Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön fren niye böyle oldu ? Biz zarar olmuş mudur ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar r25 ön frenden hafif yağ gibi bir şey akmış ben tatildeyken ailem garaja sokacağım diye tüm güçleriyle direksiyondan tutup kaldırmışlar acaba direksiyonun yanında ön freni zorlamışlar mıdır ?
    2.sorum bu gidon ne kadar sağlam bu gibi durumlarda ne zaman sorun çıkaracağını anlayabilirim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Zorlanmadan değilde kaldırırken hidrolik hortumlarına zarar vermiş olabilirler
    ranzi bunu beğendi.

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorlanmadan değilde kaldırırken hidrolik hortumlarına zarar vermiş olabilirler
    Ben biraz acemiyim, nerden anlayabilirim bu hidrolik hortum nerede ne zararı olur off of

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Ön Frenin solunda bi kutucuk olur gidona bağlı. Oradan hidrolik sıvısını kontrol edebilirsin. Eğer sıvı kaybı varsa "LOWER" çizgisinin altında ise ekleme yapmak gerekir. Ayrıca o dediğim kutucuktan çıkan hortumu ön diske kadar takip et. Bağlantı yerlerini kontrol et.
    ranzi bunu beğendi.

Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön Frenin solunda bi kutucuk olur gidona bağlı. Oradan hidrolik sıvısını kontrol edebilirsin. Eğer sıvı kaybı varsa "LOWER" çizgisinin altında ise ekleme yapmak gerekir. Ayrıca o dediğim kutucuktan çıkan hortumu ön diske kadar takip et. Bağlantı yerlerini kontrol et.
    Kontrol ettim içi dolu gibi ama tam anlaşılmıyor.Kablolarda da bir sorun yok gibi.Anayamadım bu yağ nereden gelmiş..

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı ranzi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontrol ettim içi dolu gibi ama tam anlaşılmıyor.Kablolarda da bir sorun yok gibi.Anayamadım bu yağ nereden gelmiş..
    Rengi nasıl?
    ranzi bunu beğendi.

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rengi nasıl?
    Koyu sarı gibi

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Gidona kaldırmayla birşey olmaz. Ben çin malı motorun gidonundan iple bağlayıp motoru bile kaldırdığım oldu. Bide seninki japon malı hiç bişey olmaz.

Freni kullandıktan sonra mı gördün yağı yoksa önceden mi varmış? Sarı yağ dediğin nerde var ? Boyalı kısımdaysa hidrolik boyayı kaldırır zaten.
    fark05 bunu beğendi.

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidona kaldırmayla birşey olmaz. Ben çin malı motorun gidonundan iple bağlayıp motoru bile kaldırdığım oldu. Bide seninki japon malı hiç bişey olmaz.

Freni kullandıktan sonra mı gördün yağı yoksa önceden mi varmış? Sarı yağ dediğin nerde var ? Boyalı kısımdaysa hidrolik boyayı kaldırır zaten.
    Gezdim geldim garaja koydum biraz sonra yağ akmış yapış yapıştı üstü, koyu sarı dediğim sağ taraftaki siyah kutu

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Hidrolik yapış yapış olmaz. Fotoğrafı varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Birde hesapları karıştırma tek hesaptan yaz.
    fark05 bunu beğendi.

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hidrolik yapış yapış olmaz. Fotoğrafı varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Birde hesapları karıştırma tek hesaptan yaz.
    Ha pardon karışıklık oldu

Şimdi fotoğraf çeksem bile net çıkmaz karanlıkta, bu frenin araya sürdükleri motoryağı gibi bir şey olmasın...Ama o niye drduk yerde aksın bunu bir servise götürmem gerek ama işte biraz tırsıyorum giderken bir şey olur diye.Götürdüğüne de değmeyebilirim çok kararsızım

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Fren hidroliği akmış olabilir, fren hortumu zedelenmiş veya bi şekilde zarar görmüş olabilir.

Hemen bi servise götür iyice boşalırsa fren tutmaz girersin bi yere. Ve aktığını belirt tamiri yapılsın umarım pahalı değildir.

Bu arada hidrolik hortumu o ön fren manetinin solundaki kutudan çıkar ön fren balatasına doğru giden bi hortumdur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)