Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SUZUKİ İNAZUMA BAŞLANGIÇ MOTORU OLUR MU?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu anda yok
    Arkadaşlar methaba. 6-7 aydır araştırıyorum yorumlarınızı okuyorum hem şehir içi hem de özellikle şehir dışında en konforlu ve uzun ömürlü araç olarak 250cc sınıfında suzuki inazuma olarak karar verdim. Şimdi başlangıç olarak inazumayla başlayabilirmiyim.( Hız tutkunu değilim sadece motorumla gezmek keyif sürmek istiyorum )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yüksek ağırlığı zorlamayacaksa olur. En az 180 boy 75-80 kg ağırlık varsa sorun olacağını sanmıyorum.

gSol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150 İnşallah :)
    Altın elbiseli adamın ( REİS !, yani Barkın abi) bu videosunu izlersen yarın gidip alırsın :D

https://www.youtube.com/watch?v=Fkrnax74lUw
    Ranay bunu beğendi.
    Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine...

Motosikleti
    Şu anda yok
    Boyum 1.86 Kilo : 85 tavsiyeleriniz bekliyorum . sağolun arkadaşlar.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    Olur 2.26 yao Ming değil isen sorun yok git otur üzerine dene

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    İnazuma çok yumuşak gaz tepkisi, titreşimsiz ve çok güzel bir süspansiyona sahiptir.
    İşçilik ve malzeme kalitesi çok iyi ve üretim teknolojisi üst sınıf bir motosiklettir.
    Bu motoru güzel kullanıp bakımlarını zamanında yaparsan uzun yıllar kullanabilirsin.
    Hiç bir zaman seni yarı yolda bırakmaz, yazın en sıcak yerlerde hararet yapmaz, kışın en soğuk günlerde tek marşla çalışır
    Şekli kişinin zevkine göre güzel veya değildir, ama ben çok beğeniyorum ve zevkle kullanıyorum.
    Motosikletin ağırlığı meseleside çok komik, 20kg diğerlerinden fazlaymış, motorlarda 100kg artçı bile taşınıyor o zaman 20 kg hafif motorlar nasıl kullanılıyor acaba.Örneğin ben cup ile 120 kg artçı taşıdım.
    Yani sonuç olarak kesinlikle inazumayı tavsiye ederim.
    jimi_hendrix, sdt ve blueway2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Forza 250
    F versiyonu da çok güzel, bütçe yeterli ise düşünebilirsiniz. Önce bir kapalı alan eğitimi alın, sonra ekipmanlarınızı alın, sonra motor. Ve hatta İstanbul'da iseniz Motto Akademi'den Temel, beceri geliştirme ve Hakimiyet eğitimlerini alabilirsiniz. Motto Akademi de inazuma var diye biliyorum. Beceri geliştirmede kullanma şansınız olur hatta.

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    hızlanması nasıl hocam 100 km ile giderken 130-140 a çabuk çıkabiliyormu

barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Suzuki inazuma on numara başlangıç motoru olur hocam.

Gaz kolunun verdiği tepki, süspansiyonların rahatlığı, gidonun tutuşu ve oturuş biçimi, kaliteli malzeme özenilmiş işçilik vs. aklıma gelenler bunlar. 1-2 kere arkadaşımın inazumasını kullanmıştım gerçekten aşırı konforlu ve rahat özellike ben gibi ser süspansiyonlu kawasaki süren birisi için motor inanılmaz konforlu ve rahat geldi.

Gaz açıyorsun direk cevap veriyor yani gitmicem demiyor. Şehir içi kullanımda kolay sürüş ve konfor sayesinde çok rahat edersin. Uzun yolculuklarda ise aynı konfor ve rahatlığın yanı sıra ara sıra gazlamak istediğin düz yollarda da ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak seni doyuracak bi gazlaması var.

Dediğin kriterlerde yani hem şehir içi hem birazcık şehir dışı uzun yolda ve hız tutkunda yoksa tam senlik motordur düşünme al derim.

Kitapçığına uygun kullan garantisi bitinceye kadar servisine götür bakımlarını zamanlarını ihmal etme. Kısacası motoruna temiz bak iyi bak. Ömürlük motordur hocam. Satmak istemessin yeni bir motor bile alacak olsan bundan 3-5 sene sonra. " benim inazumam dursun abi binerim ben ona " dersin hala öyle de güzel bir motordur.

Hiç suziki motor satın almadım ama hep bi suzuki hayranlığım vardır. Şimdiye kadar 3 motor değiştirdim 3 ü de kawasakiydi ama hep derim bi gün paraya kıyıp bi suzuki alacağım bende diye..

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    En ideal başlangıç motorlarından biri güzel tercih.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeberede aynı şey

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Ben de yarin aliyorum hayirlisiyla inazumayi. Baslangic motorum olacak.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    olur inazuma ile başlayıp v strom ile devam edenleri gördüm .sorunsuz motordur uzun yıllar kullanılacaksa tavsiyemdir ancak alırım sıfırını bir sene sonra satarım diye düsünürseniz tavsiye etmem çunku zarar edersiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Olur olmasınada parça fyatları kawasaki ayarında ona göre dikkatli olmak lazım

Motosikleti
    Forza 250
    Arkadaşlarım haklılar, kaskosuz binmeyin sakın, motosikletten komple soğuyabilirsiniz.

Stabil hızı 110-120 son hız 150 de kesiciye giriyor..ani hızlanmalar çok çok iyi..70 den sonra vites değiştirmene gerek yok vites değiştirmeksizin gaza tepki veriyor.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Özellikle şehir dışı demişssin.
    Çok gezeceksen Inazuma F al.. Keyiften halden halde geçersn uzun yolda.

Lan ne zamandan kalma konu be.
    Bakalım sahibi gelir şimdi 600rr mı almış ne almış :D

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı mazaderin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar methaba. 6-7 aydır araştırıyorum yorumlarınızı okuyorum hem şehir içi hem de özellikle şehir dışında en konforlu ve uzun ömürlü araç olarak 250cc sınıfında suzuki inazuma olarak karar verdim. Şimdi başlangıç olarak inazumayla başlayabilirmiyim.( Hız tutkunu değilim sadece motorumla gezmek keyif sürmek istiyorum )
    İnazuma çok konforlu kullanıcı dostu bir motosiklet olmakla birlikte ABS olmayışı ve biraz ağır oluşundan ötürü başlarda alışana kadar zorlayabilir.
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    17.400
    18.900 TL
    Açıkçası bu fiyat Hintli 400cc Bajaj dominator very CF markasının 400nk modeli var bence başlangıc için yüksek

İlla düşecek devrilecek kayacak ufak tefek kazalar olacak emeklemeden düşmeden kimse yürüyemez!!!
    17.000 TL lik modelin aynası 100tl değildir veya yağ hava filtresi bakımı hesaplı olmaz

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olur............

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)