Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CC arttıkça sigorta ne kadar fark eder?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Merhaba,
    Kocaeli'nde ilk motorum Pulsar 150 NS ile 720 TL sigorta ücreti çıkmıştı.
    Şimdi 250 CC motosiklete geçmeyi düşünüyorum. Muthemelen R25 olacak, sigorta ücreti ne kadar eder?
    Tecrübe edenler paylaşabilir mi?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Sigortanın cc ile alakası yok.Mesela 19 yaşında bir genç tofaş ta alsa ferraride alsa aynı sigorta ücretini öder. Tabi illere görede değişir

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tofaş olsun cbf150 olsun piyasada çok olmasından dolayı kaza oranı fazlaymış bu yüzden yüksek çıkar r25 sürücülerinde gördüğüm 125le başlamayım direk 250ye geçeyim tarzda insanlar ve kaza oranı yüksek olacağını düşünüyorum tabi istisnalar mevcut yani r25te de sigorta fazla çıkabilir
    tofaş doğan kullanıcısıyım babamın üzerine 3. yıl bu sene 570 tl sigorta ödedim dün, hiç kaza yok ceza olarakta da sadece park cezası var 1 tane
    yukarı da yazdığım konu ise sigortacı ile konuşmamdan çıkarım yaparak yazdım

Aslında var.
    Sigorta fiyatları risk kavramına göre hesaplanır. Yani vasıta, sürücü yada ortamın bir kazaya neden olma olasılığı, yada kaza sonucu oluşan zararın büyüklüğüne etkisi ne kadar yüksekse sigorta fiyatına o kadar yüksek olabilmekte.
    Dolayısiyle kabaca düşük cc de hafif, yavaş bir motosikletin daha ucuz rakamlara sigorta edilebileceğini söylemek mümkün.
    Tabi bu risk hesaplamasında birçok kriter rol oynuyor. Biz bunları bilemediğimiz için "şu kadar" diyemeyiz.

Ha siz motosiklet seçiminde sigorta fiyatının ne kadar fark edeceğini merak ediyorsanız onu boşverin. Kararınızı etkileyecek derecede fark olmaz sanıyorum.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    sadece CC değil, birden fazla kriter var.
    sigortalının yaşı, ehliyetinin süresi, daha önce kazası olup olmadığı vs..

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Birde hasarsızlık BİNDİRİMİ var.. Şayet kaza yapmaz isen seneye poliçeni %300 zamlı olarak kesiyorlar.

Motosikleti
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde hasarsızlık BİNDİRİMİ var.. Şayet kaza yapmaz isen seneye poliçeni %300 zamlı olarak kesiyorlar.
    Bakalım seneye ne kadar bindirecekler.
    Önce CC farkını tadalım da.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    125CC bir ss motor için ne kadar sigorta çıkıyor acaba ? Her ne kadar değişkenler fazla olsa da bir ortalama var sanırım.Antalya'da olmanın da verdiği bir avantaj var sanırım illere göre de değişiyor galiba.PCX 125 için 500 lira civarı aldılar.Sözde fiyatlar düşecekti.Sırf şu sigorta ve noter parası yüzünden değiştirmiyorum motoru resmen.Ki sigortamı yaptıralı da çok kısa bir süre oldu bunun devri iptali filan söz konusu değil mi acaba ?Sonuçta tekrar bir motor alacağım acaba bu işin de bir çakallığı yok mudur :D

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı bangez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125CC bir ss motor için ne kadar sigorta çıkıyor acaba ? Her ne kadar değişkenler fazla olsa da bir ortalama var sanırım.Antalya'da olmanın da verdiği bir avantaj var sanırım illere göre de değişiyor galiba.PCX 125 için 500 lira civarı aldılar.Sözde fiyatlar düşecekti.Sırf şu sigorta ve noter parası yüzünden değiştirmiyorum motoru resmen.Ki sigortamı yaptıralı da çok kısa bir süre oldu bunun devri iptali filan söz konusu değil mi acaba ?Sonuçta tekrar bir motor alacağım acaba bu işin de bir çakallığı yok mudur :D
    Ortalama yok. Çakallık da yok.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Fi tarihinde yazmıştım bu sigorta fiyatları yazısına. O ara 2008 hayabusaya aynı sene içinde 180 tl ,2009 takasla gelen ybr ye en ucuz 240 tl çıkmıstı.Acatip acayip işler anlıyacağınız.Şu da varki yeni ehliyetli kardeşlerimizi öpüyorlar r25 en az 900 1400 arası cıkar diye tahmin edebilirim.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigorta işi iyice üçkağıda döndü!

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    CC ile pek alakası yok.

Motosikleti
    Tecrübemi paylaşıyorum:

1. sigorta: 41 plaka 150cc 720TL Demir sigorta
    2. sigorta: 77 plaka 250cc 418TL Anadolu sigorta

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Sigorta Acentesi olarak açıklıyım.
    Trafik Sigortasında Risk primini etkileyen faktörler Yaş - Hasarsızlık kademesi - ikametgah.
    diğer faktörler risk priminde hiçbir belirleyicilik teşkil etmez.
    bfkartal bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)