Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

WD40 sıktım sıkmaz olaydım

Motovento
    REKLAM ALANI
    barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Motorum Kawasaki Ninja 250R 2012 model.
    WD40 aldım bi güzel her yerine sıktım çok güzel tamam ama aynalara sıkmasaydım iyiydi gerçekten pişman oldum.
    Katlanabilir aynaların köküne sıktım. Eskiden aynalarım taş gibiydi zor hareket ederdi şimdi ise 30 la giderken rüzgardan katlanıyor. Fazla oynak oldular.

Bunun için ne yapabilirim bi fikri olan var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hornet 650
    alcan bi alyan biraz sıkıcan.
    Ranay bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alcan bi alyan biraz sıkıcan.
    Hocam neresinden sıkıcam ? Sıkılacak bi yeri yok ki iki ucunda da ince bi sünger var süngeri az bişi kaldırayım dedim hani altında civata falan mı var sıkarım gibisinden.. altında dümdüz beyaz metal bişi var hiç öyle sıkılacak gibi durmuyor öte yandan o bahsettiğim siyah süngerleri bi kere çıkarsam birdaha takamam yani verdiği hissiyat o yönde.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    sök sabunlu suyla yıka tekrar tak.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sök sabunlu suyla yıka tekrar tak.
    Onu denedim pril cif sıvı sabun ne bulduysam karıştırdım sıcak suyla yıkadım temizledim sonra saç kurutma makinası ve kuru bir bezle iyice duruladım üstüne 1 gün güneşte beklettim ve taktım yine aynı sonuç aynalar şıkır şıkır hareket ediyor :(

Motosikleti
    yok
    Alıntı barismanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu denedim pril cif sıvı sabun ne bulduysam karıştırdım sıcak suyla yıkadım temizledim sonra saç kurutma makinası ve kuru bir bezle iyice duruladım üstüne 1 gün güneşte beklettim ve taktım yine aynı sonuç aynalar şıkır şıkır hareket ediyor :(
    çıkarıp yıkadın yani? sürtünn yüzeylere bunları uyguladın?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkarıp yıkadın yani? sürtünn yüzeylere bunları uyguladın?
    Evet hocam uyguladım ama sonuç alamadım dediğim gibi 30 la giderken aynalar kapanıveriyor hemen

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motorun her yerine WD40 sıkmak neden gerekir ? Kim tavsiye etti bunu ?
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun her yerine WD40 sıkmak neden gerekir ? Kim tavsiye etti bunu ?
    Ya sorma altın elbiseli adamın wd40 videosunu izledim onun sürdüğü heryere sürdüm bende. Hepsinde güzel sonuç aldım ama aynalara sürmez olaydım baktım Barkın abi aynalara da sıktı bende sıkayım dedim gitti taş gibi aynalarım :(

Motosikleti
    yok
    Evet hocam uyguladım ama sonuç alamadım dediğim gibi 30 la giderken aynalar kapanıveriyor hemen
    sıkılacak bir yeri varsa sıkıcaksın o zaman artık.
    bide zamanla da sertleşir çer çöp toz dolacağı için.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Selam,

Çözüm alkol olabilir. İlk etap aynanın WD 40 bulaşan bölümlerine kolonya dök, sonra da basınçlı su ile yıka.

Bunu birkaç kere tekrar edersen sorun çözülür.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,

Çözüm alkol olabilir. İlk etap aynanın WD 40 bulaşan bölümlerine kolonya dök, sonra da basınçlı su ile yıka.

Bunu birkaç kere tekrar edersen sorun çözülür.
    Teşekkür ederim bunu deneyeceğim yarın.

Motosikleti
    Ya sorma altın elbiseli adamın wd40 videosunu izledim onun sürdüğü heryere sürdüm bende. Hepsinde güzel sonuç aldım ama aynalara sürmez olaydım baktım Barkın abi aynalara da sıktı bende sıkayım dedim gitti taş gibi aynalarım :(
    O videoda WD40 reklamı yapmış gerçeklerle ilgisi yok

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    O videoda WD40 reklamı yapmış gerçeklerle ilgisi yok
    Kontağa da sıkıyordu bende sıktım kontağa bi zararı olur mu hocam ? Bir de asıl problemim aynaların oynaklığı hakkında bi fikriniz var mı nasıl düzeltebilirim ?

Motosikleti
    Kontağa da sıkıyordu bende sıktım kontağa bi zararı olur mu hocam ? Bir de asıl problemim aynaların oynaklığı hakkında bi fikriniz var mı nasıl düzeltebilirim ?
    WD40 pas çözücü bi madde, biraz aşındırıcı da olabiliyo boyalı yüzeyler için. Kontak'a normalde bişey sıkılmaz ama tutukluk yapıyosa anahtarın ucuna 1-2 damla yağ damlatırsın, bikaç kere anahtarı sokup çıkarırsın düzelir.
    ÜmitS. bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    WD40 pas çözücü bi madde, biraz aşındırıcı da olabiliyo boyalı yüzeyler için. Kontak'a normalde bişey sıkılmaz ama tutukluk yapıyosa anahtarın ucuna 1-2 damla yağ damlatırsın, bikaç kere anahtarı sokup çıkarırsın düzelir.
    Aynalar için bi tavsiyeniz yok sanırım

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Hiç birşey olmaz. Ben de yıkadıkça wd40la bazı yerleri spreylerim.
    Kontak, bagaj anahtar yuvası bunların içinde gelir. Ne kadar sıktığınız da önemli.
    Wd40ın spreyi sıkma basıncını arttırdıkça akışı artan bir yapıdadır. Yani dibine kadar yarım saniye kafi kontak içine.

Fren balatası ve diski, ayna yüzeyi, sele ve zincir harici elektrikli elektriksiz her yere sıkabilirsiniz wd40ı ama sıkılan miktar abartılı olmamalı.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontak, bagaj anahtar yuvası bunların içinde gelir. Ne kadar sıktığınız da önemli.
    Wd40ın spreyi sıkma basıncını arttırdıkça akışı artan bir yapıdadır. Yani dibine kadar yarım saniye kafi kontak içine.

Fren balatası ve diski, ayna yüzeyi, sele ve zincir harici elektrikli elektriksiz her yere sıkabilirsiniz wd40ı ama sıkılan miktar abartılı olmamalı.

Hocam tamam da ayna köklerine sıktım hareketli parça diye şimdi aynalarım 30 la giderken kapanıyor eskiden taş gibiydi elinle zar zor katlardın şimdi aşırı oynak oldu bunun için ne yapabilirim ?

Milletin derdi de "Neden sıktın?" Yav sıkmış adam işte. Geçmiş olsun. Ne manası var bunu tartışmanın. Bir daha sıkmaz.

Arkadaşım aynanın bağlantı çubuğunun alt ve üstünde cıvataları olur. Nasıl gidon bağlantısı gevşeyince sıkıyorsak üst tarafı da sıkmamız gerekir.
    Yalnız bazı marka aynalarda mühendislik harikası bir fikirle bağlantı cıvatasını aynanın arkasındaki kutunun içine gizliyorlar ve aynayı sabitliyorlar. Oraya ulaşmak -aynayı kırmadan- imkansız oluyor.
    Bu işin çözümü cıvatayı bulup sıkmak. Olmazsa yağ sıktığınız bölgeye yağ çözücü kimyasallar kullanabilirsiniz.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Wd 40 elektrikli yerlere sıkılmaz,kumanda panelinde marş düğmesini vb. bozabilir. Bazı motorların marş düğmesinin arkasındaki yay bakır gibi bir madde,iletken sıvı ile gelen voltajdan dolayı yay özelliğini kaybediyor basıyorsun geri çıkmıyor vb.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)