Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bayan için tavsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    .
    arkadaşlar tavsiyeler için teşekkür ederim.kısaca bir anlatıyım.ben okurken ulaşım şartları çok zorlu bir şekilde okuduğum için ilk işim otomobil almak oldu.ikinci elde kazalıya denk gelirim diye ehliyeti bile almamışken sıfır araç almıştım.köy yollarında kendim gide gele dura kalka alışmıştım.şuan ikinci otomobilimdeyim toplamda ikisinde 150 bin km den fazla yol yaptım.arabayı manuel alıştığım için otomatik kullanamıyorum.yani demek istediğim motorsiklet benim en büyük hayalim.ben motorsikleti hız,gösteriş,cc yüksekliği merakı ile istemiyorum.sürüş teknikleri,viraj sanatı,kaza anı refleksleri,bir motorun tüm anatomisiyle mekaniğini öğrenmek istiyorum.eğitimsiz,yüzeysel bir merakla yola çıkarsam,ihtihara davetiye olduğunuda biliyorum.otomobilde bile ilk işim lastik değiştirmeyi öğrenmek oldu.otomobilde olsun motorda olsun asla usta olunmaz bunuda biliyorum.dediğim gibi yeni yılda alıcam onun için derin bir araştırmaya girdim çok iyi bir 2. ele denk gelirsem oda oluryemek ye diyen arkadaşlarda sağolun iyi dilekleriniz için ama ben küçüklükten beri böyleyim.özel protein diyeti yaptım mama kullandım ama alamıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Konu içerisindeki kullanıcılar
    Şu an bu konu içerisinde 41 kullanıcı var. (14 üye ve 27 misafir)

Arkadaslarimiz kardeslerimiz yolda kaliyo konu aciyo yardim istiyor en fazla 3 kisi bakiyo

Kiz gelip bisi sorunca herkes yardima kosuyo

Vay beeee
    SolidSnake, serkany, Kübra006 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı SolidSnake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya insanları düşeceksin nasıl olsa diye şartlamayı bırakın artık. Düşmeyeceği varsa bile habire düşeceksin düşeceksin diye bu kadar çok telkin ederseniz en tecrübeli adam da düşer. Yapmayın şunu.
    düşecek. düşmek kötü bişey değil ayrıca. tecrübedir. nasıl ki yürümek düşe kalka öğreniliyosa motosiklet sürmek de düşe kalka öğrenilir. önemli olan bunu kabullenip başlamak,
    ben asla düşmücem diyerek başlarsa bi insan,ve de düşerse düştüğü zaman büyük hayalkırıklığına uğrar belki de hevesi kırılır bırakır herşeyi.
    eğer ki ben asla düşmücem diyerek başlayıp bir sene iki sene hiç düşmezse o zaman da aşırı özgüven gelir kendine, sonraki ilk düşüşü son düşüşü olur.
    önemli olan kabullenip korkmamak.
    tabi herkesin fikri kendine, varsa bi babayiğit ben 10 yıldır motosiklet sürüyorum hiç düşmedim diyen buyursun gelsin..
    Kübra006 bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Bunun cinsiyetle alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. bu konuda acemi olduğum ve kilo ile ilgili problemim olduğu için arkadaşlar öneride bulundular.Sizi rahatsız eden bir durum mevcutsa ve adaletsiz bir yaklaşım olduğunu düşünüyorsanız kullanıcı ismimi erkek ismi olarak değiştirebilirim.

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fake
    Ya değilse?
    Değilse sorumluluk alacakmısın?
    Motorcu hanım arkadaş bulma umuduyla yanıp tutuşan genç kardeşlerin vebalini kabullenecekmisin?
    o vebal ödenmez. O yüzden ses çıkarmamak lazım.
    Ciddi qızlar eqlesn..
    IRau, shruikan, Jemand ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an bu konu içerisinde 41 kullanıcı var. (14 üye ve 27 misafir)

Arkadaslarimiz kardeslerimiz yolda kaliyo konu aciyo yardim istiyor en fazla 3 kisi bakiyo

Kiz gelip bisi sorunca herkes yardima kosuyo

Vay beeee
    eee bu işler beyleee, yapacak bişey yok.

cokta şey etmemek lazım hacı ,benden önce söylemişsin zaten + verdim gidiyorum
    IRau ve serkany bunu beğendiler.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    Xmax
    [QUOTE=Kübra006;4010900]Bunun cinsiyetle alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. bu konuda acemi olduğum ve kilo ile ilgili problemim olduğu için arkadaşlar öneride bulundular.Sizi rahatsız eden bir durum mevcutsa ve adaletsiz bir yaklaşım olduğunu düşünüyorsanız kullanıcı ismimi erkek ismi olarak değiştirebilirim.[/QUOTE

Forumumuzu tanidikca cinsiyetle alakasini goruceksiniz zaten.
    Olayi kisisel algilamayin lutfen
    dovahhkin ve Kübra006 bunu beğendiler.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    [QUOTE=IRau;4010917]
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun cinsiyetle alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. bu konuda acemi olduğum ve kilo ile ilgili problemim olduğu için arkadaşlar öneride bulundular.Sizi rahatsız eden bir durum mevcutsa ve adaletsiz bir yaklaşım olduğunu düşünüyorsanız kullanıcı ismimi erkek ismi olarak değiştirebilirim.[/QUOTE

Forumumuzu tanidikca cinsiyetle alakasini goruceksiniz zaten.
    Olayi kisisel algilamayin lutfen
    IRau bunu beğendi.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    Xmax
    [QUOTE=dovahhkin;4010925]
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    feyk de olsa insallah bu kız r25 yada xmax alır bu bölümlerin canlanması lazım :D

aradığımız tüm bilgiye rahatlıkla ulaşırız

Motosikleti
    .
    Arkadaşlar bu önyargı niye onu anlayamıyorum?bakın forumda bayan köşe yazarları mevcut ayşe hanım name hanım.çok güzel bilgiler paylaşmışlar.böyle bir konuda sahtelik neden düşünelim.Arkadaşlar gayet güzel öneride bulundular.cvp veren herkese teşekkür ediyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Normalde bu tip şeylere ilk fake diyen benimdir,
    Ama bu sefer gerçek bayan ,Fake değil.

ama zonguldak rasing motor için pek uygun olmayabilir, Sana tavsiyem GS650 al daha şekil endruo o bölgeye daha iyi gider.
    Eğitimde alacağım demişsin sorun olmaz..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Arkadaşlar bu önyargı niye onu anlayamıyorum?bakın forumda bayan köşe yazarları mevcut ayşe hanım name hanım.çok güzel bilgiler paylaşmışlar.böyle bir konuda sahtelik neden düşünelim.Arkadaşlar gayet güzel öneride bulundular.cvp veren herkese teşekkür ediyorum..
    mesele önyargı değil,

Motosikleti
    .
    bilinçli bir foruma benziyor,o şekil bir sorun yaşanacağını sanmıyorum..konumuza dönelim bir arkadaş altın elbiseli adam videosunu paylaşmış,lastik seçiminden bahsetmiş altın elbiseli adam.bu hamur olayı nedir arkadaşlar,kaliteli bir lastik ebatla alakalı değildir hamur ile alakalıdır demiş?

bilinçli bir foruma benziyor,o şekil bir sorun yaşanacağını sanmıyorum..konumuza dönelim bir arkadaş altın elbiseli adam videosunu paylaşmış,lastik seçiminden bahsetmiş altın elbiseli adam.bu hamur olayı nedir arkadaşlar,kaliteli bir lastik ebatla alakalı değildir hamur ile alakalıdır demiş?
    Lastiği oluşturan materyal ile ilgili. Yumuşak yada sert hamurlu lastiklerin ayrımı kişiyi performans, sağlamlık, yol tutuş özellikleri arasında seçim yapmaya iter. Örneğin yumuşak hamurlu lastikler çabuk ısınır, yol tutuşu için gereken en ideal sıcaklıklara daha kolay ulaşır. Buna rağmen performanstan ödün verebilir. Bu dezavantajı en aza indirmek için bazı kaliteli marka yeni nesil lastiklerde lastiğin farklı bölgelerinde farklı sertlikte lastik hamuru kullanılıyor.
    Kübra006 bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Ne, bayan mı..

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde bu tip şeylere ilk fake diyen benimdir,
    Ama bu sefer gerçek bayan ,Fake değil.

ama zonguldak rasing motor için pek uygun olmayabilir, Sana tavsiyem GS650 al daha şekil endruo o bölgeye daha iyi gider.
    Eğitimde alacağım demişsin sorun olmaz..
    gerçekmiş arkadaşlar, kesin bilgi paylaştı arkadaş.
    yersen.
    IRau bunu beğendi.

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Ben de acemiyim ama şu ana kadar edindiğim tecrübeler göre:
    Başlangıç için Delight tarzı hafif, şirin, az yakan bir scooter öneririm ben.
    1 sene sonra şu an istediğin motorlardan birine geçersin ve daha sağlıklı bir seçim yaparsın.
    Ayrıca mutlaka Honda, Yamaha veya Motto Akademi gibi kurumsal yerlerden temel eğitim alın.
    Bir Aceminin Günlüğü başlığı altında kendi yaşadıklarımı anlatıyorum. Biraz uzun ama fırsat bulup göz gezdirirsen faydalı olur diye düşünüyorum.
    Kübra006 bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Niye bu kadar şaşırıyorsunuz anlamıyorum.motorsiklet bayanlarda kullanabilir.Nasıl erkeklerin motorsiklet merakı varsa bayanlardada olabilir.Bu sebeple bilgi için bayanlarda bu tür forumlara yazabilir.gayet normal ve modern.Marsa giden uzay aracı değil bahsettiğimiz sonuçta.Güzel bir eğitim ve pratikle neden olmasın.Bunun sahteliğinden prim yapıcak bir erkeğin amacı ne olabilir ki?napıyım inanmanız için site moderatörüne muhtarlık telefonunumu vereyim kimlik bilgilerimi versin diye.bu saçma muhabbet kapansın lütfen,ciddi profesyonel yorumlarla katılmanızı rica edicem.teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

wind16 scooter modelini düşünmüyorum.şuan için honda cbr 125 en yakın ama bajaj,falcon,yuki,arora,benelli markalarını araştırmam gerek,gözden kaçan birşey olmasın.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sen üstüne alınma Kübra.
    Mevzu seninle ilgili değil.

Yeni olduğun için anlayamadın tabi ama ben açıklayayım.
    Şimdi burada bazı erkek üye arkadaşlarımız kadın üyelere ilgi gösteriyorlar.
    Bu da diğer erkek üye arkadaşların tepkisini çekiyor.

Çünkü biz marjinal bir forumuz.
    Bizde erkek adam erkek üyeye ilgi gösterir.
    Kızlara ilgi gösteren erkekleri sevmez bizim forum.

Tarışma ondan yani senlik bişey yok.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    .
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Kübra çok isteklisin, arzulusun yazından belli oluyor ancak çok acele etme öncelikli meselen ehliyet almak , temel eğitim almak ve sonrasında motor almak,onu kullanmayı öğrenmek ,trafikte hayatta kalmayı öğrenmek ama sen şimdiden çok farklı konulardan bahsedıyorsun bu iş pek öyle gelişmiyor....motosiklet kullanmak bir yandan çok basit olmakla beraber, uzun yıllar sürmek , zevk almak ve hayatta kalmak istiyorsan biraz komplike ve emek isteyen bir süreçtir ama çok zevklidir yaşamının bir parçası haline gelir. linkte yer alan yazımı okursan eğer senin için belki bir faydası olur...
    https://www.facebook.com/notes/gezgi...46209202189582

http://ommriders.com/kitaplarimiz/ bu linkte yer alan kitapları alıp okumanı ve hayatında uygulamanı tavsiye ederim.
    motor on dergisi vardı bir ara çok takip ediyordum ama yayından kalktı sanırım artık yok.birde keith code kitaplarından mevcut mu?bazı sitelerde çok uçuk fiyatlara satıyorlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)