Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Asgari ücret ile motosiklet sahibi olmaya çalışmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    İyi geceler arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi asgari ücret ile çalışmaktayım bir markette kasiyer olarak çalışıyorum. Yaklaşık 12.000 km'dir ybr esd kullanıyorum ilk motorum, kısmetse pulsar rs 200 almayı düşünüyorum sizden yardım istediğim konuda bu para biriktirmeye başladım aylık max 750 tl kenara atsam bile 4-5 ayda en fazla 3000-3500 lira yapar kendi motorumu satsam 4000 liraya 7000-8000 liralık 2. el rs bulurum ama hiç güvenmiyorum rs 200' ün 2. el piyasasına o yüzden sıfır 2017 almayı düşünüyorum. Böyle bi düşüncem oldugu için 8000 lira bana yetmicek haliyle sizce ne yapmayalım 2. el mi almalıyım yoksa kredi veya bir kısmı nakit geri kalanı taksit şeklinde 0 km rs mi almalıyım. ( Rs kullanıcıları motor hakkında iyi/kötü yönlerini söylebilse sevinirim.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    kardeşim 6 saat falan calısmıyorsan o isten cık, ben öğrenci halimle kafede calisiyorum 2000 e yakin para kazaniyorum.
    dovahhkin bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar ns 200
    7 saat çalışıyorum koca günüm boş geçiyor aslında kitap okuyorum telefonu kurcalıyom işte karşı esnafın yanına falan gidiyorum

Motosikleti
    .
    Bence ikinci el motosiklete hiç girmeyin.konu dışı bölümünde türkiyede 2. El araç cehennemi(şakalı yazı)bölümünü okursanız hak verirsiniz.güzel bir bölüm yapılan tüm dolandırıcılıklardan örnekler yorumlar var.
    barismanco bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    O paraya sıfır ns200 alırsın. Krediye filan da gerek kalmaz. Bana kalırsa ikinci el herhangi bir şey almak bakkaldan ucu yenmiş ekmek almakla eş değer. En güzel yerini başkası yiyor. Sana gerisi kalıyor işte..

Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Haklısınız ama sıfır rs 12 bin kusur tl ye den geliyor 2. El 8000 e bulunur kışın sanırım. Ne alıcam hakkında çok kararsızım ybr ile başladım ne ile dvam etsem hiç fikrim yok biraz şekil olsun iyi gitsin istiyorum ilk seçenek rs geliyor konforlu sorunsuz kaliteli olsun istiyorum inazuma geliyo oda ybr nin abisi gibi motor yani çok kararsızım

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bi şekilde sahip oldun diyelim bu sefer de masrafları, trafik sigortası falan zorlayacak. Daha fazla kazanmak için bişeyler yapsan iyi olur.

Motosikleti
    falcon flash 100
    nasıl diyeceğimi bilmiyorum ama motosiklet arayacağına bana kalırsa iş ara boşuna gençliğini heba etme anladığım kadarı ile markette kitap okumaya telefonu kurcalamaya gidip karşı esnaf ile çene çalmaya vakit kalıyorsa o iş yerinden bir şey olmas
    Mengu16 bunu beğendi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni iş bakın kendinize, asgari ücretle yaşanmaz. Bu arada çalışmaya devam edin. Bir aylık maaşınız sigorta masraflarını ödeyemez, ne yeyip içeceksiniz, nerede kalacaksınız.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Hadi motoru aldin; sigorta, noter, mtv, bakim masrafi ucretlerini de ayarladin mi? Koruma ekipmanin var mi bilmiyorum ama sadece kaskla olmuyor bu isler. Herseye ragmen motosikleti aldin diyelim. Ybr nin bakimini herhangi bir ustaya komik iscilik ucretleri ile yaptirabilirsin ama rs 200 buyuk ihtimal garantili olacak ve mecbru servise opuleceksin. Ybr yi yan yatirdiginda masrafin 50 ise rs de 500 lira olacak.

Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Ufak çaplı market işi hocam gidip 7 saat bekliym orda geri kalan zamanlara motorla geziyorum az çalışıp kendime zaman ayırabiliyorum şimdilik

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:02 ----------

Yeni iş konusunda bazı haberler bekliyorum cafe satın alıcaz muhtemelen orda devam edicem ama okumuyorum zaten meslek sahibide değilim asgari ücrete en temiz işte çalışıyorum hiç yorulmuyorum hiç yoktan

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:05 ----------

Ekipmanım var kpnuda sıkıntı yok. Bildiği kadarıyla parça fiyatları yeterince ucuzmuş pulsarda ybrden çok çok fark etceni sanmıyorum biraz fazla abarttınız ��

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Dostum formül basit aslında. Paran birikene kadar bekleyeceksin. Bu kadar açık bence. Krediye falan girme boşver. İşin doğal şekli para birikene kadar beklemektir.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı neobirzenci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]Ekipmanım var kpnuda sıkıntı yok. Bildiği kadarıyla parça fiyatları yeterince ucuzmuş pulsarda ybrden çok çok fark etceni sanmıyorum biraz fazla abarttınız ��
    Bu konuda haklısın 200Ns için konuşursak Bajaj Pulsar 200Ns , Yamaha Ybr125'den yetkili serviste bakım vb olarak daha ucuz maliyetli bir motor.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi şekilde sahip oldun diyelim bu sefer de masrafları, trafik sigortası falan zorlayacak. Daha fazla kazanmak için bişeyler yapsan iyi olur.
    napsın mengü bize zengin olmanın yollunu artık öğretmelisin. inan keyfi harcamıcaz motosiklet alıcaz

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Ybr nin yagini suyunu degistirip 180 lira odedigin hic oldu mu? Rs ile servise girince en az bu kadar odeyeceksin. RS grenajli motor, ondan yan yatirinca 500den asagi zor kurtulursun, yoksa ns ile ybr arasinda tabiki cok asiri fark olmaz

Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. En mantıklı durum beklemek oluyor mayısa kadar beklesm 7 ayda max 5 tl toplarım yine 9000 tl ye çıkabiliyorum bu gidişle ns200 alıcam galiba ��

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Sfır alırsan ve pazarlık falan yaparsan 9 ay taksitle 10.400 lira civarına satıyorlar.

Sıfır alırsan satarken en az 2.000-2500 lira zarar edersin. Piyasada 2.000-3.000 km kullanılmış servis bakımlı garantili 2-3 aylık rs200 ler var. 2.el alınacak en mantıklı motosiklet budur diyebilirim çünkü piyasada sıfırıyla 2. eli arasında 2.000 lira civarı fark var ve bu piyasadaki motosikletler 2.el sayılmayacak kadar yeni 3-5 aylık motorlar.
    Sıfır al diyenlerin fikrine saygı duyarım ama zaten bütçen düşük ve para senin için önemli o yüzden kesinlikle ve kesinlikle 2.el almanı tavsiye ederim. Şu ana kadar 5 tane motosiklet aldım hepsi de 2.el ve nerdeyse binip binip fazlasına da sattım diyebilirim. Bu tavsiyemi değerlendir.

Rs granajlı motor yazmışlar ama parçası çok ucuz onu unutmuşlar.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı neobirzenci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufak çaplı market işi hocam gidip 7 saat bekliym orda geri kalan zamanlara motorla geziyorum az çalışıp kendime zaman ayırabiliyorum şimdilik

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:02 ----------

Yeni iş konusunda bazı haberler bekliyorum cafe satın alıcaz muhtemelen orda devam edicem ama okumuyorum zaten meslek sahibide değilim asgari ücrete en temiz işte çalışıyorum hiç yorulmuyorum hiç yoktan

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:05 ----------

Ekipmanım var kpnuda sıkıntı yok. Bildiği kadarıyla parça fiyatları yeterince ucuzmuş pulsarda ybrden çok çok fark etceni sanmıyorum biraz fazla abarttınız ��
    Genç yaşta az çalışıp kendine zaman ayrılmaz. Zengin değil ve baba parası yemiyorsan. Ki bu başlığı açtığına göre değilsin. Çok çalış daha çok kazan, kendine şimdi az zaman ayır ki ileride -ne kadar ileride olacağı sana kalmış- daha çok (ya da daha kaliteli) zaman ayırabilesin.

Yorulmadan para kazanmak saçma. İkinci bir iş bul, ek bir iş bul bir şeyler yap. Bir kursa git bir bilezik daha tak ve bunu nakde çevir.

Yamaha marka olarak pahalıdır, Bajaj marka olarak ucuzdur ama YBR motor olarak ucuzdur RS motor olarak pahalıdır. Tahminimce hacim 250 cc altı olsa da masrafı artacaktır. Yakıt tüketimi, periyodik bakım aralığı, yılda kaç bin km kullandığın, aldığı yağ hacmi, lastik ömrü ve o ölçüdeki lastik fiyatları, genel amortisman olarak bunları bir hesapla.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Butce konusunda çok sıkıntılarım var ne yazıkki hayat şartları peder erken goç etti. 9000 tl civarında anca 200 ns-rs alabilirim sanırım belki eski model inazuma bulurum başkada yok yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Çok haklısın hocam 2. İş olarak kafamda bi kaç yer var şuan çalıştıgım işte bu duruma müsait 8 de iş başı yapıyorum 15:30 da çıkoyorum sonraki günde 2 de iş başı yapıyorum erken kalkma durumum ortadan kalkıyor gibi bişey
    Ybr forever

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ben motosiklet işine girmeden önce borcum olmadan maaşımla geçinen biriydi

motosiklet alınca kredi cektim yetmedi 2. motoru aldım kredi çektim tekrar şimdi tüm maaş kredi ödemelerine giriyor

lütfen uzak durun motorlarımı satmaya kıyamıyorumda :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)