Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfırdan motora başlangıç sıralaması.

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Arkadaşlar bu tür konular sıklıkla açılıyor ama ben yinede bir karar veremedim.Yaş 45 boy 173 kilo 73.İlgi duyduğum motor tipi SS tip motorlar.
    1- Hondanın yamahanın yada özel ders veren birilerinden eğitim alacağım.
    2- Ehliyet kursuna yazılacağım.
    3- Motor alacağım muhtemelen başlangıç olarak sıfır yada 2 el Pulsar200RS almayı düşünüyorum hem cc düşük hem ABS li olması benim için avantaj

Önce motoru alayım trafiğe kapalı bir alanda (Pendik pazarı Green Park ın oraları sahilde )bilen bir arkadaşla kalkış duruş vites değişimi frenleme dönüşleri çalışayım.Birkaç hafta sonrasında eğitime kalıtsam.Eğitimden maksimum faydalanmak istiyorum.Ehliyet kursundan bir beklentim yok orada bir şey öğreneceğimi düşünmüyorum.
    Başka bir seçenek.Eğitim alayım orada motor kiralama şansımız olursa orada kendi motorumla yapacağım pratiği yapıp düşüp kalksam da o motorların koruma demirleri falan oluyor.Kendi motoruma zarar gelmez.Bu şekilde belli seviye ye gelince mi motor alayım.
    Ehliyet kursundan beklentim yok ama yinede bildiğiniz iyi eğitim veren bir kurs varsa ona yazılmak isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Pratiğin yanı sıra, bolca okumanızı tavsiye ederim.

Bu forumda bu açıdan zengin kaynaklar var. Makaleler, yorumlar, yazılar...

zaferce nickli arkadaşımızın yazılarını forumdan arattırıp okumanızı özellikle tavsiye ederim.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Önce motoru almak saçma bence, her yönden riskli (sağlık, kanun, bütçe) Önce kursa gidin özel ders alın yarım saat 40 dakikası 50 liraya veren bile var. farklı motorlar deneyin eğitim sırasında tarzınızı bulun. Hem eğitim görürsünüz hem test sürüşü bir taşla iki kuş bence mantıklı. Ehliyeti aldıktan sonra ise gidin kafanızdaki motorları test sürüşü yapın bayilerde falan. Olmadı satan adamlar ile görüşün gidip deneyin sonra karar verin motorunuza. İyi forumlar.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bu forumdakilere göre böyle bir sıralama yapılırsa senin 1000cc kulanma şansın hiç yok.

Kimine göre 250cc 50 bin km deneyim
    kimi 30 bin km 300 cc
    500 cc 100 bin km deneyim

Kısaca sen litreyi bulana kadar forumda sana yanıt verenlerin ekseriyeti ölmüş, senin yaşın 90 ı bulmuş ve halen kıçın litrelik motora temas etmemiş olur.

Kısaca git ne istiyorsan al bin.
    Kimsenin fikrine, zikrine göre de hayatını şekillendirme. Böyle yaparsan kendi hayatını onlar için yaşamış olursun.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    düşerim kalkarım diyoasan, karenajlı motor alma ilk motor olarak. "ulan motor yattı, 200-300 lira masraf!" deme sonra. cbr500'e kadar (o da dahil) ilk motor olur, bence; bunu yaşa bakıp, usturuplu kullanacağınızı düşünerek söylüyorum.

tüm bunlardan önce kurumsal bi yerden eğitim almak daha akıl işi; ama mekan veya bütçe sorunsa çok da kasmaya gerek yok.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Benim yaş 44 ve bundan önce sadece kısa bir süre scooter geçmişim var. Dolayısıyla bu yaşa yakın olmandan dolayı ve senin de bana yakın düşüncelerde olmandan dolayı pulsar 200 olabilir ama bence ns al hem karenaj az hem de spor görünümlü. Eğitim al ama önce çünkü iki tekerin affı zor oluyor, ona göre. Ben mesela bajaj discover 150f ile başladım ve öyle devam ediyorum şimdilik. Sık sık antalya-side-kemer yapıyorum ve ortalama 80-90 km hızla fıtı fıtı gidiyorum.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Pulsar nc de düşünülebilir ama ABS yok RS ABS li diye onu düşünüyorum.Ufak tefek karenaj sorun olmaz parçası çok pahalı durmuyor yamaha suzuki kawasaki gibi.Sakin kullanma durumu içinde örnek olması için kullandığım araba 210 beygir ama 180 üstüne çıkmışlığım yok.Araçtaki güç benim için hızdan ziyade sollama ani kaçış manevrası için gerekli görürüm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)