Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorum üşüyormuş gibi hissediyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    LivinOrRidin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200Ns
    Tecrübeli abilerim,ablalarım,kardeşlerim geyik yapmıyorum ama gerçekten öyle hissediyorum bu sabah İstanbul'dan okula kütahya'ya geldim ve hava durumunda bir de ne göreyim.Gündüz 25 gece 5 derece...Bu kadar ısı değişiminin motora bir zararı olur mu ya da lastiklere falan her hangi bir parçaya? Eğer zararı varsa korumak için neler yapabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tarhana eyi gelir
    Potenza, aonal, fazil ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Soğuk hava lastikler(yol tutuşu) için kötü fakat motor(makina) için iyidir.. Soğuk havalarda ideal çalışma sıcaklığına ulaşan motor daha iyi gider.. Performans o biçim yani.. yazın çok sıcakta lastikler iyi tutuyor ama motor bu havalardaki gibi gürlemiyor.

Motosikleti
    Pulsar 200Ns
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soğuk hava lastikler(yol tutuşu) için kötü fakat motor(makina) için iyidir.. Soğuk havalarda ideal çalışma sıcaklığına ulaşan motor daha iyi gider.. Performans o biçim yani.. yazın çok sıcakta lastikler iyi tutuyor ama motor bu havalardaki gibi gürlemiyor.
    Peki şimdi bu şehirde ben akşamları -10,-15 leri görecegim geceleri yani bu kadar düşük sıcaklıklar bir zarar verir mi motora?

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    sabah akşam boş depoya suda eriyen aspirin at,üşümez
    yağa da zile pekmezi kat..süper olur.

Motosikleti
    Pulsar 200Ns
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarhana eyi gelir

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah akşam boş depoya suda eriyen aspirin at,üşümez
    yağa da zile pekmezi kat..süper olur.
    Carbondioxid ve Potenza bunu beğendiler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Su soğutmalı ise antifriz ihmal edilmemeli, gereğinden fazla da koyulmamalı.

Yağ kalınlığı mevsime uygun olmalı, hergün çalışan makine ise hiç bir şey olmaz.

Uzun süre yatacaksa zaten konu farklı.

Motosikleti
    Pulsar 200Ns
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su soğutmalı ise antifriz ihmal edilmemeli, gereğinden fazla da koyulmamalı.

Yağ kalınlığı mevsime uygun olmalı, hergün çalışan makine ise hiç bir şey olmaz.

Uzun süre yatacaksa zaten konu farklı.
    Her gün çalışacak.Cevabınız için çok teşekkür ederim. Yağ kalınlığı konusunuda inceleyecegim teşekkürler.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soğuk havalar motora sadece park halinde düşmandır, bunlar da aküsüne ve lastiklerinedir.
    Aküye yapacak bir şey yok, sürüşten sonra olabildiğince korunaklı ve sıcak ortamda tutulması yararına tabi, fakat sıcak ortam oldukça lükse giriyor.
    Lastiklerse mümkünse beton zemin değil de, tahta zeminde durmalı. Benim garajımda zemin tahta mesela.
    Bunlar dışında su soğutmalı motorda soğutma suyunun antifrizinden emin olunmalı. Bu zarardan sayılmaz. Ve tabi sürüşten önce motor iyice ısıtılmalı, optimum çalışma sıcaklığına eriştikten sonra sürülmeli.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorumu en son ne zaman yikadim hatirlamiyorum Yorumlari gorunce utandim kendimden

10/40 yag artik Allah`in emri (tovbe estagfirullah) hazneden antifiriz oranina bakin, icinize sinmiyorsa Motul,Ipone gibi markalarin radyator sivilari var, degisim yapabilirsiniz.

Siz usumeyin de gerisi sorun degil.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üşüdüğünü hissediyosan maxi scooter almalısın yoksa motoru bozulur

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Seni pamuklara sarmalar sararım. Ne bedel isterim ne hesap sorarım. Ne sitemle güzel kalbini yorarım. Sakınma tatlı dillerini."

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gençliğimde,ve ilk kendi motorumu aldığımda ben de üzülürdüm buna, üstüne ve özellikle motor kısmına battaniye falan sardığımı hatırlıyorum, şimdi ise sorma.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ona minik süprizler yap )

Lastiğin altına tahta koymak birde dışarda değilde kapalı bi yere koymak

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Şuan Polonyanın Kuzeyinde bir yerdeyim gündüz hava sıcaklığı 5 derece gece allah bilir . Hergün yolda bircok motorcu görüyorum demek ki üsümuyor motorsikletlet sıkıntı yok

Motosikleti
    Pulsar 200Ns
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençliğimde,ve ilk kendi motorumu aldığımda ben de üzülürdüm buna, üstüne ve özellikle motor kısmına battaniye falan sardığımı hatırlıyorum, şimdi ise sorma.
    Akşamları yanında kamp ateşi yakacagım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan Polonyanın Kuzeyinde bir yerdeyim gündüz hava sıcaklığı 5 derece gece allah bilir . Hergün yolda bircok motorcu görüyorum demek ki üsümuyor motorsikletlet sıkıntı yok
    Teşekkürler

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Muhtemelen 6 ay sonra, motosiklet profosoru olup bize ders verdiğinde bu başlığı suratına yapıştırıcaz.

Motosikleti
    .
    bir nevi hastalık bu arkadaşı çok iyi anlıyorum.dacia markayı duyunca herkes al dacia,ol facia diyip takılmıştı.üzülmüştüm çok laf dediler diye.Akşam arabama araç içi koku aldım gönlü olsun diye iyilerinden..sanki teşekkür edicekte,konuşamadığı için edemiyormuş gibi geliyor.cam suyunu doldurduğumda yaşlı bir amcaya su veriyormuş gibi hissediyorum,lastiği patladığında,hasta olmuş gibi bir kliniğe gitmemiz gerek cümleten.çok kafaya takıyorsan arkadaşım,eski bir battaniye ile sarabilirsin
    Metehan07-70 bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu en son ne zaman yikadim hatirlamiyorum Yorumlari gorunce utandim kendimden

10/40 yag artik Allah`in emri (tovbe estagfirullah) hazneden antifiriz oranina bakin, icinize sinmiyorsa Motul,Ipone gibi markalarin radyator sivilari var, degisim yapabilirsiniz.

Siz usumeyin de gerisi sorun degil.
    nmaxi alalı 4 ay oldu motor yağmur dışında daha su görmedi. garibim hala hiç sabunlu suyun tadını bilmiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)