Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar, yeni motor ve bir kac soru

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba arkadaslar bir kac soru birden sormak istiyorum ayri konu acmayayim.

1) Bugun artçım ile eve dönerken gazi 2. Viteste kökledim ama teklemeye basladi motor hemen eve gidip artcimi indirdikten sonra tek basima denedim yine gazi kokleyince belli bi hizdan sonra tekledi tekrar acildi. Benzinciye gittim acaba benzinden midir diye ( benzin gostergesinde 0 cubuk vardi ama depoda baya benzin vardi) adama sordum benzin almadan bu gaza basinca tekliyor benzin az diye mi dedim, hayir hocam karburotordendir yada buji meme yapmistir dedi. Sonra yinede bi 20 liralik ver abi dedim, yagli mi.yagsiz mi dedi, abi bilmiyorum hep burdan aliyorum dedim. Sonra ordan yetkiliye benzeyen bir abiye seslendi motorlardan anliyor sanirim bu motora yagli mi yagsiz mi benzin konuyor dedi onda markasi ne dedi bajaj dedim, onlar yagli benzin oluyor dedi. Ama bunarkadas yagsiz aliyormus diyince yeni modelse yagsiz olur dedi. Bende 2016 abi dedim, o zaman yagsiz bu dedi. Neyse bu yetkili abiyede sordum dayi bu tekliyor gaza yuklenince nedendir dedim, benzindendir kardes. Benden duymus olma ama bazi benzinciler 97 oktan yerine 95 oktan satiyorlar o yuzden sikinti oluyor dedi bizde oyle bisey olmaz biz 97 oktan satiyoruz dedi. Bende eyvallah abi dedim benzini koydum tekleme sorunu gitti.

Sorum şu;

- Bu gaza yuklenince tekleme sorunu benzin az diye mi olmustur?

- Yagli ve yagsiz benzin arasinda fark ney? Hangisini kullanmaliyim?

- Birde motorum rodajdan cikti cok iyi bakmaya calisiyorum bakimlarini yaptirdim ara sira boyle isiklardan kalkarken falan gaza yuklenmeyi seviyorum 120 ye kadar bazen motorun anasini s...niz isigi yaniyor devrin yaninda ki bi sikinti olur mu? Surekli kesicide kullanmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    az yağlı 100 oktan koydur sen motoruna.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Hayattan sogudum valla

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bazı çakal petrol şirketleri benzindeki tereyağını ayırıp yerine palmiye yağı koyuyorlarmış. Sonra hem benzini tereyağlı benzin diye satıp hemde ayrıca tereyağını başka firmalara satıp kar yapıyorlarmış. Galiba o tip bir firmaya denk gelmişsin. Bence başka yerden benzin almayı dene.

Ben sırf bu yüzden yağsız 95 oktan benzin alıp sonra depoya izmirden getirttiğim doğal sızma zeytinyağından ekliyorum
    Potenza bunu beğendi.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Kararsız denen mal bu ya geçen çoklu kullanım uyarısı almıştı.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    İskender gibi yapican once benzini doldurucan sonra uzerinde yagi,gezdiricen cozur cozur sonra ver elini redline ver elini redline

Hoşgeldin kararsız <3

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş o aldığın benzinin içine yağ ve calgon koyman şart hiç mi reklam izlemiyormusunuz Allah aşkına nedir bu cahillik
    Makineniz zamanla aşınır sonra
    Eğer diyorsanız bu calgon kapitalizmin oyunu 3-4 yemek kaşığı tuz ruhunu depoya fırlatıyorsun bak bakayım o tekleme kalırmı

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Benzine biraz böbrek yağı kat +10 hp garanti... :p
    Çok katma ama silindir piston yağ bağlar,kranktada lipidomenia çıkar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)