Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

!!! dikkat !!! sahibinden.com ilanımdan motorumun plakası kopyalandı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    çok geçmiş olsun kardeşim
    bir şey çıkmasada başın agrıyacak canın sıkılacak.
    umarım en kısa zamanda hal olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Ceza yetersiz ehliyetle sürmekten yazılmış. Hem surucu Hemde motor uverene yazılır. Siz motorunuzu vermediğinize, sahte plaka olduğuna göre tabiki iptal olacak. 15 günü kaçırmayın.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    abi isim belli, mekan belli kesin hırsızdır o... O modelde bir motor çaldıran varsa adam toplayıp dövmeye gidebilir.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Polis memuru plaka numarasını yanlış görmüş veya biniciden yanlış anlamış olabilir. Bilerek yapılacak birşey olacağını sanmıyorum. Düzeltilebilir bir hata.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis memuru plaka numarasını yanlış görmüş veya biniciden yanlış anlamış olabilir. Bilerek yapılacak birşey olacağını sanmıyorum. Düzeltilebilir bir hata.
    Bende başta öyle düşündüm ama memur arkadaş adamın geçmişi sorgulayınca jeton düştü
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tahsin Bey;

Öncelikle geçmiş olsun, tatsız bir olay.

Bir yanlışlık olduğu ortada. Başvuru yaparsanız muhakkak sorun çözülecektir.

Gelişmeleri lütfen bizimlede paylaşın.

Saygılarımla.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçmiş olsun. Yasal başvurunu yaptığına göre mağdur olmazsın. Ehliyet, ruhsat, kask v.s. hiç bir şey olmadan gezebildiğine göre tekin biri olmadığı belli.

Motosikleti
    Burda polisin net suçu var.
    ehliyetsiz ruhsatsız aracın plakasının kopya yada app olup olmadığına bakması yada şase nosuna bakması lazımdı. Döşeyebildiği kadar ceza yazıp adamı yollamış. Ayrıca istanbuldasın ceza yazdığın motor 41 plaka onadamı ayılamadın?
    App plakayı anlamak bukadar mı zor ?
    Aklıma kota doldurma yada çorba parası gibi türlü şeyler geliyor ama neyse...

sistem açığından faydalanan biri daha :D

Motosikleti
    Arkadaşlar gelişme var. Olay artık plaka sahteciliğiden , brezilya dizisi kıvamı aldı Bugün kapalı olduğunu bilsemde kocaeli denetleme şubeye gittim. Şansıma 2 trafik polisi buldum danışmada, Ordaki memur arkadaşa tekrar cezayı sorgulattım. Ve kask takmama, yetersiz ehliyet, ruhsatsız gezme cezasını teyit etti.ve ilginç bir şekilde "senin motorun bağlanmış, beyoğlu-taksim vakıf otoparkında yatıyor" dedi. Evet şimdi buyur burdan yak diyelim. Benim motorum kapımda duruyor. Ruhsatım cebimde. 1-)madem plakamı kopyalayan (muhtemelen çalıntı) motor bağlanmış, bana niye 700tl ceza geldi ? 2-) motor bağlanırken şase nosuna bakılmadımı ?

bumbala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Bu zamanlarda oluyor mu bilmiyorum. Artık trafik bilgisayarlı sistemi geçti. Eskiden babamın arabasının plakası mükerrer çıkmıştı. Diğer araç daha yeni model lüks bir araçtı, ama ne hikmetse bizimki değiştirttiler ve plaka masrafını bize geçirdiler. Bu ihtimali de kontrol ettirin derim.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gelişme var. Olay artık plaka sahteciliğiden , brezilya dizisi kıvamı aldı Bugün kapalı olduğunu bilsemde kocaeli denetleme şubeye gittim. Şansıma 2 trafik polisi buldum danışmada, Ordaki memur arkadaşa tekrar cezayı sorgulattım. Ve kask takmama, yetersiz ehliyet, ruhsatsız gezme cezasını teyit etti.ve ilginç bir şekilde "senin motorun bağlanmış, beyoğlu-taksim vakıf otoparkında yatıyor" dedi. Evet şimdi buyur burdan yak diyelim. Benim motorum kapımda duruyor. Ruhsatım cebimde. 1-)madem plakamı kopyalayan (muhtemelen çalıntı) motor bağlanmış, bana niye 700tl ceza geldi ? 2-) motor bağlanırken şase nosuna bakılmadımı ?
    İşin biraz kolaylaşmış. Em azından plakanın kopyalandığına dair delilin var. Yani orada otoparkta yatıyor. Sen olmadan o motoru oradan çıkarıp plakayı söküp atıp başka plaka takması zor. Cezayıda daha kolay iptal ettirebilirsin. Ama bir sürü prosedür seni bekliyor olmalı. Neresinden bakarsan bak sıkıntı büyük.

Motosikleti
    Ya aslında ben yatıp kalkıp şükrediyorum polise. Yakalamasaydı hırsız benim plakamla türlü suç işleyecekti. Polisin demesi ise daha vahim. Eğer hırsız güvenlik kamerasına benim plakamla yakalanırsa ve ben suç saati motosikletimin orda olmadığını deliller ile kanıtlayamazsam, olay çözülene kadar ben içeri girermişim. çok tehlikeli çok dikkatli olmalı.
    Elbet hepimizin plakası çalınabilir. Ama sahininden.com bunu çok daha kolaylaştırıyor.. Aman dikkat diyeyim

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Yolda görüp kopyalamış da olabilir

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    İki motorun var artık.

Bir de böyle düşün )

Şaka bir yana Motorunla Trafik şubeye git. Muhtemelen Motorunu Muayeneye gönderecekler. Daha sonra da diğer motoru kendileri muayeneye sokacak ( inşallah ).

Diğer motorun muhtemelen çalıntı olduğu değilse de kime ait olduğu ortaya çıkacak.

Bundan sonrasını yönetmen bilir.

Nerden baksan 80 bölüm çıkar bu meseleden.

Allah yardımcın olsun inşallah.

Motosikleti
    .
    orada ceviz bahçesini satmaya çalışan bir amca vardı o duruyormu hala??araba ev takası için can atıyordu.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Adam motosiklet çalmış (Hırsızlık) , gitmiş sahte plaka bastırmış (Sahtecilik), 2 kere polis tarafından durdurulmuş ama ne hikmetse salıverilmiş..

Nasıl bir polis teşkilatımız var yahu? Motosikletler dakikalar içinde çalınır oldu, markete sigara almaya girince 5 dakikada yok ediyorlar.. Heryerde bu hırsızlar.. Motosikleti çalınanlar bin pişman, polise gittiklerinde memurların tavrı ve ilgisizliğinden sinir krizi geçiriyorlar.. İyi de maaş alıyorlar bu polisler neden ilgisizler bu kadar? Neden profesyonellikten bu kadar uzaklar? Amerikadaki herhangi bir polis ile bizden herhangi bir polisi rastgele seçip bi odaya atsak ilk 10 saniye içinde amerikalı bizimkini paket edip üstüne mumu diker.. Bence emniyet teşkilatında köklü bir değişikliğe gidilmeli. daha kültürlü ve işini seven memurlar gerekiyor bu ülkeye.

Şu polisler facebookta silahlarının,rozetlerinin,telsizlerinin,kelepçeler inin fotolarını paylaşıp nette her gördüğü dişiyi eklemek dışında başka şeylerde uğraşmalı.. Yine söylüyorum ki memurlarımın %30 luk emniyetin göz bebeği olan kısmını tamamen tenzih ediyorum.
    braveguy bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar son gelişmeleri yazayım. Bugün tüm gün cezayı yazan istanbul gayrettepe b bölge trafik amirliğine ulaşmaya çalıştım. Yaklaşık 10 adet numara buldum aldım. Ve onlarca kez arama rağmen şubeye ulaşamadım. Açmıyorlar. Amirliğini aradım, numara doğru arayın açarlar diyor. Ama tam maalesef telefonla ulaşamadım.
    Burdaki trafik denetleme müdürlüğüne tekrar gittim, cezayı kim kestiyse oraya git diyorlar. Gayrettepe falan ben nasıl gideyim ? Benim suçum ne ? Hacivat iş yapıyo karagöz ceremesini çekiyor,

Neyse yarın sulh cezaya gideceğim, dilekçe yazdırdım, evraklarımıda hazırladım.

700 tl cezam cebimde.
    Kapımdaki motorum ise gayrettepe vakıf otoparkında bağlanmış görünüyor sistemde. Suçum sahibinden.com a plakam açık ilan vermek.
    Ben ise bütün bunları çözmek için mahkemelerde sürünüyorum.
    Hırsızların işi çok kolay hocam. Valla bütün kanunlar yasalar hırsızı koruyor.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bence mahkemeyle boşuna uğraşıyorsun. Yapacakların şunlar;

1) Önce git sana kesilen cezaları kredi kartıyla öde.
    2) Sonra git yeddiemine, al bağlanan motoru.
    3) Artık elinde birbirinin aynısı 2 motosikletin var.
    4) Pert olmuş 3. bir motosiklet bul.
    5) Pert motosikleti sahibinden yok pahasına satın al.
    6) Pert olan motosikletin plakasını sahte plakalı olan motosiklete tak.
    7) Pert plakalı çalıntı motosikleti sat.
    8) Elindeki parayla kredi kartı borcunu öde.

Sonuç olarak elinde olanlar; aklanmış kendi motosikletin, pert olan motordan çıkan parçalar ve bir miktar para.

Motosikleti
    Öyle şey olmaz bence. Sonuçta benim plakamı çalıntı motora takmışlar. tamam ben yeddiemin otoparktan çıkartabilirimde onu, ama Ben başkasının çalınan motorunu alıp nası satayım? Vicdan elvermez hocam buna

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)