Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

merhaba arkadaşlar tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak bu işte yeniyim

Motovento
    REKLAM ALANI

kymco agılıtıy 125 2015 model scooterim var . alalı 2 ay oldu merak ettiğim bir kaç sorum var. nette araştırdım pek işe yarar birşey bulamadım.
    1. ön diskte gıcır gıcır ötüyor gibi ses geliyor.frene hafif dokununca geçiyor.servise götürdüm hallettim dedi dahada arttı.neden olabilir ne yapmak lazım ?

2. bu kymco agılıtıylere benzin katkısı vs birşey koymam lazım mı ?

3 .fren kolu kapıya çarptı kırıldı yedek parçasını alıp söküp kolu ben taksam herhangi bir fren telinde gevşeme boşluk kalma vs olur mu ?

4 bu scooterlerin fren hidrolik yağı neresinde değişiyor değiştirmek istiyorum kendim video izleyerek öğrenerek tabi . servis çok para alıyor bu yağ değişime falan kısacası scooterlerde fren hidrolik yağı neresinde değişiyor :D

5 son olarak çok sordum ama bu kymco agılıtıy 125 in lastik büyüklüğü nedir kayıyor değiştirmek istiyorum lastik markası önerisi olan varsa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    1- balataları söküp zımparalayıp takabilirsin.

2- motorun 2 zamanli ise yagli benzin kullanirsin. (Senin motorun modeli yalisi hakkinda bilgim yok)

3- frenin hidrolik değilmi? Ne teli ne boşluğu?

4- hidrolik yagi degistirme isteyen birsey degildir. Freninde ariza vardir biyerlerden kaciriyordur falan anca o zaman ekleme yaparsin.

5- bilmiyom
    merdan büyük bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- balataları söküp zımparalayıp takabilirsin.

2- motorun 2 zamanli ise yagli benzin kullanirsin. (Senin motorun modeli yalisi hakkinda bilgim yok)

3- frenin hidrolik değilmi? Ne teli ne boşluğu?

4- hidrolik yagi degistirme isteyen birsey degildir. Freninde ariza vardir biyerlerden kaciriyordur falan anca o zaman ekleme yaparsin.

5- bilmiyom

Fren hidrolikleri belirli aralıklar ile değişmesi lazim len olur mu öle şey, zamanla özelliğini yitirir o dot3 dot4'ler.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Yaw 2 sene gider en ölü. O kadar zamanda zaten balata yersin. Balata degisimi sirasinda havasini alacagim diyerek yag kacirirlar sonra uzerine ekleme yaparlar. Cark bu sekil doner gider

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Aferin seni denedim ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler