Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

deri eldiven suda bekletince kuculur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Arkadaslar gecenlerde nisanlima yeni eldiven aldik,ancak onun parmaklari cok inceydi ve en kucuk eldiven bile birazcik bol geldi.Satici da giymeden once islatin oyle giyin o zaman elinizn seklini alir demisti.Gerceklik payi var midir yada sadece malkini satmak icin mi oyle dedi.Internette o kadar aradim ama oyle birsey bulkamadim.Deri islatilip kurumaya brakildiginda sertlesir yaziyordu sadece.
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    sertleştiğini ve formun kaybettiğini biliyorum ama küçülmeside normal..
    ancak sonradan giyilmeyecek kadar sert olabilir...
    eski ayakkabı mont v.b şeylerden hatırlıyorum..
    denememeni öneririm....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sertleşir ve formunu kaybeder. Eski eldivenim ile bilimum tesisat tamiratı yapıyorum oradan biliyorum
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

suda beklettikten sonra kurutup kullanmayın.suyun ph degeri fazla oldugundan deriye zarar verecektir.kuruduktan sonra az bir miktarda vazelin veya benzeri bir nemlendirici ile temizleyin.(ph 5.5 tercihtir) eldiveniniz hem kurumamış hemde küçülmüş şekilde kalacaktır

bu arada kullanmayı düşünmeyerek küçültmek mümkün o koca eldivenin içine minik eller bile giremiyebilir
    lakin bir süre sonra deri gevrek bir hal alıp kırılacaktır

yukarıdakı yazdıgımı uygulasanız bıle Large'ın (S) olması güç

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ulem ben sana diyeyim.
    Belçikada yasiyorsun senin kadar sorunlu üye Türkiye'de bile yok kafayi yiycem.

Nasil beceriyosun Belçika gibi bir ülkede bu kadar aksakligi valla anlamis degilim.
    Tamam yasadigin yeri gördüm küçük bir yer ama etrafinda bir sürü büyük sehir var be abicim.
    Gitsene!!!!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Deri ispirto ateşinde kendini çeker ve daralma yapar. Ayakkabı imalatçılarının hepsinin kullandığı bir yöntemdir.
    Sayalar kesilip kalıba geçirildiğinde istirto ateşine tutularak kalıba bol gelen yerleri gerdirilip kalıbı sarması sağlanır.
    İspirto ateşi aşırı ısı vermediği ve deriyi deforme etmeden ısıttığı için tercih ediliyor.
    Belki sizinde işinize yarar bu bilgi.
    İspirto bulamam derseniz kolonya onuda bulmazsanız alkolde işinizi görebilir.
    Ben bunu nerden biliyorsam artık
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Eyvallah kardes.Denermiyim bilmem ama satici bana oyle demisti merak ettim sorayim dedim.Internette de boyle bir bilgi yoktu cunki.

---------- Post added at 09:51 ---------- Previous post was at 09:49 ----------

Bu bir aksaklik degil ki sadece coq kardesim sadece merak ettim de sorayim dedim.Hem sen Bruksel i gormussun ben orda yasamiyorum.Bu arada motorumdaki mushir sorununu hallettim.Herhangi bir ses de yok.Yani hic bir problemim yok SIMDILIK...
    RIDE or DIE

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    ıslatıpta giydinmi deride şekil degişikligi olması lazım giydikten sonra yumrugunu sık dikiş yerlerinden biraz acılır zamanla

Beyler AliExpressden eldiven aldım büyük geliyor az ılık suda yıkasam sonra vazelinlesem küçülme olur mu?

ürün:https://m.aliexpress.com/s/item/3229...ddresstype=600

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Deriyi ıslatıp ( mat olan iç cidarından) gerdirirsen ve oda ısısında kurumaya bırakırsan gevşer, gerdirmeden kendi haline bırakırsan çok az miktar kendini çeker. Ama öyle ahım şahım bir çekme yapmaz. Bu çekme de daha sonraki kullanımlarda bilhassa eldiven gibi ince deri kullanılan eşyalarda kendini tekrar geri salma ve formunu bozma olarak intikam alır. Hani desen ki yarılmamış deridir, kalındır kaba bişeydir, meşin gibidir o zaman biraz sıkar ve korur kendini. Ama ince işlenmiş deri, kuzu derisi gibi birşeyse milimetrik olarak çeker kendini oda gene salar sonra. Islandıktan sonra oda sıcaklığından fazla bir ısıya maruz kalınca da eldiven taş gibi olur, deri bozar kendini ,matlaşır, kurur, esnekliğini kaybeder çabucak yırtılmaya meyil eder. Derinin organik bir yarı canlı olduğunu unutmayarak işlem yapmalısınız. Aşırılıkları asla sevmez.

Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deriyi ıslatıp ( mat olan iç cidarından) gerdirirsen ve oda ısısında kurumaya bırakırsan gevşer, gerdirmeden kendi haline bırakırsan çok az miktar kendini çeker. Ama öyle ahım şahım bir çekme yapmaz. Bu çekme de daha sonraki kullanımlarda bilhassa eldiven gibi ince deri kullanılan eşyalarda kendini tekrar geri salma ve formunu bozma olarak intikam alır. Hani desen ki yarılmamış deridir, kalındır kaba bişeydir, meşin gibidir o zaman biraz sıkar ve korur kendini. Ama ince işlenmiş deri, kuzu derisi gibi birşeyse milimetrik olarak çeker kendini oda gene salar sonra. Islandıktan sonra oda sıcaklığından fazla bir ısıya maruz kalınca da eldiven taş gibi olur, deri bozar kendini ,matlaşır, kurur, esnekliğini kaybeder çabucak yırtılmaya meyil eder. Derinin organik bir yarı canlı olduğunu unutmayarak işlem yapmalısınız. Aşırılıkları asla sevmez.
    Terzi daraltma yapabiliyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Parmak kısmı tam avuç içinde sıkıntı var elden çıkıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)