Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

RS 200 hakkındaki görüşlerim

Motovento
    REKLAM ALANI
    webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Merhaba Arkadaşlar ,
    Öncelikle yaklaşık 2 hafta önce satın aldığım RS 200 motosiklet hakkında birçok mesaj geliyor. İşte artı ve eksileri neler gibisinden.
    Bu motosikletle ilgilenen arkadaşları bilgilendirmek amacıyla 2 haftalık süreçte yaşadığım olumlu ve olumsuz bilgileri aktarayım.

OLUMLU YÖNLERİ
    ABS sayesinde şükür 3 kazadan kurtuldum.ABS çok iyi çalışıyor ve sağlam
    Titreşim hani var ama öyle ahım şahım bir titreşim yok.
    İvmelenme ve sesi gerçekten çok iyi.
    Yakıt şuan az yakıyor.
    Kronik bir sorunu vs yok.
    OLUMSUZ YÖNÜ
    Boyum 190 olduğu için aynalardan kollarımı bükmeden çok göremiyorum.
    Selesi boyuma uygun ama boyunuz eğer kısaysa ayaklarınız yere yetmeyebilir.
    Üzerindeki lastikler iğrenç ötesi.
    Arka freni kullanmıyorum ama birkaç denemelik dokundum yok gibi birşeydi.

Birde 150 70 17 lastik taktım bugün daha sağlam oldu yere basması bile güven verdi. Virajlarda felan aman demeden altımda motor kaçacak demeden girebildim. Güç olarak öyle ahım şahım bir fark olmadı zaten rodajda o nedenle pek basmıyorum ama bu lastik hakkındada konuya ileriki günlerde kendi görüşlerimi yazacağım.

Lastiği taktıktan sonra güven ve amarsitör daha yumuşadı ve daha konforlu hale geldi diyebilirim şimdilik.
    Birde ön lastik ince kaldığı için uyumsuz kaldı öne kaç takabilirim bu konudada fikirlerinizi paylaşırsam sevinirim.

Sorularınız olursa yine burdan sorabilirsiniz. İleriki zamanda koruma takozu takacağım.

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gSol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150 İnşallah :)
    sürüşü nasıl ? bi acemiye tavsiye eder misiniz ?
    webingo bunu beğendi.
    Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine...

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı gSol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürüşü nasıl ? bi acemiye tavsiye eder misiniz ?
    Tavsiye ederim sürüşü önceden güvensizdi ama lastiği büyütünce yere yapışıypor güvenli hale geldi

Hayırlı olsun.
    Arka freni kullanmamanın sonuçları ağır olabilir. Boş alanda kombine fren çalışmanızı öneririm.
    webingo bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Arka freni kullanmamanın sonuçları ağır olabilir. Boş alanda kombine fren çalışmanızı öneririm.
    Valla hocam arka freni yok gibi birşey ilk bakımda göstercem yani abansam bile azcık tutuyor. Daha önceki cbr 125 Rdede ön freni kullanıyordum ordan alışkanlık kaldı arka freni kullanmamak ama ilk bakımındn sonra kombine kullanacağım. Zaten öndeki ABS sıkınca arka frendede hissedilir kombine freni hissediyorum o nedenle gerek duymuyorum .Teşekkür ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı webingo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam arka freni yok gibi birşey ilk bakımda göstercem yani abansam bile azcık tutuyor. Daha önceki cbr 125 Rdede ön freni kullanıyordum ordan alışkanlık kaldı arka freni kullanmamak ama ilk bakımındn sonra kombine kullanacağım. Zaten öndeki ABS sıkınca arka frendede hissedilir kombine freni hissediyorum o nedenle gerek duymuyorum .Teşekkür ederim.
    bu tip motorların hepsinde aynıdır ddurum yük önde olduğu için arkaya binmiyor gibi sen yine combine fren yapmayı öğren işin kötü yanı sen cbr felan alırsan abs yok :D banko yatırırsın motoru :D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kombine freni yok, arkada ABS yok ki zaten.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kombine freni yok, arkada ABS yok ki zaten.
    Arkada abs yok ama önü sıktığım zaman arkanında hafif sıkıldığını kendim hissebiliyorum hocam. hani bende ilk başta bu olaya inanmadım ama gerçekten öyle ön freni sıktığımda arka freninde kendini sıktığını hissediyorum hatta motosikleti standa alıp yine yaptım arkada yavaşlıyor enteresan ama öyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tip motorların hepsinde aynıdır ddurum yük önde olduğu için arkaya binmiyor gibi sen yine combine fren yapmayı öğren işin kötü yanı sen cbr felan alırsan abs yok :D banko yatırırsın motoru :D
    daha önceki motosikletimde cbr idi 5 yıl kullandım şükür yatırma sorunum olmamıştı. kombineyi onda kullanırdım genelde.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Bu öotorda 10k kmdeyim. Güzel gidiyor ama hayatının en ölümcül hatasını yapmışsın 150 lastik yaparak.Umarım kazasız gidersin. 130 motora 150 yapacak ne yaşadın bilmiyorum.JANT GENİŞLETMEDEN LASTİK GENİŞLETÖEK KAÇINILMAZ SORUNLARA SEBEP OLUR
    wing41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu öotorda 10k kmdeyim. Güzel gidiyor ama hayatının en ölümcül hatasını yapmışsın 150 lastik yaparak.Umarım kazasız gidersin. 130 motora 150 yapacak ne yaşadın bilmiyorum.JANT GENİŞLETMEDEN LASTİK GENİŞLETÖEK KAÇINILMAZ SORUNLARA SEBEP OLUR
    Kullandığım lastik zaten 17 inç jant için üzerindeki jantta 17 inç Bir fark göremedim performans olarak ama daha güvenli oturaklı oldu motosiklet diyebilirim. Zira aynı ccye sahip ve aynı lastiğe sahip motosikletlerde mevcut. Ölümcül hata derken konuyu pek anlayamadım

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Kullandığım lastik zaten 17 inç jant için üzerindeki jantta 17 inç Bir fark göremedim performans olarak ama daha güvenli oturaklı oldu motosiklet diyebilirim. Zira aynı ccye sahip ve aynı lastiğe sahip motosikletlerde mevcut. Ölümcül hata derken konuyu pek anlayamadım
    jantın 17 '' olması çapını belirliyor dostum. Biz her nekadar daha kalın lastik yere teması daha çok olur diye üşünsek te virajlarda aslında lastikler ne kadar ebatta olursa olsun virajda lastik ebadı büyüyor .Üzeirndeki yükten dolayı temas ettiği alan genişliyor. 130 ebat çanta 150 takarsan 2 şey olur.Ya cantın çapı belli olduğundna yumurta olur sivrileşir dolayısıyla düzlükte dengeyi yitirirsin.ya da yanlara doğru bombeleşir viraja hiç giremezsin.Her türlü sistem bozulur.Benim önerim orjinal ebat
    webingo ve wing41 bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Her jantın genişliğine uygun bir lastik ölçüsü var. Uygun ölçüden daha büyük veya daha küçük bir lastik takarsan virajda lastiğin tutuşu azalır. Lastiğin büyümesi daha çok problem çünkü kenarlar fazla yuvarlanıyor.
    webingo bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Kalın teker, virajlarda daha zor yatar ve normal viraja yatma gücünden daha fazla ekstra güce gerek duyarak sizi yorar. Tekerin kalınlığı değil, kalitesi ve psikolojik rahatlamadir sizin hissettiğimiz.
    Ayrıca, arka fren yavaşlamak ve ön fren durmak içindir. Daha fazla Araştırıp, pratik yapınız..
    Bu işler alışkanlık degil, doğru kullanımla oluşup, gelişir...
    webingo ve Mamba09 bunu beğendiler.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    O kadar mühendis çalışsın didinsin hesaplasın. Siz daha büyüğünü takıp "oldu" deyin. Oldu gibi hissettirsede olmuş mudur sizce? Doğru mu? Bu kadar insan boşa mı hesaplamış.
    linkinpark20, Mamba09, MoKo777 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar mühendis çalışsın didinsin hesaplasın. Siz daha büyüğünü takıp "oldu" deyin. Oldu gibi hissettirsede olmuş mudur sizce? Doğru mu? Bu kadar insan boşa mı hesaplamış.
    Bunu yazacağınızı biliyordum ama başta belirtmedim arkadaşımda çift dunlop varmış ön arkaya onu takıcam yarın

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Tavsiye ederim sürüşü önceden güvensizdi ama lastiği büyütünce yere yapışıypor güvenli hale geldi
    Boyle bir mantik yok kusura bakma. Bu ilk motorun sanirim.
    webingo, Mamba09 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyle bir mantik yok kusura bakma. Bu ilk motorun sanirim.
    İlk mi saymaya kalksam 30 küsürü geçer emin ol. Hislerimden bahsettim ne mantığı arıyorsun his beyin değil kalp işidir :D

Motosikleti
    30 kadar motor sahibi olan bir insan 2 haftada abs sayesinde 3 kazadan nasil kurtulur hissedemiyorum...
    dovahhkin, wing41 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 kadar motor sahibi olan bir insan 2 haftada abs sayesinde 3 kazadan nasil kurtulur hissedemiyorum...
    Kim oluyorsunuzda size birşeyler kanıtlamam gerekiyor bende bunu anlamadım. Konuyu açtım size mantıksız geliyorsa yazmazsınız olur biter. Konuya yorum yapma zorunluluğu yok. Evet 30 küsür motosiklet geçti elimden ama 2 haftada abs ile 3 kazadan kurtuldum. Abs yok diye abanmıyordum ama artık abanıyor dilediğim anda duruyorum.

Motosikleti
    Bak arkadas, buraya gelip sıkıp sıkıp gidiyosunuz, bilmeyen adamda inaniyo, yalan yanlis bilgiler vermeyin artik. Ayrica o motosiklette kombine fren sistemi bulunmuyor. Bi tavsiyemde lastiklerinin ikisinide ayni markanin ayni deseninden fabrika boyutlarinda baska birseyle degistirmen. Kolay gelsin
    dovahhkin ve webingo bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)