Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Forumda Gezdikçe Motosiklet Alasım Geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125 R
    Arkadaşlar , kısa zamandır bu forumdayım. Her zaman online da olamıyorum iş güç... Ama ne zamanki bu forumda ya da youtube kanallarında ya motosikletle ilgili başka sitelerde çok vakit geçirmeye başlasam yeni motor alasım geliyor. Zaten almayı planlıyorum takip edenler bilir ama artık kış geldiği için önümüzdeki yaza saklıyorum kendimi .. ya da saklamaya çalışıyorum. Çünkü tutamıyorum kendimi.
    Şeytan diyo bazen şimdiki motorunu bile satmadan çek kredi git al. Alsam 1 haftaya elimde olur ama çok sıkıntıya sokar beni maddi. bi de kış da geliyo..
    Bi de AEA ' nın bi seminerine katılmıştım geçen sene Çanakkaleye festivale gelmişti, adam diyo ki herkeste bi yeni motor alma sevdası var , kime sorsam CC yükseltçek, motoru satçak vs. 250lik süren 600lük alcak 600lük süren 1000lik alcak , kimisi choppera geççek vs vs. Yani sanırım herkeste var gibi bu motosiklet alma arzusu, kimse motorun memnun değil gibi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    İnsanoğlu Varolmuş en nankör yaratık çünkü.
    sadraf bunu beğendi.

İşin tuhafı aldığında da değiştirme isteği bitmiyor. insanoğlunun doyumsuzluğu.!

Seni sıkıntıya sokacak ne varsa uzak dur. ekonomi bozuk, nakit senin can suyun olur.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Olay memnun olmamak değil. Arabada çok fazla birşey değiştirme şansınız yok, hani bütçe belli alınan araç tipi / modeli belli. 4 teker için konuşursak eğer bir farklılık istiyorsanız mevcut araçtan farklı bir modele ihtiyacınız var. Ama ne yazık ki arabalarda bu değişim çöok pahalıya geliyor. Örneğin Golf kullanan bir adam için ciddi bir farklılık 4x4 bir Suv' a veya daha sport bir araca yönelmekle ortaya çıkar. Fakat fiyatlar ortada, bu yüzden arabada çok da fazla şansınız yok.

Ama motor için öyle değil, öncelikle çok fazla ürün çeşidi var. Cross, scooter, SS, cruiser, chopper vb. daha niceleri. Sonra bunlar kendi içlerinde ayrılıyor, daha sonrasında CC ye göre ayrılıyor falan epey dallı budaklı ürün çeşitliliği bol bir yelpaze çıkıyor.

Kendim için konuşayım, CBR 250 vardı, sattım CB 650 F aldım, yetmedi eski motoru adam edeyim dedim (Honda Beat), şimdi de Beat eskidi iş için yeni bir scooter alayım diyorum falan. Arabam ise 3 yıldır aynı, hiç değiştirmeyi düşünmüyorum bile
    tmsn bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    aynen öyle ne verirsen ver yetinmeyiz her zaman daha iyi hep bir üst modelini alma peşindeyiz. sırf motor değil telefon olsun bilgisayar olsun ayakkabı olsun her konuda hep en yenilerini alma peşindeyiz.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşım 33.Ortaokuldan beri motosiklet kullanıyorum.Ve şu anda profilimde de göründüğü gibi 250 cc bir motosiklet kullanıyorum.Açıkçası durumum da var ama şimdilik benzin,bakım,vergi masrafları yüzünden pek yüksek cc sahibi olmak istemiyorum.Daha önce farklı cc ler test ettim yada kullandım.250 cc yeterli gibi.Tabii 600 cc ve üstü motosikletlerin stabil gidişine ve eğlenceli sürüşüne sahip değil ama idare ediyor işte.Belli olmaz kafam eserse yarın bile bir Yamaha XV950 yada Kawasaki ER6 N alabilirim.Bu iki motosikelete taktım kafayı.

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşım 33.Ortaokuldan beri motosiklet kullanıyorum.Ve şu anda profilimde de göründüğü gibi 250 cc bir motosiklet kullanıyorum.Açıkçası durumum da var ama şimdilik benzin,bakım,vergi masrafları yüzünden pek yüksek cc sahibi olmak istemiyorum.Daha önce farklı cc ler test ettim yada kullandım.250 cc yeterli gibi.Tabii 600 cc ve üstü motosikletlerin stabil gidişine ve eğlenceli sürüşüne sahip değil ama idare ediyor işte.Belli olmaz kafam eserse yarın bile bir Yamaha XV950 yada Kawasaki ER6 N alabilirim.Bu iki motosikelete taktım kafayı.
    yani ben de onu diyorum , herkes bi motora kafayı takmış durumda ama @Jeeztro nun dediği gibi arabası olan insanlar baska bi arabaya kafayı takmış durumda değil, ya da ben telefonumdan gayet memnunum mesela eskiyip bozulmadıkça değiştirmem ( 5s ). ama motorda hiçkimse oyle değil gibi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Yaşım 37 geçen sene motor sürmeye başladım. Şuanda üçüncü motorum var arabam ise 2007 model seneye 10 yaşında olacak bir gün bile 9 senedir değiştirmeyi düşünmedim...

Sık sık motor değiştirenlere de ne kadar maymun ,iştahlısınız demiştim çünkü 8 yıldır aynı arabayı kullanıyordum
    Onlardan da özür dilerim bu arada )

Şuanda yeni ilanlara yeni motorlara bakıyorum ama motorlardan birisini elden çıkarmam lazım çevre baskısından dolayı üçüncü motoru almamalıyım )
    Ama ikisinide çok seviyorum araba ise Süt oğlan hiç sevmiyorum

Kışın ise işte ben

tmsn bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu tam okuyamadım ama satılık cbr 250 var. Cigerli

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    AEA'nın dediği çok doğru. Yeni motosikleti aldıktan birkaç bin km sonra bir sonraki motosikleti düşünmeye başlıyoruz. Bu tüketim tuzağına düşmemek gerekiyor. Kendimizi telkin ederek motosikletimizin tadını çıkarmayı bilmemiz gerekiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AEA'nın dediği çok doğru. Yeni motosikleti aldıktan birkaç bin km sonra bir sonraki motosikleti düşünmeye başlıyoruz. Bu tüketim tuzağına düşmemek gerekiyor. Kendimizi telkin ederek motosikletimizin tadını çıkarmayı bilmemiz gerekiyor.
    MT09 tracer de güzel motor dimi MT07 den sonra şekil olmazmıydı

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Evet insan da bi heves geliyor hadi şunu alayım hadi bunu yapayım diye.Sonra motosiklet tutkunu rahmetli öğretmeni görüyorsun taziye bölümüne bakıyorsun soğuyorsun aletten.Bu işin manevi kısmı.

Benzin fiyatları , çılgın sigorta fiyatları,lastik fiyatları , usta bulamama problemi sorununu çözdürememe muhabbeti işi bilmeyen ama kazıklamayı çok iyi bilen sözde ustalar topluluğu.Bunlarda işin maddi kısmı.

Bunlar adamı bi güzel motosikletten soğutur hocam.

Hayret, halbuki soğutması gerekiyordu.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    serkanı niye uzaklaştırdılar forumdan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)