Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

SLALOM YAPTIĞIM İÇİN YEDİĞİM CEZA

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Radar aracı olduğunu nasıl anladiniz ya da anladiniz mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Araba ile motorsikletin fiziksel karekteristikleri farklıdır,

Tüm araçlar için lastikleri ısıtmak için (Sürtünme) ani yüklemeler yapmalısınız,
    **Motorsikler için ani yükleme gaz--frendir,
    ** Arabada slonom yaptıgında ise arabanın ağırlıgı dönüş yaptıgın istikamet transfer olur aksi istikamet de ise ağırlık azalır..

Elinize bir yayı alın sıkıştırıp bırakın bu hareketi sürekli yaptıgınızda yayın ısındığı göreceksiniz temel prensip budur..

** Motor sikletde slonom lastigin TOPLAM ISISINA SIFIR KATKI SAĞLAR , yani ISITMAYA HİÇ faydası yoktur..

Peki Motor siklet de slom ne işe yarar yani hiç mi işe yaramıyor sorusunu soralım?
    Ejnebiler buna slonom demiyor değişik bir adı vardı hatırlayamadım hatırlarsam araştırmak isteyen 1/1000 form üyesi için yazarım,
    Neden yapıyorlar
    **Lastiğin merkezi ısınıyor ama kenarlar ısınmıyor ısıyı merkezden KENARLARA TRANSFER için..
    ** Lastik kenarlarına yapışmış taş pislik yağ V.S varsa virajlara yatmadan önce onların temizlenmesi için,

Genelde bunları söylemişler benim hafızamda kalan bunlar ..
    Kızıl pars bunu beğendi.

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı bozok_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla itiraz bile etsen önce o cezayı ödeyeceksin, sonra itirazın kabul edilirse geri yatıracaklar.
    cezayı ödemeden de itiraz edilebilir. ama bu sefer indirimli ödeme hakkı kaybolur..

bi bu eksikti

Motosikleti
    R25
    Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi bu eksikti

Konuyu hortlatmayı nasıl becerdiniz merak edıyorum

Motosikleti
    MT-25
    Oluroyle ))
    Gecmis olsun
    Sanirim bir daha trafikte slolom yapmam.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı SONSiyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.

Ama emin olun bu size bir uyarı ve güzel bir uyarı olmuş

Şöyle düşünelim şimdi bana kızmayın.

Cezalar boş yere gelmiyor sizin ve diğer kişilerin güvenliği için çok önemli.

Şimdi " Slalom " yaparken tekeriniz kaysa ya da bir taş gelse motosiklet kaysa siz yerle bir belki hızlı gelen bir araç üstünüzden geçecek ya da direkt sizin başınıza bir iş gelecek gittiniz.

Ya da bir sürücü gelse sizin hareketiniz yüzünden o da sağa, sola kırsa ve kaza yapsa o gitti.

yani bence buradan bir ders çıkarıp cezanızı ödeyiniz ve bir daha yapmayınız.

Türk milleti diyor ki " Yov kardeşim kemer tağmıyosam tağmıyom kime ne ? " Kaza yaptığın da camdan uçup bir otomobilin altına girme olasılığı ya da sağını solunu kırma olasılığı büyük işte düşünmüyorlar bu araba içindi motosiklet içinse 20 TL lik kasklar sadece polise var dersiniz ya kafanız yere gelse ne olacak ?

Yani cezalar boş değil siz bu sefer ödeyiniz ve ders çıkartınız.
    Cezaların gerçekten birşeyleri düzeltmek için olduğuna inansam, katılırdım.

Şerit içerisinde kalmak koşuluyla, şeridin sağ veya solunu tercih etmek ile ilgili kimsenin karışma hakkı olmadığını düşünüyorum. Kaldı ki, daha uzun mesafelerde, düzenli olarak yaptığımız birşey bu.

Slalom, uzun yolculuklarda sıkılmanın önüne geçerek, biraz kendimizi toparlamamız için, kısa süreli olarak özellikle de tavsiye edilen bir durumdur.

Bana kalırsa ceza keyfidir.

Ama bunu mahkemede anlatabilir misin? dersen, zor...

(Hortlasın, yeni birşeyler öğreniyoruz.)
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Ceza keyfi değil yanlış yapılmış bir hareketin sonucu dur.
    Arkandan hızlı gelen bir araç olsa veya seni sollamak istiyen bir araç "kazaya sebebiyet vereceksin,hatta arabanın altında kalacaksın" yapma

Alıntı Uçan Kar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 km'lik bir yol var sehirlerarası. 1 defa bile 97ı gecmedim. Kask ehliyet her şey tam hiçbir sıkıntı yok. Fakat canım o kadar sıkılmıştı ki son 2 3 km'de kendi şeridimde çok hafif slalomlar yaparken radar aracı kameraya çekmiş ve ceza yazmış. 90 civarı bir hızım var ve şeridimi kesinlikle değiştirmiyorum kamerada da izletti şerit çizgisini asla geçmiyorum. Çok ufak slalomlar. Yol duble yol. Sol şeritte fln da değilim. 199 tl ceza yazdı memur. 46/2c demiş, tehlikeli araç kullanmak ve şerit değiştirmek. İtiraz etsem bir şey çıkar mı dersiniz? Lastikleri ısıtıyorum veya yoldaki taş vb.şeylerden kaçıyordum desem?
    Afiyetle yiyin efendim helal-i hoş olsun

Belirtmemişsiniz ama eminim ki slalom yaparken yol tamamen boştu. Görüş alanınızda araç bulunduğu halde slalom yapmak zaten akıllara zarar bir durum. Motorlular sakin gittiklerinde bile otomobil sürücülerini rahatsız ediyorken slalom yapanını düşünmek bile istemiyorum

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Olur oyle seyler..odeyin gecin..
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Ee sonuç isitaraz ettiniz mi?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)