından ve yeterince meşhur olmamasından dolayı sitemini ikili yazışmaları ifşa ederek belirtmiştir.
    ve hatta
    "kardeş
    sileriz
    sikinti yapma"
    diyerek alicenaplığını gün yüzüne çıkartmıştır.

bu durumun yarattığı bunalım sebebi ile villasının 3. katından atlamasına rağmen kimin yaptığı belli olmayan havuza denk gelerek bu nadide karakterin spor hayatımızda kalmıştır.

karakterin hayatımıza sportif başarıları dışındaki bu travmatik girişleri başarıya susamış sporsever kitle tarafından kenara itilmiş olsa da kral çıplak değil ama biraz frapan giyinmiş denilmesi bu kadar saldırgan tepkilere sebep oluyor.

karakterin günün şartlarına uygun olarak politize olması, "ya aslında istesem her kupayı alırım" edasında bir kapasite yargısına varmamızı sağlayan sürekli şampiyonlukları da bu konuda etkili.

yaptığı iş ve edindiği başarıların küçümsenmesi hoş değil ve fakat şişirilmesinin caiz olması da bu coğrafyaya özgü herhal, ne bileyim bob dylan ödül alınca sevinen Kağızmanlı olmak da bir şeydir.
    zabuzaretta, BIYIKLI, Alper_tim ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

evet beyler yeterince kutuplaştıysak dağılalım. efsane bir başlık olmuş, emeği geçen herkese teşekkürler

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ponemiğe girecem ama bu yarış işlerinden hiç anlamıyorum
    zaferce ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ponemiğe girecem ama bu yarış işlerinden hiç anlamıyorum
    Aman canım.
    Biz biliyozda mı giriyoz.
    Gir iki satır dön sende.
    Oturmaya mı geldik buraya?
    turkish39 bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Şimdi biri çıkıp şampiyon doping kullanıyormuş derse iyi karışacak ortalık..

Owl King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu forumda da varmis ya ona uzuluyorum ben.
    Sizinle ayni fikirde olmayan insanlara artik direk terorist, vatan haini yakistirmasi yapmak nedir ya?
    Bunun kiminle basladigi da malum konudur zaten. Orasina hic girmiyorum bile.

Farkli goruslere sahip olmaktan daha dogali yok. Ama sacma sapan yakistirmalar yapmayin yahu. Koca koca adamlarsiniz ya...

eleştirenler:siz de bir yarış kazanın bakalım da ondan sonra konuşalım.kifayetsiz muhterisler

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Kenan beyi zerre kadar sevmem. iki abi, bir evlat kaybettikten sonra dahi hayata karşı savunma yapabiliyor olması takdire şayan.

zaten başarmaktan başka seçeneği yok, hem kendisi hemde etrafındakiler için zor olanı başarmalı.

Not: sevmeme sebebim spora politika katmasındandır. Sporcu politika yapmamalı.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    1997 YILIYDI SANIRIM.Bizim şehre drag yarışları için gelmişlerdi tek teker Arif ve Sofuoğlu ailesi.Abisi Bahattin 1. olmuştu.Bizde ağzımızdan salyalar akarak izliyoz.Kenan da bizden ufak,yanımızda bitiverdi,ben de kullanıyom ben de yarışçı olcam diye bize hava basıyodu.Biz de yaw hehe demiştik.Sonra oldu ya la.Allahtan bidaha denk gelmedik

Motosikleti
    Honda CBR 500r
    wikipedia bu konuda ne der?

"The championship runs as a support class to the Superbike World Championship, which is similarly based on large production-based sports motorcycles. "
    "Several riders who were successful in World Supersport have moved on to high-level competitions, notably, Cal Crutchlow, Chaz Davies, and Chris Vermeulen, though others such as Fabien Foret and Kenan Sofuoğlu have spent several years in this championship."

bu forumda insanların dedikleri kenen sofuoğlu gitmedi, kazık çaktı. diğerleri gibi üst kategorilere devam etseydi daha cesurca birşey yapacaktı. ama bir sene yarıştı. gördü kü zor tekrar geri gelip kalmaya devam etti.

daha alt seviye olan bir yarışta birinci olmayı tercih edebilirsiniz. ama bunu dünya şampiyonu, ondan iyisi yok gibi lanse etmeyin.
    motorcu48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)