Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dikkat Bu video isyan edip kahrınızdan hüngür hüngür ağlamanıza sebep olabilir

Motovento
    REKLAM ALANI
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Geçenlerde ABD li biri "onu bize verin bunu siz alın" gibi bişi söylemişti adam bakıyor köprü geçişi 90 tl millet ses çıkarmıyor, benzin 5 liraya yakın ses yok, bunda bir hikmet var heralde diye düşünüyor, Abd de benzin fiyatı bizdeki seviyede olsa millet parlamento binasının kolonlarını senatörlerin gözüne sokar.Sıfır araç alımını teşvik etmek için (üretim olsun, satış olsun) üreticileri kurtarmaya çalışıyor, "10 dolara aldın 2 de bana ver tamam" diyor, satana 30 a sattın 15 bana ver, alana 50 ye aldın 50 de bana ver deniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Devletden bir şey bekleyen yok, gölge etmesin yeter, sen bir işletme aç bakalım neler oluyor.
    asya 125t,keeway superlight,hyosung gv 250,bmw f650 fundro,honda transalp 650-700,honda shadow ace 750,harley davidson 1200 sportster,yamaha xmax 250,piaggio xevo 400, pcx 125, kanuni merlin 150, yamaha x-max 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Gel vatandaş gel
    MT-10 48.000 TL

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    fz6_fazer ve Mengu16 bunu beğendiler.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memlekette üretim yok, yeterince ihracat yok. Herkes her istediğini bol bol satın alsa dolar 3 lirada kalmaz 10 lira bile olurdu. Kendimizi ortadoğunun dertlerine kaptırmadan önce ülkeye avrupalı turistler gelirdi döviz bırakırdı artık onlar da yok. Bu koşullarda ekonomi iyi idare ediyo yine de.
    başkasının açtığı konuda başkasına cevap verdiğim için konuyu açan arkadaştan özür dilerim. memleketimizde çok şükür üretim var problem tüketimde.
    aldığımız malın nerede ve kim tarafından üretildiğine dikkat edersek ve yerli üretim yerli firmaları seçersek hiç bir sıkıntımız kalmaz. problem burada. perakende firmaları genellikle yabancı ve rafa koydukları ürün aynısı yerli üretim olsa bile özellikle ithal olanı veya ülkemizde üretilse bile yabancı menşeili firmaların malını koymaktalar. benzin alırken marketteki malların etiketlerine bak kim üretmiş

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yakında buna benzer bir konu açıyor olacağım, Geçen ay yapmış olduğum İspanya / Sevilla seyahatimde alışveriş yapmak için Sevilladaki bütün motosiklet mağazalarını dolaştım ve 3-5 fotoğraf çektim fiyatlara dair.

Belki bir kriter olur.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    bunları devlete söylesen "bilmiyorduk bizi kandırdılar" der
    fz6_fazer bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu sen ak partiliyiz, ak parti hüloooğğğ diyip, adamın asabını bozanlardandın. Şimdide gelmiş konu açmış, ağlıyorsun.

Sana ağlamak müstehak desem olmaz, demesem olmaz ben sana ne diyeyim şimdi?
    evde klavye başında ülke kurtarmaya çalışan gelmiş gene hem de şalyasını akıtarak Öncelikle benim herhangi bir yer de ben akp liyim diye bir açıklamam olmuş mu ? Kaldı ki ekonomiden bir halt anlamadığın belli kalkmış kahve ağzıyla konuşmaya devam ediyorsun. Bu kafayla giderseniz daha çok hüloğlara kalırsınız ve kalacaksınız da. Farklı düşüncelere saygı duymadığın sürece o asabın içten içe bozulmaya devam edecek ve inan bu duruma en çok ben sevineceğim git de 2 satır kitap oku ekonomi neymiş üretim neymiş ithalat ihracat neymiş paranın dışarıya gitmesi neymiş bi zahmet öğren gel sonra laf ebeliği yaparsın

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Geçenlerde 2.el araba pazarında çekilen videosunu izledim.Hüngür hüngür ağlatmak yerine baya bir isyan başımızdakilere baya bir saydırma içeren bir durum olduğu doğrudur.
    18.000 $ fiyatı ile 2015 mustang 5 litrelik motoru ile gözlerimi kamaştırdı.Bizim burada 18.000 tl'ye 250 cc motur alınıyor motur

Sonra benzin galon fiyatları efenim internette kotasız fiyatlar vs... oturdum hayatı sorguladım be neden bu ülkede doğdum diye...
    Terör işsizlik yoksulluk bizde bunlar var seç beğen al...
    Adaletini sevdiğim dünya düzeni
    Thracian bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde 2.el araba pazarında çekilen videosunu izledim.Hüngür hüngür ağlatmak yerine baya bir isyan başımızdakilere baya bir saydırma içeren bir durum olduğu doğrudur.
    18.000 $ fiyatı ile 2015 mustang 5 litrelik motoru ile gözlerimi kamaştırdı.Bizim burada 18.000 tl'ye 250 cc motur alınıyor motur

Sonra benzin galon fiyatları efenim internette kotasız fiyatlar vs... oturdum hayatı sorguladım be neden bu ülkede doğdum diye...
    Terör işsizlik yoksulluk bizde bunlar var seç beğen al...
    Adaletini sevdiğim dünya düzeni
    dostum çuvaldızı birazdan kendimize batırmamız lazım. En büyük problemimiz milletçe hep suçu başkalarına atmamızda. Üretemiyoruz ve ne acıdır ki tembel bir milletiz. Siz bir şeyler üretmek istiyorsanız elinizdeki proje ve dökümanlarla başvurduğunuz da zaten devlet kayda değer bir görürse gerekli yardımı yapıyor. Aklımda zamanında bir proje vardı öncelikle gittim notere başvurdum patent için şu anda sonuç bekliyorum devlete de başvurdum oradan gelecek habere göre gerekli yardımı yapacaklarını belirttiler. Yani üretmek istediğiniz de devlet size hayır demiyor. Diğer bir problem ise tembel olduğumuz kadar kopyacıyız da. Geçen yıl arkadaşıma bir iş tavsiyesinde bulundum, güzel de tuttu ama o da 2 ay sonra herkes aynı şeyi yapmaya başlamış kısaca bu yüksek fiyatların sebebi üretim konusunda çok az bir kaynağa sahip ülkemiz mevcut para rezervinin dışarı akışını engellemek için ve aynı şekilde üretim olmadığından döviz ithal edemediği için parasının değerini minimum kayıpla atlamak uğruna maalesef yüksek vergilerle bu durumun önüne geçmeye çalışıyor. Düşün yani bir cep telefonu alıyorsun misal iphone 3000 tl yarısının vergi olduğunu düşün. yani 3000 tl verdiğinde ülkendeki paranın en azından karı da çıkardıığımız da 1300 tl si yurtdışına gidiyor. Bunun gibi yapılan 10 alış verişin 7 sini bu şekilde düşün. Ne oldu ülkendeki para rezervi dışarıya akmaya başladı. Ülkendeki para azaldıkça merkez bankası para basmaya başlıyor ve para basımı demek paranın değer kaybetmesi demek. Ha şimdi sen soracaksın Türkiye de petrol rezervi yok mu? var ama devletin düzenli olarak ve peşin olarak alabildiği nadir kaynaklardan biri bu. Devlet dediğimiz düzen de ticari işletme gibidir devamlılığın sağlanabilmesi için bir yerlerden kaynak edinip para akışını sağlaması gerekiyor. Yani a partisi de gelse z partisi de gelse çok fazla bir şey değişmeyecektir üretim olmadığı sürece. Ne zaman ki ülkemize gelen döviz akışı dışarıya giden Türk lirasından fazla olmaya başladı, işte o zaman videolarda gördüğümüz alım gücüne sahip olmaya başlayacağız. Keşke enerjimizi sen şucusun ben bucuyum gibi gereksiz tartışmalara harcamak yerine daha yararlı üretici fikirlere harcasaydık hayat daha güzel olurdu

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum çuvaldızı birazdan kendimize batırmamız lazım. En büyük problemimiz milletçe hep suçu başkalarına atmamızda. Üretemiyoruz ve ne acıdır ki tembel bir milletiz. Siz bir şeyler üretmek istiyorsanız elinizdeki proje ve dökümanlarla başvurduğunuz da zaten devlet kayda değer bir görürse gerekli yardımı yapıyor. Aklımda zamanında bir proje vardı öncelikle gittim notere başvurdum patent için şu anda sonuç bekliyorum devlete de başvurdum oradan gelecek habere göre gerekli yardımı yapacaklarını belirttiler. Yani üretmek istediğiniz de devlet size hayır demiyor. Diğer bir problem ise tembel olduğumuz kadar kopyacıyız da. Geçen yıl arkadaşıma bir iş tavsiyesinde bulundum, güzel de tuttu ama o da 2 ay sonra herkes aynı şeyi yapmaya başlamış kısaca bu yüksek fiyatların sebebi üretim konusunda çok az bir kaynağa sahip ülkemiz mevcut para rezervinin dışarı akışını engellemek için ve aynı şekilde üretim olmadığından döviz ithal edemediği için parasının değerini minimum kayıpla atlamak uğruna maalesef yüksek vergilerle bu durumun önüne geçmeye çalışıyor. Düşün yani bir cep telefonu alıyorsun misal iphone 3000 tl yarısının vergi olduğunu düşün. yani 3000 tl verdiğinde ülkendeki paranın en azından karı da çıkardıığımız da 1300 tl si yurtdışına gidiyor. Bunun gibi yapılan 10 alış verişin 7 sini bu şekilde düşün. Ne oldu ülkendeki para rezervi dışarıya akmaya başladı. Ülkendeki para azaldıkça merkez bankası para basmaya başlıyor ve para basımı demek paranın değer kaybetmesi demek. Ha şimdi sen soracaksın Türkiye de petrol rezervi yok mu? var ama devletin düzenli olarak ve peşin olarak alabildiği nadir kaynaklardan biri bu. Devlet dediğimiz düzen de ticari işletme gibidir devamlılığın sağlanabilmesi için bir yerlerden kaynak edinip para akışını sağlaması gerekiyor. Yani a partisi de gelse z partisi de gelse çok fazla bir şey değişmeyecektir üretim olmadığı sürece. Ne zaman ki ülkemize gelen döviz akışı dışarıya giden Türk lirasından fazla olmaya başladı, işte o zaman videolarda gördüğümüz alım gücüne sahip olmaya başlayacağız. Keşke enerjimizi sen şucusun ben bucuyum gibi gereksiz tartışmalara harcamak yerine daha yararlı üretici fikirlere harcasaydık hayat daha güzel olurdu
    Sevgili dostum evet üretim konusunda sana sonuna kadar katılıyorum.Mesleğim gereği evet kosgeb teşvikleri vs. konular da birazcık bilgiliyim.Oralar da ciddi ciddi rantlar döndüğünü hatta o kurumun zamanında fetönün firmalarına finansörlük yaptığını bi yerlerden duymuş olabileceğini düşünüyorum.Evet bi proje sunuyorsun işe yarar veya yaramaz duruma göre onay alıyorsun ilk önce masraflarını sen yapıyorsun ondan sonra kosgeb'den ilgili yardım ve hibeleri alabiliyorsun yani cebinde iyi bir miktar paran olucak ki bu teşvikleri alabilesin.50.000 hibe destek + 100.000 kredi desteği eğer üretim yapıcaksan makine desteği,personel çalıştıracaksan nitelikli eleman desteği , ürününü tanıtacaksan yurt içi ve dışı fuar desteği vs. gibi destekler mevcut.Ama asgari ücretle çalışan bi adam nasıl etsinde para arttırsın bu işlere girişşin biri bana bunu anlatsın.Kira+elektrik+su ödemelerinden sonra hesap yapmaktan başı çatlayan karnını zor doyuran bi insan nasıl proje üretsin.Tabii istisnaları bu durumdan hariç tutuyorum yada refah içinde yaşayan arkadaşlarımızı.
    Evet devlet destek veriyor ama zengine durumu iyi olana ciddi destek veriyor.Ben bu duruma katlanamıyorum.Sosyal devlet ilkesi gereği kaynakların eşit dağıtılması gerekiyor.Asgari ücretlinin gelir vergisi dilimini aşması sonucu bir düzenleme yapılmaz ise maaşı düşecek o yere göğe sığdırılamayan 1300 tl var ya o.Ama devlet peşin peşin işverenlere 99,90 tl asgari geçim desteği verdi bundan haberdarsınızdır.+ %5 peşin ödeme hazine desteğide var.Asgari geçim indirimi denen bi olgu var 123,53 tl işverenin ödediği muhtasar vergisinden indiriliyor.İşçiye ne destek var
    3 ün 1 i desteği.Barınma giyinme karnını doyurma'da zorluk çeken insanlar kusra bakmayın üretim falan yapamazlar.Düşünemezler bile gelecek ay kirasını elektriğin kaç lira geleceğini düşünebilir o kadar.

Üretim üretim diyoruz değil mi ee tarımda bir üretim çeşiti bana kalırsa en önemli en üstüne düşülmesi gereken bir üretim çeşiti.Ama çiftçilerimiz o kadar çok eziliyor ki aklınız duracaktır.Kendi memleketimde tüccar kuru üzümü 2,5 tl'den alıyor.Yahu yaş üzüm bile pazarda kilosu 3-4 tl'den satılıyor ki 3 4 kilo yaş üzümden 1 kilo kuru üzüm çıkıyor.Bu sadece bir örnek.

Hayvan üretimi saman bile ithal olduğu için meralar bir bir kapatılıp rant uğruna imara açıldığı için insanlar hayvanlarına kendi damlarında yemle ve samanla beslemek suretiyle bakmak durumunda buda maliyeti çok fazla arttıran diğer bir unsur.Üretin üretin deniliyorda.Neden bu tarz hareketlerle tarlalara kota meralara imar vermek gibi üretimin önü kesiliyor bunu sormak isterim.

Sadece bu konuyu araba için demiyorum pek çok tüketim maddesi için konuşuyorum.Hatta forum donanımda amazon konusu var.İnsanlar elektronik,saat,ayakkabı vb. alışverişlerini oradan yapmaya başladı bende dahil.Neden çünkü ta amerikadan kargoyla gelen ürün buradaki fiyatına kıyasla %50 daha ucuz.Esnaf distribitör devlet hepsi halkı kazıklıyor açık konuşayım.
    İnternet sağlayıcıları kazıklıyor kota koyuyor netimize kotasız ama akk kotalı mesela.
    Araba ülkeye geliyor geliş fiyatı atıyorum 30.000 tl devlet ötv ve kdv ile araba fabrikasının kazandığı paradan çok daha fazla kazanıyor bu açık ve net değilmi.Tabii ki vergi alınmalı ama bu kadar da değil be kardeşim.Otomobil motosiklet vs. bunlar artık ihtiyaç ve bana göre özel değiller her eve birer tane şart çünkü.Pırlanta gibi şeyler bana göre özel yat'a alınan mazotta özel mesela bunlarda vergi oranı 0.

Konular birbirinden alakasız ama birbirine bağlı zincir olaylar silsilesi aslında.üretim üretim deniyor ya aslında devlette istemiyor üretim falan çünkü devlet halkını afedersiniz ama kaz olarak görüyor kaz.
    Üretmeden çok fazlasını hatta üreten ülkeden bile fazlasını kazanmak varken niye üretsin ki öyle değil mi günü kurtarsalar yeter.Mantıkları maalesef bu.
    Ayrıca cam fanus içinde yaşayan haşmetli yöneticilerimizin halkın derdinden zerre anladıklarını düşünmüyorum.Tok açın halinden anlamaz açık ve net.

Sürçü lisan eylediysem affola.
    Forumda iyi vakit geçirmeniz dileğiyle.
    Şeytan İcadı

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakında buna benzer bir konu açıyor olacağım, Geçen ay yapmış olduğum İspanya / Sevilla seyahatimde alışveriş yapmak için Sevilladaki bütün motosiklet mağazalarını dolaştım ve 3-5 fotoğraf çektim fiyatlara dair.

Belki bir kriter olur.
    o kadar gezdin sanki 3-5 fotoğraf mı çektin. üşengeçsin rossi gezi yazılarından da biliyoruz

Motosikleti
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostum evet üretim konusunda sana sonuna kadar katılıyorum.Mesleğim gereği evet kosgeb teşvikleri vs. konular da birazcık bilgiliyim.Oralar da ciddi ciddi rantlar döndüğünü hatta o kurumun zamanında fetönün firmalarına finansörlük yaptığını bi yerlerden duymuş olabileceğini düşünüyorum.Evet bi proje sunuyorsun işe yarar veya yaramaz duruma göre onay alıyorsun ilk önce masraflarını sen yapıyorsun ondan sonra kosgeb'den ilgili yardım ve hibeleri alabiliyorsun yani cebinde iyi bir miktar paran olucak ki bu teşvikleri alabilesin.50.000 hibe destek + 100.000 kredi desteği eğer üretim yapıcaksan makine desteği,personel çalıştıracaksan nitelikli eleman desteği , ürününü tanıtacaksan yurt içi ve dışı fuar desteği vs. gibi destekler mevcut.Ama asgari ücretle çalışan bi adam nasıl etsinde para arttırsın bu işlere girişşin biri bana bunu anlatsın.Kira+elektrik+su ödemelerinden sonra hesap yapmaktan başı çatlayan karnını zor doyuran bi insan nasıl proje üretsin.Tabii istisnaları bu durumdan hariç tutuyorum yada refah içinde yaşayan arkadaşlarımızı.
    Evet devlet destek veriyor ama zengine durumu iyi olana ciddi destek veriyor.Ben bu duruma katlanamıyorum.Sosyal devlet ilkesi gereği kaynakların eşit dağıtılması gerekiyor.Asgari ücretlinin gelir vergisi dilimini aşması sonucu bir düzenleme yapılmaz ise maaşı düşecek o yere göğe sığdırılamayan 1300 tl var ya o.Ama devlet peşin peşin işverenlere 99,90 tl asgari geçim desteği verdi bundan haberdarsınızdır.+ %5 peşin ödeme hazine desteğide var.Asgari geçim indirimi denen bi olgu var 123,53 tl işverenin ödediği muhtasar vergisinden indiriliyor.İşçiye ne destek var
    3 ün 1 i desteği.Barınma giyinme karnını doyurma'da zorluk çeken insanlar kusra bakmayın üretim falan yapamazlar.Düşünemezler bile gelecek ay kirasını elektriğin kaç lira geleceğini düşünebilir o kadar.

Üretim üretim diyoruz değil mi ee tarımda bir üretim çeşiti bana kalırsa en önemli en üstüne düşülmesi gereken bir üretim çeşiti.Ama çiftçilerimiz o kadar çok eziliyor ki aklınız duracaktır.Kendi memleketimde tüccar kuru üzümü 2,5 tl'den alıyor.Yahu yaş üzüm bile pazarda kilosu 3-4 tl'den satılıyor ki 3 4 kilo yaş üzümden 1 kilo kuru üzüm çıkıyor.Bu sadece bir örnek.

Hayvan üretimi saman bile ithal olduğu için meralar bir bir kapatılıp rant uğruna imara açıldığı için insanlar hayvanlarına kendi damlarında yemle ve samanla beslemek suretiyle bakmak durumunda buda maliyeti çok fazla arttıran diğer bir unsur.Üretin üretin deniliyorda.Neden bu tarz hareketlerle tarlalara kota meralara imar vermek gibi üretimin önü kesiliyor bunu sormak isterim.

Sadece bu konuyu araba için demiyorum pek çok tüketim maddesi için konuşuyorum.Hatta forum donanımda amazon konusu var.İnsanlar elektronik,saat,ayakkabı vb. alışverişlerini oradan yapmaya başladı bende dahil.Neden çünkü ta amerikadan kargoyla gelen ürün buradaki fiyatına kıyasla %50 daha ucuz.Esnaf distribitör devlet hepsi halkı kazıklıyor açık konuşayım.
    İnternet sağlayıcıları kazıklıyor kota koyuyor netimize kotasız ama akk kotalı mesela.
    Araba ülkeye geliyor geliş fiyatı atıyorum 30.000 tl devlet ötv ve kdv ile araba fabrikasının kazandığı paradan çok daha fazla kazanıyor bu açık ve net değilmi.Tabii ki vergi alınmalı ama bu kadar da değil be kardeşim.Otomobil motosiklet vs. bunlar artık ihtiyaç ve bana göre özel değiller her eve birer tane şart çünkü.Pırlanta gibi şeyler bana göre özel yat'a alınan mazotta özel mesela bunlarda vergi oranı 0.

Konular birbirinden alakasız ama birbirine bağlı zincir olaylar silsilesi aslında.üretim üretim deniyor ya aslında devlette istemiyor üretim falan çünkü devlet halkını afedersiniz ama kaz olarak görüyor kaz.
    Üretmeden çok fazlasını hatta üreten ülkeden bile fazlasını kazanmak varken niye üretsin ki öyle değil mi günü kurtarsalar yeter.Mantıkları maalesef bu.
    Ayrıca cam fanus içinde yaşayan haşmetli yöneticilerimizin halkın derdinden zerre anladıklarını düşünmüyorum.Tok açın halinden anlamaz açık ve net.

Sürçü lisan eylediysem affola.
    Forumda iyi vakit geçirmeniz dileğiyle.
    estağfurullah hocam söylenecek çok şey var ama yeri burası değil işte. Söyleceğim tek şey kendi kendine zarar veren bir milletiz. Anlattığınız olaylarda oldukça haklısınız ona bir lafım yok. 3 kuruş fazla para kazanmak uğruna üreticinin zarar görmesini sağlamak için elinden geleni ardına koymayan mı ararsın. yoksa aracısı mı dersin işte devlet burada gereğini yapmaya başlar bu kan emicilere müdehale ederse bir nebze üretici de rahatlayacaktır. Tarım olayından çok fazla anlamam her ne kadar merkezinde olsam da ama dedem de tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor bana dediği zamanın biz kendi işimizi kendimiz görürdük aracı yoktu diyor ve örnek tarım için ilaçdı böcekti kendimiz çabalar çözüm üretirdik diyor hatta tohum bankasını bile kendimiz ayarlardık diyor. Ama şimdi her şey ilaç diyor hep ekstra maliyet diyor.Kısır tohumları alıyor ve bu tohumlara muhtaç kalıyor diyordu. Ben tohuma para vermedim bu zamana kadar dedi. Bunlar hep gider diyor. İnsanlar tembellik edip kolayına kaçıyor diyor. Dediğim gibi konuşulacak çok şey var ama yazarak olmuyor işte. Keşke herkes sizin gibi yapıcı eleştiride bulunabilese. Saygılar.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu açan @freewill kardeşim,

-Devletin 250cc üstüne %38 ötv uygulaması
    -Yanlış ekonomik yönetim sonucu TL nin Dolar karşısında 3 yılda yarı yarıya değer kaybetmesi.
    -Asgari ücretin 1300 TL olması.
    -Vatandaştaki tüketim çılgınlığı
    -2.el de abuk subuk fiyat çeken çakallar.
    -Ülkede üretim olmayışı.

Gibi faktörleri de göz önünde bulundurarak bu fiyatların neden bu şekilde olduğuna dair tarafsız bir değerlendirme yapar mısın?
    viper17 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)