Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

RS 200 hakkındaki görüşlerim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Ben de ikinci motorum olarak düşünüyorum bunu teşekkürler cevap için çift haneli IQ sahiplerini takmayın tekerinize taş değmesin iyi günler!
    webingo bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aniden oldu
    Birden bire oldu
    O lanet taksici sinyal vermeden önüme kırdı
    Hep o lanet olası yaya birden bire atlayınca oldu
    O minibüsçü aniden sağ kırdı
    Ben çok iyi sürsem bile başkalarının ani hareketleri kaza yaptırabilir

Yukarıdaki gibi sözler, "aniden"liğe vurgu yapan bahaneler sürüşümüzdeki eksikliklerin neler olduğunu görebilmek için önemli göstergelerdir. Sürüş becerileri sadece motoru yatırmak kaldırmak viraja dışından girmek lastiği sonuna kadar kullanmak değildir. Sürüş becerileri içinde etrafın tamamen farkında olup, diğer yol kullanıcılarının yapacakları hatalar karşısında kendisine tepki verebilecek mesafe ve zaman bırakabilmek de dahildir. Refleksleriyle motor süren sürücülerin daha çok bakışlarını ve zihinlerini kullanmaları gerekir. Ben süper sürüyorum ama diğerleri hata yaparsa kazaya engel olamam diyen bir sürücü sürüş becerileri ifadesinin tanımı genişletmelidir. Pistte sürmek başka bir konu, yolda sürmek başka bir konu. Kapalı bir otoparkta Gymhkana yarışması birincisi olabilir ama en sol şeritten sağdaki bağlantı yoluna bir arabanın yönlenebileceğini öngöremeden, düz devam edeceği yolda en sağdan ivemelenen motorcu kötü sürücüdür. İStediği kdar tek teker yapabilsin, lastiğini sonuna kadar kullanabilsin, başı dertten kurtulmaz. Yol eğitimleri ile (gymkhana veya pist eğitimi değil yol eğitimi) öngörme, doğru konumlanma, doğru hız, doğru vites, bilgiyi nerede arayacağı bilgilerine ulaşmak mümkün. Atla deva değil, kara büyü değil. Gayetle hızlıca öğrebilebilir şeyler. Ama zaten biliyorum sanılınca öğrenilmesi imkansız.

Eğer sürekli başımıza aniden bir şeyler geliyorsa, ABS sık sık devreye girecek kadar sert fren yapmamız gerekiyorsa öngörü, ileri bakış, doğru konum, doğru hız ve doğru vites konusunda eksiklerimiz vardır. O sırada neyi yaptım diye kendimize sormalıyız. Eğer tehlikeyi şu noktada görmüş ve şu şekilde o tehlikeden kaçmış olmalıydım diyebiliyorsak. O şekilde kullanmaya dikkat etmeliyiz. Ama bende suç yoktu, hep o lanet olası diğer tarafın suçuydu diyorsak yani neyi yanlış yaptığımızı bile bilmiyorsak eksikliklerin bir an önce yol eğitimi ve sonrasında yapılacak bilinçli pratiklerle giderilmesi gerekir.
    webingo, Mengu16, SAZMAN ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bu motosiklette kombine fren yok bu konuda hislerinize güvenmeyin. Kaldırın arka tekeri havaya, bakın ön fren arkayı durduruyor mu?

Arka frenin zayıf olmasının tek sebebi ağırlık merkezinin önde olması. Yoksa fren sisteminde bir sorun yok. Eğer arka tekeri kaydırabiliyorsanız fren sistemi işini yapıyor demektir. Ağırlık önde olduğu için arkadaki tutuş ne kadar zayıfsa ön tarafdaki tutuşda o kadar kuvvetli olur.

30 motosiklet kullanmış olan hiçkimse 130luk jantlı spor motosiklete 150lik arazi lastiği takmaz ve olmayan kombine freni hissetmez.
    webingo bunu beğendi.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosiklette kombine fren yok bu konuda hislerinize güvenmeyin. Kaldırın arka tekeri havaya, bakın ön fren arkayı durduruyor mu?

Arka frenin zayıf olmasının tek sebebi ağırlık merkezinin önde olması. Yoksa fren sisteminde bir sorun yok. Eğer arka tekeri kaydırabiliyorsanız fren sistemi işini yapıyor demektir. Ağırlık önde olduğu için arkadaki tutuş ne kadar zayıfsa ön tarafdaki tutuşda o kadar kuvvetli olur.

30 motosiklet kullanmış olan hiçkimse 130luk jantlı spor motosiklete 150lik arazi lastiği takmaz ve olmayan kombine freni hissetmez.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/171239-tek-kanal-abs.html şuradai konuda açıkladı abimiz olayı

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

130 jantlı ne ya bunu gördukten sonra dırek okumayı bıraktım yorumunuzu

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı webingo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130 jantlı ne ya bunu gördukten sonra dırek okumayı bıraktım yorumunuzu
    Değerli kardeşim, sen başkalarının kusurlarını aramaktan, kendi eksiklerini göremez olmuşsun. Bu psikoloji iyi değil. Boş ver sen başkasını, kendine bak.

Sağlıcakla bin.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:   Konu, sahibinin talebi ile kapatılmıştır.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)