Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Genç öğretmenin motosiklet tutkusu sonu oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Allah rahmet eylesin, sevdiklerine sabir versin...
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "... motosiklet tutkusu sonu oldu" ne demek yahu, bu nasıl bir başlıktır?! Tek başına şarampolden yuvarlanmamış ki, başka bir araç ile kaza yapmış. Herhangi bi araba kazasında vefat eden kişilere böyle başlık atıyor mı acaba?! Bunu gören kişilerin aklında "motor tehlikeli, motora binmeyin" duygusu uyanıyor. Bu geçici çözüm gibi olan duyguyu aşılanacağına, kalıcı çözüm olan "trafikte düzgün araç kullanım gerekliliği"ni aşılayan bir şeyler bulmalılar.

Ben bu yorumu haber sitesine yazdım ama yollamak için giriş yapmak gerekiyormuş, ben de buraya yazayım dedim. GP500-1st'nin yorumunu gördüm, aynı şekilde düşünüyormuşuz.
    Haber basligi yanlis degil bence. Motosiklet demek cok daha fazla risk demek. Bilemeyiz tabi ama o kaza basina geldiginde otomobilde olsaydi belki de yasiyor olacakti arkadas. Belki karsidan gelen kocaman arabayi farkedecekti ve kaza bile olmayacakti. Ama bildigimiz bir sey var: Istatistikler, 4 tekerli araclara gore katedilen km basina 25-40 kat daha fazla olumcul kaza riski aldigimizi soyluyor. Her motosiklete bindigimizde aldigimiz risk, en az bu genc bayan kadar... Bu soguk ve aci gercegi bilmekte fayda var.

Evet, egitim olsun, farkindalik olsun, herkes dikkatli olsun, vs. Sonucunda dikkatsizlik ve kaza azalir, ancak devam eder. En egitimli insanlarin bulundugu ulkelerde bile motosiklet uzerinde olum sayisi onlarca kat daha fazla.

Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç gündür üst üste ölümlü kaza haberi geliyor. Arkadaşlar üzmeyin sevdiklerinizi, bizleri. Daha yavaş, daha dikkatli ve daha hazırlıklı lütfen.
    Kardeşimize de Allah rahmet eylesin. Ailesine de sabırlar versin.
    Arkadas egitim almis, 125cc ile baslayip basamak basamak cikmis, her zaman ful koruma kullanmis. Belli ki egitimli ve dikkatli biri. Ancak yolu paylastigi dikkatsizler ve okuzler hakkinda yapabilecegi cok bir sey yok... Adi ustunde. Kaza. Olmadik seyler yan yana gelir ve olur.

Bu tip kazalar olmasin istiyorsak tek mantikli cozum motosiklete binmemek...

Motosiklete mantikli oldugu icin degil, zevk icin (tutku) biniyoruz. Karsiliginca sonumuz olabilecek ciddi risk aliyoruz... Baslik dogru bence.
    Levent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Yazık olmuş kardeşime ...çok üzücü nur içinde yatsın rahmeti bol olsun....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ecelin nerde geleceği belli olmaz akradaşlar, motor kullanmasa vefat etmezdi demeyin,şimdi aklıma geliyorda yine içim titriyor taşa çarptığımda sola değil sağa uçsaydım pamuklanmnıştım,

hele hele acemi olduğumda sola açıktna girmiştim sadece 30 cm önümden vromm diye kamyon geçti paçalarımdan döküldü hayatım,

ben mümkün mertebe yağmurda siste motor sürülmemesinden yanayım, sitresmisin sürme, uykunmu var sürme arkadaş sürme.... kazadan sonra iyi bir şekilde anladım bunu,

Gizem öğretmen içinde , Allah rahmet eylesin,

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MONSTER 696
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Arkadaşlar dostlar kardeşlerim daha ne diyeceğim nasıl hitap edeyim.....Burda kimseye ders vermek gibi bir niyetim yok lütfen ama lütfen buradan bu üzücü haberleri inanın ki okumak çok kötü; Sizden ricam şu koltuğa oturduğunuzda arkanızda sizin yolunuzu.....Geri dönüşünüzü çocuklarınızı , annenizi babanızı tüm sevdiklerinizi sizi özleyecek olanları düşünün de binin.Ne olur yolu iyi okuyun bu olaylara kader mukadderat diyip de boşvermeyin geçiştirmeyin.Gittiğiniz yada bindiğiniz gibi gelmesini, inmesini bilin yaptığınız hatalardan ders alarak kullanın...Kimseler ölmesin yaralanmasın ne olur hepinizi çok seviyorum Hepinizin yolu açık olsun.Tekeri düz ama sağlam bassın.....
    SAZMAN ve GezeGeze bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    allah rahmet eylesin
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

asil hanım ve pervin hanım takipçisiymiş ikiside gezgin,

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    bu ne biçim başlık ya? motor tutkusu sonu olmuş... ayıp ya.
    Mengu16, redmap, jimi_hendrix ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Allah rahmet eylesin...

Motora binmek için yanıp tutuşmak mı gerekiyormuş ben de onu anlayamadım. Belki de benim tır tutkum var, bir gün tır ile kaza yapsam "Tır tutkusu sonu oldu" diye başlık mı atacaklar?
    Potenza ve EB61 bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Sonu değil başlangıcı olmuş .Allah ın rahmeti üzerine olsun,tüm sevenlerinin başı sağolsun.
    jimi_hendrix ve Salurbey bunu beğendiler.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Allah rahmet etsin kardeşimize. Mekanı cennet olsun inşallah.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araba bu durumda. Sadece bilgi olsun diye paylaşıyorum.

http://www.yarin11.com/images/upload/image/01/tarih/IMG_1412.JPG

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Kask kamerası da varmış, umarım işin üzerine gidip incelerler

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı SolidSnake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba bu durumda. Sadece bilgi olsun diye paylaşıyorum.

http://www.yarin11.com/images/upload/image/01/tarih/IMG_1412.JPG
    arabanın durumu; rahmetli dönemeyip de arabaya yandan girmiş gibi duruyor...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Kazayı haber bültenlerinin sadece kısa bir özetle geçiştirmesi yeterli habercilik değil.

Oluş şekli üzerinde bilgi verilmiyor. Ölenler geri gelmeyecek ama; ders çıkarmak isteyenler için yararlı olabilecek oysa ... Ayrıca, kusur kimde, gelende mi, gidende mi, yolda mı, levhalarda mı... daha bir anlaşılabilecek...

Allah rahmet eylesin ...

Tamam, Allah'tan geldik, Allah'a döneceğiz de... bu kadar genç yaşta ...

Yunus'la bağlayalım bari:
    ...
    Bu dünyada bir nesneye yanar içim göynür özüm /
    Yiğit iken ölenlere gök ekini biçmiş gibi ...
    ...
    (Yunus Emre, Geldi Geçti Ömrüm Benim)

Allah rahmet eylesin...

Motosikleti
    gt250r
    Allah rahmet eylesin,dua etmekten ve ders almaktan başka yapacak birşey yok ama arabanın durumuna bakınca empati yaptım,ben bir arabaya o şekilde zararı sadece yan yoldan öküz gibi önüme çıkıyorsa verebilirim.Umarım gereken cezayı alır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazayı haber bültenlerinin sadece kısa bir özetle geçiştirmesi yeterli habercilik değil.

Oluş şekli üzerinde bilgi verilmiyor. Ölenler geri gelmeyecek ama; ders çıkarmak isteyenler için yararlı olabilecek oysa ... Ayrıca, kusur kimde, gelende mi, gidende mi, yolda mı, levhalarda mı... daha bir anlaşılabilecek...

Allah rahmet eylesin ...

Tamam, Allah'tan geldik, Allah'a döneceğiz de... bu kadar genç yaşta ...

Yunus'la bağlayalım bari:
    ...
    Bu dünyada bir nesneye yanar içim göynür özüm /
    Yiğit iken ölenlere gök ekini biçmiş gibi ...
    ...
    (Yunus Emre, Geldi Geçti Ömrüm Benim)

Allah rahmet eylesin...
    Yunus emre ve Mevlana gibi zaatlar aslında islama aykırı yönleri bulunan tasavvuf ehli olduklarından böyle şiirler yazmışlardır(niyetlerinin kötü olduğunu sanmıyorum)Örnekte olduğu gibi yazmış olduğunda genç yaşta ölüme bir sitem mevcut buda Allah ın birçok sıfatıyla ters düşen birşeydir.Trtışma çıkarmak için yazmadım lütfen konu tartışmaya dönüp uzamasın islama aykırı birçok eserleri kurandan delillerle ıspatlanabilr saygılar.Sadece Allah kelamı ile birlikte şirk içeren şiirlerin islam adı altında anılmasını biraz garipsiyorum kusura bakmayın.
    yaşar deniz bunu beğendi.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

[/COLOR]
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunus emre ve Mevlana gibi zaatlar aslında islama aykırı yönleri bulunan tasavvuf ehli olduklarından böyle şiirler yazmışlardır(niyetlerinin kötü olduğunu sanmıyorum)Örnekte olduğu gibi yazmış olduğunda genç yaşta ölüme bir sitem mevcut buda Allah ın birçok sıfatıyla ters düşen birşeydir.Trtışma çıkarmak için yazmadım lütfen konu tartışmaya dönüp uzamasın islama aykırı birçok eserleri kurandan delillerle ıspatlanabilr saygılar.Sadece Allah kelamı ile birlikte şirk içeren şiirlerin islam adı altında anılmasını biraz garipsiyorum kusura bakmayın.
    Arkadaşım bu tür polemiklerin yeri burası değil.

birini daha öldürdüler yani

Motosikleti
    gt250r
    Resimleri görünce 30kat daha fazla üzüldüm..hanım hanımcık bi öğretmen,içindeki çocukluğunu kaybetmemiş mavi mavi çoraplar,mekanı cennet olsun..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)