Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır Bajaj pulsar 200NS mi? İkinci el Yamaha XCİTY 250 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar da değil. Düzde 140 km/h son. Fakat gücü Pulsar'la kıyaslanırsa torku yüksek. Ayrıca son hızda titreşim derdi yok.
    Düz yolda oldukça iyiymiş. Tabi 140la giderken 5litreleri görüyordur? Artçılı sürüşlerde ve bayırlarda durum nasıl?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    daha başlığı okur okumaz dedimki yamaha
    diğeri pek birşeyden anlamayan sanki aliexpresste alışveriş yaptıktan sonra evde kutu açılımında farklı bir ürün gelecekmiş süphesi uyandıran bir ürünmüş gibi geliyor
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bugün yine çıktım gezdim dolaştım kendime yeni motosiklet arıyorum. Daha önce de konusunu açmıştım ama sanırım başlıktan dolayı hiç ilgi görmedi. Direk konuya gireceğim. Heybeliadada yaşıyorum. Elimde kask ve mont taşımak istemiyorum. Uzun yol yapacağım. Ağırlıklı şehir içi kullanacağım. Zaman zaman artçım da olacak.

Pulsar alırsam sıfır alırım. arka ve yan çanta takarım tur camı vs küçük bir şehir endurosu gibi donatırım. Bugün bi oturdum üstünde gaz verdim baya baya titreşim var alette.

Çekincelerim:
    Titreşim uzun yolda ve şehir içi rahatsız eder mi?
    Titreşimden dolayı düşüp kaybolan vidalar, zırıltılar vs yaşanıyor. Servisler bu durumlara ne kadar kifayetli?
    Bi arkadaşımın pulsarının amortisör kuleleri paslandı ve mutelif yerlerinde paslar vardı. Kalite çekincelerim var.

Sıfır alıp kendim kullanmak bu motorun bana göre tek artısı.

Xcity alırsam düşeşe uyguna bulduğumda alırım acelem yok. 2008 model 40000de buldum bi tane fiyatı bana yaşı ve km itibariyle biraz pahalı geldi. Xcityde beni en çok çeken şey yağmur çamur dinlemeden fazla ıslanmadan heryerde kullanabilirim. Selesi daha rahat, şehir içinde oldukça konforlu bir motor.

Özet olarak ikisi de hemen hemen aynı fiyata tekabül edecek. (10000 TL) Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Ben japon olan Yamaha derim....
    The Power of The Dreams.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Düz yolda oldukça iyiymiş. Tabi 140la giderken 5litreleri görüyordur? Artçılı sürüşlerde ve bayırlarda durum nasıl?
    Tabii motoru limitlerde kullanacak olan adam her bakımdan keseyi açmaya da hazır demektir. Fakat, Uzun yolda 120 km/h yi geçmeden 3.38lt. tüketim ölçtüğüm oldu. Artçılı sürüşlerde ve bayır tırmanışında yüzünüzü ekşitmeyen bir motordur XCITY 250. Tabii ki 400cc skuterler gibi performansı olmaz.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha başlığı okur okumaz dedimki yamaha
    diğeri pek birşeyden anlamayan sanki aliexpresste alışveriş yaptıktan sonra evde kutu açılımında farklı bir ürün gelecekmiş süphesi uyandıran bir ürünmüş gibi geliyor
    İlahi çok güldüm valla..

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben japon olan Yamaha derim....
    Xcity tam japon değil sanırım başka bir ülkede üretiliyordu. O zaman Xcity almiim ben..

Tabii motoru limitlerde kullanacak olan adam her bakımdan keseyi açmaya da hazır demektir. Fakat, Uzun yolda 120 km/h yi geçmeden 3.38lt. tüketim ölçtüğüm oldu. Artçılı sürüşlerde ve bayır tırmanışında yüzünüzü ekşitmeyen bir motordur XCITY 250. Tabii ki 400cc skuterler gibi performansı olmaz.
    Yakıt tüketimi bence gayet makul... Ben nmax ile tapagaz 110la gittiğimde 3.4 yakıyordum. Yamahaların geneli yokuşta üzmüyor sağolsunlar. Benim emektar NMAX da bu konuda hiç fena değildi.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Xcity tam japon değil sanırım başka bir ülkede üretiliyordu. O zaman Xcity almiim ben..
    Japonya üretimi değil. Emin değilim ama motoru Fransa'da üretiliyor galiba.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Japonya üretimi değil. Emin değilim ama motoru Fransa'da üretiliyor galiba.
    Malzeme kalitesi ve işçiliği yabana atılacak gibi değil. Valla nerede üretildiğini bilmiyorum ama cihaz kalite kokuyor...

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    O kadar da değil. Düzde 140 km/h son. Fakat gücü Pulsar'la kıyaslanırsa torku yüksek. Ayrıca son hızda titreşim derdi yok.
    Güzel gidiyor ikiside. Xcity gerçekten çok kaliteli bir model. Kaya gibi sağlam, şıkır şıkır. 120 ile sabit zorlanmadan titremeden ok gibi giden bir scooter Xcity 250. Bir alt modeli Xenter ile ben, 80 ile de aynı, 120 ile de aynı titreşimle gidiyorum. Son hız önemli, ama tork ta önemli. İkisi de tork olarak sınıfında iyi tercih. Jant çapları yüzünden bagajlarının küçük (Xenterde neredeyse yok)olması tercih edilmemesine yol açıyor. Ben sürüş güvenliği, tork, gidon yüksekliği, trafikte kıvraklığa önem verdiğim için bunu tercih ettim.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gidiyor ikiside. Xcity gerçekten çok kaliteli bir model. Kaya gibi sağlam, şıkır şıkır. 120 ile sabit zorlanmadan titremeden ok gibi giden bir scooter Xcity 250. Bir alt modeli Xenter ile ben, 80 ile de aynı, 120 ile de aynı titreşimle gidiyorum. Son hız önemli, ama tork ta önemli. İkisi de tork olarak sınıfında iyi tercih. Jant çapları yüzünden bagajlarının küçük (Xenterde neredeyse yok)olması tercih edilmemesine yol açıyor. Ben sürüş güvenliği, tork, gidon yüksekliği, trafikte kıvraklığa önem verdiğim için bunu tercih ettim.
    Abi azcık bagajı olsaymış keşke beeh...

Motosikleti
    Abi azcık bagajı olsaymış keşke beeh...
    Araba al sen Mustafa, insan cb 500f i satar mı ya. pfff.

Bir yerden parayı vurursam sana şu motoru almak istiyorum kardeşim tam istediğin bu senin ben buldum.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Araba al sen Mustafa, insan cb 500f i satar mı ya. pfff.

Bir yerden parayı vurursam sana şu motoru almak istiyorum kardeşim tam istediğin bu senin ben buldum.

http://i64.tinypic.com/21c3nm.jpg

Olay budur abi! Sen beni çözmüşsün..

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Bence X city alma. Motorun çizgileri artık yaşlandı. Neredeyse 10 senedir aynı motor, aynı kasa. Motor dediğin biraz da göze hitap etmeli...

Motosikleti
    Sele geniş uzun yola gider, dik oturuş, disk frenler. Yan çanta da var. titreşimsiz. Tayin çıkınca buna doldur malzemeyi git. Hey yavrum heyyyyyy...

Şaka bi yana bu motor ne lan böyle?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    insan cb 500f i satar mı ya. pfff.
    Arkadaş haklı Honda markasından nefret ederim. Ama CB500F güzel motor. Imkan olsa senin motora hemen müşteri olurdum.
    SAZMAN ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı nazar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence X city alma. Motorun çizgileri artık yaşlandı. Neredeyse 10 senedir aynı motor, aynı kasa. Motor dediğin biraz da göze hitap etmeli...
    Hocam SYM Joymax sayfasına aklımdaki soruları yazdım. Joymax aklımı çelen bir model. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Sele geniş uzun yola gider, dik oturuş, disk frenler. Yan çanta da var. titreşimsiz. Tayin çıkınca buna doldur malzemeyi git. Hey yavrum heyyyyyy...

Şaka bi yana bu motor ne lan böyle?
    Abi hakaten güzel motor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Arkadaş haklı Honda markasından nefret ederim. Ama CB500F güzel motor. Imkan olsa senin motora hemen müşteri olurdum.
    Abi gitti valla. Gideli çok oldu... Fena yakışıklı bir motosikletti. Gaz tepkileri virajları ABS'si Led farları herşeyiyle mükemmeldi...

Motosikleti
    Jawa imiş kendisi şaşırtıcı. Bu arada çok konuşamadık joyride 200 kullandım inceleme yazısı da yazmıştım. Sym genel olarak plastik ve metal kalitesine biraz daha çalışmalı diye düşünüyorum. 1 yıllık 8000 km de motorun benzin depo kapağı bozuk, egzoz kendini kaybetmiş halde olması takas etmemı engellemişti. Konforu iyiydi. Frenleri beğenmemiştim hele xenterden sonra. Sym Arka teker kitleyince bayağı çeşitli sövdüm korkudan. Bagajları etkileyici ama. Sonuçta tek küçük çanta bana yetiyor gördün. Ama boyun ince uzun sana xcity gider, sen sym alırsan çok binmez satarsın.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Jawa imiş kendisi şaşırtıcı. Bu arada çok konuşamadık joyride 200 kullandım inceleme yazısı da yazmıştım. Sym genel olarak plastik ve metal kalitesine biraz daha çalışmalı diye düşünüyorum. 1 yıllık 8000 km de motorun benzin depo kapağı bozuk, egzoz kendini kaybetmiş halde olması takas etmemı engellemişti. Konforu iyiydi. Frenleri beğenmemiştim hele xenterden sonra. Sym Arka teker kitleyince bayağı çeşitli sövdüm korkudan. Bagajları etkileyici ama. Sonuçta tek küçük çanta bana yetiyor gördün. Ama boyun ince uzun sana xcity gider, sen sym alırsan çok binmez satarsın.
    Abi zaten fiyatlara baktım ilginç ilginç fiyat koymuşlar. Sıfırı 13000 olan 20000 kmdeki symye 11000 fiyat koymuşlar. Xcity'nin sıfırı 13750 20000km olanı 8 küsüre alınabiliyor hem de aksesuarlarıyla birlikte. 12000 tlye 2016 model 2000kmde çantalı xcity var, sana ilanı atmıştım. 2 gün önce 2016 8 bindeki xcity 11000'e satıldı. Hakikaten enteresan?...
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Ama bunu kabul etmek gerekir. Şöyle ki, bizim ülkemizin motor algısı farklı. İllaki çoğunluk bagaj istiyor. Adam cbr 250 ye topcase takmış. Bir sürü gördüm. Benim bagajsız motorum Avrupa'daki 9. En çok satan motor. Burada ilk 20 ye giremez. Avrupa'daki satış listesinde bajaj yok daelim yok sym yoktu. Hakkaten ilginç dimi.

Motosikleti
    Forza 250
    Parça fiyatları sıkıntılı olmasa aslında xcity modelinin fikir babası olan Beverly 250'yi tavsiye ederdim. Gerçekten çok güzel.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...35631647/detay
    Mustaphalanx ve SAZMAN bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    250cc de bir süre sonra yetmiyo 400cc ideal olabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)