Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Fuat Domaniç'in Kaza Açıklamaları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125 R
    kazayla ilgili açıklamalar yapmış ...

“Çoğunuzun bildiği gibi bir ay önce Barkın Bayoğlu yani Altın Elbiseli Adam ile ben büyük bir motosiklet kazası geçirdik. Şükürler olsun ki ikimiz de kazayı kalıcı sakatlık ve/veya ölüm olmadan atlattık. İkimiz de iyileşiyoruz.

Barkın’ın youtube kanalına koyduğu kaza videosuna yapılan yorumları okuyunca, geçirdiğimiz kaza ile ilgili ve şu ana kadar bildiğim kadarı ile açıklanmamış bazı hususları bu vesile ile, lütfedip bizleri izleyenlere açıklamayı gerekli buluyorum: Kazanın olduğu sürüşün amacı Barkın’ın bir videosunda kullanması için birbirimizi yolda sürerken çekmek idi. Yani: Kesinlikle bir yarış, birbirini yakalama, geçme vb bir “hedef” söz konusu değildi.

Kazanın olduğu sürüşe çıkmadan önce, Devrim Sirmen arkadaşımın da gayet iyi duyduğunu sandığım bir şekilde Barkın’a kendisini mümkün oldukça SAĞ ARKASINDAN takip etmeye çalışacağımı çünkü kamera ekranından görebildiğim kadarı ile en beğendiğim açının bu olduğunu BİLHASSA söyledim. Kafası işle çok meşgul olduğu için tahmin ediyorum, Barkın bu uyarımı bir şekilde unuttu…

Devrim ile sol şeritte ve önü açık düz bir yolda giderlerken Barkın Devrim’e “Fuat Abi nerde onu görmüyorum, bekleyelim” demiş ve ikisi birden hemen hız kesince Barkın bir anda sağ şeride geçmiş… Ben ise o sırada “Barkın nasılsa biliyor nerede olduğumu” zannıyla çekim ile yani Iphone ekranından Gopro neyi nasıl çekiyor ile meşgul olduğum için yola tam bakmadığımdan, önüme hiç ummadığım bir anda geçen Barkın’a yandan çarparken buldum kendimi…

Uzun lafın kısası: Hayatta hiç bir şeyi hafife almamak lazım, hele motosiklet sürerken asla, hele hele motosikletle formasyon halinde toplu çekim yapmaya kalkılırsa en ufak bir iletişimsizlik, yanlış anlama vb çok büyük felaketlere yol açabiliyor… Çok ucuz atlattığımız bu büyük kazanın hiç değilse bizlere ve lütfedip bizleri izleyenlere bari önemli bir ders olmasını diler, bizler için üzülen herkesten kendilerini üzdüğümüz için çok özür dilerim.”
    kaynak: http://www.motoetkinlik.com/fuat-domanic-kaza/
    orhanay06, Thracian, yüksel66 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Seyir halinde telefonla, kamerayla oynamak ölümcül olabilirmiş. Onu diyor kısacası.
    Shrieker ve ufukt bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yazık be!.

Sevgili Fuat abi; yani bu kazadan 2-3 hafta önce pistte adamı biçmiştin? O konu ile ilgili açıklama neydi?,
    Belki yapılmıştır ama görmedim,veya en son tansiyon şeker vb. şeyler söylenmişti.

Bizde cep telefonumuzu kontrol ediyoruz yolda giderken, ama bu işi yaparken 160 beygirlik aletimizi tapalamıyoruz değil mi?..
    Herşeyin bir sponsorunun olduğu, veya alım gücününüzün problem olmadığı bir hobide, 3 tane packtalk, veya G9x, veya midland yok muydu?
    Bence vardı..

Barkın öyle demiş, bekleyelim demiş, yavaşlamış,vs.. Yahu yolun ortasında durup stopie yapsa, sen bunu absorbe edebiliyor olmalısın, edemiyorsan 160 beygire binmeyeceksin.

Bu cümlelerim kaza olmaz, nasıl kaza yaparsın değil? Kazayı herkes yapar ama, bu şekilde değil.. Bu yeni başlamış starter bir adamın yapmayacağı bir kaza idi. Çok şükür ağır bir hasar almadınız.

Insanların büyük kısmı bu açıklamaya inanır. Ama ya sen?

Gözünü seveyim Fuat abi, iyisin hoşsun, şeker gibi adamsın ama, bi sorun var, bunu göz ardı etme..

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    160'la giderken gopro neyi nasıl çekiyor diye meşgul olmak

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Öğrenmenin yaşı yok.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehh Fuat abi... Keşke çekimleri daha düşük hızlarda yapsaydınız.160 km ile çekim mi olur?En azından Fuat abinin de iyi olduğuna sevindim.

Geçmiş bitmiş olsun.

Zirve'de / tadında bırakmak gerek.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Fuat Domanic dediginiz adamin forumun yarisinin toplami kadar yol tecrubesi var ne demeye motosikleti biraksin ?

Burada herkes bilirkisi,herkes analist,gerekli aciklama yapilmis zaten en fazla gecmis olsun denip gecilir ve bu bizlere ders olarak kenarda kalir,elestiriler cidden yersiz.

Nihayetinde hepimiz insaniz arada dalginlik ta olur kaza da cok abartmamak gerektigi kanisindayim.
    zaferce, braveguy, Karalı ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP

fuat abiye tekrardan geçmiş olsun video gırgır olsun diye atılmıştır

Motosikleti
    Cebefe
    Hani interkomdan herkes birbirini duyabiliyordu? Neyse, çok geçmiş olsun..

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Motora binerken telefonumu ulaşamayacağım bir yere yani montun iç cebine koyarım.
    Ne dikkatimi dağıtır, nede çaldı çalmadı olaylarından etkilenirim.
    Telefon tutucudaki tel veya navi, ekranlı gidon cam vs..
    1 numaralı düşmanıdır motorcunun birde sağda solda yürüyen mini etekliler Gerçi onları biz pek göremiyoruz ama araç sürücüleri onlara ağzını ayırırken bizim üzerimize çıkıyor..
    Jemand, fedos ve G-Strider bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    O an neler yaşanadı videodan herşeyi anlayamayabiliyoruz bu sebeple ben sadece geçmiş olsun diyorum

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Vurmayın Fuat abiye durun beyler!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Açıklama yapmaya gerek yok bence herzaman herkesin başına gelebilir önemli olan hasarsiz atlatabilmek çok bilip gerçekte pratikte sıfır adamların boş yorumunlarindan başka bişeye yaramaz

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Şahsen bizde sever sayarız Fuat ağabeyi!

Fakat ortada bir sorun var, ve bunu insanlar görüyorlar.
    Dile getirmeleri de gayet doğal. Bu kazaları tecrübesi olmayan birisi yapsa,
    katil damgası vurursunuz,tecrübeli birisi yapınca hepimiz insanız,
    kaza yapabiliriz diye görmezden gelmek mi realist yaklaşım.
    Tabiki herkes kaza yapabilir, bu inkar edilemeyecek bir gerçek,
    Fakat göz göre göre diye bir tabir var, olmaz, değil mi ? İnsanın içi cız eder.
    B.k yoluna kaza olmuş deriz hatta? İşte benim şahsen ağırıma giden konu bu.
    Sen Fuat Domaniç'sin. Bu hataları yapıyor olmak olağan değil!. Burada bir sorun var,
    Bunun farkına var! Telefona baktım,kameraya baktım, değil bunun sonucu.
    Bütün kitaplarda boy boy var, her zaman yaptığınız hatalardan ders çıkartın şeklinde.

1-2 ay içerisinde iki tane ölümcül kazaya sebep olmak
    Sizler için normal bir durum ise,
    Bence geçmiş olsun demenize de gerek yok,
    Sonuçta olağan.

Kazalara bakın,

birisinde konumlama / hız hatası
    Diğeri Yine hız hatası.

Bir insan dünyayı, bir çok motosiklet ile 10'dan fazla turlamış olabilir,
    bu ona ciddi bir tecrübe katar, ama aynı kondisyonu,
    nefes aldığı sürece gösterebileceğini garanti etmez.

Ben bu millete değer katmış insanları aramızda görmek istediğimiz için yazıyorum.
    Karalamak,gömmek bana + veya - bir şey katmaz. Bunu anlamak lazım.

Tecrübe yol yaparak ediniliyor olsa taksi şoförleri formula bir de pilot olurdu diyen insanlar,
    bu gün burada boy gösteriyorlar.

Fikirleri mi değişti? duruşları mı saptı?

Hangisi..
    tmsn, Thracian, viperking ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    la adam vurmuş kaza bu olur abartmayın ,motoru bırak ne
    CAYLAKAHMET bunu beğendi.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Kusurlu olduğunu, kaydı kontrol ederken dikkatini yoldan ayırdığını ve dikkatsizliği nedeniyle koridoruna giren arkdaşına çarptığını açıkça iafe etmiş.
    Ne yola, ne bşka sürücüye ne de herhangi bir dış etkene sorumluluğu yüklememiş.

profesyonel de olsa her sürücünün yaptığı bir hatayı o da yapmış ve bu dikkatsizlik şanssızlıkla birleşince kaza gerçekleşmiş.
    Demek istediğim kazaya yol açan dikkatsizliği maalesef hepimiz yapıyoruz. Ama her zaman kaza ile sonuçlanmıyor. Bence bu anlamda herkesin başına gelebilecek bir kaza. Yaşı ya da sağlığı nedeniyle olan bir kazaya benzetemedim.
    Not: Şahsı hiç tanımıyorum, kaza videosuyla ve konusuyla ilk kez duydum.
    Pistteki kazasını da bu tartışmalar sırasında izledim ilginç hakikaten ama pist tecrübem olmadığı için yorumlayamıyorum.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    bu adamları profesyonel sürücü - eğitmen olarak görürsen bu kadar muhabbet olur, halbuki senin benim gibi normal sürücüler, belki senden benden de iyi kullanamıyorlar. Kaza mı ? Şu veya bu şekilde olabilir, Allah yardımcıları olsun...
    Mengu16 bunu beğendi.
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Fuat beyin sağlık durumu nasılmış.Kazadan çok onu merak ediyorum.Barkın bey ayaklandı videolarda canlı yayınlarda görüyoruz.Fuat beyin durumu daha ağırdı leğen kemiği falan parçalanmış deniyordu son durumu nasıl acaba.
    zaferce bunu beğendi.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    @Levent Gocmen,

Niyetim polemik olusturmak degil fakat taksi soforleri F1 pilotu olamaz demissiniz,F1 pilotunun yada onu gectim Ucak pilotunun evde hanimiyla atistiktan sonra ucak dusurmuslugu var.Demek istedigim er kisi ne kadar usta da olsa egitmen dahi olsa insan fizyolojisi hic beklenmedigi yerde beklenmedik tepkiler verebiliyor.

Buna ilaveten sizin yazdiginiz posttaki ozveri detay zaten iyi niyetli oldugunuzu gosteriyor,fakat dun uyelik alip 2 aylik scooter kullanicilari motoru biraksin yea tavirlari hic hos degil.

Begenelim yada begenmeyelim Turkiyede su anda bu kadar koruma ekipman kullanimi,motosiklet bilinci,egitimi varsa bu adamlarin yada bu grubun coook buyuk payi var.

Bu ulkede milli motosiklet sporculari 3.kattan kasti havuza atliyor onun selefi de ucurumdan denize baliklama atliyor ki bunlar ulkeyi temsil eden pro sporcular bence bunlar irdelenmeli tartisilmali mesele Fuat Bey'e gelene kadar.

Son olarak imamin dedigini yap yaptigini yapma deyip bitiyorum.

Uzaklardan saygilar,sevgiler..
    tmsn, gursus, cemtover ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)