Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BÜYÜK ARŞİV... Yeni başlayanlar için ekipman önerileri

Motovento
    REKLAM ALANI
    musclegent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar

Lütfen katılım yüksek olsun herkes bu ekipmanlar hakkında tecrübesini yazsın.

Arkadaşlar kısmetse Ekim sonunda A ehliyeti alıyorum bende yavaştan ekipmanlar netleşmeye başladı
    O yüzden bi kaç seçim arasından sizinde tecrübe ve önerinizle alacaklarımı kararlıştırayım.
    Artılarını eksilerini maddeler halinde yazarsanız yeni başlayan arkadaşlar içinde yol gösterici olur
    Alacağım motor Super Sport tur.
    Özellikle 4 Mevsim odaklı arıyorum.

Önce Montla başlayım kafamdakiler şunlar ;

Prohel Colombia

Öne çıkan özelliği
    *Titanyum omuz korumaları
    *Ekstra hörgüçlü sırt koruması

Venom Dynamic

Venom AIR RACING

Prohel Stunt

dURT BLACK ROAD

Venom Spin

PANTOLONLAR:

VEXO HUMURGAN

Venom Freedom

PROHEL 6767 SPIDER

dURT RANGER

dURT AIRFLOW

BOTLAR

FORMA POKER BOT

CE onaylı
    Hi-Tech dış yüzey
    DRYTEX Su geçirmez, nefes alabilir iç membrane
    Plastik dahili bilek korumaları
    Kaval kemiği koruma pedi
    Ayarlanabilir cırt-cırt ve fermuarlı kullanım
    Arkada esnek bölümler
    Ayağa göre şekil alan ekstra yumuşak peddler
    Kaydırmaz taban
    TPU esnek ve şok emici ara taban
    APS antibakteriyel tabanlık

ROSS COBRA RACER

katılım öneri ve yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlarım
    hamzarat bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Sadece bir not eklemek istiyorum : Mesajın başındaki Prohel marka montun özellikleri içinde *Ekstra hörgüçlü sırt koruması yazıyordu. Daha önce hörgüçlü mont kullandınız mı bilmiyorum ama hörgücün amacı koruma değildir. Yüksek süratte motorun üzerine iyice yattığınızda Aerodinamik açısından fayda sağlar hörgüçler. Koruma sağlamazlar.
    musclegent, pea, dionysos06 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(
    Öncelikle emeğinize sağlık

Eldiven ve Kask da eklerseniz konuya daha güzel olacaktır.

Alıntı SONSiyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle emeğinize sağlık

Eldiven ve Kask da eklerseniz konuya daha güzel olacaktır.
    En kısa zamanda ekleyeceğim

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bu ekipmanlar hakkında pek bir bilgim yok ama şunu söyleyebilirim ki titanyum omuz korumasının titanyum olmasının tek sebebi göze hoş gözükmesidir. Gerçek titanyum bile olmayabilir. Yani titanyum diye iyi koruyor sanmayın plastik koruma ile hemen hemen aynı seviyede korur. Belki tasarımı iyi yapılırsa birkaç gram daha hafiftir.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende Prosev var, dirsek ve omuz korumaları EN1621-1 imiş öyle iddia ediyorlar. (üzerinde de öyle yazıyor) Sırt korumasına gelince kışlık monttan sırt koruması çıkmadı (yalnızca 2mm'lik ince bir sünger) yazlık file modelinde omuz ve dirsek korumalarına benzer üç katlı bir koruyucu çıktı. (sırtılığın üstünde hiçbir şey yazmıyor, dirsek ve omuz korumalarında marka, standart bilgileri vs var)

Sözün özü ucuz ekipmanlar pahalı olanlara çok benziyor hatta kopyası bile olabilir ama ucuz olması için bazı şeylerden kesinti yapılıyor. Ha pahalı markalarda bile böyle şeyler olurken (omuz, dirsek sırt korumaları için ekstra para isteyen montlar gibi) ucuzlarda da böyle şeyler olur.

günceldir.

Aliexpressten ekipman alan var mı? Nasıldır?

Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece bir not eklemek istiyorum : Mesajın başındaki Prohel marka montun özellikleri içinde *Ekstra hörgüçlü sırt koruması yazıyordu. Daha önce hörgüçlü mont kullandınız mı bilmiyorum ama hörgücün amacı koruma değildir. Yüksek süratte motorun üzerine iyice yattığınızda Aerodinamik açısından fayda sağlar hörgüçler. Koruma sağlamazlar.
    Hocam bende düşüslerde kafanın geriye gitmesini engelleyerek boyun kırıklarını önlüyor diye biliyorum.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende düşüslerde kafanın geriye gitmesini engelleyerek boyun kırıklarını önlüyor diye biliyorum.
    kafa o hörgüce kadar geri giderse zaten kırılır maazalah
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Sırt koruması nedeniyle yazıyorum bende. İnternetten revit marka bir mont aldım. Sırt korumasına bakmak aklıma dahi gelmedi ne de olsa 500 küsür lira verdim Revit mont aldım... Ama geçenlerde bir arkadaşımın revit montu dikkatimi çekti. Sırt kısmında bir belirginlik... Tabi bende hemen kendi korumam ile onunkini kıyasladım... Tabi arada bir "hayat"lık fark çıktı. Aldığınız ekipmanların korumalarını mutlaka kontrol edin, özellikle internet alımlarınızın. Ben şanslıydım zira hiç tecrübe etmedim montumu... Şu an 2 seviye koruması olan bir sırtlık ile değiştirdim.

Tekeriniz düz bassın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Dİzlik almıştım sadece, tek sefer korur piyasada 40-50₺ satılan dizlikler gibiydi.
    musclegent bunu beğendi.

kışlık olarak bunlardan mı yoksa deri mi önerilir?

Alıntı cgelis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpressten ekipman alan var mı? Nasıldır?
    dizlik aldım ben 50 tl ye fena değildi
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Venom'ın yazlık kısa eldivenini birkaç hafta öncesine kadar(soğuklar başlayana kadar) kullandım. Havalandırması ve rahatlığı çok güzel. Koruyuculuğu da fiyatına göre iyi. 2-3 ufak çaplı kazam oldu, yerlerde cam varken düştüm, ne elimde ne de eldivenlerde çizik var. Şunun bir önceki versiyonuydu bendeki. Şimdi iç tarafını açık renk yapmışlar nedense. http://www.motosikletaksesuarlari.co...izi_18169.html

Mont olarak da hala Dainese Hydraflux DDry kullanıyorum. Sert korumaları ve çıkarılabilir yağmurluğu var. Yağmurluk çıkıkken tüm yaz üşenmeden giydim, çok yoğun trafik haricinde püfür püfür, terletmiyor. Sonbaharda da yağmurluğunu taktım. Rüzgar ve su geçirmiyor. 15 dereceye kadar havalarda içine sadece tişört giyiyorum. Daha düşük sıcaklıklarda içine polar giyerek idare edilebilir ama 5 kat giyinip, lahana gibi gözükmek de var.
    3 mevsimlik güzel bir mont, bunu da öneririm.
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...ket_16832.html

Ekleme: Ekipman önerileri rehberi gibi bir başlık sanmıştım. Meğerse konuyu açan arkadaşa öneri yapıyormuşuz.

Motosikleti
    motolux
    geçen gün 2. el durt blast mont aldım 650 tl yazmış stan kişi pazarlık ile 450 tl aldım.
    aşağıdaki linkteki polis montunun aynısı sadece yazısı yok.
    https://youtu.be/o2BkyUVsOZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)