Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İçlik Ve Kışlık Eldiven Konusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, Ankara'da normal bir içlik ve riderdenim kot pantolon giymeme rağmen şimdiden üşemeye başladım. Rüzgar Geçirmeyen içlikleri araştırmaya başladım. Ancak Revit ve bilinen markalarınki 300 lira nerdeyse sadece altı.Bunun yerine Decathlondan alacagım içlikler işimi görürmü acaba? Görürse hangisi? Bu konuyla ilgili eski tüm konuları okudum nerdeyse ama günümüz güncel tavsiyeleri duymak için konu açtım.

Yazlık Revit eldivenlerimde baya üşütüyor. 250-350Tl de kışlık eldivene ayırdım. Ama kararsız kaldım. Onuda şöyle bir eldiven düşündüm ama internetten denemeden almak pek içime sinmedi. http://urun.n11.com/eldiven/ixon-pro...ven-P129454480

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, Ankara'da normal bir içlik ve riderdenim kot pantolon giymeme rağmen şimdiden üşemeye başladım. Rüzgar Geçirmeyen içlikleri araştırmaya başladım. Ancak Revit ve bilinen markalarınki 300 lira nerdeyse sadece altı.Bunun yerine Decathlondan alacagım içlikler işimi görürmü acaba? Görürse hangisi? Bu konuyla ilgili eski tüm konuları okudum nerdeyse ama günümüz güncel tavsiyeleri duymak için konu açtım.

Yazlık Revit eldivenlerimde baya üşütüyor. 250-350Tl de kışlık eldivene ayırdım. Ama kararsız kaldım. Onuda şöyle bir eldiven düşündüm ama internetten denemeden almak pek içime sinmedi. http://urun.n11.com/eldiven/ixon-pro...ven-P129454480
    revitin içliği yanında geliyor zaten? kaz tüyü gibi bişey bendeki, efsane sıcak tutuyor, kan ter içinde kalıyorum kışın tshirt ile.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    Ben Decathlondan geçen sene bir içlik aldım. Rüzgarı kesmiyordu. Yünlüsü falan vardı ama onunda işe yarayacağını sanmıyorum

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    neopran yelek alabilirsiniz. örnektir.
    http://urun.n11.com/termal-giyim/pro...A&gclsrc=aw.ds
    Onurhan D bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Iclik yerine daha cok distan ruzgari kesme taktigini kullaniyorum.. motor montu ustunden yagmur ve ruzgar geçirmeyen xl bir mont daha giyiyorum.. benim montumda deri dainese, tam boyle iclikli falan prof bir mont degil, onu korumasi ustune giydigimi usutmemesi icin kullanıyorum.. cunku icime 1 kat daha giyersem mont darlasiyor ver hareket edemiyorum.. ustune bol bisey daha az hissedilior suruste.. decathlondan almistim.. su anda yatch club yagmurluk mont tarzi giyiyorum ustume

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Montun üzerine hava ve su geçirmeyen, yağmurluk tarzı birşey giyseniz belki daha ucuza ve daha iyi korunursunuz rüzgardan.

2set Blackspade Pro termal içlik almıştım elazigda askerlik yapacağım zaman. O kadar sıcak tutuyordu ki setin birini hiç acmamistim. Ust+alt=200tl (-30/+30)

Kışlık ekipman konusunda bu hafta içerisinde inceleme videosu yayınlamayı düşünüyorum. Ben mont olarak alpinestars andes ve eldiven olarak da knox zero 2 kullanıyorum. Dane goretex pantolon da var. Bunlar serin havalar için gayet yeterli oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Bu arada Ankara' da yaşıyorum. Kanalımı takip etmek isterseniz youtube üzerinde Keyfini Süren Adam olarak aratabilirsiniz.

Motosikleti
    .
    arkadaşlar bir soru..bu yarışlardaki profesyonel rallicilerin giydiği (ntv spor rallicross yarışlarında izlediğimiz gibi )içlik olası bir kazada,yanıklara karşı korumalımıdır.Çünkü tulumlar plastik gibi duruyor??

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    En çok üşüyen yerlerin başında parmaklar oluyor.
    Eldiven için normal eldivenin üzerine takılan eldiven yağmurluğunu takıyorum çok soğuk ve yağmurlu havalarda.20 lira bişey hem eldiven kuru kalıyor hem de soğuk geçirmiyor.

http://urun.n11.com/aksesuar/held-22...A&gclsrc=aw.ds
    Onurhan D bunu beğendi.

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Geçen sene detaylıca yazmıştım. Buyrun linki: http://www.motosiklet.net/forum/moto...ek-koruma.html

decathlon ürünleri, yünlü içlik, termal içlik, vs vs bunların hepsi ankara soğunda bir çöptür, hiçbir işe yaramaz. Mutlaka windstopper dediğimiz rüzgar kesici bariyere sahip içliklerden edinmelisiniz. Hem üst hem alt hem çorap hem eldiven olarak bulabilirsiniz. Evet pahalıdır çünkü gerçekten korur. Decathlon dan alacağınız 20-30-40-50 liralık içlikler hiçbir işe yaramaz. Bunları sadece 1. katman olarak derinin üzerine giyebilirsiniz tabii üzerine 2. katman olarak windstopper içlik şarttır.

Decathlon'dan bu iş için önerebileceğim tek şey, kayak eldivenleri olur, 70 - 100 TL bandında -30 dereceye kadar üşütmeyen, mükemmel kayak eldivenleri mevcut. Göz atabilirsiniz fakat, olası bir kaza durumunda motosiklet eldiveni olmadığı için koruması yeterssiz kalacaktır.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En çok üşüyen yerlerin başında parmaklar oluyor.
    Eldiven için normal eldivenin üzerine takılan eldiven yağmurluğunu takıyorum çok soğuk ve yağmurlu havalarda.20 lira bişey hem eldiven kuru kalıyor hem de soğuk geçirmiyor.

http://urun.n11.com/aksesuar/held-22...A&gclsrc=aw.ds
    Serçe parmak neden ayrık ?

Motosikleti
    Yamaha BWS100 / Honda CBR250R
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir soru..bu yarışlardaki profesyonel rallicilerin giydiği (ntv spor rallicross yarışlarında izlediğimiz gibi )içlik olası bir kazada,yanıklara karşı korumalımıdır.Çünkü tulumlar plastik gibi duruyor??
    Evet, Rallilerde kullanmış olduğumuz içlikler Nomex kumaştan üretilmektedir. Tulumlar da aynı şekilde Nomex kumaştan farklı teknolojiler ile üretilmektedir.

Yanmaya 3-45-60 saniye dayanıklı farklı ürünler mevcut. En önemli tarafı ise diğer kumaşlar gibi yanarken erime yapmaması, böylelikle deri yanıklarının önüne geçilmesi.
    Kübra006 bunu beğendi.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içinde kevlar veya paramid-aramid vs tarzı bir muadil yoksa sürtünme yanıklarına karşı korumasızdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

bende rider denim+kışın(aralık)ta içlikle Ankara da geziyorum.
    İçlik ve riderdenimle üşüyorsan 2 seçeneğin var;
    1. si bir dağcılık veya motosiklet mağazasına gidip windstopper-windshield tarzı bişeyler alıp biraz para bayılacaksın.
    2. si sende biraz kan ve eksiği var pekmez ve yeşil mercimek önereceğim. Bı havada o kadar üşümek normal değil.

Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içinde kevlar veya paramid-aramid vs tarzı bir muadil yoksa sürtünme yanıklarına karşı korumasızdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

bende rider denim+kışın(aralık)ta içlikle Ankara da geziyorum.
    İçlik ve riderdenimle üşüyorsan 2 seçeneğin var;
    1. si bir dağcılık veya motosiklet mağazasına gidip windstopper-windshield tarzı bişeyler alıp biraz para bayılacaksın.
    2. si sende biraz kan ve eksiği var pekmez ve yeşil mercimek önereceğim. Bı havada o kadar üşümek normal değil.
    Hocam şimdilik o kadar üşümüyorum ancak eve genelde gece1-2 de dönüyorum o zamanlar hava gündüze göre baya soğuyor. Yani 2-3 hafta sonra iyice soğuklar başlayınca gece baya dondurmaya başlar diye düşünüyorum. Şimdiden önlem almak istedim

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Hocam şimdilik o kadar üşümüyorum ancak eve genelde gece1-2 de dönüyorum o zamanlar hava gündüze göre baya soğuyor. Yani 2-3 hafta sonra iyice soğuklar başlayınca gece baya dondurmaya başlar diye düşünüyorum. Şimdiden önlem almak istedim
    önlem 1. tavsiyem de

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serçe parmak neden ayrık ?
    serçe parmak değil hocam o, ufak kısım baş parmak için, işaret ve orta parmak bi kısma, yüzük ve serçe parmağı bi kısma giriyor.
    ninja kaplumbağaların parmakları gibi
    Onurhan D ve yusufbaris bunu beğendiler.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eldiven için aklımda değişik bir şey var ama nasıl olur bilemem.İşçilerin kullandığı özel bi eldiven var,genelde çöp arabasının arkasında gezen işçiler kışın takıyorlar.Powerflex eldiven -30 dereceye kadar koruma sağlıyor.Fiyatı da 20 TL falan.L
    Linki: http://industrialcatalogue.ansell.eu...werflex-80-400
    İş güvenliği ekipmanları satan her yerde var.Ben bu eldivenden büyük beden alıp,normal yazlık korumalı eldivenimin üstünden takmayı düşünüyorum.Hissiyat nasıl olur bilemem ama soğuktan koruyacağı kesin.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Bende kislik eldiven onerisi bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)