Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim Sigorta Yakıyor YARDIM!

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhabalar
    Bisan Roadstar 250c Marka model motosikletim gayet normal çalışır durumdayken birden çalışmayı kesti.
    Açıp baktığımızda 2 sigortadan biri yanmıştı ve diğer sağlam olanı taktığımda da onuda yaktı. Vurdurmayı denedim bikaç sefer oda işe yaramadı. Bilgisi olan paylaşır ve yardım ederse çok memnun olurum şimdiden çok teşekkürler.
    Not: Umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    dostum, motorun sigortayi takar takmaz yakiyorsa elektrik aksaminda bir kelek vardir demektir. Muhtemelen herhangi bir yerde kablolar kisa devre veya sase yapmistir. Kullanim kilavuzunda yanan sigortanin hangi aksama ait oldugunu tesbit et ve o aksamin kablolarini ve baglantilarini gözden gecir.

bu sekilde vurdurmaya filan deneme veya sigortayi köprülemeye, en kötü ihtimalde motoru cayir cayir yakarsin..

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum, motorun sigortayi takar takmaz yakiyorsa elektrik aksaminda bir kelek vardir demektir. Muhtemelen herhangi bir yerde kablolar kisa devre veya sase yapmistir. Kullanim kilavuzunda yanan sigortanin hangi aksama ait oldugunu tesbit et ve o aksamin kablolarini ve baglantilarini gözden gecir.

bu sekilde vurdurmaya filan deneme veya sigortayi köprülemeye, en kötü ihtimalde motoru cayir cayir yakarsin..
    2.El aldığım için kullanım klavuzu mevcut değil bulmamın başka bi çaresi var mıdır açıkcası. Çok fazlada elektrik aksamından yürüründen anayan bi insan değilim. Ama bulunduğu yere yakın motorcuda yok araç bulup götürme şansımda yok İstanbul'da öğrenci olduğum için yeniyim tanıdığımda bulunmamakta malesef

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Dostum o zaman iş başa düşmüş. Motorunun komple elektrik tesisatını incele. Açıkta bir kablo varsa, motorun şasisine temas edip ve güzelce izole edilmemiş kablo varsa elektrik bandıyla güzelce kapat. Komple motorun far bölümünden başlayıp sinyal kablolarına kadar giden her yerini gözden geçir. Sonra tekrar yeni sigorta takıp dene.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı Erest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.El aldığım için kullanım klavuzu mevcut değil bulmamın başka bi çaresi var mıdır açıkcası. Çok fazlada elektrik aksamından yürüründen anayan bi insan değilim. Ama bulunduğu yere yakın motorcuda yok araç bulup götürme şansımda yok İstanbul'da öğrenci olduğum için yeniyim tanıdığımda bulunmamakta malesef
    Elektrik tesisatını komple kurcalamaya başlamadan evvel, söktüğün sigorta ile yerine taktığın sigortanın birbiri ile eşdeğer olup olmadığını teyit et.

Örn: 1A sigorta yerine 0.5mA sigorta takmış olabilirsin.
    forzaBJK bunu beğendi.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Hepinize çok teşekkürler yarın motorun yanına gidip uğraşıcam olmazsa yine burdan bilgi paylaşımı yaparım tekrar teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler