Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motordan sanki vazgeçiyorum gibi ne yapayım :/

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Merhaba arkadaşlar ben kendimi bildim bileli hep arabalarla haşır neşirimdir . Sök tak uğraş bayılırım küçüklüğümden beri ve hiç bir zamanda arabadan inmedim . Daha yaşım 24 fakat çok maymun iştahlıyım tabiri caizse . . Geçtiğimiz 2015 senesi ağustos ayından beri yaptığım saçmalıkları kısaca özetlersem bir aracımızı sattım , kendime araba aldım . Aracı bastım jantları taktım , sistemi yükledim 4 5 ay geçmedi hop sıkıldım aracımı sattım babamın aracına heves ettim . Tekrardan ses sistemi dizmeye başladım çift basslar mono amfiler vs amerikadan koltuk ısıtma sistemi getirttim onların montajını yaptım derken tak yine hevesim gitti kendi aracımı sattıktan 4 ay sonra o arabayıda sattım başka araba aldım . Aksilikler oldu aracı düzene getirmek için 5 bine yakın masraf ettim . Herneyse hevesliyim yine derken dedim ulan yaz geliyor bir scooter alayım iş çıkışı aldım babamı gittim baktık hoşuma gitti direk notere gittik araştırmadan aldım yaptık satışı derken beni 2016 mart ayından beri bir motor merakı sarkı arabaya binmiyorum. Arabayı değişip sistemi koyup xenon farlardı coilover vs vs herşey gitti aklımdan . . O günden beri 2 teker merakı yağmurda bile motordan inmez oldum elim kolum oldu çinli motor . Dedim arabada napıyormuşum yllarca ben salak gibi. Dedim japon motor alayım honda alayım sigortacım dedi dur senesi dolsun bekle yoksa yüksek fiyat gelir yine zaten 2 liraya motoru aldık 1000tl sigortası çıktı ayrı mevzu . Her gece sabaha kadar motor bakıyorum cbf 150 mi alsam 200ns pulsar mı alsam galerileri dolaşıp bakıyorum . Kız arakadşımda benle birlikte bakıyor oda çok sevdi çok heves etti benden fazla . Fakat gel gelelim olayın özeti yağmurda o kadar giyin felan tehlikeyi bir yana bırakıyorum ıslanması olsun üşümesi olsun . Akşam bıraktım garaja motoru arabaya bindim bir düşündüm dedim yahu ben ne yapıyorum neyin sevdası bu ? Bir durul kendine gel , motor şehir içi pratik ulaşım aracı neden hayatımın tümü yaptım ben arabalarla iyiydim dedim . Şimdi motoru değişmek yerine benim getz'in bagajı iptal edip çift bass mono amfi , stereo amfi , 2 takım kapılara mid , 16 incc jant lastik takımı , coilover sistem , mercekli xenon farlar vs vs bunları yaptırayım paşa paşa dolaşayım eski halimde olduğum gibi dedim . Ve bu düşünceyle motora olan sevgim azaldı gibi , motoru değişmeyi düşünürken bir anda tamamen yine aracıma dönüyor gibi oldum bir fikir verin vallahi napıcağımı şaşırdım :/ Geçen haftada istanbuldan bursaya gidip amcamın kursuna yazıldım motor ehliyeti için onu aradan çıkarayım dedim gerçi bi masrafım yok devlet vergileri vs onları ödiycem sadece ama sizce ne yapayım motorumu değiştireyim :/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ∞ cc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2012 siyah
    Hislerini yanlış anlamışsın,cc yükseltme zamanın gelmiş

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Haydaaa Ben aracın soft yazılımını hard yazılıma çevirip dumanlı torku 235 civarından dahada tavanalra taşımayı düşünüyodum burasını düşünmedim hiç

Kararsız, sen misin?

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Kışın motor kullanmak zorunda kalmıştım.Sonraki gün arabaya bindim.Lan dedim ne motoruymuş ya araba gibisi var mı? Deli miyim?Dedim.Evvelsi gün yine baktım motor tepesindeyim.
    burakcvck bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Bu nasıl kafa arkadaş. Bu nasıl troll böyle. Bu forumun amacı arabayı tercih eden insanları motorcu yapmak mı? Yani motosiklete binmek yerine arabaya ses sistemi uygulamayı düşünüyorsan buradaki insanlar ne desin sana? Git istediğine bin.
    Mengu16 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba Emre;

Artvinde " Yamaç Paraşütü " yapılmakta...

Yamaçtan atladıktan sonra;

İlk olarak aklına gelen şey en çok yapmak istediğin şeydir...

Buna yönelik olarak " Kararsızlığın " ortadan kalkacaktır.

Saygılarımla...
    Osm@n bunu beğendi.

bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    bende motordan vazgeçmiştim araba aldım geçen sene motorumu satıp anca 8 ay dayanabildim araca şimdi aracımı sattım motor alıcam 125 lik bile olur şuan hani derlerya yoklukta gider işte şuan tam o kıvamdayım

Motor sürmek farklı bir hisdir,ama vazgeçilmez değildir.Demekki motosikletden hevesinizi almışsınız,siz otomobile devam edin. Önümüz kış soğuk bastırıyor,kışda motosiklet sürmek gerçekden sabır ve dayanıklılık gerektiriyor.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Niye ikisinden birini seçmek gibi bir zorunluluk hissediyorsun ki ? İkisi de olsun canın hangisini istiyorsa ona bin.

∞ cc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2012 siyah
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Emre;

Artvinde " Yamaç Paraşütü " yapılmakta...

Yamaçtan atladıktan sonra;

İlk olarak aklına gelen şey en çok yapmak istediğin şeydir...

Buna yönelik olarak " Kararsızlığın " ortadan kalkacaktır.

Saygılarımla...
    :D tavsiye güzel

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Bncede en güzeli ikiside olmalı

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazıyı okurken midem bulandı. Allah ailenize ve çevrenize yardımcı olsun.
    Keoma bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Bana biraz heves tamamen kaybolmamış gibi geldi. Bir de sen herşeyden cabuk sıkılan birine benziyorsun. belki mevsimden belki CC boyu yetmediğin eski hobine yönelmiş olabilirsin. Bence iki xenon, iyi bir ses sistemi taktıktan sonra yine hevesin gidecek.

Tavsiyem; getz'e bu kadar masraf yapmadan önce bu materyallerin parasının birisiyle ucuz bir motor al hem araban hem motorun olsun. Sonra ikisini de kafana göre modifiye et hangisi keyfine gelirse onu kullan 😊

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Yağmur çamur ruzgar bu kadar canını sıkıyorsa ben gibi vitesli motora bulaşma 200 250cc scooter bakın garajında sev okşa yağmur çamuru ruzgarı en aza indir ve keyfin hangisini isterse onu kulan büyük şehirde arac çekilicek dert deyil
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Vazgeç gönül , vazgeç sesini duyan yok
    Bir yağmurun içinde ateş böceği misali
    Bir yanıp bir söndün

Vazgeç gönül , vazgeç seni anlayan yok
    Bir yağmurun içinde ateş böceği misali
    Bir yanıp bir söndün

Motosikleti
    CG125 ES
    Icinde gercek motosiklet tutkusu olsaydi zaten yagmur camur soguk yaz kış düşünmezdin gercekten motosiklete bagimli olan bir insan bir yere gitmek icin motosiklete binmez, motosiklete binmek icin bir yere gider. Istedigi kadar yagmur camur kar soguk olsun hepsinin bir cozumu var bence sen arabadan devam et.

Zaten aracına yapmak istediklerinle coili, mercek xenonu ses sistemi derken ciddi bir para harcayacaksın. Bunları yapmak yerine al bir motor hem motorun hemde araban olsun.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    tek çocuk musun, ailenin en küçüğü müsün?

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Sevdiğin bir iş bul ve ona odaklan bence. Para saçmak yerine para kazanma amaçlı olsun.
    Arkadaş aslında psikolojik bir bunalım geçiriyor. Kimlik karmaşası yaşıyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)