Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Suzuki Burgman 200 ABS - Yamaha X-Max 250 ABS

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Francisco77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda yüzlerce kişi istediği gibi yazar yazıyor da ..kimseye niye böyle yazdın niye yazıyorsun demem..canın mı sıkılıyor git cbr sayfasına git tenere sayfasına 3 gün önce şunu yazmışsın bugün böyle yazmışsın diye sormak aklımın ucundan geçmez ...bu kadar takıntılı olmanız ilginç ..kimse kimseye hesap soracak konumda değil burada
    Kardeş, hesap soran yok.
    Ama sorular soruyorsun.
    FORUMA ORTAYA HERKESE.
    Cevap veriyoruz. Somut cevap. Öyle muallak falan değil.
    Üstelik son bir ayda 2-3 eski motorcu cub motorla dönüş yaptı diyorum.
    Burgmanın altının alçak olmadı nedeniyle tavsiye etmiyorum. Scooterlar keza altı alçak, teker küçük genelde. Dağa vayıra çıkmak için tavsiye etmiyorum.
    Ehliyetin yok. Yaz sezonunu kaçırmayasın diye 50cc ama aslında 80cc olan cub öneriyorum.
    "Aslında bir yazındaki korkuların ve tespitlerine göre hiç motor kullanöasan daha iyi" diyorum.

"200cc burgman müthiş bir motor keyfi veriyor" derseniz eğer, ben bu motoru daha önce kullandığınızı düşünmeye başlarım.

O zamanda trollükten bahsederim.
    Dikkat ettiyseniz hepsini siz söylefiniz. Ben değil...

İnsan bir merak eder, gider inceler şu 50cc cub lardan eski motorculardan kim almış, nexen almış diye. Salihlide çok var. Metak edip, bi gider oturur üstüne..

Neyse fazla söze gerek yok...

Not: forumda beni tanıyanlar takıntılı olmadığımı bilir.

Kastın şuysa eğer doğrudur. Bazen sivri dilli oluyorum,
    KIRAL ÇIPLAK deyiveriyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş, hesap soran yok.
    Ama sorular soruyorsun.
    FORUMA ORTAYA HERKESE.
    Cevap veriyoruz. Somut cevap. Öyle muallak falan değil.
    Üstelik son bir ayda 2-3 eski motorcu cub motorla dönüş yaptı diyorum.
    Burgmanın altının alçak olmadı nedeniyle tavsiye etmiyorum. Scooterlar keza altı alçak, teker küçük genelde. Dağa vayıra çıkmak için tavsiye etmiyorum.
    Ehliyetin yok. Yaz sezonunu kaçırmayasın diye 50cc ama aslında 80cc olan cub öneriyorum.
    "Aslında bir yazındaki korkuların ve tespitlerine göre hiç motor kullanöasan daha iyi" diyorum.

"200cc burgman müthiş bir motor keyfi veriyor" derseniz eğer, ben bu motoru daha önce kullandığınızı düşünmeye başlarım.

O zamanda trollükten bahsederim.
    Dikkat ettiyseniz hepsini siz söylefiniz. Ben değil...

İnsan bir merak eder, gider inceler şu 50cc cub lardan eski motorculardan kim almış, nexen almış diye. Salihlide çok var. Metak edip, bi gider oturur üstüne..

Neyse fazla söze gerek yok...

Not: forumda beni tanıyanlar takıntılı olmadığımı bilir.

Kastın şuysa eğer doğrudur. Bazen sivri dilli oluyorum,
    KIRAL ÇIPLAK deyiveriyorum...
    lütfen muhattap olmayalım bir daha ...motorsiklet keyif işidir eğlencedir mutlu olmaktır ..forum sayfasında saatlerce okuyorum yazıyorum ..mutlu oluyorum forumda ..youtube videoları izleyip takip etmek hoşuma gidiyor..söz dalaşına girmek için burda değilim..bir şey ispat etmeye uğraşacak değilim ..ki kazanacağım en ufacık bir şey de yok burada tartışmaktan o yüzden kendimize odaklanalım ..herkes kendi işine baksın hoşlanmıyorsan yazdıklarımdan görmezden gelirsin..

Motosikleti
    Xpulse 200t
    lütfen muhattap olmayalım bir daha ...motorsiklet keyif işidir eğlencedir mutlu olmaktır ..forum sayfasında saatlerce okuyorum yazıyorum ..mutlu oluyorum forumda ..youtube videoları izleyip takip etmek hoşuma gidiyor..söz dalaşına girmek için burda değilim..bir şey ispat etmeye uğraşacak değilim ..ki kazanacağım en ufacık bir şey de yok burada tartışmaktan o yüzden kendimize odaklanalım ..herkes kendi işine baksın hoşlanmıyorsan yazdıklarımdan görmezden gelirsin..
    Haklısın,
    Kralın çıplak olduğundan bahsedilmesinden kimse hoşlanmaz...

Hayatta ve forumda mutluluklar...

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burgman sayfasını resmen trolledim 1 haftadır ortaya karışık amatör sayfasına döndü ...burgman diye girenler her daldan bir mesaj okuyor..
    Benim anlamadığım şu; trollük yaptığını kendin söylüyorsun. Başkası yazınca çemkirmeye çalışıyorsun. Doğal mı, devşirme mi bilemem. Ama sen de söylemişsin trollük bu.
    Niye bozuldun ki?

Motosikleti
    Xpulse 200t
    KIRAL ÇIPLAK

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım şu; trollük yaptığını kendin söylüyorsun. Başkası yazınca çemkirmeye çalışıyorsun. Doğal mı, devşirme mi bilemem. Ama sen de söylemişsin trollük bu.
    Niye bozuldun ki?
    yahu ..kral çıplak ..denilen hikayede kral dediğin kişi her şeyin sahibi lüks içinde yaşayan etrafındakileri uyutan onların sırtından geçindiği halde çok önemli biriymiş gibi kendini gösterendir..halk aslında kralın kendilerini yönetecek güce sahip olmadığının farkında değildir,onun etrafında hipnotize olmuş gibi hizmetçilik ederler..
    forumda çakallık yapıp kendi bayine ait motorların çaktırmadan reklamını yapıp onları övüp satmaya çalışırsın ..menfaatin vardır ancak sıradan bir forum üyesi gibi davranıp aslında pek çok kişiyi yanıltıp haksız kazanç peşinde koşan reklam peşinde koşan birisindir..bir gün birisi bu kişinin sitede çakallık yapıp kendi menfaati için üyeleri istismar ettiği onları dolandırdığı yönlendirdiği kandırdığı ortaya çıkmıştır..bu gerçek ortaya çıkınca kral çıplak denir..gerçek olanı herkesin gözleri önüne sermişsindir..
    çıkarım karım ne olabilir sizce ? ne kazanıyorum? veya kimin kişilik haklarına vs sataşma içindeyim?
    trollük yapmıyorum ve haksız ithamı ispatlayamayan her kişiye de hakkımı helal etmiyorum..buyrun burdan yakın..
    hayır efendim kesinlikle niyeti trollük o yüzden iddialıyım hakkı varsa helal etmesin ..iddiamı her türlü ispatlarım buyrun desin
    benim niyetimi ve amacımı en iyi ben bilirim..hodri meydan troll olduğumu iddia eden kişiye hakkımı helal etmiyorum..buna rağmen troll olduğumu söylemeye devam edin..siz mi yoksa ben mi niyetimi daha iyi bilirim..lakin pardon deseniz de iş işten geçti artık..itham ettiniz yüzleşmeyi de bekleyin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

KIRAL ÇIPLAK
    itham vebal gerektirir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

harbiden merak ettiğim için soruyorum..trollük için asla sormuyorum..sıkıldıysanız bıktıysanız soru haklarımı 1 ay sonrasına 6 ay sonrasına saklayayım ..şimdi sizi kızdırıp da en önemli referans kaynağımı kaybetmek istemem..

Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trollük hissetse idim cevap vermezdim zaten. Hepimiz bu gibi yardıma ihtiyaç duyarız. Sıkıntı yok yani.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    1. "Kıral çıplak" tabiri mecaz manasında da kullanılır.
    Yani "ben troll değilim" diyorsanız ama başka bir başlıktaysa "troolediğinizden" bahsediyorsanız o zaman bir tezat vardır ortada.
    2. Ne ithamı, "BEN ÇIPLAĞIM" diye bağıran bilakis sizsiniz...

@Francisco77

Sorunu kişisel olarak alma. Tepkim sana değil, MT moderasyonuna daha fazla içerliyorum.
    Tabi ki sitenin reklam geliri için çok sayıda ziyaretçiye ihtiyacı olur.
    Toplumumuzdaki değişim nedeniyle kaliteli odaklı forum sayfalarının ziyaretçi sayısı düşebilir. Paylaşım seviyesini bu kadar dip seviyelere indirmeden optimal paylaşım kalitesi hedeflenebilir. Bu moderasyona bağlıdır.

Fazla uzatmayalım. Nasrettin hocanın dediği gibi;
    Sen de haklısın

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Francisco77

Sorunu kişisel olarak alma. Tepkim sana değil, MT moderasyonuna daha fazla içerliyorum.
    Tabi ki sitenin reklam geliri için çok sayıda ziyaretçiye ihtiyacı olur.
    Toplumumuzdaki değişim nedeniyle kaliteli odaklı forum sayfalarının ziyaretçi sayısı düşebilir. Paylaşım seviyesini bu kadar dip seviyelere indirmeden optimal paylaşım kalitesi hedeflenebilir. Bu moderasyona bağlıdır.

Fazla uzatmayalım. Nasrettin hocanın dediği gibi;
    Sen de haklısın
    türk telekom arena stadında görevli iki işçi sohbet eder
    teoman :stat müdürü çimleri sulayın dedi
    murat :2 saat su verirsek yeterli olur sanırım
    teoman : bu işe ben bakmıyordum normalde 2 saat sularız tamam
    murat: : 2 saat oldu kapat sistemi.
    teoman : zemin mahvolmuş. göl oldu ortalık ..fazla sulamışız ..eyvah..keşke 1 saat sulasaydık

soru: buradaki ''göl olmak'' deyimi ne anlamda kullanılmıştır..
    a)işi abarttık kötü oldu
    b)maç oynanmasın diye bilerek sabote ettiler ..

işçiler kovulacakları eylemi yaparlar mı ..tabiiki işi abarttılar süreyi iyi ayarlayamadılar

benim mesajımda resmen sayfayı trolledik ifadesi mecazi ifade taşır benzetme anlamı taşır...o kadar çok farklı konuda mesaj yazdık ki sanki sayfayı trollemiş gibi oldum demektir..bir nevi istemeyerek sayfadaki konu bütünlüğünü bozduğunun itirafı yani..amaç trollük değil ancak daldan dala atlanıp çok mesaj yazılınca sanki trollük gibi olmuş ..ona benzedi manasında
    siz diyorsunuz ki hayır senin motorla en ufak alakan yok sen sadece forumu kirletmek boş yere milleti yormak amaçlı burdasın motor almaya niyetin yok..sayfaları şişirdin bizi gereksiz yere yordun ..bizimle eğlenip dalga geçiyorsun diyorsunuz..
    işte ben de buna itham etmek derim ve hakkımı helal etmem..
    paçan sıkıyorsa varsa üzerimde hakkın sende helal etme..buyur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

1. "Kıral çıplak" tabiri mecaz manasında da kullanılır.
    Yani "ben troll değilim" diyorsanız ama başka bir başlıktaysa "troolediğinizden" bahsediyorsanız o zaman bir tezat vardır ortada.
    2. Ne ithamı, "BEN ÇIPLAĞIM" diye bağıran bilakis sizsiniz...

https://i.hizliresim.com/UaiTHn.jpg
    ne manada yazıldığını açıkladım..troll olduğumun benim yazdığım bir mesajdan başka ispatın yok mu..
    hadi buyur troll olduğumu ispatla..ithamı ortadan kaldır..
    ithamı ortadan kaldıramıyorsan hakkımı helal etmiyorum..

şurada motosiklet sayfasında bişeyler okuyalım öğrenelim hem de keyif yapalım diyoruz..sataşma ve ithan geliyor..konuyu kapatın muhattap olmayalım diyoruz..ısrar devam ediyor..buyrun ispatlayın diyorum ..hakkımı helal etmem diyorum..delil yok ispat yok..ee şurada şunu yazmıştın ya işte biz ondan öyle şey ettiydik ..oraya mıchael jordan ın babasıyım yazsam ...mıchael jordan ın babası olduğumun kesin ispatı mı olacaktı o yazı

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Baydın be birader. Harbiden baydın. Şu uzatman trollük zaten.

Yerinde olsam "yahu adamlar bana neler önermiş" der onu konuşurdum.

Sen habire işin goygoyundasın...

Sorsana foruma, "@ufoz bana hiçbir şekilde motor kullanmamalısınız diyor. Sizcede kullanmamalıyım" desene...

"50cc cub la motosiklet kullanmayı en azından bu yaz dene. Deneyim kazan diyor @ufoz. Siz ne öneriyorsunuz" desene...

"@ufoz, burgman200 çok alçak, hatta scooterlar genelde alçak ve tekerlek küçük. O yüzden Kaçkarlara, Kazdağlarına, dağa, tepeye gitmeye uygun değil diyor." Siz ne diyorsunuz diye sorsana...

Yok. Hiçbiri yok. Sadece laf salatası var...
    Bozuk plak gibi ithamda itham. Bunları konuşmayıp laf salatası yapıyorsan adı trollük olur.

Üstte yaptığını tekrar ettiğin müddetçe trol olduğunu yazacağım bilesin...

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Baydın be birader. Harbiden baydın. Şu uzatman trollük zaten.

Yerinde olsam "yahu adamlar bana neler önermiş" der onu konuşurdum.

Sen habire işin goygoyundasın...

Sorsana foruma, "@ufoz bana hiçbir şekilde motor kullanmamalısınız diyor. Sizcede kullanmamalıyım" desene...

"50cc cub la motosiklet kullanmayı en azından bu yaz dene. Deneyim kazan diyor @ufoz. Siz ne öneriyorsunuz" desene...

"@ufoz, burgman200 çok alçak, hatta scooterlar genelde alçak ve tekerlek küçük. O yüzden Kaçkarlara, Kazdağlarına, dağa, tepeye gitmeye uygun değil diyor." Siz ne diyorsunuz diye sorsana...

Yok. Hiçbiri yok. Sadece laf salatası var...
    Bozuk plak gibi ithamda itham. Bunları konuşmayıp laf salatası yapıyorsan adı trollük olur.

Üstte yaptığını tekrar ettiğin müddetçe trol olduğunu yazacağım bilesin...
    Troll mü değil mi ...günü saati gelince hiç yüzünü görmediğin biri senden hakkını isteyince görürsün..
    2-3 saattir vaktimi de haybeye ortaya attığınız bir itham yüzünden çaldınız ..1 itham 3 saat zaman kaybı ve sinir olmak..hakkımı helal etmiyorum ..her ikiniz için de..kısasa kısas zerre miktarınca hakkınız varsa helal etmeyin
    harbi troll olsam işi uzatmam helallik boyutuna getirmem konuyu değiştirir sıvışmaya bakarım

Motosikleti
    Xpulse 200t
    ilk kez motor almaya ciddi ciddi niyetlendim..alıcı gözüyle ne gibi tehlikeleri var diye bakayım dedim youtube a..motorsiklet kazaları yazdım..öfff kazalar çok korkunç ..motorcu hataları önplanda ..hızın verdiği kontrolsüzlük var..hızın verdiği coşkuya kapılmak çok büyük bela..normal seyirde giderken bile diğer arabaların aptalca hatalarından kurtulmak da mümkün değil ..aniden önüne kıran bir otomobil olduğunda buhar olup uçman gerekiyor orada hızın ne olursa olsun kurtulmak için..o yüzden çok korktum..olaylar aşırı hızlı gelişiyor ve bazen çok küçük bir hatalı hareket toparlanamaz bir kontrol kaybını başlatıyor dönemeyeceğin yere doğru hızla gidiyorsun..panik yapmak çok kolay ..bir virajda azıcık çizgi dışına taşıldığında diğer viraja çok tehlikeli bir çizgiden girmeye sebeb oluyor ve kötü son...yada öndeki motorcuyu takip edeceğim derken fren yapması gereken yerde gaza yüklenmek ve kötü son..bu hataların birçoğunu acemilikten, heyecanı kontrol edememekten, hızın verdiği adrenalin duygusundan,başka bir arabaya odaklanmaktan,sağda solda parlayan bir şeyle bakışın değişmesinden , yolda görülen bir karaltının kamyon vs sanılıp panik yapmaktan çok rahat bu kazaları ben de yaparım..bu kazaları yapmam diyecek babayiğitlik yok bende ..arabayla giderken pek çok kazayı ramak kala atlatıyorum arabanın kontrolünün kolay oluşundan ve güvenli oluşundan dolayı fakat motorda 2 teker üstündesin hata yapmaya kesinlikle af yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

manisa salihlide yaşıyorum..suzuki burgman 200 istiyorum ancak sadece izmirde servisi var..daellim s3 ün de sadece izmirde servisi var..yamaha ve hondanın ise salihlide yetkili servisi bulunuyor..motor seçiminde servis konumu ne kadar belirleyici olmalı sizce
    Motosiklet kullanmamanı tavsiye etmiştim.
    Yukarıdaki alıntıladığım yazına istinadendi.

Bundan konuşmayıp hala laga luga yapıyorsan bu trollük olur...

Ne hakkından bahsediyorsun sen...

Bugün saatlerimi(zi) heba ettiğin için senden isteyeceğimiz hak ne olacak...

Bozuk plak gibi twitterdaki troll tanımına takılmış gidiyorsun...

Dipnot: mobil yazım nedeniyle oluşan hatalar düzeltildi.

Seyrettiğim bir dizi film var "What We Do in the Shadows". Vampir ve komedi içerikli bir dizi. Çok komik değil ama seyrediyorum. Vampirlerden biri farklı bir yapıda. İnsanları ısırarak değil konuşarak yaşam enerjilerini emerek besleniyor.
    İlginç. Tavsiye ederim.
    ufoz bunu beğendi.

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pff 2 satir yazi okuyayim kafam dagilsn eskisi gibi deil ama gireyim diyorum

Hakkimi helal etmem etmem de etmem etme kardesim etme

Yukarida yazms aha yasam enerjim cekildi biz de sana etmioz hadi buyur vaktimi caldn

@Francisco77

Trol suçlaması biraz ağır oldu bence. Benim de bu yargıya katkım olduysa kusura bakma. Fakat konuları trollediğini kendin yazarak yolu açmış oldun. Kimseye ön yargılı değilim. Fakat, gereksiz mesajlarla forumu kirletmeyelim. Teknik bir bilgi almak için girdiğim başlıkta mesaj kirliliği beni rahatsız ediyor.İyi forumlar...

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 karakter

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler