Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

" Nolan " marka kask kullanan/bilen var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçen hafta Samsun'a gittik motorlarla. Orada gördüm bi motorcu arkadaşta gördüm. İnceledim biraz. Baya iyi geldi bana yani nasıl desem böyle dokunduğun zaman kalite imajı veriyor insana iç pedleri tam yerinde havalandırma kanalları felan çok iyi konumlandırılmış. 750 lira vermiş o arkadaş. Kullanan arkadaşlar sizce fiyatının karşığı kadar koruma hissi veriyor mu? Ne düşünüyosunuz bu konuda?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Şaka mı bu?
    Üç kask markası sayın desek nolan ilk üçe girer. Biraz arastitirip açın su başlıkları yahu.
    zaferce, PcK0PaT, Ocanner35 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka mı bu?
    Üç kask markası sayın desek nolan ilk üçe girer. Biraz arastitirip açın su başlıkları yahu.
    Araştırmak zorunda mıyım? O kadar zoruna gidiyorsa cevap yazmazsın olur biter ne atar gider yapıyosun. Ben kullananın ağzından duymak istiyorum o yüzden açtım bu başlığı. Anlayıp dinlemeden cevap yazma !

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı karadag005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araştırmak zorunda mıyım? O kadar zoruna gidiyorsa cevap yazmazsın olur biter ne atar gider yapıyosun. Ben kullananın ağzından duymak istiyorum o yüzden açtım bu başlığı. Anlayıp dinlemeden cevap yazma !

Araştırmak zorunda değildiniz ama can güvenliğinizi emanet edeceğiniz malzeme yı araştırmiyor olmanız aşırı mantıksız.

Araştırmak zorunda değilsiniz ama bu cümle neden uğraşayım birisi yazar zahmet çekmeden öğrenirim demeye geliyor gibi sanki ? Sizce ?

Bence para verip hayatınızı emanet edeceğiniz bu urunu araştırdıktan sonra daha emin olmak adına burada konu açıp yorum almak isteseniz mantıklı olurdu

Ayrıca Nolan ama hangi modeli ?
    musclegent bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800 F
    Ben Nolan X-LITE 802 R kullanıcısıyım biraz bilgi vermem gerekirse; Hafif,aerodinamiği iyi bir kask ve içerisine kesinlikle hava almıyor.Olumsuz yanı gürültüyü içeriye çok alıyor pedleri bir kere çıkardığınızda tekrar ped uçlarında ki plastikleri yamultmadan takamıyor ve zorlanıyorsunuz.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    araştırmak zorundasın.
    internette Google diye bir şey var, arama motoru olur kendisi.
    yazarsın oraya nolan kask inceleme ya da yorum diye.
    çıkanları okursun. aklına takılan olur ise sorarsın ?

nolan dediğin markanın çeşit çeşit kaskı var,
    giriş seviyesi kaskı ile üst seviye kaskı aynı mıdır ?
    başlık ile içeriği tam da " aynısı kaynımda var" kıvamında olmuş.
    hangi modeli gördün ?
    şimdi tutup da "işte siyahtı, önünde cam vardı" demezsin umarım.
    bunu yazan 10 senedir çeşit çeşit kask kullanmış kişidir, nolan dahil.
    musclegent bunu beğendi.

Alıntı Hytloth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Nolan X-LITE 802 R kullanıcısıyım biraz bilgi vermem gerekirse; Hafif,aerodinamiği iyi bir kask ve içerisine kesinlikle hava almıyor.Olumsuz yanı gürültüyü içeriye çok alıyor pedleri bir kere çıkardığınızda tekrar ped uçlarında ki plastikleri yamultmadan takamıyor ve zorlanıyorsunuz.
    Teşekkür ederim ilginiz için kazasız belasız günler dilerim.

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    bende nolan n86 var. bence güzel bir kask fakat ses sorunu var. çok ses yapıyor. onun dışında iyi ve güven veriyor. fakat bütçen varsa biraz daha iyi kasklar var bell shoei arai tarzı

Alıntı Ranay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araştırmak zorunda değildiniz ama can güvenliğinizi emanet edeceğiniz malzeme yı araştırmiyor olmanız aşırı mantıksız.

Araştırmak zorunda değilsiniz ama bu cümle neden uğraşayım birisi yazar zahmet çekmeden öğrenirim demeye geliyor gibi sanki ? Sizce ?

Bence para verip hayatınızı emanet edeceğiniz bu urunu araştırdıktan sonra daha emin olmak adına burada konu açıp yorum almak isteseniz mantıklı olurdu

Ayrıca Nolan ama hangi modeli ?
    Hangi modelini kullandınız?

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Kusura bakma da konu başlığın saçma olmuş. Bilen var mı derken Nolan'ı bilmeyen motorcu var mı desek daha doğru olur.
    musclegent bunu beğendi.

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    agris, ryangt, musclegent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı halo1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende nolan n86 var. bence güzel bir kask fakat ses sorunu var. çok ses yapıyor. onun dışında iyi ve güven veriyor. fakat bütçen varsa biraz daha iyi kasklar var bell shoei arai tarzı
    Teşekkürler yorum için. Arkadaşın birinde de X-LITE 802 R varmış oda ses sorunu yaşıyormuş. Kronik sanırım.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Nolan mı ?

Çook ayıp..

Çok memmun kaldınız sanırım reklamını yapmaya başlamışsınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolan mı ?

Çook ayıp..
    Öğrenmek ne zamandan beri ayıp oldu?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Spesifik olarak model belirterek sorsanız bu kadar tepki çekmezdi."Nolan marka kask kullanan/bilen var mı?" sanki "Honda diye bir motosiklet çıkmış bilen kullanan varmı? ayarında olmuş.

Nolan hiç kullanmadım ama çoğu modelinde ses/rüzgar sorunu olduğunu defalarca duydum.Onun dışında yine bir çok model Sharp kask testinden 4 yıldızın üstüne almıştır.Ses dışında genel konforu fena değil diye biliyorum.Yeni çıkan ve N86 nın yerine geçen N87 modelin ses,buğu sorununu çözdüklerini söylüyorlar.

Nolan'ın yanında benzer fiyat/performans a sahip AGV kasklarını da bir göz atmanızı öneririm.
    jimi_hendrix, musclegent ve agris bunu beğendiler.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spesifik olarak model belirterek sorsanız bu kadar tepki çekmezdi."Nolan marka kask kullanan/bilen var mı?" sanki "Honda diye bir motosiklet çıkmış bilen kullanan varmı? ayarında olmuş.

Nolan hiç kullanmadım ama çoğu modelinde ses/rüzgar sorunu olduğunu defalarca duydum.Onun dışında yine bir çok model Sharp kask testinden 4 yıldızın üstüne almıştır.Ses dışında genel konforu fena değil diye biliyorum.Yeni çıkan ve N86 nın yerine geçen N87 modelin ses,buğu sorununu çözdüklerini söylüyorlar.

Nolan'ın yanında benzer fiyat/performans a sahip AGV kasklarını da bir göz atmanızı öneririm.
    Model belirtmedim çünkü ben genel sordum. Tüm nolan marka kaskları kast ettim ben. Kim hangi modeli biliyorsa yazsın diye. O kadar para vermişken ses almasaymış birde.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Alıntı karadag005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta Samsun'a gittik motorlarla. Orada gördüm bi motorcu arkadaşta gördüm. İnceledim biraz. Baya iyi geldi bana yani nasıl desem böyle dokunduğun zaman kalite imajı veriyor insana iç pedleri tam yerinde havalandırma kanalları felan çok iyi konumlandırılmış. 750 lira vermiş o arkadaş. Kullanan arkadaşlar sizce fiyatının karşığı kadar koruma hissi veriyor mu? Ne düşünüyosunuz bu konuda?
    Ben Nolan N91 Evo kullanıyorum (Çeneden açılır model). Güvenlik meselesini sorarsan evet güvenlidir. Test ettin mi derseniz evet test ettim. Kaza yaptıktan sonra yerde sürüklenirken duran bir aracın ön tamponuna kafamı çarpmıştım. Tampon kırıldı. Benim kafam sağlam kaldı. Kask ta kırılmadı. Lakin bir de negatif özelliğini söyleyeyim. Berbat derecede ses alıyor. Hele ki biraz süratliyseniz ve kulaklığınız yoksa dayanılmaz bir uğultu oluşuyor.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Motora dün merak salmış adam Nolan ı bilmeyebilir normaldir. Ama armut piş ağzıma düş bu memleketin kronik problemi. Bilmemek ayıp değil ama, elinin altında koca forum ve orada bir arama butonu var. Oraya yazar Nolan, ara butonuna basarsın milletin sinirini zıplatmadan bilgini alırsın. Kullanan yorumlarını da görür öğrenirsin. Aramak zorunda mıyım lafı kusura bakma küstahça olmuş. Aramak zorundasın evet.

Zorunluluğun da nereden geliyor biliyor musun? Forum kurallarında 1.2.27 maddeye bir bak bakalım. Kurallar nerede diye sorar ona da üşenirsin sen şimdi o da burada.

http://www.motosiklet.net/forum/son-haberler/announcements.html
    zaferce bunu beğendi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nolan mı ? Hiç duymadım.
    Konan olmasın o ?
    musclegent ve BESTAPO bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 700 X
    Genel sorunları(N87); Ses, Pinlockun oynaması, pedleri sökersen çıtçıtlarının yalama olması. Fazla hava almıyor bu yönü iyi. Pinlockun oynaması, kenarındaki tırnaklar yüzünden oluyor. Ben dikiş ipi sararak şimdilik çözdüm.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)