Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır Bajaj pulsar 200NS mi? İkinci el Yamaha XCİTY 250 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tek endişem skutırların bende yarattığı bel ağrısı..belki motor seçimleriyle alakalıydı belki vücut yapımla alakalıydı bilemiyordu..pcx..aktivalar küçük lastikli skutırlarda 100 km üstü kullanımlarda kronik bel ağrılarım oldu ..emara bile girdiğim oldu...ve çukurlardaki tak tuk sesler de beni motordan soğuttu...yan viteslinin tölore ettiği hissetmediğin veya farkına varmadığın zemin ve yol şartlarına skutırda sürüşün göbeğinde oluyosun..çukurdan veya tümsekten geçerken geçiş esnsı saniyelik ayağa kalkarsın şok darbeyi belinden koruma babında bir refleks oluşmaya başlıyor..Zürih de yaşıyor olsaydım bal kaymak yollar da böyle bişey olmazdı belkide amortisör bile gerçek bir şok darbe yemezdiama İstanbul da herşeye hazır ol...şehir içinde harika seçim olur...şehirler arasıda otoban dışında yerel yollara girmemek lazım...

geçen ay Boğaziçine doğru giderken emniyet şeridinde önümdeki xcityci abimiz yavaşlayınca saniyelik bir boşluk oluştu önümüz kesildi..usta dedim bel ağrısı varmı dedim...bende BMW var dedi normalde ama bende oluyor bazen uzun kullanmamaya gayret ediyorum dedi...bu bel konusu kişiye özel de olabilir...yol şartlarına bağlı olabilir...vs vs...
    Çok güzel yazmışsınız. Bel ağrısı motosikletten motosiklete göre değişir. Oturuş pozisyonu olarak en rahat motosikletler touring, Şehir endurosu ve commuter. Bazı nakedler de oldukça iyi oturuş pozisyonuna sahip. Scooterın avantajı. Ş.içi vites derdi yok, zincir yağlama derdi yok, yağmur çamurda ıslandım kirlendim derdi yok, rüzgardan dondum derdi yok, çanta taktım motorun tipi kaydı derdi yok, elde kaskla dolaşıyorum bişi satın alsam elimde kalıyor derdi yok vs vs. Çok fazla bozuk yola girildiğinde malesef bel ağrısı yaratabiliyor. Benim nmaxta da yaşadığım oldu. Ama pcx bu konuda daha kötü diyen bi abimiz var.

Özetle bence ş.içi için hem artçılı hem normal sürüşlerde scooter benim için en mantıklı seçim olacaktır diye düşünüyorum. Tabi bajaj da iyi ama zincir yağlama, rüzgar yeme, soğuk, titreşim vs sebeplerden ötürü Xcity daha ağır basıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tek endişem skutırların bende yarattığı bel ağrısı..belki motor seçimleriyle alakalıydı belki vücut yapımla alakalıydı bilemiyordu..pcx..aktivalar küçük lastikli skutırlarda 100 km üstü kullanımlarda kronik bel ağrılarım oldu ..emara bile girdiğim oldu...ve çukurlardaki tak tuk sesler de beni motordan soğuttu...yan viteslinin tölore ettiği hissetmediğin veya farkına varmadığın zemin ve yol şartlarına skutırda sürüşün göbeğinde oluyosun..çukurdan veya tümsekten geçerken geçiş esnsı saniyelik ayağa kalkarsın şok darbeyi belinden koruma babında bir refleks oluşmaya başlıyor..Zürih de yaşıyor olsaydım bal kaymak yollar da böyle bişey olmazdı belkide amortisör bile gerçek bir şok darbe yemezdiama İstanbul da herşeye hazır ol...şehir içinde harika seçim olur...şehirler arasıda otoban dışında yerel yollara girmemek lazım...

geçen ay Boğaziçine doğru giderken emniyet şeridinde önümdeki xcityci abimiz yavaşlayınca saniyelik bir boşluk oluştu önümüz kesildi..usta dedim bel ağrısı varmı dedim...bende BMW var dedi normalde ama bende oluyor bazen uzun kullanmamaya gayret ediyorum dedi...bu bel konusu kişiye özel de olabilir...yol şartlarına bağlı olabilir...vs vs...
    ayaklar önde olduğu için yemek masasında ki oturuş pozisyonu oluyo. ben masada en fazla 30 dk oturabilirim, işte scooterda da dayanım süresi bu kadar

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kevlar kayış alırsanız gevşemede olmaz :D
    Sanırım mitsuboshi marka kayışları kastediyorsunuz? Kevlar içerikli diyor. Gerçekten öyle bir özelliği varsa şahaneymiş...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Bel ağrısından dolayı ise kesinlikle bel destekli alın joymax gts evo gbi küçük bir bel desteği varsa beliniz ağırmıyor, gts evo üretimi durdu ama sele o kadar yumuşakki popo ağırmıyor ufak bel desteği var sırtınızı yaslarsanız benim gibi 1 günde 200-300 km çok rahat gidiliyor,

scooter demek pcx değildir pcx rahat değil kısa mesafe motoru vespada öyle evo, vs gibi bel destekli bakınız
    SAZMAN bunu beğendi.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel yazmışsınız. Bel ağrısı motosikletten motosiklete göre değişir. Oturuş pozisyonu olarak en rahat motosikletler touring, Şehir endurosu ve commuter. Bazı nakedler de oldukça iyi oturuş pozisyonuna sahip. Scooterın avantajı. Ş.içi vites derdi yok, zincir yağlama derdi yok, yağmur çamurda ıslandım kirlendim derdi yok, rüzgardan dondum derdi yok, çanta taktım motorun tipi kaydı derdi yok, elde kaskla dolaşıyorum bişi satın alsam elimde kalıyor derdi yok vs vs. Çok fazla bozuk yola girildiğinde malesef bel ağrısı yaratabiliyor. Benim nmaxta da yaşadığım oldu. Ama pcx bu konuda daha kötü diyen bi abimiz var.

Özetle bence ş.içi için hem artçılı hem normal sürüşlerde scooter benim için en mantıklı seçim olacaktır diye düşünüyorum. Tabi bajaj da iyi ama zincir yağlama, rüzgar yeme, soğuk, titreşim vs sebeplerden ötürü Xcity daha ağır basıyor.
    Dün benim motorla nasıl geçiyordun kasislerden ? Pcx ten sonra enduro gibi. Ama koltuk altı bagajı ah o bagaj hehehe. Neyse xcity seni paklar inşaallah uygun ve sıkıntısız bir tane bulursun Mustafacım.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayaklar önde olduğu için yemek masasında ki oturuş pozisyonu oluyo. ben masada en fazla 30 dk oturabilirim, işte scooterda da dayanım süresi bu kadar
    Yok hocam o kadar kısa değil yahu ne yaptınız neye bindiniz öyle. Ben nmaxte bile bu kadar kısa sürede biyerimi ağrıtmadım

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bel ağrısından dolayı ise kesinlikle bel destekli alın joymax gts evo gbi küçük bir bel desteği varsa beliniz ağırmıyor, gts evo üretimi durdu ama sele o kadar yumuşakki popo ağırmıyor ufak bel desteği var sırtınızı yaslarsanız benim gibi 1 günde 200-300 km çok rahat gidiliyor,

scooter demek pcx değildir pcx rahat değil kısa mesafe motoru vespada öyle evo, vs gibi bel destekli bakınız
    Xcity'nin selesinde bel desteği var. Aslında Joymaxlar da aklımı çok çeliyor ama parça fiyatları uygun değil ve ş.içi için sanırım çok uygun değil. Ben nmaxta aralara girmeye alıştım. Xcity çok geniş gelmedi gözüme onunla da rahatlıkla girebilirim sanırım. Ama joymaxte sıkıntı yaşarmıyım onu kestiremedim..

Joymaxteki kalorifer olayı aklımı çeliyor acaba ne derece kifayetli?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün benim motorla nasıl geçiyordun kasislerden ? Pcx ten sonra enduro gibi. Ama koltuk altı bagajı ah o bagaj hehehe. Neyse xcity seni paklar inşaallah uygun ve sıkıntısız bir tane bulursun Mustafacım.
    Abi senin motorun süspansiyonları yumuşacık! Nasıl yapmışlarsa!! Sen varken yanlışlıkla kocaman çukura girdim tümseğe girdim banamısın demiyor alet... O bence kendini enduro sanıyor kafası karışmış biraz?
    SAZMAN bunu beğendi.

Yok hocam o kadar kısa değil yahu ne yaptınız neye bindiniz öyle. Ben nmaxte bile bu kadar kısa sürede biyerimi ağrıtmadım
    o zaman xcity öneririm (bindim)
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    o zaman xcity öneririm (bindim)
    Valla tüm yollar Xcity'e çıkıyor hadi bakalım. Joymax da oradan bana göz kırpıyor. Kalorifer ve orjinal sis farı detayına takıldım

Motosikleti
    Joymax gidonlar dizlerine deyiyordu bindiğinde dün hatırlatırım. Ayrıca senede en fazla 3 kez uzun yol genelde istanbulda olacağın için yine xcity . Yada dün dediğim gibi 2017 modelleri beklemek lazım.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Joymax gidonlar dizlerine deyiyordu bindiğinde dün hatırlatırım. Ayrıca senede en fazla 3 kez uzun yol genelde istanbulda olacağın için yine xcity . Yada dün dediğim gibi 2017 modelleri beklemek lazım.
    Abi adamlar inatla hırsla kasayı yenilemiyorlar. Şubata kadar da çok var yahu...

Motosikleti
    Abi senin motorun süspansiyonları yumuşacık! Nasıl yapmışlarsa!! Sen varken yanlışlıkla kocaman çukura girdim tümseğe girdim banamısın demiyor alet... O bence kendini enduro sanıyor kafası karışmış biraz?

Dün paldır küldür gittik saatlerce trafik kasis engel atlama kaldırımdan çıkma inme falan sonra buji piposu yerinden fırtladı hahahaha. " Abi motoru yaktık falan hahaha ne gündü be. seni bıraktıktan sonra 1 saat daha turladım. Motora tek bineceksin ya denge bozuluyor. Sen bekarsın ben artdcıdan kurtulamıyorum hiç. Ya hanım ya kızım oluyor, yoksa o kadar çok alternatif var ki alacağım. Ufak cc derya gibi. msx 125, wr 125, crf 250, duke serisi, kawa d-tracker falan filan. Hepsini istiyorum ama nafile...

nası olsa benim değil deyip acımadan mı geçti kasislerden ? Emanete hıyanet olmaz.. ayıp etmiş
    SAZMAN ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    nası olsa benim değil deyip acımadan mı geçti kasislerden ? Emanete hıyanet olmaz.. ayıp etmiş
    Yahu sahibi de arkamdaydı. Hatta o verdi al kullan diye de pişman oldu mu orası muğlak? Gerçi dönüşte ben kullanayım dedi aldı eline makineyi yaktı sonra. Makine bende uslu uslu gidiyordu bi baktık koku geldi makine çekmiyor falan. Makine yeniden beni istedi de anlamadı İlker abi...
    SAZMAN ve DKN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yahu sahibi de arkamdaydı. Hatta o verdi al kullan diye de pişman oldu mu orası muğlak? Gerçi dönüşte ben kullanayım dedi aldı eline makineyi yaktı sonra. Makine bende uslu uslu gidiyordu bi baktık koku geldi makine çekmiyor falan. Makine yeniden beni istedi de anlamadı İlker abi...
    Yok ya pişman olmam ben, pantolonun benim ayakkabılar yüzünden battı üzüldüm. Sıkışık trafikte ben ayağımı koymadan gidiyorum ya yoruldun diye şeetttim.
    Ama nasıl panik oldun ahhaha. Ben çok kaldım öyle yolda,20 kadar motorum oldu, bi dünya çinli, pejo ve moblet tecrübesi var olm bende. Bu arada suyu fazla koyduk tahliyeden attı hiçbir sorun yokmuş boşuna evhamlanmışız. Kullandığım en sağlam motor bu, fakirlik içimize işlemiş euheuhe

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bence siz zaten pulsar almayacaksınız ama verdiğiniz karar doğrumu diye tescillemek için konu açmışsınız buradaki kastım gönlünüzün xcity Den yana olduğunu düşündüğümü belirtmek. 80 km yol gittim molasız Ankara - Kırıkkale pişman oldum daha öncelerden PCx imde vardı onda bu kadar sefillik çekmemiştim 200ns kullanıcısı olarak pulsara bulaşmayın riske girmeyin derim. Xcity binmedim ve binen bi tanıdığım yok ama isteklerinize bence 200ns uymuyor bulaşmayın 4 bin km olmadı satmak istiyorum motoru o derece. Pulsarcı arkadaşlarım size bişey demedim lütfen hemen salça olmayın sizin motorunuz en iyi motordur olabilir ama ben memnun değilim tavsiyede etmem
    Mustaphalanx ve SAZMAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Fiyatı uygun diye almak istiyor Pulsarı. Ben ilk aldığımda beğenmiştim ama sonra fikirlerim değişti. 2 ay kullandım sattım, Mustafa'ya da anlattım, foto çektim bol bol onları gösterdim. Paslanan amortisör, titreşimden düşen vidalar, stop etme, saat sıfırlama vb. ayrıca sesine de ifrit oldum rölantide, kendisine de dinlettim. Onu cezbeden fiyatı sadece. Bir de güzel gidiyor kerata ama dururken sıkıntı.... Pulsarcılar ne derse desin çok önemli değil, her şey fotoğraflı.

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    https://www.youtube.com/watch?v=fVTRpJb9eBU

Şunu da bir izle istersen

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Fiyatı uygun diye almak istiyor Pulsarı. Ben ilk aldığımda beğenmiştim ama sonra fikirlerim değişti. 2 ay kullandım sattım, Mustafa'ya da anlattım, foto çektim bol bol onları gösterdim. Paslanan amortisör, titreşimden düşen vidalar, stop etme, saat sıfırlama vb. ayrıca sesine de ifrit oldum rölantide, kendisine de dinlettim. Onu cezbeden fiyatı sadece. Bir de güzel gidiyor kerata ama dururken sıkıntı.... Pulsarcılar ne derse desin çok önemli değil, her şey fotoğraflı.
    Evet. Pulsar gerçekten güzel gidiyor. Geçen hafta İzmir'den dönerken iki ayrı yerde peşime Pulsar 200NS düştü. Birincisinde "hade len" manasına 130 km/h ye çıktım. Yanımdan süzüldü gitti. Fakat ikinci defa peşime 200NS takılınca gaz kolunu tamamen kapattım. Yetişemeyince bıraktı. Yiğidi öldür hakkını yeme hız konusunda tek kelime edilecek bir motor değil Pulsar 200NS. Yalnız bu Pulsarcılar biraz değişik galiba. Nerde Pulsar görsem kapışma derdinde.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı YGMRLRKRL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence siz zaten pulsar almayacaksınız ama verdiğiniz karar doğrumu diye tescillemek için konu açmışsınız buradaki kastım gönlünüzün xcity Den yana olduğunu düşündüğümü belirtmek. 80 km yol gittim molasız Ankara - Kırıkkale pişman oldum daha öncelerden PCx imde vardı onda bu kadar sefillik çekmemiştim 200ns kullanıcısı olarak pulsara bulaşmayın riske girmeyin derim. Xcity binmedim ve binen bi tanıdığım yok ama isteklerinize bence 200ns uymuyor bulaşmayın 4 bin km olmadı satmak istiyorum motoru o derece. Pulsarcı arkadaşlarım size bişey demedim lütfen hemen salça olmayın sizin motorunuz en iyi motordur olabilir ama ben memnun değilim tavsiyede etmem

Aslında biraz da öyle oldu denilebilir. Pulsarı İlker abinin dediği gibi sadece fiyatı yüzünden düşündüm. Ama niyetim elbette ki Xcity. Pulsardan vazgeçtim gibi. Joymaxlara da baktım hala aklım çelinik vaziyette. Aradığım sorulara cevap bulamadım o yüzden hala xcity diyorum.

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet. Pulsar gerçekten güzel gidiyor. Geçen hafta İzmir'den dönerken iki ayrı yerde peşime Pulsar 200NS düştü. Birincisinde "hade len" manasına 130 km/h ye çıktım. Yanımdan süzüldü gitti. Fakat ikinci defa peşime 200NS takılınca gaz kolunu tamamen kapattım. Yetişemeyince bıraktı. Yiğidi öldür hakkını yeme hız konusunda tek kelime edilecek bir motor değil Pulsar 200NS. Yalnız bu Pulsarcılar biraz değişik galiba. Nerde Pulsar görsem kapışma derdinde.
    Xcity bu kadar hızlı mı yahu? 140'ı rahatlıkla geçiyorsunuz öyleyse?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=fVTRpJb9eBU

Şunu da bir izle istersen
    İzledim hatta iki üç kez izledim. Daelimler çok hoşuma gidiyordu fakat kullandığım iki daelimde de (birisi ilk sahibi kendisini tanırım sıfır km aldı ikinci daelim s3'ü.) debriyaj sesi geldiğini duyunca ve tak diye vites geçtiğini hissedince daelimden soğudum. 5000 kmdeki scooterın debriyajından ses geliyor, çok garip... Joymax ile ilgili temel sorularım var. Birincisi, şehir içinde ne kadar pratik? İkincisi ne kadar seri? Üçüncüsü aydınlatmaları cidden çok iyi mi yoksa şehir efsanesi mi? ve en merak ettiğim son soru kalorifer kışın ciddi ciddi iş görüyor mu yoksa varlığıyla yokluğu bir mi?

Bir incelemede parça fiyatlarının aşırı pahalı olduğundan, aynaların çıt diye kırıldığından ve parça tedarikinin geç oluğundan bahsetmişler, korktum açıkçası...

Xcity'nin hiçbir sorununu duymadım desem yalan söylememiş olurum. Bir iki tanesinde benzin depo açacağının çıtçıtı çalışmıyordu hepsi bu.
    SAZMAN bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Xcity bu kadar hızlı mı yahu? 140'ı rahatlıkla geçiyorsunuz öyleyse?
    O kadar da değil. Düzde 140 km/h son. Fakat gücü Pulsar'la kıyaslanırsa torku yüksek. Ayrıca son hızda titreşim derdi yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)