Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CMX 250 Rebel

Motovento
    REKLAM ALANI
    SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(
    Başlangıç motoru olarak karar verdiğim " Honda CMX 250 Rebel "

Hakkında bilgileri ve deneyimleri olan paylaşırsa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    234 cm³ 'lük paralel çift silindirli Honda'nın entry level cruiser'ı. 18-19 beygir güç ürettiği için yeni başlayanları çok zorlayacak bir motosiklet değildir. Ancak uzun yolda konforlu bir performans beklememek lazım. 10 litrelik ufak bir deposu var. Ortalama 3,5 lt/100 km yakıyor olduğundan kabaca 350 km gibi bir menzil sözkonusu olabilir.

Ancak ülkemize en son 2004'te girdiğini varsayarsak ve sizin gibi genelde yeni başlayanların altında bulunmuş olacağından çok el değiştirmiş olacak. Artık ülkemize getirilmeyen bir model olduğu için de elinizde kalıp satılamaması mümkündür. Parça bulamama konusuna değinmiyorum. Çünkü yurtiçinde parça bulamayıp yurtdışından getirme durumu olacağından kimine zor gelir kimi için ise sorun olmaz.

Başlangıç motosikletinde aranan özellikler genelde şu 5 başlıkta toplanmalı:

- Basit hataları tolere edebilecek kadar kullanıcı dostu olmak.
    - İşletim maliyeti düşük olmak.
    - Az yakmak.
    - Parça ve servisi yaygın olmak.
    - 2. eli hızlı olmak.

Bunlara göre tartıp düşünmeniz lazım.

Ben yerinizde olsam hala üretilen ve ülkemize getirilen modeller içinden bir şey seçerdim.
    UzunYolAdami bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    234 cm³ 'lük paralel çift silindirli Honda'nın entry level cruiser'ı. 18-19 beygir güç ürettiği için yeni başlayanları çok zorlayacak bir motosiklet değildir. Ancak uzun yolda konforlu bir performans beklememek lazım. 10 litrelik ufak bir deposu var. Ortalama 3,5 lt/100 km yakıyor olduğundan kabaca 350 km gibi bir menzil sözkonusu olabilir.

Ancak ülkemize en son 2004'te girdiğini varsayarsak ve sizin gibi genelde yeni başlayanların altında bulunmuş olacağından çok el değiştirmiş olacak. Artık ülkemize getirilmeyen bir model olduğu için de elinizde kalıp satılamaması mümkündür. Parça bulamama konusuna değinmiyorum. Çünkü yurtiçinde parça bulamayıp yurtdışından getirme durumu olacağından kimine zor gelir kimi için ise sorun olmaz.

Başlangıç motosikletinde aranan özellikler genelde şu 5 başlıkta toplanmalı:

- Basit hataları tolere edebilecek kadar kullanıcı dostu olmak.
    - İşletim maliyeti düşük olmak.
    - Az yakmak.
    - Parça ve servisi yaygın olmak.
    - 2. eli hızlı olmak.

Bunlara göre tartıp düşünmeniz lazım.

Ben yerinizde olsam hala üretilen ve ülkemize getirilen modeller içinden bir şey seçerdim.

Teşekkürler bir kaç tavsiye verebilir misiniz ?

Chopper tarzı

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı SONSiyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler bir kaç tavsiye verebilir misiniz ?

Chopper tarzı
    Chopper hazırda satılan bir tarz değil. Cruiser olacak o. Chopper; cruiserdan devşirme, kişinin motoru kesip biçerek ortaya çıkardığı özel bir alt tarzdır.

Birkaç taneye gerek yok. 1 tane doğru düzgün motor var başlangıç için o da DAELIM Daystar 250. Güney Kore malıdır. Sizi üzmez. Bilinen ciddi bir arızası yok. Sıfır alacaksanız lastik ve koruma demiri masrafından kaçınmayın. Hayat kurtarır. Motosikletin kendi başlığında kullanıcılarından fazlaca bilgi alabilirsiniz. Onun haricinde http://daelimtr.com/?target=product&id=3 adresinden detaylarını inceleyebilirsiniz. 2. el aksesuarlı olanlarını tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Aslında Hyosung GV250 demek isterdim ama elektriksel arızaları yeni başlayan kullanıcıya uygun değil maalesef. Zaten 2017'de GV300'ün geleceği sinyalleri fazlaca veriliyor. Fuara yetişirse yerinde görüp almak avantajlı olabilir. Aynı şey Daystar için de geçerli. Olur da bir kampanya yapılırsa fuardan sıfır alabilirsiniz. O açıdan acele etmemenizi öneririm.

Şimdiden hayırlı olsun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopper hazırda satılan bir tarz değil. Cruiser olacak o. Chopper; cruiserdan devşirme, kişinin motoru kesip biçerek ortaya çıkardığı özel bir alt tarzdır.

Birkaç taneye gerek yok. 1 tane doğru düzgün motor var başlangıç için o da DAELIM Daystar 250. Güney Kore malıdır. Sizi üzmez. Bilinen ciddi bir arızası yok. Sıfır alacaksanız lastik ve koruma demiri masrafından kaçınmayın. Hayat kurtarır. Motosikletin kendi başlığında kullanıcılarından fazlaca bilgi alabilirsiniz. Onun haricinde http://daelimtr.com/?target=product&id=3 adresinden detaylarını inceleyebilirsiniz. 2. el aksesuarlı olanlarını tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Aslında Hyosung GV250 demek isterdim ama elektriksel arızaları yeni başlayan kullanıcıya uygun değil maalesef. Zaten 2017'de GV300'ün geleceği sinyalleri fazlaca veriliyor. Fuara yetişirse yerinde görüp almak avantajlı olabilir. Aynı şey Daystar için de geçerli. Olur da bir kampanya yapılırsa fuardan sıfır alabilirsiniz. O açıdan acele etmemenizi öneririm.

Şimdiden hayırlı olsun.
    Yorumunuz için çok teşekkürler şuan için genel olarak bir Mart ayından önce alım söz konusu sanmıyorum Marta kadar bekliyoruz olur da düşüş yakalarız belki

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam nacizane olarak şunu da diyeyim.

Her şeye aynı anda sahip olan bir motor ne yazık ki yok. Mutlaka bir şeylerden feragat etmek gerekiyor.

Bundan ötürü vitesli motorda mümkün mertebe sorunsuz modelleri tercih etmek gerekir. Vitesin saçma sapan bir zamanda boşa düşmesi kendi kendinde alta düşmesi, tam geçmemesi vs bunlar hep can sıkar.

Yani illa şu model bu model demeyin.

Yedek parçası kolayca ve ucuza temin edilen,
    Tamiri bakımı kolay, uğraştırmayan

motorlara bakmanızı şiddetle tavsye ederim.

Merhaba arkaaşlar,Honda cmx250 rebel 1987 model sahibiyim.Bu motor hakkında birkaç farklı başlık açılmış ama en uygun yer burası galiba.Motorum baya eski olmasına rağmen diri kalmaya başarmış.Ama bakım istiyor.Parçaları Türkiye'de bulmak sıkıntı hatta yok.Frenler ve debriyaj değişmesi gerekiyor.Debriyajı çok sıkı son haddeye gelmi sıkıla sıkıla,en azından ben buradan bittiğini anlıyorum.Elektrik tesisatı değişmeli.Buyrun motorum burada.http://https://www.youtube.com/watch?v=xZTgwUdjx8M

https://resmim.net/edit.php?name=vegU2V.jpg

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler