Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipmanlarım nasıl ? Önerisi olan var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    WR125R
    Motorum Cbr125 olacak. Daha satın almadım ekipmanları fakat hepsi 1900tl gibi bir fiyata geliyor. Motor camiasında 15 yıldır olan bir abimiz var. Onun tanıdığı bir dükkana ekipman almaya gittik birlikte. Her ekipmanın koruma yerlerini , bölgelerini deneyerek bana verdi. Tipini beğendiğim her şey mi fıs çıkar arkadaş ya . Son halim böyle :

Mont : http://urun.n11.com/mont/andes-ft-one-deri-ceket-P120223100
    Kask : HJC IS17
    Bot : Alpinestars (marka model bilmiyorum)
    Eliveni de alacağım 200-300 TL arası bir şeydi de marka modelini unuttum.

Deri monta pek ısınamadım açıkçası içimde tshirt var hali bu. 2-3 kat olduğum zaman kim bilir nasıl olacak. Oradaki herkese sorduğumda nasıl oldu diye , herkes büyük bile oldu dediği için S sini ayırttırdım ama pişmanım açıkçası. Sizin kışlık bir mont öneriniz var mı acaba ? Kaskın rengi de içime sinmedi , http://urun.n11.com/kask/hjc-is17-armada-mc5f-kask-P119553792 bunu almayı planlıyorum. Dediğim gibi 1900 Tl geldi hepsi. Normalde kask + mont sadece 1500TL ye yakın geliyor. Dış görünüş olarak ve kalite olarak siz ne düşünüyorsunuz ? Her türlü ekipman önerisine açığım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    İlk ekipman hep üzer galiba bende de aynısı olmuştu 2. leri dizene kadar idare etcen artık sende inşallah kaza ile değişmek zorunda kalmazsın.
    'Saygı göster, saygı gör.'

Motosikleti
    WR125R
    Alıntı KIDI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk ekipman hep üzer galiba bende de aynısı olmuştu 2. leri dizene kadar idare etcen artık sende inşallah kaza ile değişmek zorunda kalmazsın.
    Hocam kaskın konuda verdiğim modeli çok güzel. Eldivenler , botlar , dizlikler zaten çok güzel onlara bir şey demiyorum fakat mont olmadı gibi geldi bana açıkçası. Cbr gibi bir motora bu ekipmanlara hangi mont gider acaba var mı öneriniz ?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Ben choppera prohel stunt kullanıyorum deri olsa daha şekil durur fakat benim nacizane görüşüm ekipman görünüşten çok koruma görevini yapsın sağlamsa montun boşver ilerde hem sağlam hem motoruna uygun alırsın. Kii kendimde öyle yapacam
    (Bu arada kötü duran bişede yok bence podyuma çıkmıcan çoğu kişide dikkat etmiyor zaten motorcumu amaaan geç tavırları herkeste)

Motosikleti
    WR125R
    Ben choppera prohel stunt kullanıyorum deri olsa daha şekil durur fakat benim nacizane görüşüm ekipman görünüşten çok koruma görevini yapsın sağlamsa montun boşver ilerde hem sağlam hem motoruna uygun alırsın. Kii kendimde öyle yapacam
    (Bu arada kötü duran bişede yok bence podyuma çıkmıcan çoğu kişide dikkat etmiyor zaten motorcumu amaaan geç tavırları herkeste)
    Kesinlikle bu konuda size katılıyorum hocam. Görünüşten çok koruma görevini yapsın yeter. Fakat Lise 3 e gidiyorum yani 16 yaşındayım. (fotoğrafta kaç yaşında gösterdiğimi de yazarsanız sevinirim ^^). 2 yıl boyunca bunları kullanacağım okulda. O yüzden montun güzel olmasını da istiyorum. Teşekkür ederim öneriniz için .

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Graywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle bu konuda size katılıyorum hocam. Görünüşten çok koruma görevini yapsın yeter. Fakat Lise 3 e gidiyorum yani 16 yaşındayım. (fotoğrafta kaç yaşında gösterdiğimi de yazarsanız sevinirim ^^). 2 yıl boyunca bunları kullanacağım okulda. O yüzden montun güzel olmasını da istiyorum. Teşekkür ederim öneriniz için .
    Yaşın kasktan dolayı büyük gösteriyodu sormayı unuttum şaka şaka
    Ehliyet ne alemde, o işi napcan ? Bütün ayrıntılar yok oldu şuan ehliyetsiz yeltenmeni tavsiye etmem dostum

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    montu dainese al. eldiveni göremedim

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    montu dainese alsan daha iyi olurdu. eldiveni göremedim
    Yahu yazıları okusana arkadaş çocuk demiş daha almadım alacam ondan göremedin film adamsın vesselam

Motosikleti
    WR125R
    Yaşın kasktan dolayı büyük gösteriyodu sormayı unuttum şaka şaka
    Ehliyet ne alemde, o işi napcan ? Bütün ayrıntılar yok oldu şuan ehliyetsiz yeltenmeni tavsiye etmem dostum
    Hocam bugün kursa yazıldım 10 ekimde dersler başlıyor 21 ekim elektronik sınav , 30 unda direksiyon sınavı. Kasımın sonunda ehliyet elimde. Motoruda hemen alamıyorum zaten hocam malum cbr125 in fiyatı ). Her şey kasımın sonunda hallolacak yani. Şu an sadece ekipmanları önceden toplayarak bu işten kopmamaya , heveslenmeye çalışıyorum hocam. Teşekkür ederim fikirleriniz için.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu yazıları okusana arkadaş çocuk demiş daha almadım alacam ondan göremedin film adamsın vesselam
    yazdıktan sonra farkettimde düzenleyene kadar en azından bi 10 dk beklesene arkadaş ama bu da bir tecrübe

Motosikleti
    WR125R
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    montu dainese al. eldiveni göremedim
    Hocam daineselerede bakıyorum da 1.000TL den aşağı deri montu yok. Benim bu aldığım 675 tl. Zar zor ekipmanları alabiliyorum hocam max 2.5 bütçe var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

Kask önerisine de açığım.

Rain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhtemelen dinlemeyeceksin ama kaskı beyaz veya floresan bir renk seçmen beyaz bir kask kaza yapma olasılığı %20 floresan bir kask %30 düşürür. son 20 yılın istatistikleri. genelde siyah-mat kask seçilir. görülebilir olman havalı olmandan daha önceliklidir.
    Cikolota disLeriMizi.. Hayat DusleRimizi curutuyoR...

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    - 600 civarına iyi bir 4 mevsim mont alabilirsin, üzerindeki montu ben de sevmedim
    - Botlar alpinestars'ın hangi modeli seçilemiyor ama goretex/deri ve uzun(çizme) değilse alma. YDS veya Falco'nun uygun fiyatlı deri çizmeleri var.
    - Kask marka/model olarak iyi fakat düz beyaz almanı şiddetle tavsiye ederim
    - 200-300 bütçe ile venom veya 4riders'ın deri güzel korumalı eldivenleri var.

İlk ekipmanların ve acemilik sürecin olacak, şekilden önce seni iyi koruyacak ekipmanlar al. Daha sonra zaten 2.seti dizeceksin. O zaman görüntüye de dikkat edersin.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Dostum montu almadıysan değiştir
    Ayakkabılar seçilmiyor
    Dizlikler?

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask doğru seçim.

Eldiven: http://urun.n11.com/eldiven/venom-el...A&gclsrc=aw.ds (Bizzat kullanıyorum, Kışı çıkarır, korumaları güven veriyor.)

Bot: http://www.motoplus.com.tr/urun/9910...otosiklet-Botu (İşini görür)

Dizlik istersen TEC90 1621-2 korumaları mevcut,depoyu çizmez. Motoplusta vardı link bulamadım.

Mont konusunda alpinestars alırsan ekstra sırt korumasına para vermek durumunda kalabilirsin. Bütçeyi zorlarsan IXS ROCKFORD marka monta bak derim. Kışı çıkarır. Özelliklerini saymama gerek yok, sırt koruması da var. En kötü alacağın montta 1621-2 koruma ve iç astarı olması daha iyi olur diye düşünüyorum.

Motosikleti
    WR125R
    Alıntı coldboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask doğru seçim.

Eldiven: http://urun.n11.com/eldiven/venom-el...A&gclsrc=aw.ds (Bizzat kullanıyorum, Kışı çıkarır, korumaları güven veriyor.)

Bot: http://www.motoplus.com.tr/urun/9910...otosiklet-Botu (İşini görür)

Dizlik istersen TEC90 1621-2 korumaları mevcut,depoyu çizmez. Motoplusta vardı link bulamadım.

Mont konusunda alpinestars alırsan ekstra sırt korumasına para vermek durumunda kalabilirsin. Bütçeyi zorlarsan IXS ROCKFORD marka monta bak derim. Kışı çıkarır. Özelliklerini saymama gerek yok, sırt koruması da var. En kötü alacağın montta 1621-2 koruma ve iç astarı olması daha iyi olur diye düşünüyorum.
    Hocam maalesef monta o kadar para veremiyorum. Bu kışı bana geçirtecek bir mont önerir misiniz ? Alpinestarlara baktım da hangisi iyidir hangisi kötüdür bilmiyorum hiç. Kask , bot , eldiven , dizlik tamam. Tek ihtiyacım olan şey mont. 800 tl ye kadar mont lazım hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum montu almadıysan değiştir
    Ayakkabılar seçilmiyor
    Dizlikler?
    Hocam mont olarak ne önerirsiniz max 800 tl bütçe. Bu kışı gerçierek bir monta ihtiyacım var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

http://urun.n11.com/mont/revit-jupiter-termal-iclikli-mont-kirmizi-P39319005

bu mont nasıldır kış için ?

musclegent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Graywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kaskın konuda verdiğim modeli çok güzel. Eldivenler , botlar , dizlikler zaten çok güzel onlara bir şey demiyorum fakat mont olmadı gibi geldi bana açıkçası. Cbr gibi bir motora bu ekipmanlara hangi mont gider acaba var mı öneriniz ?
    Daha geçen konu açtım biraz araştırsaydın forumu CBR için hangi mont pantolon alınması gerektiğini öğrenirdin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)