Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

600 cc makina

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    insanlar neden villada oturur?
    Neden karisin cocuguna kendisine ayri ayri arabalar alir?
    Neden yazligi vardir?
    Neden yazin tatillere gider 1 haftada 10.000 tl ler yer gelir ?
    Cünku standartlari yüksektir hayat ona baska akiyodur cunku bu standartlari yakalamak icin yasi kac olursa olsun köpekler gibi calismis ve hala calisiyodur bu adamin motoruna aylik koyucagi benzinini,vergisini,bakimini dusunme gibi bir derdide yoktur ister 600 cc alir ister 1800cc alir ister 2000cc alir kimseyi baglamaz parasi vardir alir !!!

Gelelim 600 cc sehir ici kullanilirmi evet uzeride kullanilir ben en az 10 sene 5.900 cc motorlu araba kullndim millet bana manyakmisin diyordu yakitinla ugrasilirmi diyordu bende senmi veriyosun parasini sanane diyordum.

Bu isler maddiyatla alakali islerdir cebinizde o standarti sagliyacak paraniz varsa 1000 cc motor,Bmw,iphone 7 vs vs herseyi alirsiniz yeterki cebiniz dolu olsun......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    İşim 15 dakika uzaklıkta. 1300cc motosikletle gidiyorum. Çıkabildiğim en yüksek sürat 140km oluyor. Daha küçük bir motosiklet te alabilirdim, ama fiyat dışında çok bir avantajı olmazdı. 5 yaşındaki 600cc Japonların çoğu daha ağır. Zaten gören 600cc diye tahmin ediyor. Hatta günümüzün 4 silindirli 600cc modelleri daha agresif karakterli. Superduke ise devri çok zorlamadıkça 600cc cruiser gibi patir patır geziyor şehir içi. Ki 600cc cruiserlardan da daha hafif ve rahat.

180 beygire sadece hız için gerek yok. Bigün otoyola çıkış rampasında veriyorum gazı gitmiyor motosiklet (gidiyor da, yüreğim ağzıma gelmiyor), meğer bi gün öncesinden yağmur modunda unutmuşum, farkında değilim (gücü 100 beygirle sınırlıyor). Demek 120km hızı bile geçmeden 100 beygir ve ötesi kolaylıkla fark ediliyor.

Bu noktada araç ve benzin fiyatı sorunu ortaya çıkıyor. Amerika'da herhangi bir yetişkin istediği motosikleti alabilir, yeter ki istesin. Gelir düzeyi yüksek, ne benzinde ne de araçta dolaylı vergi yok. Dolayısıyla hacim tercih meselesi haline geliyor. Malesef ülkemiz için bunu söylemek mümkün değil. Forumda başlıkların çoğu düşük hacimli Çin Hint motosikletleri hakkında. Batıda satişa bile sunulmayan markalar.

Fakir bir ülkeyiz, gittikçe daha da fakirleşiyoruz. Mesele burada düğümleniyor. Batıda kolaylıkla ulaşılabilen şeyler, ülkemizde ya bir şekilde şansı denk gelip üstüne de eşşek gibi çalışan, ya da ana baba parası yiyen zengin çocuklarına nasip oluyor anca...

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Cc olarak bakmamak lazım olaya sanırım. Motorun tarzı ve hacmiyle alakalı. Şahsen 2. Hyosung um ve yıllardır GT650R ve GT250R kullanıyorum, illallah ettirdi tam manasıyla. Şuan tekrardan 600cc ye çıkmayı düşünüyorum fakat tarz değişikliğine giderek. Cc gözetmeksizin super sport makineler şehir içinde aşırı yorucu oluyor bir süre sonra.
    He diğer yandan scooter olup da trafikte takılıp kalan 400-500-700cc motorlar yok mu? Var. Motoru seçerken kullanım amacı göz önünde bulundurulmalı muhakkak. Ama ülkemizde tam tersi, hava olsun diye en saçma yerlerde en olmadık motorları görüyoruz. Full ekipman şehir içinde 15 dakikalık işten eve sürüş yapan endurocular mı dersin, kaskı koluna takıp trafikte kamburu çıkmış bekleyen 1000 lik super sportçular mı dersin...

----------edit

Maddiyat olayı haklı bir sebep aslında ama bence maddi olarak sıkıntısı olmayan adamın da kalkıp 10-15 dakikalık ev-iş arası yolu her gün GSX-R1300 ile gitmesi de komik Madem paran var, bir tane de city bike al, işini rahat rahat hallet. Keyif için yine binersin gixxerına

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşim 15 dakika uzaklıkta. 1300cc motosikletle gidiyorum.

Bu arada SD 1290R'a selamlar saygılar abi
    HYO-GT250R
    İstanbul

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Tamamen keyif ve para meselesi bu olay 4 silindir ss bir motora para vermem diyorsanız vermeyin, verene de karışmayın. Gidin msx binin abicim..
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    bu mantıkla 100 bİn verip neden bmw alayım giderim 5 bine şahin alırım nasılsa şehir içi aynı gidicem.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    SS konusuna bir şey diyemem, ancak mesela benim gibi orta ölçekli bir ilçede yaşıyorsanız, şehir içi trafiğe ayda 4 5 kez giriyorsanız, iki ayrı motor da almak istemiyorsanız büyük motor büyük motordur. Şimdi ben Pulsar aldım, hız olarak günlük kullanımda işimi görüyor, ama yazın bir karadeniz turu planım var. Bunu pulsarla yapabilir miyim? Evet yaparım. Büyük motor olsa daha eğlenceli olur muydu? Evet olurdu. Peki Varadero kullanıyor olsaydım, günlük işe gidiş gelişlerimde beni yorarmıydı? Evet yorardı, işte burada tercihler devreye giriyor. Bizim arkadaş var, illee 600 cc üzeri olsun diyor. Sorarsanız da SS veya naked falan değil, transalp hastası, NC hastası. Adamın derdi top speed yada ön kaldırmak falan değil, F650 kullanıyordu, büyük hacmin katkısı büyük, ben uzun yolda onun vereceği hissiyat için şehir içinde o ekstra zorluğa razıyım diyor. Tercih, ben razı değildim, pulsar aldım V-storm almayı planlarken.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SS konusuna bir şey diyemem, ancak mesela benim gibi orta ölçekli bir ilçede yaşıyorsanız, şehir içi trafiğe ayda 4 5 kez giriyorsanız, iki ayrı motor da almak istemiyorsanız büyük motor büyük motordur. Şimdi ben Pulsar aldım, hız olarak günlük kullanımda işimi görüyor, ama yazın bir karadeniz turu planım var. Bunu pulsarla yapabilir miyim? Evet yaparım. Büyük motor olsa daha eğlenceli olur muydu? Evet olurdu. Peki Varadero kullanıyor olsaydım, günlük işe gidiş gelişlerimde beni yorarmıydı? Evet yorardı, işte burada tercihler devreye giriyor. Bizim arkadaş var, illee 600 cc üzeri olsun diyor. Sorarsanız da SS veya naked falan değil, transalp hastası, NC hastası. Adamın derdi top speed yada ön kaldırmak falan değil, F650 kullanıyordu, büyük hacmin katkısı büyük, ben uzun yolda onun vereceği hissiyat için şehir içinde o ekstra zorluğa razıyım diyor. Tercih, ben razı değildim, pulsar aldım V-storm almayı planlarken.
    Dusuk cc o kadar rahat mi gercekten? 600cc altinda motosiklet sahibi olmadim hic. Bir tek egitimde 250cc Suzuki cruiser kullanmistik 10 saat kadar, o kadar. O da zaten cok hafif bir motosiklet degildi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Kimisi küçük sever kimisi büyük. Benim tanıdığım maddi durumu yerinde olup fantezi olsun diye küçük motora binip daha taşa atlayan, maddi durumu çokta iyi olmayıp maaşı borca yatırıp büyük motora binenler var. Birazda zevk meselesi, imkanı olan 2'sinden de alsın, ruh haline göre değiştire değiştire binsin. Bende küçük sevenlerdenim ama cimrilikten değil, fanzeti.
    Salurbey bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende Tvs Apache var ve 180cc yaptım memnunum, para biriktirmeye çalışıyorum. işe gidip gelmek için cbr 600f lazım banada.

ben 600 yada daha büyük cc super sport alırım ve işe gider gelirim bu kadar basit. piste çıkmaz mıyım? tabi ki çıkmam! çünkü pistte yardıracağım yada virajda zorlayacağım ve büyük ihtimal düşerim. bu yüzden gereksiz masraf olur.

ben alayım adam gibi işe gidip geleyim yeter, gülü seven dikenine katlanır artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dusuk cc o kadar rahat mi gercekten? 600cc altinda motosiklet sahibi olmadim hic. Bir tek egitimde 250cc Suzuki cruiser kullanmistik 10 saat kadar, o kadar. O da zaten cok hafif bir motosiklet degildi.
    hiç rahat değil. trafikte sıkıştırılmak nedir öğrenmek isterseniz küçük cc motosiklet alın.

motor güçlü olacak ve araç sizden güçsüz olduğu için sizi sıkıştıramayacak. ben korkudan sollamaya çıkamıyorum gerisini siz düşünün artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Alıntı Yanagisawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanlar neden villada oturur?
    Neden karisin cocuguna kendisine ayri ayri arabalar alir?
    Neden yazligi vardir?
    Neden yazin tatillere gider 1 haftada 10.000 tl ler yer gelir ?
    Cünku standartlari yüksektir hayat ona baska akiyodur cunku bu standartlari yakalamak icin yasi kac olursa olsun köpekler gibi calismis ve hala calisiyodur bu adamin motoruna aylik koyucagi benzinini,vergisini,bakimini dusunme gibi bir derdide yoktur ister 600 cc alir ister 1800cc alir ister 2000cc alir kimseyi baglamaz parasi vardir alir !!!

Gelelim 600 cc sehir ici kullanilirmi evet uzeride kullanilir ben en az 10 sene 5.900 cc motorlu araba kullndim millet bana manyakmisin diyordu yakitinla ugrasilirmi diyordu bende senmi veriyosun parasini sanane diyordum.

Bu isler maddiyatla alakali islerdir cebinizde o standarti sagliyacak paraniz varsa 1000 cc motor,Bmw,iphone 7 vs vs herseyi alirsiniz yeterki cebiniz dolu olsun......
    ne kadar param olursa olsun ben tatile gitmem ve yazlık kışlık olarak iki ev almam. bana bir tane motosiklet yeter. bir tane ev yeter. israftan her zaman kaçmaya çalışırım.
    aslında tatil anlayışı bende çok farklı. çiğ köfte, künefe, kebap vs bulunan her yer benim için tatil mekanı sayılır. birde motorumla gezebileceğim bir asfalt olsun yeter. al sana tatil daha ne olsun yani? ne olacak başka? hizmetliler uşaklar falan mı olacak? istediğini yiyor içiyorsun. motoruna istediğin gibi biniyorsun. bundan büyük keyif olabilir mi? yakınlarına misafirliğe gidiyorsun ve giderken eli boş gitmek yok tabi ve bir şeyler alıp ikramda bulunmanın verdiği keyif benim için bambaşkadır.

he birde ses sistemi olacak evde bilgisayarımda 1000watt harward marka bass ve iki tane 300er watt hoparlör takılı tabi bunlar amfiye bağlı ve amfide bilgisayara bağlı. ben bağladım. gümbür gümbür araba ses sistemini bilgisayara kurdum.

bende tati anlayışı=gümbür gümbür müzik+çiğ köfte, kebap vs+motosikletle gezmek+tanıdıklarla zaman geçirmek. hepsi bundan ibaret başka bir şey yok.

ne kadar param olursa olsun 6 bin cc benzin canavarı kullanmam. giden paraya değil benzine acırım ben. yazık günah. giden benzin geri gelmiyor bari israf etmeyin.

gelecek nesilin içine ediyoruz artık fosil yakıtlardan uzak durmamız lazım ama bırak uzak durmayı millet resmen çöpe atar gibi utanmadan 20.000 cc araba olsa kullanacak.

kendi sonumuzu getiriyoruz farkında değiliz.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    benim gördüklerim hep hafta sonu gazcilari..eleman trafiğe denk gelirse mecbur dur kalk aralardan gidecek...ama hafta içi o motorları göremezsin,reyzinkci tayfa işe markete vs motoruyla gitmez..bazıları birkaç ay gider sonra vazgeçer ;)

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şehir için de araba kullanmak bile mantıklı değil helikoptere binicen aga bu devirde
    jimi_hendrix bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir için de araba kullanmak bile mantıklı değil helikoptere binicen aga bu devirde
    arkadaki araç korna selektör yapınca beklenen bu zaten. arabalara ne zaman pervane takılıcak

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim gördüklerim hep hafta sonu gazcilari..eleman trafiğe denk gelirse mecbur dur kalk aralardan gidecek...ama hafta içi o motorları göremezsin,reyzinkci tayfa işe markete vs motoruyla gitmez..bazıları birkaç ay gider sonra vazgeçer ;)
    evet, trafik iyi sıkıntı olucak ama ben bu motorumla bile aralara dalmadan gidiyorsam racing motorla neden gitmeyeyim ki? bir kere e-5 te sol şerirtte bir araba ile bariyerin arasına sıkıştım ve sol dizimi bariyere çarparak kurtardım. dengem falan hiç bozulmadı. iğne deliğinden geçtim. namuzsuz herif kornalarımı hiçmi duymaz arkadaş anlamıyorum.

o günden sonra pek aralara dalmıyorum. yol zaten 14 km civarı. 10 dk geç gideyim sorun değil.

Motosikleti
    Artık Yok...
    olayları çok kişisel algılamışsınız bence.. herkes kendi dünyasından bakmış olaya kimse Türkiye genelinde düşünmemiş..

Herkes her şeyin en iyisi en güzeline layikdir.. ve imkanı olan herkes her şeyi elde etmelidir.. o kısım çok ayrı..

Kimse hiç bir şeyede mahkum değildir ama genel belli standartlarda vardır .. Bu standartlarıda ülkenin ekonomik ve maddi koşullarından tutunda asgari ücretden benzinin litre fiyatına lastik fiyatına kadar belirler..

bu şudur ayda 5 bin tl maaş alıyorsan yada kazanıyorsan herkesin bu parayı aldığı anlamına gelmez.. ve herkez sanki 5 bin tl maaş alıyormuş gibi kendinle bir tutup genel sanki buymuş gibi yorumda yapamayız..

benim motorlarımın %90 ı hep yüksek hacim oldu vn900 vulcan,siverwing 600,en500 v.b en son tdm850 im vardı scootera dönme arzusunda olduğumdan sattım şu anda temiz bir beverly 500 arıyorum.. Ama bu benim türkiye için genel olarak 250cc gayet yeterlidir fikrimi değiştirmez..
    bunun çünkü benle ilgisi yok türkiye gerçekleriyle ilgisi var..

ben türkiye genelinde 250cc lik bir motorun ideal ölçekde uzun yol mesafesi işte en abartılı uzun yolda edirneden hakkariye gidicek olsan türkiyenin bir ucundan diğerine 2 bin km altı üstü, iklimsel koşullar, yakıt sarfiyatındaki ekonomi, trafik sigortasında ve mtv deki fiyatlandırma nedeni ile gayet yeterli ve uygun olduğunu teknik verilerlede analiz yaparak beyan ettim..

tezimi doğrulıycak bu forumda dahi çok insan vardır 125cc-250cc lik motorlarla türkiye turu atanlar karadeniz ege akdeniz turu atanlar burdanda ümmet pertikan abiyide saygıyla analım selam olsun..

amerika örneğinide aynı mantıkda yazdım yakıt ucuz , mesafe uzun seattle dan floridaya gidicem deseniz 5 bin km minumum mesafeyi uzatsanız 7-8 bin km ye kadar yolu var rahat.. amerikanın bir ucundan diğerine iklim koşulları sert bin km önce yaz iken bin km sonra kışa girebiliyorsunuz yollar geniş insanlar obez haliyle bu kadar ağır bir yıpranmaya yüksek hacim onlarda elzem ve şart bunun parayla maddiyatla bir ilgisi yok onların koşullarıda bu..

kısaca bence Türkiye realitesi gerçekleriyle kendi iç dünyamızdaki kişisel yaşam standartımızı ayırt etmemiz gerekir kanısındayım. Helikopteriniz bile olabilir ama bu herkesde helikopter olabiliceği alabiliceği anlamına gelmez..

Yoksa mevzu kiminin derdinin pırlantasının ufak olması kiminin derdinin yiyicek ekmeğinin olmaması noktasına doğru gider..
    zangiff bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    super sport ile işi olan olmayan herkes bu makinaya sempati duyuyor nedense? bunu sorgulamak lazım. yok yani ne var şu makinede siz söyleyin;

Pilot90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR 1000
    kedi ulasamadigi cigere mundar dermis

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Pilot90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anladın ben iki gün önce rüyamda cbr1000rr sürüyordum. ben hastasıyım ss lerin. erişemediğim doğru ama şu anda. abi nolur bir tur ver bineyim senin motora. bir tur için deponu fullemeye razıyım
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Pilot90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niyeki ??? Pazarda şu anda yüksek hacimde en ucuz motorlar ss ler racingler.. vn 900 mü tdm mi silverwingimi satışa çıkardığımda bir ton racing motorla takas teklifi geliyordu..

şu anda pazarda ikinci el düşük hacim scoter parasına 8-9 bine bile çok rahat eski 99-2000 model zx7r lar zx6r lar dan, eski kasa cbr 900rr lar gsxr lar thundercat ler v.b dolu dolu bulursun ... bi
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niyeki ??? Pazarda şu anda yüksek hacimde en ucuz motorlar ss ler racingler.. vn 900 mü tdm mi silverwingimi satışa çıkardığımda bir ton racing motorla takas teklifi geliyordu..

şu anda pazarda ikinci el düşük hacim scoter parasına 8-9 bine bile çok rahat eski 99-2000 model zx7r lar zx6r lar dan, eski kasa cbr 900rr lar gsxr lar thundercat ler v.b dolu dolu bulursun ... bi
    Kullaninca akillaniyor insanlar haliyle

Motosikleti
    Mondial 150 mash--> Kawasaki ninja 300
    Adam hız tutkunudur. 250 cclik ssler gıy gıy ses çıkartıyor eksozsuz adam zevk almıyordur ama 1000liğin o sesi belki adamı orgazm ediyodur bilemeyiz

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)