Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

600 F KULLANICILARI.!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle hepinize merhabalar abilerim kardeşlerim. Yaşım 20 17 yaşından beri kuryecilik yapıyorum. Toplamda 70 bin km civarı tecrübem var. Bunların arasında cbf 150-megelli 250 r- cbr 250 r - MT 07 ve bir kaç tane daha motor sürmüşlüğüm var mt 07 yi yakın zamanlarda sürdüm yaklaşık yarım saat civarı kullanma imkanım oldu hiç zorlanmadım 2 yıldır ehliyetim var. Fakat ben 4-5 ay içinde kışın 600 f almak istiyorum. 600 cc ve 1000 cc motor süren abilerimin çoğu dikkat edersen ve eğitim alırsan zorlanmadan sürersin diyorlar ama 2-3 kişi aklımı karıştırıyor. Alma alırsan ölürsün gibi cümleler kullanıp beni sinir ediyorlar. Bende size de danışayım dedim. Sizin düşünceleriniz nedir acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Birazdan helvacılar gelir. Ama 70.000 km az değil!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birazdan helvacılar gelir. Ama 70.000 km az değil!
    Aynen zaten çevremde 2-3 kişi var onun dışında herkesin yorumu olumlu.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eger sakin bir surucuysen alinir binilir. At la deve degil sonucta... okadar tecrubeniz olmus. Sadece ilk.zamanlar temkinli olun siz motora motorda size alissin.

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger sakin bir surucuysen alinir binilir. At la deve degil sonucta... okadar tecrubeniz olmus. Sadece ilk.zamanlar temkinli olun siz motora motorda size alissin.
    Allaha şükür gaza gelen biri falan değilim yerine göre kullanan birisiyim sakin sürülecek yerde sakin sürerim öyle olmasam eminim ki şu ana kadar bir çok kaza yapardım ve hepsininde suçlusu ben olurdum. Teşekkür ederim öneriniz için. ☺

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Üyeişte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hepinize merhabalar abilerim kardeşlerim. Yaşım 20 17 yaşından beri kuryecilik yapıyorum. Toplamda 70 bin km civarı tecrübem var. Bunların arasında cbf 150-megelli 250 r- cbr 250 r - MT 07 ve bir kaç tane daha motor sürmüşlüğüm var mt 07 yi yakın zamanlarda sürdüm yaklaşık yarım saat civarı kullanma imkanım oldu hiç zorlanmadım 2 yıldır ehliyetim var. Fakat ben 4-5 ay içinde kışın 600 f almak istiyorum. 600 cc ve 1000 cc motor süren abilerimin çoğu dikkat edersen ve eğitim alırsan zorlanmadan sürersin diyorlar ama 2-3 kişi aklımı karıştırıyor. Alma alırsan ölürsün gibi cümleler kullanıp beni sinir ediyorlar. Bende size de danışayım dedim. Sizin düşünceleriniz nedir acaba?
    Buraya gelip 600 alayım diye konu açıyorsan...daha olmamışsın...250cc motordan 600F'e geçilmez....sakat kalmaz-ölürsün...biri 25bg diğeri 109-110 bg 4 katından fazla...
    The Power of The Dreams.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya gelip 600 alayım diye konu açıyorsan...daha olmamışsın...250cc motordan 600F'e geçilmez....sakat kalmaz-ölürsün...biri 25bg diğeri 109-110 bg 4 katından fazla...
    Arkadaşım orada sadece 250 yazmıyor. İyi oku ondan sonra cevap ver ha eğer 700 cc lik tork canavarı olan bir makina da senin gözünde 25 beygir ise o zaman haklısın. Neyse genede teşekkür ederim.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Arkadaşım orada sadece 250 yazmıyor. İyi oku ondan sonra cevap ver ha eğer 700 cc lik tork canavarı olan bir makina da senin gözünde 25 beygir ise o zaman haklısın. Neyse genede teşekkür ederim.
    2-3 tur atmakla bu iş olmaz arkadaşım , bende 600F Hornet var modlu....oyle şakaya gelecek alet değil bunlar-gene de sen bilin!!!
    The Power of The Dreams.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 tur atmakla bu iş olmaz arkadaşım , bende 600F Hornet var modlu....oyle şakaya gelecek alet değil bunlar-gene de sen bilin!!!
    Şakaya gelecek motor olmadığını bilsen emin ol ilk motorum 600 rr olurdu. Ben boşa 3 yıldır her Allahın günü 60-70 km yapmıyorum. Veya boşa yaz kış kuryecilik yapmıyorum

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Kanka sana şöyle anlatayim bir arkadaşım var benim adam 70k 150lik motor kullandı.Sonra senin gibi 600f alıcam dedi aksilik çıktı.R25 aldı sonra onuda 20k kullandı iyikide aksilik çıkmış dedi şuan gitti mt07 aldı gayet memnun hayatından.Kendine burdan biraz pay biç işte.

Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka sana şöyle anlatayim bir arkadaşım var benim adam 70k 150lik motor kullandı.Sonra senin gibi 600f alıcam dedi aksilik çıktı.R25 aldı sonra onuda 20k kullandı iyikide aksilik çıkmış dedi şuan gitti mt07 aldı gayet memnun hayatından.Kendine burdan biraz pay biç işte.
    Kanka ben ilk spacy ile başladım 20 bin km kullandım ybr aldım kendime 20 bin km onu kullandım sonra cbf 150 kullandım bin km ardından megelli ve cbr 250 r kullandım hâlâ motor üstündeyim mt 07 de sürdüm biraz toplamda 70 bin km civarı tecrübem var ve her gün trafikteyim motor ile kuryelik yapıyorum 10 saat trafikte motor üstündeyim

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Hocam bana sanki siz kafaya koymuşsunuz almayı buraya onaylatmaya gelmişsiniz gibi bir izlenim oluştu.Almama yönünde tavsiyeye biraz sert çıkmışsınız sanki.70bin km az bi tecrübe değil gerçekten.Fakat bizim sana al yada alma dememiz boş aslında.Hazır mısın? Daha gençsin gaza gelir misin? Şahsen ben geliyorum.Aileni ağlatacak,motorcu kardeşlerini üzecek bir şey yapmayacağına inanıyorsan buyur al.Ver bi tur biz binelim hatta

Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bana sanki siz kafaya koymuşsunuz almayı buraya onaylatmaya gelmişsiniz gibi bir izlenim oluştu.Almama yönünde tavsiyeye biraz sert çıkmışsınız sanki.70bin km az bi tecrübe değil gerçekten.Fakat bizim sana al yada alma dememiz boş aslında.Hazır mısın? Daha gençsin gaza gelir misin? Şahsen ben geliyorum.Aileni ağlatacak,motorcu kardeşlerini üzecek bir şey yapmayacağına inanıyorsan buyur al.Ver bi tur biz binelim hatta

Yok sert çıkmak değilde helva muhabbetleriveya sanki kesin sakat kalacakmışım gibi davranılması sinirlerimi bozuyor. gaza gelen birisi değilim gaza gelen birisi olsam inanın bana değil 600 cc bir makinayı 2 tekere binmezdim canımı yolda bulmadım ben zaten. Ama sırf tecrübe için kuryeliğe başlağıp 3 yıl aralıksız kuryelik yaptım hâlâ da yapıyorum bir çok motor test etme inkanım oldu mt 07 de buna dahil 70.000 km civarı tecrübem oldu. Kendime tam anlamı ile güveniyorum 600 f in selesinde çok gezdim güvenim yerinde gaza gelmiyorum kendi canımı hiçe saysam bile başkalarnın canını saymam. Ki ben 600 f alsam bile direk alıp çıkmıycam trafiğe önce eğitim alıcam sonra kapalı alanda sürücem bi kaç gün sonra yavaş yavaş çıkıcam

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya adam bin rr aliyo yilda kac km yapio ? Yuksek cc kullanan insanlar once buna bakmali diye dusunuyorum. Sonra birde bu buyuk motor ben bunun yanina bitanede ufak aliyim gunluk onu kullaniyim muhabbeti var. Ozaman niye aldin oburunu ? Madem garajda durucakti hani hayaller?

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya adam bin rr aliyo yilda kac km yapio ? Yuksek cc kullanan insanlar once buna bakmali diye dusunuyorum. Sonra birde bu buyuk motor ben bunun yanina bitanede ufak aliyim gunluk onu kullaniyim muhabbeti var. Ozaman niye aldin oburunu ? Madem garajda durucakti hani hayaller?
    Amaan kardeşim Türkiye işte ☺ Adam ilk motorunu r6 alır millet helal olsun der yüzüne burda konu açar hemen helva sanki bana helva muhabbeti yapanların hepsi Allah. Töbe ya

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Dimi yea, sen bak kendi işine al sen matoru buradakilere hergün nispet yap. Ölmedim diye meşaz yaz. Onlar alamadıkları için sana fesatlık yapıyorlar. Kedi ulaşamadığı ciğere dermiş yea ondan yani hani diyeyim abime ben. Kızdıryorlar adamı yea.

Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dimi yea, sen bak kendi işine al sen matoru buradakilere hergün nispet yap. Ölmedim diye meşaz yaz. Onlar alamadıkları için sana fesatlık yapıyorlar. Kedi ulaşamadığı ciğere dermiş yea ondan yani hani diyeyim abime ben. Kızdıryorlar adamı yea.
    Aynen 😂😂 işin şakası bi yana insan gibi cevap vermiyolar

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    600f offfff tamircilerin gelir kaynağı bunlar olmasa piyasa ölecek
    dovahhkin bunu beğendi.

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600f offfff tamircilerin gelir kaynağı bunlar olmasa piyasa ölecek
    O kadar arza yapıyo mu?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Kardeşim selam ,35 yaşında olduğum için kardeşim yazdım yanlış anlamani istemem. Bende 15 km r25 kullandım ilk motorum şimdi 2016 gsxr 600 veya 2017 son kasa r6 alicam, hala forumda olursan tecrübelerimi paylaşırim senle. 70 k çok çok iyi tecrübe kim bilir kaç saat sürdün. Alırsın 1 saat sonra alışırsın ben sıkıntı çekicegini hiç sanmıyorum. Şahsen 70k motor kullanmış birine alma tecruben yetmez demem. Tertemiz kullanırsın, kontrol,hakimiyet tek mevzu yaşın genç kanın deli akar onu kontrol et gerisi tamamdır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)