Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gögüs Ve Kaburga Koruma

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, son okudugmuz kazalardan sonra ve daha öncesindede sürekli gögüs bölgesi çok korunaksız kaldıgını hissettigim için gene arayışa girdim. Amacım günlük hayatta rahatsız etmeyecek, görünmeyecek birşey bulmaktı. Atlet şeklinde iç çamaşır gibi giyilen aynı zamanda gögüste koruması olan ürünleri inceledim.daha çok motocross için üretilmiş olsalarda, atlet gibi giyilecegi için sorun yaratmaz diye düşündüm. Bunları kullanan veya bilgisi olan var mı acaba?

http://www.revzilla.com/motorcycle/thor-comp-deflector

http://www.revzilla.com/motorcycle/s...der-protection

https://www.youtube.com/watch?v=90R43d9Bi4c

İlk linktekini almayı düşünüyorum ama acaba gün boyu rahatmıdır felan emin olamadım. Karadüzen sipariş verecek kadar param değersiz değil o yüzden sizden fikir aliyim istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    hocam uzun vadede kullanışşız ama montların gögüs koruyan pedleri var onlar mantıklı

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam uzun vadede kullanışşız ama montların gögüs koruyan pedleri var onlar mantıklı
    Malesef montumda gögüs koruması için yer yok hocam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    alpinstar daynıs vs üst modellerde gögüs koruma ped şeklinde var, bu baktığın ürün 1-2 giyiceksin sonra abes gelicek giymicen vay giyseydim diyeceğin bir ürün yarış vs yapmıyorsun benim gibi ayak işlerine kullanan birine gelmez

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    çok güzel ancak üşenmemek gerek

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    İyi de göğüs korumasına gelene kadar, adam kask ve mont giyiyor, eldiven belki. Amma Pantolon ve bot giymiyor.

Üst iyi de alt olmuyor. Motosiklet üstüne donsuz binmek gibi birşey. Göğüs bellik gibi pantolon ve bot gerekli.
    Salurbey bunu beğendi.

Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de göğüs korumasına gelene kadar, adam kask ve mont giyiyor, eldiven belki. Amma Pantolon ve bot giymiyor.

Üst iyi de alt olmuyor. Motosiklet üstüne donsuz binmek gibi birşey. Göğüs bellik gibi pantolon ve bot gerekli.
    Hocam ben sırt korumasına ekstra bellik bile takıyorum gögüs boş bir tek şuan .
    Darkfriairs ve ...garip... bunu beğendiler.

Enduro yaparken bu tarz korumalar kullanıyorum ama bencede günlük hayatta kullanışlı olmaz. giyip çıkarması terletmesi sıkar bir süre sonra. mont daha iyi olur. son zamanlarda kaburga korumayı çok kullanmıyorum boyun koruma kullanıyorum

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Tech 90 kevlar var pantolon olarak ama yeni dönemde deri pantolonda alıcam kısmet olursa. Her zaman full koruma çıkıyorum yazın en sicak gunlerinde usunmeden giydim. Çok farklı tepkiler geliyor motor kullananlardanda kullanmayanlardanda. Kimi abi ne abartmışsin sanki yarışa gidiyorsun onlara evet yaw diyip geçiyorum
    *Heka bunu beğendi.

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Çok pahalı şeyler bende almak istiyorum tüm korumaları ama gerçekten giyicekmiyim dediğiniz gibi aldıktan sonra köşede atılablilir

Motosikleti
    Forza 250
    Hocam aradığın ürün bu ama fiyatı iyi.
    http://urun.n11.com/sirtlik/spidi-si...0cm-P103044276

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/nE61n0.jpg

http://i.hizliresim.com/D3bnzo.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Tech 90 kevlar var pantolon olarak ama yeni dönemde deri pantolonda alıcam kısmet olursa. Her zaman full koruma çıkıyorum yazın en sicak gunlerinde usunmeden giydim. Çok farklı tepkiler geliyor motor kullananlardanda kullanmayanlardanda. Kimi abi ne abartmışsin sanki yarışa gidiyorsun onlara evet yaw diyip geçiyorum
    Mt ceketinden memnun musun hocam yazlık mı kışlık mı ? Fiyatı nedir aydınlatırsan sevinirim )

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ben her gittigim yere götürdüm. Kevlar kotun üstüne dizligi bile takıyorum. 13 bin km oldu çok şükür çizik sürtme bile yok fakat bu demek değil ki evden çıktım 10 metre sonra başıma kaza gelmeyecek. Zaten bir gun işe yariyacak o günde üstümüzde olsun. Üşenmeyin arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Alıntı atheras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt ceketinden memnun musun hocam yazlık mı kışlık mı ? Fiyatı nedir aydınlatırsan sevinirim )
    Selamlar, yamaha bu montu spidi ye yaptırmış, içinde her yerinde spidi yazıyor. Spidi bilenen iyi bir marka. Aynı montun spidi si 200 tl daha pahaliydi. Monttan çok memnun kaldım, standart olarak dirsek omuz sirt ve göğüs koruma var. Montta yok yok benim diger deri 5 kilo yazın şehirici giyip gidilmiyor mecbur haziran başı hemen aldım mt montunu. Fiyat 805 tl idi yamaha tuna dan aldım. Tavsiye ederim kesinlikle. Isteyen aynısının spidisine bakabilir o da 1100 du sanırım haziran ayi fiyatları bunlar. Mont yazlik aman hata olmasın

Motosikleti
    MT-25
    http://i.hizliresim.com/nE61n0.jpg

http://i.hizliresim.com/D3bnzo.jpg

Biri de bana sanki 1000 lik racing kullaniyor dedi sizi anliyorum ))

Cidden bu gogus koruma da cok onemli... ben de aradim bulamadim hicbir yerde.. sitelerde dahi yoktu. Daha uygun fiyatli olanlardan varsa Linkte koyarsaniz harika olur bir bakayimmm.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri de bana sanki 1000 lik racing kullaniyor dedi sizi anliyorum ))
    O nasıl bir mantık dimi. Yani r6 olsa altımda r25 yerine korumalar olsun ) yaw ben 190 km yaptım r25 imle. 13 bin km yol yapmışım. R6 ile 120 ile dusmek ve r25 le 120.ile düşmek arasinda nasıl bir fark oluyor ))

Motosikleti
    MT-25
    O nasıl bir mantık dimi. Yani r6 olsa altımda r25 yerine korumalar olsun ) yaw ben 190 km yaptım r25 imle. 13 bin km yol yapmışım. R6 ile 120 ile dusmek ve r25 le 120.ile düşmek arasinda nasıl bir fark oluyor ))
    Maalesef... 30 la bile dusse insan denk gelir mi gelir sivri bir cisim.... olur mu olur felaket telllalligi gibi olmasin ama... o riski almaya gerek yok, kiymet vermek gerek .. insanları anlamiyorum ben cidden... artik kesin ve katidir benim icin.. ne geregi var sanki 1000 lik kullaniyor kafasindaki motor kullanicisi ile muhatap olmuyorum..alip kullanmak gerek madem butce de varsa .. revzilla iyi bir markadir ben guven duyuyorum urunlerine ..

Ben de full koruma gezmeyi sevenlerdenim. Uzun zamandir dainese sirt koruma kullaniyorum ama gogus korumam yoktu. Asagidaki fotograftaki urunden aldim daha bugun. Kazalarin cogunda göğüs ve kafa bolgesi oldurucu darbeyi alıyormuş. Iyi bir gogus koruma cok onemli.
    https://www.jsaccessories.co.uk/imported_data/images/67945-dainese-thorax-wave-pro-chest-black.jpg

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Şu ornegi veriyorum, dalgıçlara.dalmadan önce neden tüp takıyorsun gözlük wet suit diye soruyorlar mi veya dalgıç şunu deme lüksüne sahip mi yaw bugun 20 metreye dalıyorum takmiyim tüpümu gözlüğümu. Motor sporlarınin farki ne ?

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Ben her gittigim yere götürdüm. Kevlar kotun üstüne dizligi bile takıyorum. 13 bin km oldu çok şükür çizik sürtme bile yok fakat bu demek değil ki evden çıktım 10 metre sonra başıma kaza gelmeyecek. Zaten bir gun işe yariyacak o günde üstümüzde olsun. Üşenmeyin arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Selamlar, yamaha bu montu spidi ye yaptırmış, içinde her yerinde spidi yazıyor. Spidi bilenen iyi bir marka. Aynı montun spidi si 200 tl daha pahaliydi. Monttan çok memnun kaldım, standart olarak dirsek omuz sirt ve göğüs koruma var. Montta yok yok benim diger deri 5 kilo yazın şehirici giyip gidilmiyor mecbur haziran başı hemen aldım mt montunu. Fiyat 805 tl idi yamaha tuna dan aldım. Tavsiye ederim kesinlikle. Isteyen aynısının spidisine bakabilir o da 1100 du sanırım haziran ayi fiyatları bunlar. Mont yazlik aman hata olmasın
    Sanırım MT Techno olarak geçiyor ;http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/yamaha-mt-serisi-techno-ceket-m-beden-233341381

750 tl çok aşıyor benim bütçeyi öğrenciyim ben :D 4 mevsimlik bi montum var yaz kış onla idare edicem gibi görünüyor

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Doğru mt techno.öğrenci icin fiyarli,Ben 35 yaşındayim, ilerde daha iyilerini alırsın inşallah.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)