Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet Kurslarında Yaşadığınız Sorunları Anlatır Mısınız ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şüphesiz ki kusursuz kurs bulmak oldukça zor bir konu. Ben A2 ehliyet almadan önce direksiyon tecrübem olmadığından ders verecek bir kurs aradım ve aramalarım sonucunda bir kurs ile anlaştım. Adamlar oldukça samimi konuştular , hatta derslere giren hoca ben yaşlarında (26 yaşındayım) baya sabırlı bir arkadaştı. İlk 2 saatlik denememde 10 metre bile gidememiştim. Pulsar 150 ns vermişlerdi ve boyum kısa olduğundan ayaklarım yere neredeyse değmiyordu. Daha kalkmadan düşecek gibi oluyordum. Yaşadığım öncelikli sorun bu oldu. Daha hiç kullanmadığım halde bana dengeden önce vitesi debriyajı gösterdiler. Bir kaç hafta sonra işyerinde bir arkadaşımın scooterı olduğunu gördüm rica ettim bana öğretir misin diye sağolsun bi 10-15 dakika denge hakkında yardımcı oldu. Bir daha ki ders için özgüvenim yerindeydi ve derste bir önceki dersten daha başarılıydım. Sonrasında ise hoca değişti ve yerine angus bir arkadaş geldi sadece kendisini övüyor motosiklet hakkında gram bilgi vermiyordu. Ders olmadığı zamanlarda arkadaşımdan scooterını rica ediyorum maksat trafiğe kapalı bir yolda mesafe katetmek. Neyse sınav günü geldi çattı hocalar adaylara göstergeler,akü vs yerlerini soruyor ve ben bunların yerini bilmiyordum çünkü hoca göstermemişti neyse hocaya baktım "bana bakma ben sana kaç defa öğretim bunları " diyerek beni salak yerine koydu. Sınava girmiştim ve gayet başarılı geçtiğini söyledi gözetmenler. Benim kurs ile yaşadığım sorunlar bu şekilde. Ama şimdi olsam bu durumlara itiraz ederdim.

Hayırlı forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Tecrübesiz gidersen elbet sorun çıkacaktır.
    Ben kursa hiç gitmedim.
    Ama motor tecrübem 14 yıllıktı. Ehliyeti yükseltmek için gittim.
    Sınavdan 1 gün önce gidip çinli CG leri gördüm birine binip 1 tur atıp inmiştim.
    Ertesi gün gidip kendi motorumla girmek istediğimi söyledim ve tahmin ettiğiniz üzere hayır yanıtı tabiki.
    Sıramı bekleyip bindim dandik kırık dökük bi motora herkes 30 dk. da parkuru tamamlayıp geri dönerken ben 50-60 km/h hızla 10 dk. içinde çıktığım yere geri döndüm.
    Hocayla gözgöze geldik, herkes sen gibi olsa yarım günde işimiz biter demişti.. Gülüştük.
    Ertesi gün tamam denildi.
    1 hafta sonra C+A2 yi aldım.

Kurs parasınıda taxit taxit ödemiştim o zamanlar..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben fiyattan başka bir sorun göremiyorum, çünkü onların verdiği eğitimler v.s. gram umrumda değil, gerçek ten başarılı bir kaç kişi hariç hepsini motor-araba diye sürerim. Yani ben şimdi bir kursa gitsem maksadım kesinlikle birşeyler öğrenmek değil sadece sınava girebilmek olur. Çoook laçkalaştı bu işler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Biz galiba fosil olmuş durumdayız, 2003'de ehliyet alırken, öyle kurs, derslik, vs falan şeyler yoktu. Belki vardı ama bizde yoktu.
    Bir kez kursa gittim, evrak vermek için,
    Bir kitap vermişlerdi buna çalış sınavda çıkıyor diye.
    O kitaba da göz ucu ile baktım bakmadım.
    Sınava girdim, 90 95 90 aldım ve geçtim.
    Direksiyon sınavına gittiğimde,arabaya oturdum, araçta şahindi ne hidrolik ne bisi, marşa bastım, 2. vitese attım atmadım, sağa çek dedi, çektim, sınav tamamlandı dedi, hiç bir şey anlamadım ve sonucunda 95 almıştım.
    Herhalde marşa basmamı beğendi bilemiyorum.

Akabinde motosiklet için, sadece direksiyon sınavı vardı,
    O zamanlar kursların motosikleti yok gibi bir şeydi.
    Kendi motosikletim ile gitmiştim, baktım kursun motosikleti
    çin malı scooter, dedim ben buna binmek yerine kendi motorumla girebilirmiyim ?
    Hoca dedi gayet tabi, getir motorunu,
    Marşa bastım, yaklasık 10 metrelik bir mesafe sonrasında bir kuka vardı,
    oradan döndüm geldim.
    Hoca (Hoca dediğime bakmayın ilkokul dinkültürü hocası adam) dediki ohoo sen ustasın,
    tamam geçtin 100.

Böyle bir sistem vardı eskiden.. Şimdi ki sisteme çok şükür diyoruz, o günlerde ehliyet alanlar olarak.
    pea bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç bi sorun yaşamadım bu zamana kadar. senin gollar gaç santim yau, sen kullanmıyacanda kim kullanıcak dedi hoca 10 sene evvel

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben aslında bu konuyu ehliyet almak için kursa müracaat edecek arkadaşların ne gibi sorun ve arızalarla karşılaşabileceklerini belirtmek amaçlı açtım. Bazı kurslar ve hocalar çok açık gözlü.

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Siz öğrenin gelin biz öğretiriz kaydını yapıp dedı çoğu
    Quad87 bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Fiddle II
    Benim sınavda motorun benzini bitti daha büyük sorun olabilir mi :D

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Ben 2006 da almıştım ehliyeti. Mobylette getirdiler eğitim için. Vitesli motorun arızalı olduğunu söylediler. Mobylette ile 20 metre düz gittim. Tamam sen geçersin dediler. Vitesin ne olduğunu ve nasıl değiştirildiğini kağıt üzerinde çizerek göstermişti kurs görevlisi. Kendi tecrübem olmasa o sınav yatardı. Gerçi şimdi nasıl bilmiyorum ama sınav da 20-30 metre düz gitmekten ibaretti.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Beni bildiğin dolandırmışlardı. Sınav döneminin kaçırıp bayaa vakit kaybettim. Tek tesellim verdiğim parayı geri alabilmiş olmam.

Bunun hakkında açtığım konu şu: http://www.motosiklet.net/forum/moto...ndirildim.html

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Kurslardan evrak takibi dışında bir şey beklemeyiniz.

Öğrenip, geliniz, hatta çoktan motorunuzu falan almış, ustalaşmış olunuz; sınava da öylesine, çevirme falan olacak olursa, ehliyetsiz olmamak adına, ehliyet almış olmak için giriniz.

Motosiklet direksiyon sınavında sınav hocasının söylediği söz hala aklımdadır: "Senin motorun yok muydu?" ...

"Ehliyeti aldıktan sonra motosiklet almayı düşünüyordum" diyebilmiştim, şaşkınlık içinde; ehliyet olmadan, motosiklet sahibi olmanın gerekliliğini anlamlandırmaya çalışırken ...

Bi hafta sonraki ikinci sınava özel bir hocadan ders alarak çalıştım, geldim ve geçtim; öyle aldım ilave A2'yi; iki sene önce ...

Özetle: Evrak takibi haricinde, bir şey beklemeyin kurslardan ...

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Neleri duzgun ki ;) egitim yok, motorlar dandik, ilgi yok, bilgi yok ama parayi cebe indirmekte profesyoneller masallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)