Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Sıfır Bajaj pulsar 200NS mi? İkinci el Yamaha XCİTY 250 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Merhaba arkadaşlar. Bugün yine çıktım gezdim dolaştım kendime yeni motosiklet arıyorum. Daha önce de konusunu açmıştım ama sanırım başlıktan dolayı hiç ilgi görmedi. Direk konuya gireceğim. Heybeliadada yaşıyorum. Elimde kask ve mont taşımak istemiyorum. Uzun yol yapacağım. Ağırlıklı şehir içi kullanacağım. Zaman zaman artçım da olacak.

Pulsar alırsam sıfır alırım. arka ve yan çanta takarım tur camı vs küçük bir şehir endurosu gibi donatırım. Bugün bi oturdum üstünde gaz verdim baya baya titreşim var alette.

Çekincelerim:
    Titreşim uzun yolda ve şehir içi rahatsız eder mi?
    Titreşimden dolayı düşüp kaybolan vidalar, zırıltılar vs yaşanıyor. Servisler bu durumlara ne kadar kifayetli?
    Bi arkadaşımın pulsarının amortisör kuleleri paslandı ve mutelif yerlerinde paslar vardı. Kalite çekincelerim var.

Sıfır alıp kendim kullanmak bu motorun bana göre tek artısı.

Xcity alırsam düşeşe uyguna bulduğumda alırım acelem yok. 2008 model 40000de buldum bi tane fiyatı bana yaşı ve km itibariyle biraz pahalı geldi. Xcityde beni en çok çeken şey yağmur çamur dinlemeden fazla ıslanmadan heryerde kullanabilirim. Selesi daha rahat, şehir içinde oldukça konforlu bir motor.

Özet olarak ikisi de hemen hemen aynı fiyata tekabül edecek. (10000 TL) Tavsiyelerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biri naked motosiklet diğeri scooter ama enduro tarzı döşeyeceğim demişsin . Bunlar birbirinden farklı sınıflarda motosikletler. Kafandaki motor hangisi ? Yatmadan önce neyi hayal ediyorsun? Önce bunları düşün

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı ufukt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri naked motosiklet diğeri scooter ama enduro tarzı döşeyeceğim demişsin . Bunlar birbirinden farklı sınıflarda motosikletler. Kafandaki motor hangisi ? Yatmadan önce neyi hayal ediyorsun? Önce bunları düşün
    İkisi de olur diyorum. Çünkü şehir içi kullanacağım, kask mont vs taşımak istemiyorum. (topcase takılabilecek bir model lazım) Tarz olarak farklı evet ama ben zaten yükleme alanı istediğim için amaçları aynı diyebiliriz. 10000TL'ye kadar 20hp üstü topcase taktığında sırıtmayacak başka motosiklet sanırım yok?..

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    ns200 de asıl titreşim artçı tarafında bilginiz olsun. Çekilir gibi değil o titreşim. 2008 model xcity için o fiyat fazla.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ns200 de asıl titreşim artçı tarafında bilginiz olsun. Çekilir gibi değil o titreşim. 2008 model xcity için o fiyat fazla.
    2008 40000'de xcity 7250 idi. Bi tane 2014 xcity çantalı 4000kmde 9750ye bulmuştum. Ahhh kaçtı... Titreşimin hiçbiryerde olanı çekilir değil. Benim CB500F'te çok yüksek devirde inceden bir sızı oluyordu. Onda bile rahatsız oluyordum. Sanırım Xcity benim için en doğru karar. Tabi alternatiflere de açığım.

Burgman 200'lere baktım ama parçası çok pahalı yahu. (kayış internette 400 tl) Korktum yanaşamadım. Aslında gönlüm Burgmandan 200den yana hala...

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 40000'de xcity 7250 idi. Bi tane 2014 xcity çantalı 4000kmde 9750ye bulmuştum. Ahhh kaçtı... Titreşimin hiçbiryerde olanı çekilir değil. Benim CB500F'te çok yüksek devirde inceden bir sızı oluyordu. Onda bile rahatsız oluyordum. Sanırım Xcity benim için en doğru karar. Tabi alternatiflere de açığım.

Burgman 200'lere baktım ama parçası çok pahalı yahu. (kayış internette 400 tl) Korktum yanaşamadım. Aslında gönlüm Burgmandan 200den yana hala...
    dostum parçaları yurtdışından al benim gibi kayış dediğin şey 20-30bin km arası gidiyor. kargo dahil 220 tl civarı alınabiliyor
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    10 bine çıkarsan 2015 model 7-8 bin km lerde Joymaxlar var. Bence sıfır ayarında joymax en doğru tercih olacaktır.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı nazar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 bine çıkarsan 2015 model 7-8 bin km lerde Joymaxlar var. Bence sıfır ayarında joymax en doğru tercih olacaktır.
    Hocam dün gittim sıfırını inceledim. Hoşuma gitti. Özellikle kalorifer olayı çok iyi bir ayrıntı. Tabi ne kadar işe yarıyor kullanana sormak lazım.. Aralara falan çok giriyorum kaldırıma çıkıyorum (Apaçiyim kahretsin) o motor bunlara pek gelmez gibi? Bi de çok çevik olmadığını söylüyorlar. Biraz çevik olsa hiç fena olmaz... Genel olarak sevdim ama makineyi yalan yok.

Bir de fahiş fiyatlı ayna meselesi var. Parçaları pahalı anladığım kadarıyla?

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum parçaları yurtdışından al benim gibi kayış dediğin şey 20-30bin km arası gidiyor. kargo dahil 220 tl civarı alınabiliyor
    Bi tane sıfır ayarında eski kasa 2013 model 3000'de burgman var. Ama 10000 istiyor bilemedim... Garajda yatmış bir makine. Yatmış motosiklet almak ne kadar mantıklı bilmiyorum.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam fiyat belli alternatifler bence daha fazla olabilir ama sonra aldım bunu ama almasamıydım demeyeceğiniz bir makina seçiniz

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam fiyat belli alternatifler bence daha fazla olabilir ama sonra aldım bunu ama almasamıydım demeyeceğiniz bir makina seçiniz
    Zaten onun için çabalıyorum Almışken kaliteli olsun beni üzmesin istiyorum. Bakalım hangisinde karar kılacağım zaman gösterecek..

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Rx3i evo düşünebilirsin enduro düşünüyorsan. 250 cc ve 24 beygir üstelik çantalarla donanmış. Üstüne titriyorlar bu modelin bildiğim kadarıyla. Üstelik sıfırı 11339 TL. Ama iyi bir scooter daha iyi sanki senin için.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rx3i evo düşünebilirsin enduro düşünüyorsan. 250 cc ve 24 beygir üstelik çantalarla donanmış. Üstüne titriyorlar bu modelin bildiğim kadarıyla. Üstelik sıfırı 11339 TL. Ama iyi bir scooter daha iyi sanki senin için.
    Hocam RX3İ evo kullandım. Hiç hoşuma gitmedi. Bindiğim motor çok bakımsızdı belki de ondandır. Bajaj pulsarı bile daha çok tercih ederim...

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    motor bostancida mi kalacak?

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Motorum satışta değil. İlanım falan yok. Fakat ilgilenirsen satmayı düşünebilirim. XCITY250 2012 model 36.000 km. Bütün hayat hikayesi, resim ve videolarına bakmak için tıkla.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    xcity daha huzurlu ve rahat diyebilirim...sonucta kayışlı motor vitesi yok derdi tasası yok...

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor bostancida mi kalacak?
    Motorum maltepede açık garajda kalacak. Üstüne branda örteceğim.

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum satışta değil. İlanım falan yok. Fakat ilgilenirsen satmayı düşünebilirim. XCITY250 2012 model 36.000 km. Bütün hayat hikayesi, resim ve videolarına bakmak için tıkla.
    Hocam valla çok güzel gezmişsiniz. Benim de niyetim bu şekilde sorunsuzca gezmek. Fiyatta anlaşabilirsek elbette düşünebilirim. Bu motosikletle ilgili neler söyleyebilirsiniz? Kronik sorunu varmıdır? Alırken nelere dikkat edilmeli?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xcity daha huzurlu ve rahat diyebilirim...sonucta kayışlı motor vitesi yok derdi tasası yok...
    Kesinlikle ben de öyle düşünüyorum. Sonuçta güçlü ve hızlı bir makine. Rahatlığı ve zincir dertlerinin olmaması da benim için bir artı.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam valla çok güzel gezmişsiniz. Benim de niyetim bu şekilde sorunsuzca gezmek. Fiyatta anlaşabilirsek elbette düşünebilirim. Bu motosikletle ilgili neler söyleyebilirsiniz? Kronik sorunu varmıdır? Alırken nelere dikkat edilmeli?
    XCITY 250 fiyatını kuruşuna kadar hak eden bir motosiklettir. Dağın başına çıktığım zaman bile marş basmazsa ne olacak diye korkmadım. (Ayaktan marş yok) Kronik hiç bir problemi yok. Fakat eksileri de yok değil. Diğer maksi skuterlerde olduğu gibi amortisörleri sert. Fakat selesi yumuşak ve rahat. Isıtmadan yola çıkılmazsa kalkışta titreşim sorunu yaşanmaz. Bir de uzun yolda bir kaç saat kullanımdan sonra artık kayış ısınıp gevşiyor. O zaman dur kalkta titreşim yapar. Bununda çözümü dur kalk yaparken sert gaz açmaktır. 4,5 yılda sadece yakıt pompası değişti. O kadar da olsun artık. Fiyatı 8750 olur.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    XCITY 250 fiyatını kuruşuna kadar hak eden bir motosiklettir. Dağın başına çıktığım zaman bile marş basmazsa ne olacak diye korkmadım. (Ayaktan marş yok) Kronik hiç bir problemi yok. Fakat eksileri de yok değil. Diğer maksi skuterlerde olduğu gibi amortisörleri sert. Fakat selesi yumuşak ve rahat. Isıtmadan yola çıkılmazsa kalkışta titreşim sorunu yaşanmaz. Bir de uzun yolda bir kaç saat kullanımdan sonra artık kayış ısınıp gevşiyor. O zaman dur kalkta titreşim yapar. Bununda çözümü dur kalk yaparken sert gaz açmaktır. 4,5 yılda sadece yakıt pompası değişti. O kadar da olsun artık. Fiyatı 8750 olur.
    Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Verdiğiniz fiyatın uygunluğunu araştırıp düşüneceğim..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    benim tek endişem skutırların bende yarattığı bel ağrısı..belki motor seçimleriyle alakalıydı belki vücut yapımla alakalıydı bilemiyordu..pcx..aktivalar küçük lastikli skutırlarda 100 km üstü kullanımlarda kronik bel ağrılarım oldu ..emara bile girdiğim oldu...ve çukurlardaki tak tuk sesler de beni motordan soğuttu...yan viteslinin tölore ettiği hissetmediğin veya farkına varmadığın zemin ve yol şartlarına skutırda sürüşün göbeğinde oluyosun..çukurdan veya tümsekten geçerken geçiş esnsı saniyelik ayağa kalkarsın şok darbeyi belinden koruma babında bir refleks oluşmaya başlıyor..Zürih de yaşıyor olsaydım bal kaymak yollar da böyle bişey olmazdı belkide amortisör bile gerçek bir şok darbe yemezdiama İstanbul da herşeye hazır ol...şehir içinde harika seçim olur...şehirler arasıda otoban dışında yerel yollara girmemek lazım...

geçen ay Boğaziçine doğru giderken emniyet şeridinde önümdeki xcityci abimiz yavaşlayınca saniyelik bir boşluk oluştu önümüz kesildi..usta dedim bel ağrısı varmı dedim...bende BMW var dedi normalde ama bende oluyor bazen uzun kullanmamaya gayret ediyorum dedi...bu bel konusu kişiye özel de olabilir...yol şartlarına bağlı olabilir...vs vs...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    kevlar kayış alırsanız gevşemede olmaz :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)