Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Asgari ücret ile motosiklet sahibi olmaya çalışmak

Motovento
    REKLAM ALANI

ya 2.ele bu kafada bakmayın olan var olmayan var ? 20.000 km de regal raptor 250 daytona aldım Allaha şükür çok memnunum önemli olan temiz kullananını değer veren birinden almak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    ''Yamaha marka olarak pahalıdır, Bajaj marka olarak ucuzdur ama YBR motor olarak ucuzdur RS motor olarak pahalıdır.''

10 numara yorum!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    asgari ücret ile kenara nasıl para atıldığı konusuna takıldım,
    hele 750 tl kadar.
    işin bu tarafı başlı başına bir ekonomi teorisi gibi duruyor.
    neobirzenci bunu beğendi.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    2 kez sıfır aldım, bundan sonra almam. NİYE;

Sıfıra yakın, az kullanılmış, hemen hemen sıfır kadar temiz bir motor varken, neden sıfırına 2 3 bin lira fazla para vereyim ki dedim... nasılım?

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kafan rahatsa hiç kıpırdama yerinden birader.
    3 kuruş fazla kazanacam diye elindeki huzuru kaybediyorsun.
    Gelen paranında motorunda tadını tuzunu alamazsın kafa rahat olmayınca.

Ne demiş;

Azıcık aşım, ağrısız başım..

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    1450 lira alıyorum kira vs extra giderim yok 250 tl kredi oduyorum kalan 1150 tl ile takılıyorum işte 400 nu harcasam 750 kenara atabilirim sanırım planım bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Kafam çok rahat evet ybr herşeyime yetiyo aslında ama birazcık uzun yola gitmek istiyorum başka illerde yaşayan bir suru arkadaşım var en son karabuke gittim ybr ile 3 günlük bi gezi 1500 km biraz zor geçti ybr ile uzun surdu
    Ybr forever

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kafan rahat ve ileriye yönelik plan yapabiliyorsan senden kralı yok demektir.
    Zaten motorun varmış sıkıntı yok.
    Geç olsun güç olmasın.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Rs in parcasi ucuz da kendi klasmanina gore ucuz, ben ybr ye gore kiyasliyorum. Rs 200 um var, kucuk bir kaza atlattim. Sadece grenaj (218 TL) ve camurluk (160 TL) + kargo ucreti 400 lirayi buluyor, iscilik ucreti de olacak... Yan yatirirsan 500 lira masrafin var sozum abartili degil yani.

uzun süre çalışmaya devam edeceksen eksik tutarını kredi al taksit taksit ödersin kenara 750 atıyormuşsun 500 500 ödesen zaten 8-9 ay da kredi biter cebinden ekstra çıkan para 400-500 TL olur orasıda senin tercihin artık.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Trafik sigortası bedeli neredeyse 1 asgari ücret kadar, bu zamanda paran yoksa bisiklet kullanacan.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Yamaha marka olarak pahalıdır, Bajaj marka olarak ucuzdur ama YBR motor olarak ucuzdur RS motor olarak pahalıdır.''

10 numara yorum!
    Hımm. Ya demek istediğimi anladın ve onayladın ya da anlamadın ve dalga geçiyorsun. Ben senin cevabından bir şey çıkaramadım. Demek istediğim Bajaj motor ve yedek parça fiyatları olarak uygun olsa bile YBR ve RS aynı sınıfta olmadıkları için Bajaj pahalıya gelebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rs in parcasi ucuz da kendi klasmanina gore ucuz, ben ybr ye gore kiyasliyorum. Rs 200 um var, kucuk bir kaza atlattim. Sadece grenaj (218 TL) ve camurluk (160 TL) + kargo ucreti 400 lirayi buluyor, iscilik ucreti de olacak... Yan yatirirsan 500 lira masrafin var sozum abartili degil yani.
    İşte bunu demek istedim.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Cafe işi olana kadar devam edicem o iş olursa ben motoru almadan önce muhtemlen 250 rr alırım iyi paralar giricek cebime. Kredi olayına şu şekilde oluyormu bilmiyorum 3-4 ay sonra 7-8 bin lira para olurda elimde hepsini verip geri kalan artık neyse 3-4 bin tl yi taksite bolme şansım varmı
    Ybr forever

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Hava atmak için falan söylemiyorum kesinlikle yanlış anlama ama senin 2 katın kadar maaş alıyorum ve sadece ayda 400 tl benzin parası çıkıyor cebimden.
    Hala ekipmanlarımı tamamlayabilmiş değilim. Eldivenim, dizliği, botum yok. 2.el bir Deri mont aldım çok ucuza.
    Ve aldığım ücret yetmiyo diye ağlıyor, yeni iş bakıyor, proje geliştiriyorum.

Hayallerine ulaşmak için ara hayaller kurman gerek. Örneğin önümüzdeki yaz R6 almak istiyorum ama şuan bunu karşılayacak gücüm yok. Bende ara hayal kurarak proje geliştiriyor ve bu parayı denkleştirmeye çalışıyorum.
    Şunu her zaman aklında tut. Herkes hayal kurar, çok az kişi hayallerini gerçekleştirmek için çaba gösterir.
    Bu gün geldiğimiz noktaya hiç birimiz elimizi kolumuzu sallayarak gelmedik.
    Bu nedenle motora yapacağın yatırımı kendine yap ve ingilizce eğitim, bir kaç iş sektörü ile alakalı sertifika vs al.
    Veya yeni bir iş bak. Zara'da elbiseleri düzelten kişiler bile 2500 lira maaş alıyor. İşte o zaman ne istiyorsan onu alabilirsin. Kendine güven.

Yolun açık olsun, umarım hayallerine ulaşırsın.
    chopperrider ve neobirzenci bunu beğendiler.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Ybr ile mutlusun bence paranı biriktir biraz birikimin olsun herkes büyük motor ister biraz daha ybr ile tecrübe ediniz

Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Evet abim var oda suruyo rs falan aldığımda korkuyorum kaza yapmasından açıkçası
    Ybr forever

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı neobirzenci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi asgari ücret ile çalışmaktayım bir markette kasiyer olarak çalışıyorum. Yaklaşık 12.000 km'dir ybr esd kullanıyorum ilk motorum, kısmetse pulsar rs 200 almayı düşünüyorum sizden yardım istediğim konuda bu para biriktirmeye başladım aylık max 750 tl kenara atsam bile 4-5 ayda en fazla 3000-3500 lira yapar kendi motorumu satsam 4000 liraya 7000-8000 liralık 2. el rs bulurum ama hiç güvenmiyorum rs 200' ün 2. el piyasasına o yüzden sıfır 2017 almayı düşünüyorum. Böyle bi düşüncem oldugu için 8000 lira bana yetmicek haliyle sizce ne yapmayalım 2. el mi almalıyım yoksa kredi veya bir kısmı nakit geri kalanı taksit şeklinde 0 km rs mi almalıyım. ( Rs kullanıcıları motor hakkında iyi/kötü yönlerini söylebilse sevinirim.)
    Kısa cevap, alma. Dertsiz başına dert alma.

İstersen YBR'ye güzel Metzeller lastik taktır, öne arkaya güzel EBC balata. Bir tane spreyli/pompalı karbüratör vs.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hımm. Ya demek istediğimi anladın ve onayladın ya da anlamadın ve dalga geçiyorsun. Ben senin cevabından bir şey çıkaramadım. Demek istediğim Bajaj motor ve yedek parça fiyatları olarak uygun olsa bile YBR ve RS aynı sınıfta olmadıkları için Bajaj pahalıya gelebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

İşte bunu demek istedim.
    Estağfurullah Miraç bey dalga geçmek gibi bir niyetim yoktu!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)