Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR125R için Aliexpress'den Sahte Akropvic Egzos

Motovento
    REKLAM ALANI
    imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Herkese merhaba başlık biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Bu hafta motoruma egzos taktırmaya karar verdim.Maslak civarında çalışıyorum ve son bir haftadır her akşam bir aksiyon yaşıyorum.

En son 3 gün önce şeridim de giderken bir arabanın üstüme çıkması ile artık bu işi kafama koydum.

Araç sahibi ile konuştuğumda görmediği ve motorun sesinide duymadığını söyledi.

Bu cc'deki motordan ses olarak birşey beklemiyorum ama etrafımdan da şaka ile karışık hep duyduğum birşey bu.

1-2 kişi ile görüştüm egsoz için 300-400 tl fiyat verdiler genelde, takması hariç. Geçen sene bir cbr125 görmüştüm replika akropovic ve sesi hoşuma gitmişti.

İnternette egsoz ararken markasız olanlara bakıyordum aliexpressten.

Geri dönüşlerde dikkatimi çekti hepsinde akropoviç logosu var.

Youtube dan 1-2 video var ve ses hoşumada gitti.30$ egsoz 20$'da kargosu var.

Sizce böyle bir olaya girmelimiyim fikirlerinize ihtiyacım var.

(Mobil olduğum için yazım hataları olabilir kusura bakmayın)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ciyak ciyak bağrıyor onlar tok sesi yok ilk taktığında oooo çok güzel diyip gaza gelip moto gp de bile sürerim ulan ben havası yaratacaktır
    fakat 1000 km sonra o ses rahatsız edecektir

tok sesli bi egsoz gerekli

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şansına ne çıkarsa artık, çöpe atmayı göze alacak bir 150 tl var dersen dene, belki de tatmin eder. Ben çok sipariş verdim malum siteden sadece 1 saat dandik çıktı, sonra hep feedbackleri sağlam satıcılarda sipariş verdim, parasına göre gayet iyi ürünler çıktı. En son 14 lira ya yazlık eldiven aldım gayet iyi mesela, yurtiçinde 70 tl.

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Aliexpress üzerinden bir satıcı ile konuştum bana sesin çok tok olmadığını ama yinede idare eder bir performansı olduğunu yazdı. Açıkcası çok birşey beklemiyorum bende pata pata biraz ses olsun yeter

Uzun yıllardır aliexpress kullanıyorum alış veriş te problem yaşamadım şu zamana kadar bende.

Motosikleti
    Inazuma
    hacim geri donuslere gore al. ben de aliexpress somuren biriyim ama ne cikarsa bahtina olur o durum.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Tiger eksoz düşünülmez mi?

M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Sc Project egzoz almıştım herkes sesini sevmişti. 7.000 devire kadar güzel hoş bir ses yükseldikçe biraz daha kötüleşiyor. Ama genel olarak yorumlar çok iyidi 190 liraya almıştım tavsiye ederim. Katalizör iptal ettirme sakın o zaman dahada kötü bir ses oluyor. irtibata geçersen videosu da var atarım.
    Ride to live,Live to ride

Honda CBR 125R (2015) > Yamaha YZF R25 (2016)

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Ses için bakıyorsan 120-130 liraya cg için satılan üçgen egzozlar var kısa. Susturucusuda var agzında baya sesi çıkıyor. Hyosung yzf 125 gibi motorlarda dahi gördüm tavsiye ederim

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Aslında 150 yi vermişken üzerine biraz daha ekleyip YBR :D tamam tamam o topa girmiyorum =)

Ben 125cc de Avcrom kullandım.. İnanılmaz tok ve güzel sesi vardı. Resmen keyif alıyordum.. Etrafımdaki herkeste hastaydı sese. Ama ben Komple silindir çıkışından itibaren yaptırmıştım (kat iptal) TR de ilkti 2012 yılında =) Şiddetle öneririm

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Alıntı esekli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacim geri donuslere gore al. ben de aliexpress somuren biriyim ama ne cikarsa bahtina olur o durum.
    Geri dönüşler güzel hatta içlerinde bir türk bile var cbr 125'ê takmış.

Alıntı M.Cankurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sc Project egzoz almıştım herkes sesini sevmişti. 7.000 devire kadar güzel hoş bir ses yükseldikçe biraz daha kötüleşiyor. Ama genel olarak yorumlar çok iyidi 190 liraya almıştım tavsiye ederim. Katalizör iptal ettirme sakın o zaman dahada kötü bir ses oluyor. irtibata geçersen videosu da var atarım.
    Fiyatları inceledim şimdi biraz araştırayım olabilir tabi, teşekkür ediyorum.

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ses için bakıyorsan 120-130 liraya cg için satılan üçgen egzozlar var kısa. Susturucusuda var agzında baya sesi çıkıyor. Hyosung yzf 125 gibi motorlarda dahi gördüm tavsiye ederim
    teşekkürler inceleyeceğim.

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında 150 yi vermişken üzerine biraz daha ekleyip YBR :D tamam tamam o topa girmiyorum =)

Ben 125cc de Avcrom kullandım.. İnanılmaz tok ve güzel sesi vardı. Resmen keyif alıyordum.. Etrafımdaki herkeste hastaydı sese. Ama ben Komple silindir çıkışından itibaren yaptırmıştım (kat iptal) TR de ilkti 2012 yılında =) Şiddetle öneririm
    Avcrom halil ustayı facebooktan takip ediyorum ama izmire gitmem sıkıntı. Teşekkür ediyorum cevapladığın için.

Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger eksoz düşünülmez mi?
    PM den fiyat gönderirseniz sevinirim.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Korna ne işe yarıyor anlamıyorum. Adam şeridine girmeye yelteniyorsa korna çalarsın. Gireceği varsa ister korna çal, ister egzoz bağırt, istersen siren tak.
    Sen görünür ol, aynadan görünecek şekilde konumlan, arabalara paralel gitme yeter.

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korna ne işe yarıyor anlamıyorum. Adam şeridine girmeye yelteniyorsa korna çalarsın. Gireceği varsa ister korna çal, ister egzoz bağırt, istersen siren tak.
    Sen görünür ol, aynadan görünecek şekilde konumlan, arabalara paralel gitme yeter.
    dostum zaten korna çalıyorum o kadarını düşünebiliyorum yazdıklarının bir çoğunu düşündüm zaten demekki çare etmemişki buraya gelip danışmışım.

Kusura bakma ama işimi şansa bırakacak durumda değilim ben. Düm düz şeridimden giderken artık bunları düşünecek durumda değilim.

Geçen sene bomboş yolda çimlerin içinden çıkan bir jeep çarptı bana. Sağ ayağım şuan platinli aylarca yürüyemedim. Bazı şeyleri bende düşünüyorum.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Mobilim maalesef pm yollayamıyorum ama tiger ucuz ve diğerleri gibi dağılmıyor. Ya da bilindik eksozculara yaptırabilirisiniz.

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mobilim maalesef pm yollayamıyorum ama tiger ucuz ve diğerleri gibi dağılmıyor. Ya da bilindik eksozculara yaptırabilirisiniz.
    teşekkür ediyorum videolarına bakacağım tiger'ın.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Ya kardesim alma egzoz falan

Heveslisin anliyorum tamamda

Baaaaaaaa bababababba baaaaa

Diye gelince de ustune kasitli kıracaklar

Uyuyan çocuğu da uyandiracaksin

Hastayı da rahatsiz edeceksin

Sokaktaki yuzlerce insandan da kufur yiyeceksin

Ben cok motor surdum hic egzoz takmadim

Arabada sinyal motorda korna diye birsey var insanlarin kullandigi.

Benimde ustume kiriyorlar

Arabayla giderkende kiriyorlar

Mesele trafikte dogru pozisyon alman

Korna calman kendini belli etmen

Korna calmayip,trafikte dogru konumlanmayip kafa open egzoz al millet yol versin oh ne guzel.

Emin ol sonik patlamada yapsan
    Muzik acik olan araba seni duymaz duymayacak

Trafigi okuyalim. Mesele bu.

Sonuna kadar tek silindirinden 1000 silindirine abarti egzoza karsiyim
    Mengu16 bunu beğendi.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya kardesim alma egzoz falan

Heveslisin anliyorum tamamda

Baaaaaaaa bababababba baaaaa

Diye gelince de ustune kasitli kıracaklar

Uyuyan çocuğu da uyandiracaksin

Hastayı da rahatsiz edeceksin

Sokaktaki yuzlerce insandan da kufur yiyeceksin

Ben cok motor surdum hic egzoz takmadim

Arabada sinyal motorda korna diye birsey var insanlarin kullandigi.

Benimde ustume kiriyorlar

Arabayla giderkende kiriyorlar

Mesele trafikte dogru pozisyon alman

Korna calman kendini belli etmen

Korna calmayip,trafikte dogru konumlanmayip kafa open egzoz al millet yol versin oh ne guzel.

Emin ol sonik patlamada yapsan
    Muzik acik olan araba seni duymaz duymayacak

Trafigi okuyalim. Mesele bu.

Sonuna kadar tek silindirinden 1000 silindirine abarti egzoza karsiyim
    Aslında hevesli değilim yani hevesli olsam paraya kıyardım açıkcası. Ciddi anlamda ses istiyorum. İnsanlar rahatsız olacak biliyorum.

Ama ben motor üzerindeyken rahatsız olsun. Artık ciddi anlamda bıktım. Yukarıda yazmıştım geçen senelerde ciddi bir kaza geçirdim.

Sağ ayağım platinli. Ben gece mesaisi çalışıyorum. Gecenin bir vakti bir yerlerde yuvarlanmak veya tekrar ambulansla hastaneye gitmek falan istemiyorum. Trafikte pozisyonumu biliyorum, malum 125cc istesemde sollamam veya gazlamam yok, efendi efendi gidip gelen adamım.

Ama ciddi anlamda bıktım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)