Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Harley Davidson almalı mıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Almalisiniz!
    Alin!
    Belki bende alirim.

Ama hemen satmayin, biraz kullanip oyle satin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Zangır zangır titriyor diyenler var,ciddi manada şaka gibi..Adamı tav eden durumlardan biride o zaten.Çin malları gibi bi titreşim sanıyor sanırım arkadaşlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Geçici heves olur senin için

eminkurtoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 821
    Alıntı bumbala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

40 yaşındayım. 2004-2009 seneleri arası yaklaşık 50.000 km aktif motosiklet sürdüm. Bugüne kadar sahip olduğu motosikletler: Z750, GSXR-600, ZX-6RR, ZX-10R. Bu sene bir buçuk ay önce Yamaha MT-07 aldım ve çok memnunum. Aşırı yağış olmadığı sürece işe devamlı motosikletle gidiyorum. Anladım ki süratle işim kalmamış. Sport ve naked kullanan arkadaşlarım "Deli misin? Pahalı, gitmez, çok yakar, titreşim var..." diyor. Ama nedense beni çok cezbediyor. Bir nedeni de sanırım motoru kendinize göre özelleştirmeye açık olması. Sizce almalı mıyım?

Harley Davidson kullanıcılarına sorum: Sıfır olarak çok çıplak satılıyor. Mesela 883 Sporster'a baktığımda tek kişilik sele var. Buna iki kişilik sele ve sissy bar eklediğimizde çok tutuyor mu? Motorun kendisi zaten gereksiz pahalı. Ayrıca bunlar hava soğutmalı, yaz ayların sıkışık trafikte hararet yapıyor mu?

Bu arada Harley Davidson Ankara'ya çok kızdım. Test sürüşü için internete başvurdum, bir Allahın kulu aramadı ve dükkanda kimse ilgilenmedi.

Teşekkürler.
    Ben harley davidsonlara bir hayli ön yargılıydım ancak yarattığı atmosferi de uzaktan uzağa severdim. Biraz nostaljik biraz melankolik.
    Cumartesi günü tanışma fırsatım oldu. Street Rod kullandım, belki de tanışmak için mantıklı bir model değil ama. Benim de aklımda yarın bir gün denemek için Sportster Iron 883 almak olabilir. İkinci el mümkün mertebe aksesuarlı bir model.

Bu arada ben de internetten kayıt yaptırdım, arayan soran olmadı. Kendim aradım son dakika boş olan motoru buldurdum. Israr ettim. Bir afra tafra var ama muhtaç değilim. Motorum var, ama istersem alırım edasıyla gittiğinizde ne kafanıza bişey takıyorsunuz ne de bazı tavırlara küsüp darılıyorsunuz.

Benim hoşuma gitti açıkçası Harley, hissiyatımı aktardığım kısa bir inceleme yazısı da yazdım, okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.
    www.blogviraj.com

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı eminkurtoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben harley davidsonlara bir hayli ön yargılıydım ancak yarattığı atmosferi de uzaktan uzağa severdim. Biraz nostaljik biraz melankolik.
    Cumartesi günü tanışma fırsatım oldu. Street Rod kullandım, belki de tanışmak için mantıklı bir model değil ama. Benim de aklımda yarın bir gün denemek için Sportster Iron 883 almak olabilir. İkinci el mümkün mertebe aksesuarlı bir model.

Bu arada ben de internetten kayıt yaptırdım, arayan soran olmadı. Kendim aradım son dakika boş olan motoru buldurdum. Israr ettim. Bir afra tafra var ama muhtaç değilim. Motorum var, ama istersem alırım edasıyla gittiğinizde ne kafanıza bişey takıyorsunuz ne de bazı tavırlara küsüp darılıyorsunuz.

Benim hoşuma gitti açıkçası Harley, hissiyatımı aktardığım kısa bir inceleme yazısı da yazdım, okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.
    Abi senin şu konuları hortlatıp kendi incelemeni yayımlamana hastayım

Çılgın olurlar

https://youtu.be/BFzhc3i0PRY

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

https://youtu.be/BFzhc3i0PRY

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Katılıyorum. Hatta hiç satmayın

Merhaba

Görüş ve yorumların hepsini okudum teşekkürler. Ben de -herne kadar cok sevilmese de- street 750 alacagim gibi duruyor ama periyodik bakim masrafları ne kadardir, ozel servis durumu nedir, kasko asagi yukari ne cikar vs ortalama biseyler soyleyebilir misiniz?

Teşekkürler

barisilgas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson 883R / Kuba SL200
    Alıntı bumbala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

40 yaşındayım. 2004-2009 seneleri arası yaklaşık 50.000 km aktif motosiklet sürdüm. Bugüne kadar sahip olduğu motosikletler: Z750, GSXR-600, ZX-6RR, ZX-10R. Bu sene bir buçuk ay önce Yamaha MT-07 aldım ve çok memnunum. Aşırı yağış olmadığı sürece işe devamlı motosikletle gidiyorum. Anladım ki süratle işim kalmamış. Sport ve naked kullanan arkadaşlarım "Deli misin? Pahalı, gitmez, çok yakar, titreşim var..." diyor. Ama nedense beni çok cezbediyor. Bir nedeni de sanırım motoru kendinize göre özelleştirmeye açık olması. Sizce almalı mıyım?

Harley Davidson kullanıcılarına sorum: Sıfır olarak çok çıplak satılıyor. Mesela 883 Sporster'a baktığımda tek kişilik sele var. Buna iki kişilik sele ve sissy bar eklediğimizde çok tutuyor mu? Motorun kendisi zaten gereksiz pahalı. Ayrıca bunlar hava soğutmalı, yaz ayların sıkışık trafikte hararet yapıyor mu?

Bu arada Harley Davidson Ankara'ya çok kızdım. Test sürüşü için internete başvurdum, bir Allahın kulu aramadı ve dükkanda kimse ilgilenmedi.

Teşekkürler.
    Merhaba , öncelikle hayırlı olsun diyorum. 2 yıldır HD XL883R Roadster kullanıyorum. Aldığımda 14,500km de olan makine şuan 49,750km de. Bunu belirtiyorum çünkü , bazı arkadaşlar gibi karavana sıkmak gibi niyetim yok. Racing ve naked kullanan biri olarak başlarda trafikte sizi yoracağı kesin. Ortalama tam depo dolu hali 285kg civari. Fakat Motor bloğunun konumundan dolayı ağırlık merkezi aşağıda kaldığı için tahmin edemeyeceğiniz kadar kıvrak. Sadece yavaş dönüşlerde sıkıntı yaşabilirsiniz. Onun dışında fizik kanunlarını baz alınca 500kg olan bir motorun bile hareket ettikten sonra agırlığının pek bir önemi kalmıyor. Trafikten konu açılmışken yaz aylarında biraz trafikte kalırsanız evet alttan sıcak geliyor. Onun çözümü çoğu yerde bulabileceğiniz ısı kalkanları. Bir kez hararetten motoru stop etti , oda 10 kasımda ankara trafiğinde.Titreşim olarak mekanik yapısı sebebiyle evet motor bloğu ve ön tekerinde evlere şenlik bir titreşim mevcut fakat hareket ettikten snra % 85 90 oranında titreşim kayboluyor. Yakıt olarak 110 - 130 bandında ani gazlamalardan kaçılınırak 19 kuruşa kadar indim ben. hız olarak ve tork olarak söyleyebileceğim , 0-100km 4,2 snyede cıkabılıyorum. max olarak 195km gördüm ( cam yok , boy 176 kg 92). Bakım olayına gelirsek 2 bakımda 1 primer yağı ve hidrolikleri değişik. standart 8binde bir bakım ister ( 11binde de yaptım hala canavar) Bakımda , motor yağı , bujileri , yağ filtresi , hava filtre temizliği( bnde temizlenebilir k&n var), kayış gergisi ve gresleme , amortisörlerin greslenmesi. Bunların malzeme maliyeti 350 - 400 tl civarında. + 150 tl usta işçiliği ile 550 tl oluyor. ( Usta olarak istanbul için atatürk oto sanayide TEknisyen oto - Levent ustayı öneririm. Kendisi rahmetli Barkın Bayoğlununda ustasıdır. İşçiliği ve yaklaşımı iyidir.) Yedek parça fiyatları pahalıdır , Örn geçenlerde hanımefendının bırısı sağ arkamdan bana vurdu sadece Sağ arka sinyalım kırıldı ( ilginçtir dağılmadı) fiyatı 80 euro. Fakat arabanın Renault Clio Ön tamponu kullanılamaz hale gelip , arka egzos arabanın radyotörünü deldi. Pahalı ama sağlam. Aklıma gelenler şimdilik bu kadar , bunların dışında merak ettiğiniz birşey olursa cevaplamaya çalışırım. Ayrıca 2 tane video bırakıyorum , örnek teşkil etmesi açısından. İyi günler dilerim

[DHVideo=http://https://youtu.be/_NJtZshxAug]
    [DHVideo=http://https://youtu.be/ynOQQ2hxCAI]

Diğer türlü yapmayı bilmiyorum , modarotör arkaşlar el atarsa sevinirim.
    BlackGhost ve Akias bunu beğendiler.

Aeryn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson street 750
    Selamlar
    Street 750 sahibiyim. Varsa sorularınızı cevaplayabilirim.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barisilgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba , öncelikle hayırlı olsun diyorum. 2 yıldır HD XL883R Roadster kullanıyorum. Aldığımda 14,500km de olan makine şuan 49,750km de. Bunu belirtiyorum çünkü , bazı arkadaşlar gibi karavana sıkmak gibi niyetim yok. Racing ve naked kullanan biri olarak başlarda trafikte sizi yoracağı kesin. Ortalama tam depo dolu hali 285kg civari. Fakat Motor bloğunun konumundan dolayı ağırlık merkezi aşağıda kaldığı için tahmin edemeyeceğiniz kadar kıvrak. Sadece yavaş dönüşlerde sıkıntı yaşabilirsiniz. Onun dışında fizik kanunlarını baz alınca 500kg olan bir motorun bile hareket ettikten sonra agırlığının pek bir önemi kalmıyor. Trafikten konu açılmışken yaz aylarında biraz trafikte kalırsanız evet alttan sıcak geliyor. Onun çözümü çoğu yerde bulabileceğiniz ısı kalkanları. Bir kez hararetten motoru stop etti , oda 10 kasımda ankara trafiğinde.Titreşim olarak mekanik yapısı sebebiyle evet motor bloğu ve ön tekerinde evlere şenlik bir titreşim mevcut fakat hareket ettikten snra % 85 90 oranında titreşim kayboluyor. Yakıt olarak 110 - 130 bandında ani gazlamalardan kaçılınırak 19 kuruşa kadar indim ben. hız olarak ve tork olarak söyleyebileceğim , 0-100km 4,2 snyede cıkabılıyorum. max olarak 195km gördüm ( cam yok , boy 176 kg 92). Bakım olayına gelirsek 2 bakımda 1 primer yağı ve hidrolikleri değişik. standart 8binde bir bakım ister ( 11binde de yaptım hala canavar) Bakımda , motor yağı , bujileri , yağ filtresi , hava filtre temizliği( bnde temizlenebilir k&n var), kayış gergisi ve gresleme , amortisörlerin greslenmesi. Bunların malzeme maliyeti 350 - 400 tl civarında. + 150 tl usta işçiliği ile 550 tl oluyor. ( Usta olarak istanbul için atatürk oto sanayide TEknisyen oto - Levent ustayı öneririm. Kendisi rahmetli Barkın Bayoğlununda ustasıdır. İşçiliği ve yaklaşımı iyidir.) Yedek parça fiyatları pahalıdır , Örn geçenlerde hanımefendının bırısı sağ arkamdan bana vurdu sadece Sağ arka sinyalım kırıldı ( ilginçtir dağılmadı) fiyatı 80 euro. Fakat arabanın Renault Clio Ön tamponu kullanılamaz hale gelip , arka egzos arabanın radyotörünü deldi. Pahalı ama sağlam. Aklıma gelenler şimdilik bu kadar , bunların dışında merak ettiğiniz birşey olursa cevaplamaya çalışırım. Ayrıca 2 tane video bırakıyorum , örnek teşkil etmesi açısından. İyi günler dilerim

[DHVideo=http://https://youtu.be/_NJtZshxAug]
    [DHVideo=http://https://youtu.be/ynOQQ2hxCAI]

Diğer türlü yapmayı bilmiyorum , modarotör arkaşlar el atarsa sevinirim.
    Aklıma takılan iki soru var;
    1-350-400 TL bakım maliyetleri standart yağ,yağ filtresi değişim mi?Yoksa ağır bakımlar vb.
    2-Yakıt tüketimini lt/100 km olarak paylaşmanız mümkün mü?Malum benzin fiyatları aşır oynak 19 kuruş/km bu zamanda pek açıklayıcı olmuyor.

Bu arada videolarınız;

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Harley den beklentinize bağlı bence memnun kalıp memnun kalmamak. Diğer tarz motorlarda ki özelliklerin hepsini Harley de beklerseniz tabi ki hüsran olabilir fakat bu tarz motorların kendine has özelliğini bilip o özelliklerin sizi cezbetmesini bilerek Harley alırsanız tabi ki memnun kalırsınız diye düşünüyorum. Sonuç olarak beklentiniz herşeyi belirleyecektir. Beklentiniz tarzı ise bence iyi ki, diğer tarz motosiklet özelliklerini ararsanız keşke diyebilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma takılan iki soru var;
    1-350-400 TL bakım maliyetleri standart yağ,yağ filtresi değişim mi?Yoksa ağır bakımlar vb.
    2-Yakıt tüketimini lt/100 km olarak paylaşmanız mümkün mü?Malum benzin fiyatları aşır oynak 19 kuruş/km bu zamanda pek açıklayıcı olmuyor.

Bu arada videolarınız;
    https://www.youtube.com/watch?v=ynOQ...ature=youtu.be
    https://www.youtube.com/watch?v=_NJt...ature=youtu.be
    Video yardımın için teşekkür ederim .
    Sorularına gelirsek ;
    1- 350-400tl sadece malzemelerin ( Yağ 3,4LT , 2x buji , yağ filtresi , + işçilik,
    ağır bakım = motor yağı , primer yağı , hidrolik yağı , yağ filtresi , 2x ön , 1x arka balata , hava filtresi , + işçilik
    bakımları ben 2 normal 1 ağır olarak yapıyorum , maddi duruma göre 3 normal 1 ağır
    bakım aralığı 8bin km , 1 kez 11binde yaptım herhangi bir sorunla karşılaşmadım
    2- şehir dışı 4,00-4,3Lt/100km , şehir içi 5LT/100km
    Thracian ve Akias bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barisilgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video yardımın için teşekkür ederim .
    Sorularına gelirsek ;
    1- 350-400tl sadece malzemelerin ( Yağ 3,4LT , 2x buji , yağ filtresi , + işçilik,
    ağır bakım = motor yağı , primer yağı , hidrolik yağı , yağ filtresi , 2x ön , 1x arka balata , hava filtresi , + işçilik
    bakımları ben 2 normal 1 ağır olarak yapıyorum , maddi duruma göre 3 normal 1 ağır
    bakım aralığı 8bin km , 1 kez 11binde yaptım herhangi bir sorunla karşılaşmadım
    2- şehir dışı 4,00-4,3Lt/100km , şehir içi 5LT/100km
    Yakıtı korktuğum kadar yokmuş.Standart bakımlarını da sanırım kendim halledebilirim.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıtı korktuğum kadar yokmuş.Standart bakımlarını da sanırım kendim halledebilirim.
    enjeksiyonlularda bu sekılde , karbüratörlülerde bir tık daha fazla. 2007e kdr karbüratörlüdür , 2007 ve sonrası enjeksiyonludur. yag değişimi filtre değişimi , balata değişimi vb cogu seyı ben kendım yapıyorum. 1/4 ve 1/2 lokma takımı ile cogu seyını kendın yapabılırsın elın alet edevat tutuyorsa. ama önemli bir not , bütün vidaları somunları inctir. alacagın takımlaın ınc olması gereklı aksi halde torkla sıkıldıgı ıcın yalama edebilirsin.
    Thracian ve Akias bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)