Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

600 cc makinaya yeni geçecek olan herkesin helvasını hazırlamak.

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rc390'dı bir önceki motorum, 600 cc ayrı dünyalar böyle motorlara göre ama kendini bilerek kullanıyorsan bir tehlike yaşamıyorsun. 3 ay falan oldu bunu alalı daha 1 tane tehlike atlatmışlığım yok
    Şu anki motorunuz ne acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw ben bu top speed olayını anlamıyom. adam kadrana 270 koymuş diye sürekli 270 ile mi gitmek zorundayız. amcamın arabasının top speed'i 270 daha toplasan 3-4 defa 140'ın üstüne çıkmıştır.
    Trafikte herhangi bir araç sahibine sor "abi bu kaç basıyor" diye. Hiç "ya bilmiyorum ben 90-100'ün üstüne hiç çıkmadım" diyen birini bulabilecek misin?

İnsanoğlu elindeki gücü imkanı sonuna dek kullanır.

Mesela benim motorumla göstergede 85 gördüm. Belki daha da giderdi ama motoru dibine kadar zorlamak istemedim (açıkçası tırstım )

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı Üyeişte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anki motorunuz ne acaba?
    600rr hocam yazılı aslında profilin orda

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevremde ılk motoru olan 600rr'ı egıtımle alıp yıllardır sıkıntısız suren arkadasım mevcut, foruma bakılırsa coktan patlayıp helvasını yememız lazım, hala patlamadıysa bı ıkı gune patlar, gene mı patlamadı bı ay kesın, olmadı mı? 1 seneye patlar. Kesın patlar ama o helvayı yıyecez bız. Kı ben "forumun kuralları"na uyup 125cc ıle baslayıp, normalın aksıne yanı apacı gıbı kullanmadıgım halde bırden gelısen sebeplerden dolayı kısa surede patladım. Yarım metreyle kactı forumun helvası.

Forumda motorsıklet ınanılmaz sekılde buyutuluyor, oo ben 600-1000cc suruyorum, ısa benı kutsadı. Bız bı gruptuk bızı grupca kutsadı, grup ındırımıde aldıkta konu o degıl. Bu motor dedıgın ıllet, ınsan yapımı oldukca basıt bır alet, bunu ınsan yonetıyor ve hersey bılegının hareketıne bakıyor. Yanı gruptakı abılerı ısa kutsamasa bıle surerlerdı ama onlar masraflı yolu secmıs. Olsun o da bı motıvasyondur belkı.

Dıyecegım o kı, motosıklet surebılen, trafıgı okuma konusunda tecrubelı(km'den bahsetmıyorum), denge sorunu olmayan, neden sonuc ılıskılerı kurabılen her ınsan evladı her turlu motoru surer. Akan trafıkte gereksız gaz acıp makasa gırmedıkce, duran trafıkte aracların aralarından suratlı gecmedıkce, emnıyet serıdınde kontrollu ılerledıkce, onunu gordugunuz acık yolda mantıklı bır sekılde gaz actıgınız surece bır halt olmaz. Bu demek degıldır kı bır 1000cc motor alıp 4000 devırde surulecek sureklı, H2R bıle surersınız ılk motor olarak dedıklerıme gore, motora yazık olur ayrı mevzu(kazadan falan degıl).Ha gokten kafanıza ucak duser, kural ıhlalı yapan bırı gelır sıze vurur ayrı dava.

Sımdı bu yorumu okuyup herkes ne demek ıstedıgımı anlayacak ama o sahane bılgı bırıkımlerıyle dedıklerımı carpıtarak bana yorum yazacak. Olur, sız haklısınız. Sız mukemmelsınız, herkesın favorısı sızsınız, herkes sız gıbı surmek, sız gıbı bılmek ıstıyor.

Demıyorum kı gıdıp ne 1000cc bır motorla baslayın ne de 100 125cc bır hava sogutmalı alıp dık yokuslarda bayın motorları. Hakım olabılecegınız motorları, tecrubenız(km falan degıl.)dogrultusunda alın, bının. Trafıgı okuyamaz, gerektıgı gıbı surmezsenız zaten 125cc bır cıgersızlede, 1400cc bır aygırlada patlarsınız. Ben helva sevmem ama abıler yıyormus. Tesekkurler.
    el cevap:
    https://www.youtube.com/watch?v=t3Zu1VA2sv8
    https://www.youtube.com/watch?v=t3Zu1VA2sv8" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Para senin can senin bize önce hayırlı olsun demek düşer..

Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600rr hocam yazılı aslında profilin orda
    Bakmamıştım

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Helva yapanlara gidicez helva yemeye , allah korusun kimseninkini yemeye değil yanlış anlaşılma olmasın. Birileri keyfine yapar davet eder diye düşündüm. Kaza bela ölüm kalım olmadan yiyelim bir günde şu helvalari.

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helva yapanlara gidicez helva yemeye , allah korusun kimseninkini yemeye değil yanlış anlaşılma olmasın. Birileri keyfine yapar davet eder diye düşündüm. Kaza bela ölüm kalım olmadan yiyelim bir günde şu helvalari.
    O anlamda zor be kardeşim bu zamanda millet birbirine günahını vermezken

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    O anlamda zor be kardeşim bu zamanda millet birbirine günahını vermezken
    Yok yok alalimda 2017 de yeni motorlari gideriz birileri cagirir artik

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Bildiğini zanneden çok ama bilmediklerini bilmiyorlar. İşin birinci ayağı eğitimdir. Gider eğitim alırsın, yada yaşadıklarınla ve gördüklerinle kendini eğitirsin. Tecrübe edinmek için zaten makinenin kendisine sahip olman lazım. 250cc 20-30hpden 600cc 120hp ye geçiyosun... Kendini eğiteceksin bir makineye alışana kadarda uslu uslu süreceksin iki. Kimisi 1.000 km de işi kapar kimi 500...

Karşınızda sizi anlayan kadar bilginiz değerlidir. Eğitim alıyorum değil, kendimi eğitiyorum. Neler yapacağımı ve neler yapamadığımı biliyorum felsefesi sizi hayatta tutar.

Konunun açılış nedenine katılıyorum. Her ss alana helva - cenaze muhabbeti sıktı artık. Sen isteyipde alamıyosan, maddi gücün yetmediği için değilde malum " organın " yemiyorsa biz napalım ? Sen korkuyosan bizde mi korkalım ?

Bide yeni bi felsefeciler var, yok sesli 600 e karşıyım, yok şehiriçinde 1000 e karşıyım. Onlarada Nietzsche den örnek verelim: " korkarak yaşıyorsan, sadece uzaktan seyredersin"

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bi bıkmadınız şu konudan yaa :D al bin gitsin sormana gerek yok atın ölümü arpadan olsun.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Alıntı Coach_k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğini zanneden çok ama bilmediklerini bilmiyorlar. İşin birinci ayağı eğitimdir. Gider eğitim alırsın, yada yaşadıklarınla ve gördüklerinle kendini eğitirsin. Tecrübe edinmek için zaten makinenin kendisine sahip olman lazım. 250cc 20-30hpden 600cc 120hp ye geçiyosun... Kendini eğiteceksin bir makineye alışana kadarda uslu uslu süreceksin iki. Kimisi 1.000 km de işi kapar kimi 500...

Karşınızda sizi anlayan kadar bilginiz değerlidir. Eğitim alıyorum değil, kendimi eğitiyorum. Neler yapacağımı ve neler yapamadığımı biliyorum felsefesi sizi hayatta tutar.

Konunun açılış nedenine katılıyorum. Her ss alana helva - cenaze muhabbeti sıktı artık. Sen isteyipde alamıyosan, maddi gücün yetmediği için değilde malum " organın " yemiyorsa biz napalım ? Sen korkuyosan bizde mi korkalım ?

Bide yeni bi felsefeciler var, yok sesli 600 e karşıyım, yok şehiriçinde 1000 e karşıyım. Onlarada Nietzsche den örnek verelim: " korkarak yaşıyorsan, sadece uzaktan seyredersin"
    Aynen öyle bu forumda ciddi anlamda beğendiğim yazılardan birisi olmuş beni anlamışsınız teşekkür ederim

Motosikleti
    Forza 250
    bazı varlıklar bu işi tamamen başka yerlere çekip kimi ego konusu kimi dalga konusu kimide çok bilmişlik konusu yaptı tamam eyvallah yaşları büyük olabilir ona saygım var ama 3 senedir bu işin içindeyim hangi motorun nası gittiğini bilen birisiyim
    Özellikle bu kısım gerçekten çok enteresan. Sizin bazı varlıklar dediğiniz kişiler kendinizi öldürmeyin diye yazıyorlar, 3 yıl tecrübe de bayağı çokmuş... Size hayatta başarılar diliyorum. Umarım başınıza kötü bir şey gelmez...

Neler yapacağını, neler yapmayacağını bildiğine inanan insan varsa ve bunu başarabiliyorsa elini öperim. Buradaki birçok insanın serzenişi bu tip konuların sonlarına tanık olmalarındandır, kimsenin kötülüğünü istemelerinden değil. Anladığım kadarıyla hoşunuza gitmeyen postlara cevap atmıyorsunuz, canınız sağolsun.
    Ağustos'ta 20'li yaşlarda, 3 bin kilometre CBR 250R kullanıp, R6'ya geçen bir arkadaşı kaybetmiştik. Siz 70 bin yapmışsınız, pişmişsinizdir zaten de,
    aklınızda bulunsun diye iliştirmek istedim.
    70 bin kilometre 150 cc'ye yahut 250 cc'ye alıştıktan sonra 600 cc umarım kapanmayacak yaralar açmaz sizlere,

selametle.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ama bak videoda diyor ki istediğin motorla başla. trafiği öğrenmek için cbr600rr alıp yavaş kullanabilirsin. bu yine sürücünün elinde olan bir şey.

olay sürücüde bitiyor. bence başlangıç motoru diye bir konu olmamalı artık. çok sıkıcı çünkü ve bu konuda sabit bir fikir otaya koyamayız çünkü her insan farklı bir yapıya sahip. herker istediğiyle başlasın.

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...rum-600rr.html

boş konuşmak kolay , gerçekler acı. ölenler geri gelmiyor.
    Pardonda neresı bos? Ha bak soyle bos ıkı ıhtımal var, 1) 600cc ve yukarısı veya torklu guclu bır makına alamıycaklar ıcın 2) bu makınaları surmeye cesaret edemeyenler ıcın bos ıstedıgın motoru alabılırsın demek. Turk mılletının cekememezlıklerının ornegı bu helvalı tepkıler. Bak mesajımda sana ozel yer ayırdım yukarda.

"Sımdı bu yorumu okuyup herkes ne demek ıstedıgımı anlayacak ama o sahane bılgı bırıkımlerıyle dedıklerımı carpıtarak bana yorum yazacak. Olur, sız haklısınız. Sız mukemmelsınız, herkesın favorısı sızsınız, herkes sız gıbı surmek, sız gıbı bılmek ıstıyor."

Senın yerın tam olarak o ıkı tırnagın arası. Bak hatta aklıma ne geldı. Nietzsche'nın Boyle Buyurdu Zerdust kıtabında Ölümü Vaaz Edenler Üzerine adlı bir söylev var ilk bölümde. Okuyun, ozellıkle helvacılar. Soylevı dırek buraya yazacak ve ya lınk atacaktım lakın, sız engın bılgılerı olan ınsanlarsınız. Ustınsansınız. Arastırmayı sevdıgınızı dusunuyorum. Okuyun efenım. Iyı forumlar.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Şimdi 3 yılda 70 bin km yapan biri ile 10 yılda 70 bin km yapan 2 kişi arasında seçim yapmak zorunda kalsak kim daha tecrübeli sonucuna varacağız ? 3 yılını çok mesai harcayarak bu işe ekstra emek ve gönül vermiş arkadaşımız. Hala 70 bin km sürüs tecrubesi olan ve bunu vitesli belli belli hacimlerde yapmış biri , 600f 600rr r6 gsxr600 her şekilde rahatlıkla kullanır. Motora alışması 1 saatini almaz sonra iyice ısınır, kullanmak isterse limitleride zorlar. Bu arkadaş özelinde degerlendiriyorum mevzuyu.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)