Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600 cc makinaya yeni geçecek olan herkesin helvasını hazırlamak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulan memleketi özledim yaw... Helva deyince aklıma direk ermenek helvası geldi.
    http://i.hizliresim.com/jBO1Gr.jpg
    Ya o değil de toprağım, ben bu helvayı, dağda, kırda, bayırda, balıkta, avda en az bir yarım kilo yiyorum, özellikle yufka ekmekle, ama evdeki 1 kiloluk kutuyu 6 aydır bitiremedim. Sebep ne olaki.

Bu arada ben olaya farklı bir boyut kazandırayım, 600 lük ile başladım, 150 lik e düşsem ne olur?
    jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    250 cc'de biraz tecrübe kazanan herkesin hayalidir fıstık. Hayırlısı olsun ne diyelim.

Enteresandır ki yıllarını motor kullanımı eğitimine vermiş 2 kişiden başlangıç motoru diye bir şey yoktur eğitimi alırsın kendini bilirsin ona göre kullanırsın. 600 cc ile başlanmaz edilmez diye bir şey yoktur dediler. bunlardan birisi de İsviçre de harley bayisidir ki yeğenim 1200 cc harley fourtyeight ile başladı ilk motorudur hiç bir sorun sıkıntı yaşamadan (maşallah) devam da ediyor. düşününce bana da çok mantıklı geliyor 125 150 ihtiyaca kullanım amacına göre evet fakat başlangıç motoru olayı işin ticari ayağı.

fakat burada unutulmaması ve atlanılmaması gereken önemli nokta uygun ve yeterli eğitim ve kendini bilmek

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ay biliiv in doğal seleksiyon. https://tr.wikipedia.org/wiki/Do%C4%9Fal_se%C3%A7ilim

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya o değil de toprağım, ben bu helvayı, dağda, kırda, bayırda, balıkta, avda en az bir yarım kilo yiyorum, özellikle yufka ekmekle, ama evdeki 1 kiloluk kutuyu 6 aydır bitiremedim. Sebep ne olaki.

Bu arada ben olaya farklı bir boyut kazandırayım, 600 lük ile başladım, 150 lik e düşsem ne olur?
    600 cc olanda masraf daha çok çıkar, 150 cc kullanana ayıp olur
    Darkfriairs bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevremde ılk motoru olan 600rr'ı egıtımle alıp yıllardır sıkıntısız suren arkadasım mevcut, foruma bakılırsa coktan patlayıp helvasını yememız lazım, hala patlamadıysa bı ıkı gune patlar, gene mı patlamadı bı ay kesın, olmadı mı? 1 seneye patlar. Kesın patlar ama o helvayı yıyecez bız. Kı ben "forumun kuralları"na uyup 125cc ıle baslayıp, normalın aksıne yanı apacı gıbı kullanmadıgım halde bırden gelısen sebeplerden dolayı kısa surede patladım. Yarım metreyle kactı forumun helvası.

Forumda motorsıklet ınanılmaz sekılde buyutuluyor, oo ben 600-1000cc suruyorum, ısa benı kutsadı. Bız bı gruptuk bızı grupca kutsadı, grup ındırımıde aldıkta konu o degıl. Bu motor dedıgın ıllet, ınsan yapımı oldukca basıt bır alet, bunu ınsan yonetıyor ve hersey bılegının hareketıne bakıyor. Yanı gruptakı abılerı ısa kutsamasa bıle surerlerdı ama onlar masraflı yolu secmıs. Olsun o da bı motıvasyondur belkı.

Dıyecegım o kı, motosıklet surebılen, trafıgı okuma konusunda tecrubelı(km'den bahsetmıyorum), denge sorunu olmayan, neden sonuc ılıskılerı kurabılen her ınsan evladı her turlu motoru surer. Akan trafıkte gereksız gaz acıp makasa gırmedıkce, duran trafıkte aracların aralarından suratlı gecmedıkce, emnıyet serıdınde kontrollu ılerledıkce, onunu gordugunuz acık yolda mantıklı bır sekılde gaz actıgınız surece bır halt olmaz. Bu demek degıldır kı bır 1000cc motor alıp 4000 devırde surulecek sureklı, H2R bıle surersınız ılk motor olarak dedıklerıme gore, motora yazık olur ayrı mevzu(kazadan falan degıl).Ha gokten kafanıza ucak duser, kural ıhlalı yapan bırı gelır sıze vurur ayrı dava.

Sımdı bu yorumu okuyup herkes ne demek ıstedıgımı anlayacak ama o sahane bılgı bırıkımlerıyle dedıklerımı carpıtarak bana yorum yazacak. Olur, sız haklısınız. Sız mukemmelsınız, herkesın favorısı sızsınız, herkes sız gıbı surmek, sız gıbı bılmek ıstıyor.

Demıyorum kı gıdıp ne 1000cc bır motorla baslayın ne de 100 125cc bır hava sogutmalı alıp dık yokuslarda bayın motorları. Hakım olabılecegınız motorları, tecrubenız(km falan degıl.)dogrultusunda alın, bının. Trafıgı okuyamaz, gerektıgı gıbı surmezsenız zaten 125cc bır cıgersızlede, 1400cc bır aygırlada patlarsınız. Ben helva sevmem ama abıler yıyormus. Tesekkurler.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...rum-600rr.html

boş konuşmak kolay , gerçekler acı. ölenler geri gelmiyor.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    @r3d arkadaşımıza katılmamak elde değil. İşin ecel boyutunu es geçmemek lazım. Kaza ve kadere iman etmiş bir dinin müminleri olarak görmezden gelemeyeceğimiz bir konudur. Ama kaza ve kadere iman edip, tedbir almamak ve sonuçlarını kadere yüklemek de yanlış. Kıçı kırık eğitim ile yüksek güçlü araç kullanmak pek mantıklı bir hareket değildir.

Mantıklı bir şekilde bakıldığında eğitimi ve tecrübesi az olanın yarış motoru ile trafiğe çıkması kabul edilemez.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Forumdan bir arkadaşın imzasında okumuştum;
    "Azrail'in ilgi alanı motosikletinizin hacmi değildir" yazıyordu.
    Darkfriairs, jimi_hendrix ve okanius bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Forumun bir türlü içinden çıkamadığı 600 cc tartışması ve o mu bu mu başlıkları.

Sen insanlara sormasan insanlar da yorum yapmaz, madem kendine güveniyosun git al.

Kullananın tekeri düz bassın, ölene de Allah rahmet eylesin. Bundan ötesi umurumda olmaz.

Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumun bir türlü içinden çıkamadığı 600 cc tartışması ve o mu bu mu başlıkları.

Sen insanlara sormasan insanlar da yorum yapmaz, madem kendine güveniyosun git al.

Kullananın tekeri düz bassın, ölene de Allah rahmet eylesin. Bundan ötesi umurumda olmaz.
    Umurunda olmayan konulara salça olma o zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdan bir arkadaşın imzasında okumuştum;
    "Azrail'in ilgi alanı motosikletinizin hacmi değildir" yazıyordu.
    Güzel lafmış

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Tabi yea adamın sayfasına neden salça oluyorsun anlamıyorum. @cem_fb

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Zenginin parasi zügürdün çenesini yorar
    Darkfriairs bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

OLMAZ! önce 500cc sonra 250cc sonra 125-150 felan
    Metehan07-70 bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Abi paranız varsa gidin alın. Niye insanlardan onay bekliyorsunuz

Sürmesini bilmeyen 50 cc ile de patlar. O yüzden elalem ne deri bırakın,keyfinize bakın.

Mart ayında ybr mi,cbf mi diye soran adamlar eylülde birkaç ay motora binmenin keyfiyle bir anda bilir kişi olup,herkese fikir vermeye kalkıyor bu memlekette.

Kısacası;

Tebdirin en iyisi alınır,sonra işine bakılır.

**Kırmızı fontlu kısmı anlamayıp,yorum yapana 5 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlattırmak zorunda kalmayız inşallah
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi paranız varsa gidin alın. Niye insanlardan onay bekliyorsunuz

Sürmesini bilmeyen 50 cc ile de patlar. O yüzden elalem ne deri bırakın,keyfinize bakın.

Mart ayında ybr mi,cbf mi diye soran adamlar eylülde birkaç ay motora binmenin keyfiyle bir anda bilir kişi olup,herkese fikir vermeye kalkıyor bu memlekette.

Kısacası;

Tebdirin en iyisi alınır,sonra işine bakılır.

**Kırmızı fontlu kısmı anlamayıp,yorum yapana 5 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlattırmak zorunda kalmayız inşallah
    Teşekkür ederim kardeşim cevabın için ve de haklısın söylediklerinde hepsine katılıyorum

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Üyeişte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu duruma sinir olan tek ben miyim abilerim? Yeteri kadar tecrübe ve deneyim olduğu halde 600 cc bir makinaya geçicek olacağını duyan bazı kişilerin hemen helva muhabbetine girmesi sizcede mantıklı mı?
    çok basit bak şimdi youtube'da Honda CB500 top speed diye arat, bir de CBR600, Daytona 675, r6 için.

Bundan sonra bir de CBR250, z250sl, r25 için arat aradaki farkı bir gör. Neden milletin 250 dediğini sonra 400-500cc dediğini anlarsın.

https://www.youtube.com/watch?v=8ZzG66D8SOY
    https://www.youtube.com/watch?v=8ZzG66D8SOY" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Bu işin şakası yok.

Al bir de sana kötü örnek: (6. sayfaya bak)
    http://www.motordelisi.com/forum/for...s-ile-uzun-yol

Buna baktıktan sonra bir düşün.

Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok basit bak şimdi youtube'da Honda CB500 top speed diye arat, bir de CBR600, Daytona 675, r6 için.

Bundan sonra bir de CBR250, z250sl, r25 için arat aradaki farkı bir gör. Neden milletin 250 dediğini sonra 400-500cc dediğini anlarsın.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=8ZzG66D8SOY[/url]

Bu işin şakası yok.

Kötü bi haber

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[video]https://www.youtube.com/watch?v=8ZzG66D8SOY[/url]

Bu işin şakası yok.

yaw ben bu top speed olayını anlamıyom. adam kadrana 270 koymuş diye sürekli 270 ile mi gitmek zorundayız. amcamın arabasının top speed'i 270 daha toplasan 3-4 defa 140'ın üstüne çıkmıştır.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Yaw bu r25 190 larda gidiyor çok hafife aliyorsunuz. 2017 de 250cc den 600cc ye geçen biri olarak buralarda tüm izlenimlerimi bol fotolu şekilde paylasicam. Helvacilarin helvasını yemeğe gelicem ona göre

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw bu r25 190 larda gidiyor çok hafife aliyorsunuz. 2017 de 250cc den 600cc ye geçen biri olarak buralarda tüm izlenimlerimi bol fotolu şekilde paylasicam. Helvacilarin helvasını yemeğe gelicem ona göre
    Allah kısmet ederse beraber gidelim kardeşim peş peşe helva yemeye ☺ ( tepki yağdırmayın tabikide Allah kimseye kaza bela vermesin.)

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Rc390'dı bir önceki motorum, 600 cc ayrı dünyalar böyle motorlara göre ama kendini bilerek kullanıyorsan bir tehlike yaşamıyorsun. 3 ay falan oldu bunu alalı daha 1 tane tehlike atlatmışlığım yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)