Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Plakasız ve kasksız "DENYO"lar

Motovento
    REKLAM ALANI
    ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Evet arkadaşlar, bu şahıslara çok sinir oluyorum. Denizli'de bir de trafik denetimi çok sıkıdır, en çok ceza Denizli'de yazılmış vs. diye övünüyoruz da bu plakasız trafik teröristlerine hiç bir çözüm yok. Hani nerede denetim?

Hergün en az 3-4 tane plakasız motosiklet görüyorum. Gayet rahat şekilde trafikte seyir ediyorlar, kırmızıda geçiyorlar.
    Plakasız motosikletleri süren insanüstülerin hiçbirinde de kask yok. Odun kafalı olduklarından herhalde gerek duymuyorlar, bir şey olursa marangozdan bi kafa kestirir takarız mı diyorlar ne diyorlar bilemedim.
    Plakalı motosikletlerin de birçoğunda kask yok.

Geçen gün dört yolda en önde ışıkta bekliyorum yeşil yandı harekete geçtim, 5m gittim gitmedim; kırmızı yanan taraftan arabaların arasından bir motosiklet fırladı, benim önümden silme geçti. Çok sinirlendim abandım kornaya frene. Durdum, o da 20-30m uzaklaştı öyle durdu. Baktım ne plaka var, ne kask. Tarzan gibi motorun tepesindeler, arkasında kız arkadaşı. İkisi de tarzan. El kol etti bu denyo, gel lan bilmem ne diyor. Artistlik yapacak ya, kız var arkasında. Bu türün dişilerine kur yapma tarzına da hastayım. Magandusların dişilerine kur yapma şekilleri, şahinle yanlamak, 1.4l motorlu arabanın egzozunu patırdatmak, 100cc motorla ön dikmek, cep telefonundan müzik açıp sokakta yürümek vs. Neyse gelelim konuya. Velhasılkelam bende sinir tavan yaptı. Full koruma, mont, eldiven, dizlik, bot, kask vs motordayım, normalde zayıf olmama rağmen, full koruma ve mont ile boyumun uzun olmasıyla da yapılı gözüküyorum. Çektim kenara hemen, indim motordan, iki adım attım, o az önceki artist gencimiz, bastı gaza kaçtı. Plakası da yok!.. Plaka olsa zaten burnundan getirtirdim de, plaka da yok. Madem küfür ediyorsun, o artistlik var sende, bekle madem..?..

Eve gittim düşünüyorum, yahu ya dokunuverseydim o motora!.. Kızla, magandus eleman yerlere savrulacak, takla atacak, şanslıysa kafasını bir yere vurmadan sürüklenip duracak. Eller kollar yara bere. Yüzü gözü kan revan.. Çok daha şanslıysa, benimle beraber arkadan ışıktan kalkmış bir arabanın altına girmeyecek.

Bu kadar tehlike atlattığının farkında değil mi acaba bu magandus? Bu tehlikeleri atlattıktan sonra, tehlikeye sebep olan kendisini sorumlu tutması yerine neden bana salladı?.. Ben o arkadaki kız yerinde olsam, vallahi billahi s**tir ederim elemanı. Öldürmeye teşebbüs etti beni diye...

Bu adamlar için hayat ve trafikte araç sürmek bu kadar ucuz mu?
    Osırıs, sinadra, hellboys ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tam uyuz olduğum tiplerrrrrrr..

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onu boşverde kız güzelmiydi? öyle apaçilerin arkasında güzel kız gördüğümde komplekse giriyorum
    MetinK., ferhatkars, ScaLa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    ben de denizlideyim. öğretmenim, bugünkü yağmura kadar hergün motora biniyordum. takım elbisemin üstüne full korumamı, balaklava, kaskımı takıyorum, kırmızı ışıkta bekliyorum. ama bazı kafasızlar dinlemiyor ben de çok kızıyorum. hatta bir de yine kural tanımayan (trafiğe çıkması yasak olan -ben öyle biliyorum-) elektrikliler var.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    merak etmeyin istanbulda da var. hemde bunlar kaskı kolundan geçirip dirseğine takıyo. sanırım orası daha önemli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Lifan Tay 100
    apaçi diye hakaret etmene hakkın yok. Kimsenin özel hayatına kimse karışamaz kask takmıyorsa o onun sorunu sen kaskını tak yoluna devam et...

Motosikleti
    Alıntı KeLLeci03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apaçi diye hakaret etmene hakkın yok. Kimsenin özel hayatına kimse karışamaz kask takmıyorsa o onun sorunu sen kaskını tak yoluna devam et...
    hakaret etmiyor; bu sitede arkadaşlarımızın kask takmayan, kurallara uymayanlara verdikleri takma isim o.
    maxi97, Garip, dockerengin ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    bu konuyu il emniyet müdürlüğüne mail atıyorum.bilgileri olsun.

eminim bir talimatla kasksız sürücülere savaş açacaklardır. .

denizliemniyet@egm.gov.tr

Ben de kuşadasında böyle bir sorun yaşadım, mail attım ilgilendiler
    cemolos bunu beğendi.
    birGarip..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Lifan Tay 100
    bence bi sonuc alamassınız. inanmassınız 2 apartman yanımızda emniyet müdürü oturuyor geceleyin arkadaşlarım motorlarla beni çagırmaya gelirler bende çıkarım bütün mahalleyi ayağa kaldırırız ama bi Allahın kulu da çıkıp bişey demez. boşuna vakit kaybetmeyin derim.

Motosikleti
    bence bi sonuc alamassınız. inanmassınız 2 apartman yanımızda emniyet müdürü oturuyor geceleyin arkadaşlarım motorlarla beni çagırmaya gelirler bende çıkarım bütün mahalleyi ayağa kaldırırız ama bi Allahın kulu da çıkıp bişey demez. boşuna vakit kaybetmeyin derim.
    bu tabi bu dünyalık boyutu. Bir de öbür dünyası var. Peygamberimiz şöyle buyuruyor: “Kim din kardeşine zulmetmişse, altın ve gümüşün fayda vermediği gün gelmeden önce ondan helallık istesin. Çünkü yarın haksızlığı kadar iyi amelinden alınır; iyi ameli yoksa haklının günahından zulmü kadar haksıza yüklenir."
    ScaLa, maxi97, Samet Ağır ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    peki bu mesajın kendine bir suç duyurusu olarak kullanılabilirmi sence???

tabi ya emniyet müdürü yada olaylar sahte değilse??
    CEM. ve maxi97 bunu beğendiler.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    enteresan olan kurallara uymadığı gibi bir de bunu savunması.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Lifan Tay 100
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bu mesajın kendine bir suç duyurusu olarak kullanılabilirmi sence???

tabi ya emniyet müdürü yada olaylar sahte değilse??
    vala yakalaya biliyorlarsa yazsınlar cezayı geçen babamın yanına bi kaç polis gelmiş beni şikayete yok tutcaz baglıcaz bilmem ne bizim dünyamızda bu niçin objektif degilsiniz ? zevkler tartışılmaz die boşamı demişler..

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    vala yakalaya biliyorlarsa yazsınlar cezayı geçen babamın yanına bi kaç polis gelmiş beni şikayete yok tutcaz baglıcaz bilmem ne bizim dünyamızda bu niçin objektif degilsiniz ? zevkler tartışılmaz die boşamı demişler..
    neyse......
    HaYaBuSa_35 bunu beğendi.
    birGarip..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    bunun gibileri yüzünden adam gibi motora binemiyorum, çevremdeki herkes bunun gibiler yüzünden motosiklete kötü bakıyor.

kaskı kafana takmıyorsun zaten, kırmızıda geçip bana çarptığımda geberip gideceksin. senin gibi biri yüzünden aylarca mahkemelerde sürüneceğim.

ne diye?

zevkine öyle mi?

seni sevenleri boşvermişsin zaten. kendi canına kıymet vermiyorsun.

kusura bakma trafiktekilerin canına malına kıymet vermek zorundasın.

kime anlatıyosam...
    ScaLa, cool113, heineken ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    apaçi deyince herkesin aklına mobilet tarzı düşük cc motorlar geliyor ama ben paralı apaçilere daha çok sinir oluyorum. Adam 600 rr almış, arai kask almış, kaskı koluna takıyor. Niye? Millete hava atacak ya millet yüzünü görsün diye. Sanki hayran olup ellerinde robot resimle sokak sokak onu bulmaya çalışacak bütün kızlar.
    cool113 ve smiles bunu beğendiler.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Neresinden bakarsak bakalım FAUL!
    Ya herkes seviyeyi düşürerek bir gün bunlar gibi olacak, ya da acı çekerek yaşamaya devam edeceğiz. Anlamak için sosyolojik çözümleme falan yapmaya gerek yok... Alt kültür yozlaşma problemi bütün toplumlarda var. Ama bizdeki Orta Doğu tarzı olduğu için daha çok koku yapıyor. Çünkü kanunlarımız ve kanun uygulayıcılarımız yetersiz. Kanun, sadece hükumeti (zaman zaman Devleti) koruma veya iki vatandaşın arasındaki husumetin çözülmesi noktalarında devreye giriyor. Kanunu uygulayacak adam, seni beni yabancı, bu apaçi denilen arkadaşları kendisine yakın görüyor. Devletin işine nasıl vatandaşlar gelir peki? Sorup sorgulayan, hakkını arayan, aydınlanmak için çaba sarf eden bireyler mi? Yoksa içinde bulunduğu durumu kötü kadere bağlayan, isyan etmeyi arabesk şarkılar zanneden, savunmasız vatandaşları rahatsız ederek asi olduğunu düşünen nesiller çoğalarak geliyor.
    Daha dün, DUR işaretinde durup durmamayı tartıştı insanlar "DUR işaretinde durmam aga, yol boşsa bakar devam ederim" dedikten sonra apaçileri, kask takmayanları eleştirenleri gördükten sonra durumun vahametini daha iyi anladım. Kuralın işine gelenini uygulayacaksın gelmeyenini uygulamayacaksın! O adama da kask takmak saçma geliyor. O bilinç düzeyine göre gayet mantıklı davranıyor. Arabayla en sol şeritten en sağa direksiyon kıran adamın hareketi normal geliyor, çünkü kendisi de yapıyor bunu. Bunu anormal göreni de eleştiriyor, sonra kaska takmadı diye apaçi diyor ve kendisini daha iyi hissediyor. What is the BİLİNÇ??
    maxi97 bunu beğendi.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    bizim kasklar dandik heralde ben bir türlü takamıyorum koluma,hem depoyu çizer diye takamam zaten.hepsini geçtim kasksız binemiyorum bakkala bile gitsem

ama kasksız gezene hiç bişey demem.isteyen takar isteyen takmaz.yargılamamda.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    anadoluda motosiklet felsefesini anlamış, kendini ve çevresini gerek ekipman gerekse de bilinciyle koruyabilen arkadaşları görünce hayret ediyorum. "anadolu" dememdeki sebep o kadar çok kasksız, plakasız donuyla motosiklet kullanan adamın arasında kendinizi bozmuyorsunuz ya helal olsun.
    yazdığımdan ikinci kere kıllandım. yanlış anlaşılmasın elitist bir bakış açısı yok. sonuçta biz de işçiyiz biz de anadoludan geldik

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    sen ölsen hiç üzülmezdim biliyo musun ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)