Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Savaştepe Yolunda İki Ayaklı Hayaletler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçen hafta sonu motosikletimle İzmir'e gidip geldim. Savaştepe-Soma güzergahı kötü stabilize yolu ve gece epey ıssız olması nedeniyle cazip değil. Fakat yol yaklaşık 40 km kısalıyor. Bu nedenle Savaştepe-Soma-Bergama güzergahını seçmiştim. Gece saat 12'den sonra Balıkesir'i geçip Savaştepe ayrımına girdikten sonra hafif yağmur çiselemeye başladı. Savaştepe'ye 20 km kala gördüklerimi unutmam mümkün değil. Yolun 5-10m. kenarında üzerine beyaz çarşaf geçirmiş bir kişi bir yandan kollarını sallarken bir yandan da sağa sola hamle yapıyordu. Çalılıların içinde saklanan bir kişi de feneri ona doğru tutup sallayarak görüntüyü daha ürkütücü hale getirmeye çalışıyordu. Bu efekt pek işe yaramıyordu. Çünkü motorun uzun farı fener ışığı efektini etkisiz hale getiriyordu. Çok şaşırmakla birlikte gasp için kurulan bir tuzak olduğunu düşünerek biraz hızı arttırıp yola bir şey yuvarlamaları ihtimaline karşı gözlerimi dört açarak geçtim. Kulaklarımda silikon kulaklık takılı olduğu için bir ses duymadım. Geçtikten sonra gasp pususu ihtimali beni epey endişelendirdi. Çünkü Soma'ya kadar zifiri karanlık bir yol. "Başka bir tuzak varmı acaba?" sorusu epey tedirgin olmama yol açtı. Ayrıca çocuklukta dinlediğimiz hayalet hikayelerinin etkisi ile "bu yol hayaletli mi yoksa?" diye de düşündüm. Şiddetini arttıran yağmur, zifiri karanlık ve bozuk yol nedeniyle 60-70 km/h civarında seyrediyordum. Ama nedense, canım dip gaz gitmek istiyordu Soma'ya varana kadar üzerimdeki gerginliği atamadım.
    Dönünce eşime anlattım. "Sen motosiklet kullanırken uyudun. Bir de rüya mı gördün?" dedi. Ama gerçekten rüya, göz yanılması falan yok. Olay aynen anlattığım gibidir. Dönüşte gündüz olmasına rağmen bu yolu kullanmadım. Bir daha da kullanmam.
    kahveisteyen ve badircik bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kesin hayaletli yoldur. Tire-Kayseri yolu da böyledir. Kacinmak lazim. Mecbur kalinirsa 3 kalfi 1 subanallah okumak faydali olur.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    O gerçekten hayalet.
    İnsanlar korkmasın diye sahteymiş gibi davranıyor.
    Böyle fener falan tutuyorlar.
    Çok yaklaşırsan, böcüüüü falan diye bağırıyor.
    İyi niyetli yani.
    Ranay ve SolidSnake bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Tüylerim tiken tiken oldu, ürperdim yeminlen

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Vallahi ti'ye alan yorumları normal buluyorum. Çünkü, kime anlattıysam aynı tepkiyi gösterdi.
    Belki de oradan geçeceğini bildikleri bir arkadaşları için hazırlanmış bir şaka idi. Fakat, o saatte hem de yağmurlu bir ortamda pek mantıklı bir şey değil. Ayrıca silah taşıyan birisi "acaba bu hayaletlere kurşun işliyor mu?" diye merak etseydi be olacaktı. Kötü planlanmış bir Gasp tezgahı olma olasılığı yüksek. Kişi şaşırıp aracını durdurur. Aracından iner. Sonra da saldırıya geçilir. Bu şekilde bir şey olma olasılığı daha yüksek.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Üstün körü okumalar...

Vurgu geride kalmış , konu aynen kötü tezgahlanmış popüler trend çekimi mistik tuzak , yahut başka amaçlar için bölgeden uzak tutma , durmamak ile iyi etmişsiniz.

Buna benzer bir gasp hikayesi okumuştum. Karanlık gece saatinde bir anda büyük bir taş sonucu araç sürücüsü kaza yapıyor vb ama nerede okuduğumu hatırlamıyorum.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Bunlar hep youtube gencligi, sacma sapan sakalar yapiyolar, iyice costular.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Kedidir kedi

benim yiyende anlatıyordu, odanın köşelerinde ufak tefek insanlar varmış taciz ediyorlarmış onu felan )
    dedim içlerinde bayan varmı? yok dedi, bende dedim keşke olsada banada gelseler .. ))

hatta dedim, sen ne mubarek insansın sana geliyorlar öyle, övünmen lasım..

soradan pisikaytrik olduğu anlaşıldı, tabi %40 rapor kafadan düz kontak.., günde 10 adete kadar sigaraya devam.. hep devlete masraf..

Motosikleti
    Lifan Tay 100 / Pulsar 200 NS
    Hocam sanırım bizdik onlar çadır kurma ile cebelleşiyorduk hayalet taklidi ile alakamız yoktu Organize sanayinin arka tarafında köyümüz Savaştepe yolu 17.km direkleri yerleştirdiğimiz çadır içine girmek isteyince üzerimize düştü arkadaki arkadaşta olayın gırgırında flash ile videomuzu çekiyordu asıl amacımız gece sabaha kadar içip dertleşmek idi bizi yanlış anlamışsınız :D yolunuz düşerse mesaj atın bir çayımızı için
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar hep youtube gencligi, sacma sapan sakalar yapiyolar, iyice costular.
    Hayalet challenge diye video atarlar youtube'a

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı navari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sanırım bizdik onlar çadır kurma ile cebelleşiyorduk hayalet taklidi ile alakamız yoktu Organize sanayinin arka tarafında köyümüz Savaştepe yolu 17.km direkleri yerleştirdiğimiz çadır içine girmek isteyince üzerimize düştü arkadaki arkadaşta olayın gırgırında flash ile videomuzu çekiyordu asıl amacımız gece sabaha kadar içip dertleşmek idi bizi yanlış anlamışsınız :D yolunuz düşerse mesaj atın bir çayımızı için
    Para versen o yola girilmez mubarek içmek için yağmur altında fantaziye gerek yoktu herhal adam kalpten gideydi ne olurdu
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    yok artık

Motosikleti
    Lifan Tay 100 / Pulsar 200 NS
    köyün yakınlarında içemiyoruz yolu dedik seyrederiz askerden gelmiş arkadaş dertli falan anıları dinleriz ama olmadı çadırı rüzgar uçurdu gece bulmak zor diye bıraktık daha gidip alıcam ama eriniyorum gitmeye

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşadığımız dünya/evren içerisinde bu tarz doğaüstü olaylar gerçekleşmiyor arkadaşlar. Fazla heveslenmeyin. Supernatural dizisinin bir bölümü var. Bir kapıdan geçiyorlar ve gerçek dünyaya Supernatural ın bir dizi olduğu, doğaüstü hiçbirşeyin olmadığı bir dünya ya geçiyorlar. İşte bizim dünyamız bu.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Kötüyü düşünmemek lazım. Belki yolunu kaybetmiş iki baģyan arkadaştır. Keşke inip yardımcı olsaydın belki ihtiyaçları vardır..

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta sonu motosikletimle İzmir'e gidip geldim. Savaştepe-Soma güzergahı kötü stabilize yolu ve gece epey ıssız olması nedeniyle cazip değil. Fakat yol yaklaşık 40 km kısalıyor. Bu nedenle Savaştepe-Soma-Bergama güzergahını seçmiştim. Gece saat 12'den sonra Balıkesir'i geçip Savaştepe ayrımına girdikten sonra hafif yağmur çiselemeye başladı. Savaştepe'ye 20 km kala gördüklerimi unutmam mümkün değil. Yolun 5-10m. kenarında üzerine beyaz çarşaf geçirmiş bir kişi bir yandan kollarını sallarken bir yandan da sağa sola hamle yapıyordu. Çalılıların içinde saklanan bir kişi de feneri ona doğru tutup sallayarak görüntüyü daha ürkütücü hale getirmeye çalışıyordu. Bu efekt pek işe yaramıyordu. Çünkü motorun uzun farı fener ışığı efektini etkisiz hale getiriyordu. Çok şaşırmakla birlikte gasp için kurulan bir tuzak olduğunu düşünerek biraz hızı arttırıp yola bir şey yuvarlamaları ihtimaline karşı gözlerimi dört açarak geçtim. Kulaklarımda silikon kulaklık takılı olduğu için bir ses duymadım. Geçtikten sonra gasp pususu ihtimali beni epey endişelendirdi. Çünkü Soma'ya kadar zifiri karanlık bir yol. "Başka bir tuzak varmı acaba?" sorusu epey tedirgin olmama yol açtı. Ayrıca çocuklukta dinlediğimiz hayalet hikayelerinin etkisi ile "bu yol hayaletli mi yoksa?" diye de düşündüm. Şiddetini arttıran yağmur, zifiri karanlık ve bozuk yol nedeniyle 60-70 km/h civarında seyrediyordum. Ama nedense, canım dip gaz gitmek istiyordu Soma'ya varana kadar üzerimdeki gerginliği atamadım.
    Dönünce eşime anlattım. "Sen motosiklet kullanırken uyudun. Bir de rüya mı gördün?" dedi. Ama gerçekten rüya, göz yanılması falan yok. Olay aynen anlattığım gibidir. Dönüşte gündüz olmasına rağmen bu yolu kullanmadım. Bir daha da kullanmam.
    hocam devamlı aliağa - yalova arası gidip gelen birisi olarak sölüyorum türkiyedeki en sıkıcı yollardan birisi savaştepe yolu... gündüz gözü ile gezi amaçlı geçilebilir ancak geceleri ulaşım olarak tercih edilmemeli... farı ayarsız kamyonlar, bir anda darlaşan yol, karanlık, yolda dinlenecek çok az yer olması vb nedenlerle oradaki yol yapılana kadar gece uzak durun... balıkesir - savaştepe - soma güzargahı yerine balıkesirden sonra akhisara doğru devam edip yaklaşık yarım saat sonra gelen çıkıştan gelembe - kırkağaç - soma güzargahını tavsiye ederim... yolu sadece 12 km uzatıyor ancak zaman olarak aynı... arada 3 - 4 km savaştepe yolu gibi yol var onun dışında gayet güzel... savaştepede eziyet çekmeye gerek yok...

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Yazdıklarınızı doğru kabul edersek, Savaştepe'ye giderken yolun ne tarafındaydınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam devamlı aliağa - yalova arası gidip gelen birisi olarak sölüyorum türkiyedeki en sıkıcı yollardan birisi savaştepe yolu... gündüz gözü ile gezi amaçlı geçilebilir ancak geceleri ulaşım olarak tercih edilmemeli... farı ayarsız kamyonlar, bir anda darlaşan yol, karanlık, yolda dinlenecek çok az yer olması vb nedenlerle oradaki yol yapılana kadar gece uzak durun... balıkesir - savaştepe - soma güzargahı yerine balıkesirden sonra akhisara doğru devam edip yaklaşık yarım saat sonra gelen çıkıştan gelembe - kırkağaç - soma güzargahını tavsiye ederim... yolu sadece 12 km uzatıyor ancak zaman olarak aynı... arada 3 - 4 km savaştepe yolu gibi yol var onun dışında gayet güzel... savaştepede eziyet çekmeye gerek yok...
    Haklısınız. kamyonlara uzunları kapatması için selektör yapınca bazıları inadına kapatmıyor. Bunlar hayaletten fena. Resmen Şeytan. Bu şekilde birden fazla oldu. Bu yolu kullanmaya değmez.

knnylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi bu tür olaylar şaka amaçlıda olabilir göz yanılması da tabi gerçekte olabilme imkanı var. bizim burada cinli dere diye adı çıkmış bir yol var bir dere üzerinden iki köyü birbirine bağlayan yol bazısı doğru bazısı yalan yolun çok hikayesi var bir gece arkadaşlarımla gezintiye çıktıktan sonra tamda gece saat 11 gibi bu yol üzerinden dönüyorum motorum da kanuni caracal neşem yerinde lakin tam bu dereye yaklaşırken aklıma bu hikayeler geldi. biraz ürperdim tabi hani atalarımız der ya şeytana keyif gerek. tam köprüye varmamla motosikletimin farlarının sönmesi bir oldu... bi an neye uğradığımı şaşırdım durmam mümkün değil gazlamamın imkanı yok vel hasılı farlarım sönük 300m belki yol aldım ama inan bana 30 km gibi geldi... dereden çıkınca bir durayım ne oldu buna dedim. parların tepesine bir yumruk indirdim yeniden çalıştı soluğu evde aldım. tesadüf müdür tevafuk mu onu bilemem ama bu durumu aynen yaşadım ondan dolayı şuan seni çok ama çok ii anlıyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler