Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    X-Max 250 Abs
    Merhaba Arkadaşlar,

En son '12 de Gilere-Runner sahibiydim o zamandan kalma foruma üyeyim.
    Geçtiğimiz aylarda yeni bir motor aldım, haliyle kaska ihtiyaç duymaya başladım.
    Piyasada kask konusunda bilgili ve yönlendirecek pek insan yok. Herkesin söyledikleri birbirinden farklı ya da hep klişe sözler. Hepsi kask satma derdinde.
    Xmax-250 kullanıcısıyım. Shoei NXR istiyordum ama Aero pozisyona göre tasarlandığı için kaskı eledim.
    2. bir ihtimal olarak Shoei Gt-Air II istedim fakat malum ülkemiz ve vergi olaylarından dolay 5.500₺ civarına geliyor.
    Arai Profile V ya da Rebel de olabilridi ama Gt-Air II çıkmışken bunlara da inmek istemiyorum.

Shoei Gt-Air II ve Shark Spartan kullanan var mı forumda onu merak ediyorum.
    Bahsettiğim kasklara yakın marka model kullananlar da fikirlerini yazarsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Shoei qwest duz oturus pozisyonuna uygun bir kasktir. Kafa yapiniza uygun olursa konforlu bicimde kullanabilirsiniz.

Fiyat bandi: skt ye göre 2000 ila 3000 arasi degisiyordu. Aktif olarak kullandigim kask memnunum diyebilirim

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Shoei Gt-Air II almanın eşiğindeyken 2020 imalatı çok beğendiğim Shoei Nxr Equate Tc-10 aldım ve çok da memnunum, ikisini de takıp denedim, ikisi de tam kafama oturdu ve çok hoşuma gitti, neden gt-air 2 almadım ondan bahsedeyim, evet etkili faktörlerden biri fiyat idi, 4600 e nxr aldım diğeri 5300-5500 bandındaydı, ancak bu kadar yüksek fiyatlara çıkmışken gt-air 2 de alabilirdim, evet teknolojisi yeni, ses yalıtımı çok başarılı olması ayrı, yine sebeplere geleyim, ikincisi boyut nxr hem daha ufak hem de daha hafif, evet gt'de güneş vizörü köpükten yemeden konulmuş ama ben artık iç vizörün yine de bir zayıflık olabileceğini düşünüyorum, birçok arai gibi iyi markalar güneş vizörünü dışa koyuyor, buda beni biraz huzursuz eden konuydu, bu aradaki fiyat farkına siyah vizör alırım daha iyi diye düşündüm, daha almadım ama aklımda bir konu, diğer bir konu intercom, kendi intercom yuvası olmasını sevmedim, gayet iyi bir intercom'um var ve daha alalı bir sene bile olmadı, yandaki üçgen parçalar yüzünden kaska monte ederken sıkıntı çıkartacaktı, Nxr yıllardır kendini kanıtlamış bir model olması da bana yetiyor, ayrıca bundan önce nolan n87 kullandığım için Nxr inanılmaz iyi geldi, ses yalıtımı, malzeme kalitesi çok farklı, maalesef çok yüksek fiyatları ama cidden aldığıma değdi, umarım başıma bir kaza gelmez de 5-6 sene kullanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:12 ----------

Bir şey daha ekleyeyim Shark spartan çok iyi ama asla shoei gt-air 2 ile mukayese edilmez, elma armut gibi bir seçim, ben sadece bu iki kask arasında kalmış olsam
    bütçem varken gt-air 2'ye bakarım, Shark spartan ağırlıklı ise onu da geçer scorpion exo 1400 air carbon alırım, denedim, çok başarılı bir kask karbon olması çok güzel, fiyatı da carbon modellere göre gayet makul.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:16 ----------

Nxr hakkında yazdıklarını es geçmişim, aero pozisyonuna neden taktın, xmax 250 kullanıyorum demişsin bence buna takacak kadar bir sıkıntı çıkartmaz, ben tracer 700 kullanıyorum hatta xmax'i olan arkadaşım Nxr kullanıyor çok memnun, bu tip hassas şeyler eğer super sport kullanmıyorsan seni neredeyse hiç etkilemez, boşuna aklına takıyorsun.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Alıntı johnie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Geçtiğimiz aylarda yeni bir motor aldım, haliyle kaska ihtiyaç duymaya başladım.
    Piyasada kask konusunda bilgili ve yönlendirecek pek insan yok. Herkesin söyledikleri birbirinden farklı ya da hep klişe sözler. Hepsi kask satma derdinde.
    Xmax-250 kullanıcısıyım. Shoei NXR istiyordum ama Aero pozisyona göre tasarlandığı için kaskı eledim.
    2. bir ihtimal olarak Shoei Gt-Air II istedim fakat malum ülkemiz ve vergi olaylarından dolay 5.500₺ civarına geliyor.
    Arai Profile V ya da Rebel de olabilridi ama Gt-Air II çıkmışken bunlara da inmek istemiyorum.

Bahsettiğim kasklara yakın marka model kullananlar da fikirlerini yazarsa çok sevinirim.

Teşekkürler.
    nxr'ı sport touring, naked bir çok sürüş stilindeki kişiler tercih edebiliyor bunların içine ben de dahilim. tüm hava kanalları açıkken sesli oluyor kask ancak hava delikleri kapalıyken fazla bir ses almıyor içine.

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    hocam bence almışken imkanlar dahilinde ise paraya kıyıp kaliteli bir kask alın. sadece kaza anında koruyacak diye birşey yok emin olun malzeme kalitesi iç pad rahatlığı ve ses yalıtımı da çok önemli şeyler.

shoe'inin giriş seviyesi diye bildiğim qwest kaslını iki yıl kullandım. öncesinde idareten taktığım mt mi nolan mı hatırlamıyorum kasktan sonra mercedes konforunda gelmişti :D

şimdi de arai qv pro aldım. harici güneş vizörlü olanı. arai shoei ve shark arasında kafanıza en iyi uyan en rahat ettiğiniz kaskı gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Alıntı johnie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Teşekkürler.
    Hocam bende qwest var 3 ay kullanıldı koyu vizoru ve ınterphone u ıle bırlıkte ıstersen bır goz at https://www.sahibinden.com/ilan/yede...99629808/detay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)