Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Suzuki Burgman 200 ABS - Yamaha X-Max 250 ABS

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar,

Forumda şöyle bir aradım ama net bir konu bulamadım. Eğer varsa ve gözümden kaçtıysa affola. Şimdi sorumu sorayım

Profesyonel bir motosiklet kullanıcısı değilim. Evde Peugeot Tweet 150 var, şehir içinde mümkün mertebe onu kullanıyorum. Eskiden gelme bir 4 teker sevdam var ama ne zaman ki bizim scooter ile haşır neşir olmaya başladım, o vakit dedim ki amaç sadece a noktasından b noktasına gitmek değil, yapılan seyahatten en yüksek keyif almaksa, 2 teker şart.

Genel olarak şehir içinde kullanacağım, ancak arada sırada uzun yol maceralarında da sorun çıkarmayacak bir scooter arıyorum. Yeterli pratiğe ulaşmadan (profesyonel kurs almayı düşünüyorum, honda akademi vs.) motoru almayacağım, ancak önceden de kendime bir bütçe oluşturup ona göre hareket etmem lazım. Motoru almadan önce ekipmanı tamamlayacağım, ona ufaktan başladım, 3500 civarı kadar bir bütçe ayırdım (kask nolan, korumalar dainese marka gibi...).

Sadede geleyim Dediğim gibi, şehir içinde rahat kullanılacak, şehir dışında da günlük en fazla 300 - 400 km yolu zorlanmadan yapacak bir scooter istediğim. Baya bir araştırdıktan sonra iki seçenek arasında kaldım. Suzuki Burgman 200 ABS ve Yamaha X-max 250 ABS. Fiyatları kafa kafaya.

Yamaha X-max 250 cc olduğu için daha tercih edilebilir gibi. Ancak kiminle konuştuysam X-Max'in çok sert bir motor olduğu, özellikle de uzun ve bozuk yollarda sürücüsünü çok yorduğunu söylüyor. Bunun yanı sıra, Yamaha servisleri hakkında hiç hayırlı bir şey duymadım. Özellikle internette acayip fazla şikayet var. Tabi şöyle de bir gerçek var, gördüğüm kadarıyla X-max'in kullanıcısı çok. Kullanıcısı çok olan bir aracın da şikayetinin fazla olmasını normal karşılamak lazım. Ancak genel geçer böyle bir memnuniyetsizlik varsa da ciddi sıkıntı.

Yamaha X-Max hakkındaki olumsuzlukları duyunca alternatif olarak Suzuki Burgman 200 ABS'yi gördüm. Kullanıcıları genel olarak memnun. Ancak X-max kadar yaygın bir motor değil, ve az kullanıcı, az şikayet bu da her şeyin mükemmel olduğu anlamına gelmiyor. Burgman'ın X-Max'e göre en büyük avantajı gördüğüm kadarıyla bakım periyotları. Burgman'ın bakımı 5000 km'de bir, X-max'in 3000 km'de bir. Burgman'ın daha yumuşak bir motor olduğu okudum, X-max kadar çok yormadığını söylüyorlar. Suzuki servisleri ile ilgili çok fazla olumsuz yoruma da rastlamadım. Tabi bu da olmadığı anlamına gelmiyor.

X-max 50 cc'lik motor avantajı ve daha büyük lastikleri ile (15" - 14") öne geçiyor. Burgman ise daha uzun bakım periyotları ve yorumlara göre çok yormayan bir motor olmasıyla önde. Tabi hem 50 cc daha küçük motor, hem de daha küçük lastikler (13" - 12") önemli dezavantajlar.

Yukarıdaki bilgilere göre, X-max 250 mi, Burgman 200 mü daha mantıklı bir motordur. Ben Burgman'a biraz daha yakınım, 50 cc küçük motor ve önde ve arkada 2'şer inç küçük lastikler hızlanmada ve yol tutuşunda çok büyük sorun yaratır mı?

Yorumlar ve yardımlar için çok teşekkür ederim.

İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Şimdi marka fanikler gelmeden diyiceğimi diyim 50 cc farkını anlamasın bile onu geç kutuk gibi alet alıcağına yakıtı fazla yakan git burgman al az yakar çok kaçar konforlu bagajıda xmaxtan aşası yok fazlası var abs o biçim

Herkes biliçli olsa burgman sym kymco gibi scooterları alır talep olmayaınca ülkeye çeşitleri bile adam akılı gelmiyor en büyük örnek kymco scooter üzerine en uzman markadaır bi çok ülkede satış rekorları kırıyor ama ülkemizde yerlerde ve öyle scooterları varki ah ah gelse gözümüz gönlümüz şenlense

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    X max çok pahalı bence.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    - Boyun 1.75 altındaysa Burgman
    - Konfor, sürüş zevki istiyorsan Burgman
    - Parça kalitesi, her karenajın yerine tam oturması gibi şeyler ilgi alanınsa Burgman
    - 3000 km de değil 5000 km de bir bakıma gitmek istiyorsan Burgman
    - Yağ filtresi olan bir motosiklet istiyorsan Burgman
    - Daha az yaksın istiyorsan Burgman

- Tipi ve 2.eli güzel olsun diyorsan X - Max
    essegesse ve freewill bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Menguc arkadaşa katılıyorum. Kymco bizim ülkede tutmuyor ama avrupa'da Vespa ve Piagio gibi markalarla rekabet edebilen tek scooter markası Kymco olduğunu gördüm bu hafta. Hatta geçen günlerde neden Yamaha ve Honda scooterda avrupa da bu kadar sönük diye konu açmıştım.

Bu arada ben PCX kullanıyorum. Ama şu an değiştirecek olasam Burgman 200 abs alırdım. Tam benlik motor. Keşke bu yaz onu alabilseydim. Bence bu ikisi arasındaysan burgman daha kaliteli gibi.

Ama ben teker çapını da önemsiyorum. O önemli bir dez avantaj bence!

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Bu iki tercih arasında kalmış birisi olarak Xmax 250 abs. Ikinci eli, bagajı, yil tutuşu filan hepsi çok önemli artılar ama asıl önemli olan Burgman'ı inceleyince beni heyecanlandırmaması, Xmax'in ise çok heyecenlandırmasi idi.
    Xmax 250 abs bence herşeyi ile Istanbul için tasarlanmış bir scooter. Alın keyfini yaşayın.
    osiosborn bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    geçen gün trafik ışıklarında önümde burgman ve gts evo yan yana duruyorlardı. baktım burgman ın plaka langır langır titriyordu motor titreşiminden dolayı, gts in plaka kıpırdamıyordu bile.
    belki biraz fikir verir.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Tekerlek caplari benim aklimi karistiran en onemli durumlardan biri aslinda. En azindan Forza gibi 14" e 13" olaydi keske. Ki oyle olsaydi dusunmezdim bile.

Bir de Yamaha ile karsilastirinca Suzuki'nin servis agi baya bir kucuk kaliyor. Sikinti cikarir mi acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün trafik ışıklarında önümde burgman ve gts evo yan yana duruyorlardı. baktım burgman ın plaka langır langır titriyordu motor titreşiminden dolayı, gts in plaka kıpırdamıyordu bile.
    belki biraz fikir verir.
    Cok sasirdim. Burgman'in titresiminin cok az oldugunu duymustum izledim bir videoda. Acaba bu gordugunuz motora ozgu bir sorun mudur yoksa hepsi mi boyle Burgman'larin?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Rölantideki titreşim hiçbir şey ifade etmez. Belki de ayna bağlantısının yerinden kaynaklanan bir durum. Önemli olan giderken titreyip titremediği. Rölantideki ayna sallantısına bakarak motor seçenekseniz yandı gülüm keten helva. Bunun dışında X-Max tam Türk işi piyasaya motoru oldu ve bana göre sırf bu yüzden alınmazlar listeme girdi. Tıpkı Samsung telefonlar gibi. Bizin insanımızın sırf popüler diye, ikinci eli iyi diye hakkında hiçbir fikri olmadan rağbet ettiği her türlü maldan uzak dururum. O yüzden bu ikisi arasında Burgman derim ancak Kymco ve SYM modellerine de bakmakta fayda var.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölantideki titreşim hiçbir şey ifade etmez. Belki de ayna bağlantısının yerinden kaynaklanan bir durum. Önemli olan giderken titreyip titremediği. Rölantideki ayna sallantısına bakarak motor seçenekseniz yandı gülüm keten helva. Bunun dışında X-Max tam Türk işi piyasaya motoru oldu ve bana göre sırf bu yüzden alınmazlar listeme girdi. Tıpkı Samsung telefonlar gibi. Bizin insanımızın sırf popüler diye, ikinci eli iyi diye hakkında hiçbir fikri olmadan rağbet ettiği her türlü maldan uzak dururum. O yüzden bu ikisi arasında Burgman derim ancak Kymco ve SYM modellerine de bakmakta fayda var.
    SYM modellerine baktim ancak benzer ozelliklerdeki motorlarda (gts evo mesela) abs goremedim?

Motosikleti
    Forza 250
    Ne kymco nun ne de sym nin ne yazık ki abs li scooter'ı yok. Durum böyle olunca seçenekler belli. Honda forza abs, xmax 250-400 abs, burgman 200 abs, x10. sym joymax abs li olsa direk adres gösterirdim ancak yok. Küçük tekerde de abs bence çok önemli. Bütçe olayı izin verirse forza iyi bir seçenek.

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kymco nun ne de sym nin ne yazık ki abs li scooter'ı yok. Durum böyle olunca seçenekler belli. Honda forza abs, xmax 250-400 abs, burgman 200 abs, x10. sym joymax abs li olsa direk adres gösterirdim ancak yok. Küçük tekerde de abs bence çok önemli. Bütçe olayı izin verirse forza iyi bir seçenek.
    Hocam Forza benim de cok begendigim bir motor. Ancak butcemi gercekten asiyor.

erhan_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki burgma uh 200 abs
    bende cok arastırdım xmax 250 abs burgman 200 abs mi diye.2015 model abs burgman aldım düşük yakıt tüketimi hafif kasa yüksek konfor.ayrıca suzukı nin distiribütörü el değiştirdi.çok daha iyi hizmet vericeklerie eminim.vergi olayı ve servis aralığıda cabası.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı jfip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok sasirdim. Burgman'in titresiminin cok az oldugunu duymustum izledim bir videoda. Acaba bu gordugunuz motora ozgu bir sorun mudur yoksa hepsi mi boyle Burgman'larin?
    yolda görünce dikkatimi çekmişti, belki işe yarar diye yazdım. sürüş esnasında nasıldır bilmiyorum, dediğiniz gibi belki de o motora özgü bir durumdur

buarada 16 binde çok para yaaa, öküz alınır o paraya

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölantideki titreşim hiçbir şey ifade etmez. Belki de ayna bağlantısının yerinden kaynaklanan bir durum. Önemli olan giderken titreyip titremediği. Rölantideki ayna sallantısına bakarak motor seçenekseniz yandı gülüm keten helva.
    ayna değil plaka titriyordu
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolda görünce dikkatimi çekmişti, belki işe yarar diye yazdım. sürüş esnasında nasıldır bilmiyorum, dediğiniz gibi belki de o motora özgü bir durumdur

buarada 16 binde çok para yaaa, öküz alınır o paraya

ayna değil plaka titriyordu
    Hocam okuz de bi secenek ama hem son hiz dusuk, hem de her yesillikte yakit ikmali lazim. Ayrica okuzun arada sirada "okuzluk" yapma ihtimali cabasi. Bunlar olmasa degerlendirilebilir bir secenek

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Boyun 1.75 altındaysa Burgman
    - Konfor, sürüş zevki istiyorsan Burgman
    - Parça kalitesi, her karenajın yerine tam oturması gibi şeyler ilgi alanınsa Burgman
    - 3000 km de değil 5000 km de bir bakıma gitmek istiyorsan Burgman
    - Yağ filtresi olan bir motosiklet istiyorsan Burgman
    - Daha az yaksın istiyorsan Burgman

- Tipi ve 2.eli güzel olsun diyorsan X - Max
    a2 ehliyet yok ..motor tecrübesi sıfır ..amaç şehir içinde ulaşım ve uzun yol yapıp kaçkarlara bolu abanta toroslara gidebilmek..arazide asfaltta her yerde sürmek..hepsini karşılayabilir mi burgman 200

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    A2 ehliyet yok sana burgman'da yok. Senin durum sonunu düşünen kahraman olamaz misali.

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 ehliyet yok sana burgman'da yok. Senin durum sonunu düşünen kahraman olamaz misali.
    bu yaz sürücü kursunda eğitip alıp direksiyon sınavına girecem..a2 ehliyet alırım..hem eğitim alıp öğrenmiş motorları tanımış olurum hem de ne tarz motordan zevk aldığımı görmüş olurum..sonra iş geliyor motor seçmeye..motor fiyatları uçtuğu için başlangıç motoru al sat iyisini al gibi şeyler yapma şansım yok..tek hakkım var hem uygun fiyata hem de her işimi görecek zevk veren bir motor seçimi yapmak zorundayım..ehliyet eğitiminde hoşlanmazsam motordan konu kapanır zaten

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Konfor olmadan olmazın,burgman I tavsiye ederim kalite konfor herşeyiyle önde

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konfor olmadan olmazın,burgman I tavsiye ederim kalite konfor herşeyiyle önde
    burgman 200 -400-650 ..hangisi olmalı..şehiriçi şehirdışı uzun yol arazi her yerde tek motor ile işimi görmek istiyorum..100 bin kişilik şehirde yaşıyorum..mesai saatleri başında sonunda trafik oluyor bazen ..kaçkarlara toroslara bolu abanta ölüdenize gidebilmek istiyorum bu motorla..al sat olayına bulaşmayacam
    bir de a2 ehliyetle burgman 650 kullanılabiliyor mu? tenere 660 kullanılabiliyor diye görmüştüm

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler