Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600 cc makinaya yeni geçecek olan herkesin helvasını hazırlamak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    ulan memleketi özledim yaw... Helva deyince aklıma direk ermenek helvası geldi.
    Metehan07-70 ve Shamy bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Eyw. Egitmenlerde gecis icin ok sorun yok dediler. Bakalım allah kaza bela vermesin. R25 le de 188 lerde gittim. Cok sevdim fakat artık insan kendide hissediyor geçiş zamanı sonra bunu birde profosyonellerin gözünden sormak onay almak istiyor. Umarım kazasiz belasiz devam ederim

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Ben cbr250r istanbul şehir içi 13bin km kullandım. Honda fd6 civic arabamı satıp sonrasında 600rr aldım. 1 yıldır bende, 8bin km yapmışım bununla istanbulda. Hiç yan yatırmam bile olmadı. Tecrübe önemli ama ne olursa olsun bu motorlar şehirde tehlikeli. Kendini frenlemen genelde zor oluyor. Biraz şanslı olmak lazım.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    yilda bircok motorla ortalama 40-50 000 km yapiyorum bakkala bile motorla giderim otobana cikmayacaksan sirf artislik neden sehir icin turkiyede az cok trafik var 240 la gidemezsin otobanda iyi birseydir hizli motor kendini bilen biri icin olun riskini azaltir arabalardan kacarsin ama mesela almanyada otobanda limit yok cikarsin motor yanana kadar basar dresten den girer hroterdam dan cikarsin yollarda cicek gibidir pist meselesi de var tabi ama turkiyede tamamen zengin lover citasinda yapilan isteksiz isler oldugu icin bu pist ler para verirsin 65 yasindaki abilerinle viraj konusursun elin bulgari ensene saplak vurur gecer yani 600 cc sekil olsun diyorsan bir egzoz al pek basma ilk 6 ay helva kavurma oranin cok duser
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Sayın Üyeişte,

Ben diğer açtığınız konuya yorum yapmıştım gerçi ama buraya da yazayım. Ben diğer konuda 600f kullanabilirsiniz bence demiştim. Ben de 600f kullanıyorum. Açıkçası sizden daha kademeli olarak büyüttüm motosikleti: Peugeot 103 - Çin malı scooter - CBF 150 - CBF250 - CBF500 - CBR 600f şeklinde bir geçişim oldu yıllar içinde. Ama dediğim gibi bence trafik tecrübeniz iyi.

Buradaki arkadaşların bu 'helva muhabbeti' kesinlikle kötü niyetli değil. Şimdi 600 cc spor bir makinayla şehir içinde, trafikte kolay kolay ölmezsiniz. Ekipmanınız tam ise ve eğer intihar niyetinde değilseniz zaten trafikte yapacağınız süratler bellidir ve pek ölümcül süratler değildir. Benim motosikletim 10 yaşında, 109 beygir (ss'ler içinde gariban bir model). Ama yine de süratli gidiyor. Ben bu motorla en yüksek 271 km sürate ulaştım (çok hafif meyilli bir yolda). İnanın 271 km hızda tecrübe falan sökmez. Önünüze fırlayan bir kedi sizi öldürmeye yeter.

Buradaki herkes gördükleri ölümlü motor kazalarından bıkmış durumda ve tamamen iyi niyetle tepki veriyorlar. Böyle bir makina alıp, ben temkinli kullanırım, gaza gelmem, sürat yapmam diyebilirsiniz. Ama buna kendiniz dahi inanmayın Bu motor benim 3. 600cc motorum. Eskiden ben de basmazdım ama bu makinalar bastırıyor. 200 km/sa hızın üzerine çıkmadan bitirdiğim gün neredeyse yok. Evet tehlikeli birşey bu biliyorum ama bu makinaların üretim amacı bu. Motoru, tasarımı, oturuş şekli, kısacası herşeyi bu iş için yapılmış ve amacını yerine getirmeden bindiğinizde inanın keyif vermiyor

Neyse çok uzattım. İnşallah gönlünüzden geçen motoru alır ve kazasız belasız sürersiniz
    mombohunter bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Çok bilmişler kıskançlıktan napcaklarını şaşırıyorlar. 600lük/1000lik mi aldın kesin ölürsün. He oldu sen o zekayla 125likte hala ölmediysen kimse ölmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:46 ----------

Bu arada üyeişte dostum sana da bir sorum olacak. Neden 600cc? Direkt 1000cc alsana sıkılcaksın 600de bak baştan belirteyim.
    mustick bunu beğendi.

farkı biliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:51 ----------

dostum sanki biraz dalga geçer gibi oldu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

sizin gibi veya size benzer bir şekilde cevap verilse inanın bende olumlu cevap veririm ama sanki geleceği görüyorlarmış gibi direk helva muhabbetine girince sinirlerim bozuluyor sonuçta ben buraya sohbet baabında açtım millet dalga konusu kıvamına getirmeye çalışıyor teşekkür ederim önerileriniz için. zaten motora 2-3 ay alışana kadar şehir dışına çıkmıycam yani motoru tanıyıp bütünleşene kadar. almadan önce ilk olarak bütün ekipmanları almak sonrasında da motoru 1-2 hafta kapalı alanda kullandıktan sonra eğitim alıp o şekilde trafiğe çıkmak

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cbr250r istanbul şehir içi 13bin km kullandım. Honda fd6 civic arabamı satıp sonrasında 600rr aldım. 1 yıldır bende, 8bin km yapmışım bununla istanbulda. Hiç yan yatırmam bile olmadı. Tecrübe önemli ama ne olursa olsun bu motorlar şehirde tehlikeli. Kendini frenlemen genelde zor oluyor. Biraz şanslı olmak lazım.
    biliyorum

Motosikleti
    henüz yok
    Üyeişte kardeşim,
    Herkesin yanlıştır dediği bir konuda ısrar etmen çok mantıklı görünmüyor.
    Herkes yanlış biliyor ama bir tek sen doğru biliyorsun gibi bir durum söz konusu değildir hayatta.
    Netice büyük sözü dinle, yaşın genç aşama aşama git burdaki tecrübeli insanların söylediği gibi.
    Selametle

Bayiiler, ikinci el motor satanlar 600/1000 cc motosiklet satmak için motosiklet.net'ten izin kağıdı mı soruyor?

Motosikleti
    CBR 125 R
    600 lük motordan bu kadar korkmaya gerek yok diye düşünüyorum. sonuçta o da motor ve 250liklerden farkı gaz tepkisi, ivmelenmesi ,sürati vs vs...
    Eğer kendinizi biliyosanız ve apaçilik yapmam usturuplu sürerim diyosanız bişey olmaz. düşük devirlerde uslu uslu gidersiniz. arada otobana çıkar hız merakınızı da giderirsiniz.
    burda mesele 600lük 1000lik 250lik meselesi değil bence, asıl önemli olan kendini bilmek, dikkatli ve mantıklı sürmek.
    mombohunter bunu beğendi.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    50 tane aynı konudan açıyosun amacın ne sana ilk konuda verildi cevap TROL işte yazmayın şuna cevap
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

250cbr den direkt 600 spor makinalara gecen arkadaslarim var Allah uzun omur versin kazalari yok. 125 250 xj6 fazer8 sirasiyla giden bir arkadasim da var o da cok temiz kullaniyor ve bence daha iyi bir siralama. Ben de cbf150 cbr250 den sonra simdi kismetse cbf1000e gececegim kimseye de sormuyorum . Araya 600 yuksek gidon birseyler sıkıstırabilirdim ama aşk mantiga ustun geldi. Tavsiyem su olur, imkan varsa 10 kusur yasinda motor yerine xj6 diversion gibi daha guncel ve rahat oturuslu bir 600cc alin. Ve tabiki egitim egitim egitim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevremde ılk motoru olan 600rr'ı egıtımle alıp yıllardır sıkıntısız suren arkadasım mevcut, foruma bakılırsa coktan patlayıp helvasını yememız lazım, hala patlamadıysa bı ıkı gune patlar, gene mı patlamadı bı ay kesın, olmadı mı? 1 seneye patlar. Kesın patlar ama o helvayı yıyecez bız. Kı ben "forumun kuralları"na uyup 125cc ıle baslayıp, normalın aksıne yanı apacı gıbı kullanmadıgım halde bırden gelısen sebeplerden dolayı kısa surede patladım. Yarım metreyle kactı forumun helvası.

Forumda motorsıklet ınanılmaz sekılde buyutuluyor, oo ben 600-1000cc suruyorum, ısa benı kutsadı. Bız bı gruptuk bızı grupca kutsadı, grup ındırımıde aldıkta konu o degıl. Bu motor dedıgın ıllet, ınsan yapımı oldukca basıt bır alet, bunu ınsan yonetıyor ve hersey bılegının hareketıne bakıyor. Yanı gruptakı abılerı ısa kutsamasa bıle surerlerdı ama onlar masraflı yolu secmıs. Olsun o da bı motıvasyondur belkı.

Dıyecegım o kı, motosıklet surebılen, trafıgı okuma konusunda tecrubelı(km'den bahsetmıyorum), denge sorunu olmayan, neden sonuc ılıskılerı kurabılen her ınsan evladı her turlu motoru surer. Akan trafıkte gereksız gaz acıp makasa gırmedıkce, duran trafıkte aracların aralarından suratlı gecmedıkce, emnıyet serıdınde kontrollu ılerledıkce, onunu gordugunuz acık yolda mantıklı bır sekılde gaz actıgınız surece bır halt olmaz. Bu demek degıldır kı bır 1000cc motor alıp 4000 devırde surulecek sureklı, H2R bıle surersınız ılk motor olarak dedıklerıme gore, motora yazık olur ayrı mevzu(kazadan falan degıl).Ha gokten kafanıza ucak duser, kural ıhlalı yapan bırı gelır sıze vurur ayrı dava.

Sımdı bu yorumu okuyup herkes ne demek ıstedıgımı anlayacak ama o sahane bılgı bırıkımlerıyle dedıklerımı carpıtarak bana yorum yazacak. Olur, sız haklısınız. Sız mukemmelsınız, herkesın favorısı sızsınız, herkes sız gıbı surmek, sız gıbı bılmek ıstıyor.

Demıyorum kı gıdıp ne 1000cc bır motorla baslayın ne de 100 125cc bır hava sogutmalı alıp dık yokuslarda bayın motorları. Hakım olabılecegınız motorları, tecrubenız(km falan degıl.)dogrultusunda alın, bının. Trafıgı okuyamaz, gerektıgı gıbı surmezsenız zaten 125cc bır cıgersızlede, 1400cc bır aygırlada patlarsınız. Ben helva sevmem ama abıler yıyormus. Tesekkurler.
    Adamakilli birebir pist egitimi almadan 600cc+ SS'e anca binilir, ama kullanilmaz. Cunku mesele tecrube, denge, mantik, zeka degil. Mesele egitim. Bilakis mantiga ve ic gudulere ters gelen seyleri yapmak gerekiyor. Kim yolun disina cikacagini farkettigi virajda gaza daha cok asilir, kim frene basar? Keith Code'un kitabi bir baslangic...

Bence de abartiliyor cc meselesi. Zaten deneyimsizligi gosteriyor herseyin motor gucu ve cc'ye baglanmasi. Ama SS ve agresif naked'larin diger motosiklet turlerine gore cok daha fazla risk tasidigi bir gercek. Bence ozel egitimsiz kullanilmamalilar. Ama 1800cc cruiser alin kullanin, onda cok sorun yok.

Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 tane aynı konudan açıyosun amacın ne sana ilk konuda verildi cevap TROL işte yazmayın şuna cevap
    1. Benim amacım trol olsaydı kimseye cevap vermezdim konuyu açar sadece yazılanları okur milleti birbirine kışkırtırdım. 2. Adam akıllı cevap veren az insan olduğu için aynı konudan 50 kere değil 3 kere açtım. 3. Adam gibi konuş seviyeni düşürme şu falan diyede konuşma bu da 3. Madem amacım trol senin ne işin var burda gitsene işine kardeşim?

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı Üyeişte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Benim amacım trol olsaydı kimseye cevap vermezdim konuyu açar sadece yazılanları okur milleti birbirine kışkırtırdım. 2. Adam akıllı cevap veren az insan olduğu için aynı konudan 50 kere değil 3 kere açtım. 3. Adam gibi konuş seviyeni düşürme şu falan diyede konuşma bu da 3. Madem amacım trol senin ne işin var burda gitsene işine kardeşim?
    Peki,Şu diye tabir etmem yanlış olmuş olabilir afedersin. O halde Gözlemleme konusunda problemin var, Neyin cevabını istiyorsun ben anlamıyorum açtığın konular birbirinin aynısı şimdide gelmiş helva diyorsun trolluk yapıyorsun

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    22 yılı aşkın motosiklet tepesindeyim.365 günün 350sini bu şekilde geçiriyorum.250 CC yi geçmiyorum.Arada 600 ve üstü kullansamda 10-15 dakikayı geçmiyor.Güç var,hız var ne ara 250 lere çıkıyorum anlamıyorum.Sıkıntı bende,o yüzden 250 CC enduro kullanıyorum.90-100 km hız fısır fısır geziyom.Gerekmedikçe 120 km hızın üstüne çıkmıyorum (arada bir gaza geliyom tabi).Bizi geçtim,kimse kendini kandırmasın.Tarzın da önemi var.Reyzing makine alıp fişşek gibi gitmeyen adam gördünüzmü hiç? Hızı herkes yapar,önemli olan sonrası.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    600 mü 500 neyine yetmiyor ? Al şu 250 yi git.
    Şaka bir yana, tek motor alacaksan senede 1 kere uzun yola gideceksen ve hep şehir içinde olacaksan 250 cc üzerine karşıyım. Şahsi düşüncem. Nefsine de hakim değilsen helva ikramı ihtimali çoğalır.

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 mü 500 neyine yetmiyor ? Al şu 250 yi git.
    Şaka bir yana, tek motor alacaksan senede 1 kere uzun yola gideceksen ve hep şehir içinde olacaksan 250 cc üzerine karşıyım. Şahsi düşüncem. Nefsine de hakim değilsen helva ikramı ihtimali çoğalır.
    Nefesime hakimim merak etme gaza gelen bi yapım falan yok Allaha şükür en azından olsaydı bunu hepsinin selesinde Yaşardım diye tahmin ediyorum. Amacım senede bi gitmek değil hava imkanları iyi olduğu sürece 3-4 haftada başka bir şehire gitmek. Bi nevi şehirler arası kullanmak için alcam ama alır almaz çıkmıycam tabi aldıktan 4-5 ay sonra çıkmaya başlıycam

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    0 tecrübe ile 98 srad 750 kullandım ilk motorum du hala yaşıyorum 9 sene olucak heralde biraz sizde bitiyor o iş apaçi değilseniz birşey olmuyor abartmaya gerek yok

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 tecrübe ile 98 srad 750 kullandım ilk motorum du hala yaşıyorum 9 sene olucak heralde biraz sizde bitiyor o iş apaçi değilseniz birşey olmuyor abartmaya gerek yok
    Teşekkür ederim ☺

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)