Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Buyuk zamlar yolda

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Farkinda misiniz, $ aldi basini gidiyor. Genelde zama yansiyinca tepki geliyor, ancak zam geldiginde zaten is isten gecmis oluyor... Son durum:

https://finance.yahoo.com/quote/usdtry=x?ltr=1

TL'nin degeri hic bu kadar dusmemisti. Hem yeni, hem de ikinci el arac, ve benzine zam yakindir.
    dovahhkin, VESPERA ve Shrieker bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Zamcık tır o zam değil haşmet ağabeyyy

Abi bizi harcıyorlar burda bi mektup atta yanına gelelim
    Metehan07-70, fedora ve kareem1987 bunu beğendiler.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Konuştum, teğet geçecekmiş.
    hasmet, Ocanner35, osiosborn ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Bunlar hep dış güçlerin, lobilerin siyasi manevraları. Artık kendi kurumuzu kendimizin belirleme zamanı geldi.
    hasmet, Shrieker, eserist ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

has.... diyesim geldi.ehliyeti daha doğrusu geçici sürüş belgesini az önce teslim aldımt trafikten büyük bir heyecanla foruma girdim ve zam haberi ile karşılaştım.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ıvır zıvır bunlar!!! Bizi etkilemez.
    Dedi, biri geçenlerde,
    Ertesi gün $ 2,96 dan 3,10 u gördü, akaryakıta zam geldi.
    ...garip... ve Shrieker bunu beğendiler.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Ben zaten dolar aldığım için beni teğet geçti

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Motosiklet piyasasında bişey değişmez.Dolar güşsede,kalksada,yerin dibine de girse,ocak ayından itibaren başlayıp,şubat martta babalar gibi zam oluyo zaten her yıl.Ha bahane lâzım,onda da sıkıntı yok zaten.Sıkıntı bizde,bu kadar ağlaşıp yine de lüksünden vazgeçmeyen millet yok.
    Metehan07-70, maktama, Deeplord ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Ülkemiz motosiklet sürücülerini düşünüyor farkında değil kimse, ancak şikayet, ancak muhalefet.

Şimdi, ekonomi iyi olsa, dolar 1.5-2 lira olsa, büyük büyük güçlü motorları rahat rahat alacaksınız ne de olsa param var diye, benzini de rahat ferah koyup bol bol yüksek devirde gezip dolaşacaksınız, sonra o motorlar başınıza geçecek, ölüp gideceksiniz maazallah.

Oysa, yıllardır alınan tedbirler ve izlenen öngörülü politikalar neticesinde zaten 250cc motosikletler 20.000 TL'den açılır olacak seneye, ancak onu alırsınız işte, ne güzel fıtı fıtı, risksiz belasız dolanın durun.

Hem forum için de iyi, yok 600cc ile başlanır mı, yok 125 cc ile 5 km yaptım artık 1000cc alsam olur mu gibi sorulara muhatap olmayacağız.

Her yönüyle çok güzel gelişmeler bunlar, lütfen sırf muhalefet olsun diye saçma sapan eleştiriler yapmayalım.
    jimi_hendrix, oxus ve lentini75 bunu beğendiler.

Evet lüks düşkünüyüz, piyasada motorların %90'ı 150cc ve altı. Ama bize lüks tabiki.
    jimi_hendrix ve iamros bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bu işler bizi aşar
    Biz 1300 tl ile sürünmeye devam
    Ne yapacaksin dolar düşse sana bana faydasi mi olur saniyorsun
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işler bizi aşar
    ben de onu dedim yukarıda.

bizim için büyük ferahlık bu gelişmeler. Ne de olsa dolar düşse faydası olmaz, yükselse de zararı olmaz. Yükselse de düşse de zaten sizi etkilemiyorsa zaten acaba nerede yanlış var diye düşünmeye filan da hiç gerek kalmıyor tabi, düşünmeye harcayacağınız enerjiden büyük tasarruf sağlıyor, çok çok güzel bir gelişme.
    ...garip..., VESPERA ve pea bunu beğendiler.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Ya şimdi seninde söylediiin laf mı bizim duble yollarımız, duble duble köprülerimiz var. Ülkenin ekonomisi her geçen saniye iyiye gidiyor dolar yükselse noolur yani vız gelir tırıs gider
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işler bizi aşar
    Inmesinin faydasi olmasa da cikmasinin zarari kesin olur.

Mesela benzin fiyatlari tum dunyada 2 kattan fazla dustugunde halka bu indirimi yansitmadilar. Ama son zamanlarda yeniden cikmaya basladiginda aninda yansidi degil mi?
    ...garip... bunu beğendi.

Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemiz motosiklet sürücülerini düşünüyor farkında değil kimse, ancak şikayet, ancak muhalefet.

Şimdi, ekonomi iyi olsa, dolar 1.5-2 lira olsa, büyük büyük güçlü motorları rahat rahat alacaksınız ne de olsa param var diye, benzini de rahat ferah koyup bol bol yüksek devirde gezip dolaşacaksınız, sonra o motorlar başınıza geçecek, ölüp gideceksiniz maazallah.

Oysa, yıllardır alınan tedbirler ve izlenen öngörülü politikalar neticesinde zaten 250cc motosikletler 20.000 TL'den açılır olacak seneye, ancak onu alırsınız işte, ne güzel fıtı fıtı, risksiz belasız dolanın durun.

Hem forum için de iyi, yok 600cc ile başlanır mı, yok 125 cc ile 5 km yaptım artık 1000cc alsam olur mu gibi sorulara muhatap olmayacağız.

Her yönüyle çok güzel gelişmeler bunlar, lütfen sırf muhalefet olsun diye saçma sapan eleştiriler yapmayalım.
    Senin için iyi bir haber daha, bu dövizdeki yükseliş at gözlüklerini de etkilemeycekmiş.
    Arkadaşım bu işler birbirini etkileyen/tetikleyen şeyler, şimdi sadece motorlara mı zam gelecek. Ev de almayalım o zaman, çünkü müteahhit diyecek ki, usd yükseldi, yakıt yükseldi, yakıt yükselince taşıma işinin maliyeti yükseldi, hammadde fiyatı yükselince çimento yükseldi.
    Biz hiç birşey almayalım o zaman, mağara hayatına geri dönelim.
    Usd yükseldi, euro düştü, FED fazi indirdi, bize ne bundan diyecek zaman çook gerilerde kaldı, artık öyle bir dünya yok maalesef.

Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin için iyi bir haber daha, bu dövizdeki yükseliş at gözlüklerini de etkilemeycekmiş.
    Arkadaşım bu işler birbirini etkileyen/tetikleyen şeyler, şimdi sadece motorlara mı zam gelecek. Ev de almayalım o zaman, çünkü müteahhit diyecek ki, usd yükseldi, yakıt yükseldi, yakıt yükselince taşıma işinin maliyeti yükseldi, hammadde fiyatı yükselince çimento yükseldi.
    Biz hiç birşey almayalım o zaman, mağara hayatına geri dönelim.
    Usd yükseldi, euro düştü, FED fazi indirdi, bize ne bundan diyecek zaman çook gerilerde kaldı, artık öyle bir dünya yok maalesef.
    Teşekkürler, ben sadece motosiklet odaklı düşünmüşüm tabi, olumlu olarak değerlendirdim bu sebeple.

Şimdi mesela dolar yükselince mazot da yükselir, bu da çiftçilerin maliyetlerini artırır, mesela ekmek fiyatı bile yükselir değil mi? O zaman olumsuz da bir gelişme olabilir gerçekten, at gözlüklerimi çıkartmama yardımcı olduğunuz için size minnettarım.

Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, ben sadece motosiklet odaklı düşünmüşüm tabi, olumlu olarak değerlendirdim bu sebeple.

Şimdi mesela dolar yükselince mazot da yükselir, bu da çiftçilerin maliyetlerini artırır, mesela ekmek fiyatı bile yükselir değil mi? O zaman olumsuz da bir gelişme olabilir gerçekten, at gözlüklerimi çıkartmama yardımcı olduğunuz için size minnettarım.
    Ha ironi yaptıysan ben kavrayamamış olabilirim.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ehm, netleştireyim de. 'iyi olmuş', 'bize bişey olmaz', 'kendi kurumuzu kendimiz belirleyelim' tarzı paylaşımları şaka olarak algıladığım için beğenmistim.

Tabii ki üreten bir ülke olmadığımiz için, TL'nin değer kaybının etkisi yediğimiz ekmekten, afedersiniz altımızdaki dona kadar heeerşeyimizi etkileyecek... Kaçışı yok. Olup olmayacağını değil, ne zaman ve hangi şiddette olacağını beklemek lazım.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duble yollarda 200-220 basarken iyiydi ama
    Herşeye şükrettilmeye alışmış bi millet olduk.
    Bi b.ka tepki veremiyoruz. Şehit haberleri,benzin zamları,
    fahiş vergiler vs.
    Sen gel koca evrende şu zamana denk gel.
    Metehan07-70, ^adm^ ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    enişteyi aradım,
    toplantıdaymış,
    çıksın beyanat verecek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)