Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor Sigortalarında Şeffaf Dönem

Motovento
    REKLAM ALANI
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim sigorta 316 TL çıktı . Makul geldi bana . Yapan arkadaşımda Motorcu olduğu için, sanırım elinden geleni yaptı .Reklam olsun Sompo Japan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birşey soracağım şimdi benim axa sigortada ben önümüzdei sene ziraata filan geçsem 1 yıl kazasızlıktan düşenmesi gereken fiyat ziraatta da düşşer mi? Yoksa sadece axa mı düşrür?
    Firma değiştirsen de hasarsızlık indirim hakkın kaybolmaz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim sigorta 316 TL çıktı . Makul geldi bana . Yapan arkadaşımda Motorcu olduğu için, sanırım elinden geleni yaptı .Reklam olsun Sompo Japan
    iyi fiyat vermiş sompo japan 1771 tl verdi bana

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Nedensellik, genel olarak nedensellik ilkesi olarak bilinen; olay ve olguların birbirine belirli bir şekilde bağlı olması, her sonucun bir nedeni olması ya da her sonucun bir nedene bağlanarak açıklanabilir olması ya da belli nedenlerin belirli sonuçları yaratacağı, aynı nedenlerin aynı koşullarda aynı sonuçları vereceği iddiasını içeren felsefe terimi.

günlük olarak yöneticilerin "tamam anladık, beliniz ağrıdı, çaresine bakarız" söylemlerinden medet umuyorsanız aynen devam ediniz.

zorunlu trafik sigortasının trafiğe çıkan araçlar için yapılması zorunludur.
    ve fakat bedeli konusunda serbest piyasa kuralları işler (neoliberal politikalar çerçevesinde).

2000 lerdeki krizde bankalar ile sigorta şirketleri de temizlenerek yabancı sermayeye açılmıştı.
    devletin aldığı pay da epey yüksek.
    daha önce diğer konularda bunları konuştuk.

sonuç : daha tahtaya yazı yazmasını bilmeyen yöneticilerden teşkil devlet algoritmasından sizden daha az para alacağını beklemeyiniz.

göstermelik ufak indirimler ile konu uzatılır ve her dem gündemde tutulmaya çalışılır.

yağlı payından kimse vazgeçmez.
    Shrieker bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muhtemelen benim yaş indirimi ,hasarsızlık gibi nedenler etkilemiştir.

Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi fiyat vermiş sompo japan 1771 tl verdi bana
    güzel bakan , güzel görür.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen benim yaş indirimi ,hasarsızlık gibi nedenler etkilemiştir.
    doğrudur yaş 27 benim abi hasar yok 2008 den beri trafikteyim en ucuz ışık verdi 474 tl

30yaş 7.seviye indirim 0 araca axa dan daha 2 hafta kadar önce 320tl ödedim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    sigorta yaptırmıyorum. yumurta taşır gibi motosiklet sürer iseniz kaza falan olmaz ama tabi büyük konuşmamak lazım.

borcu olupta icralık olan insanın eşyasına devlet satılamaz ibaresi koyuyor ve kişi borcunu ödeyene dek eşyasını satamıyor!! ben annemin adına aldım motosikletimi ve annem 800 lira elektrik borcundan dolayı icralık oldu ve motoru satamıyorum şu an. 800 liradan fazla ama durum baya karmaşık ve işin içinde başka insanlarda var ama bunlar ayrı konu bu yüzden bu meseleyi öne sürmeyelim.

şimdi eşyamı satsam borç ödeyeceğim belki ama devlet sattırmıyor ve belli bir süre sonra açık arttırma ile değerinin yarısının altında fiyata satıyor sana sormadan. işte bu şerefsizlik ama gelip bunu kanun yapmış lanet olası insanlar, onun bunun çocukları. hayatımızın içine etmeyi çok iyi başarıyor baş belaları.

Sigorta şirketleri indirim uygulamazsa,devlet müdehale edecekmiş haberlerde duydum.Haftada 2 kere sigorta haberleri geçiyor,bu işi çözecekler umarım.

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30yaş 7.seviye indirim 0 araca axa dan daha 2 hafta kadar önce 320tl ödedim.
    Şehirden yırtıyorsun İstanbul 1100 TL ödedim 32 yaş, kazasız...

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    evet konuyu açalı bi kaç gün olmuş. bugün haberlerde %22 indirim geldiği söylendi bakalım ilerleyen günlerde daha da inecek mi

Google play'de SBmobil diye bir uygulama va.Bütün sigorta şirketleri fiyat vermesede ,bazı şirketlerin asgari,ortalama,azami fiyatları gözükmekte.Program kişiye özel göstermiyor. Bazı şirketlerin azami fiyatları 1000 küsür tl civarıyken bazıları 500,600 --ortalama 300,400 eğer değerler doğru ve günübirlik değişkenlik göstermiyor ise tabi.Program geliştirilir bütün şirketler dahil edilirse, bizde takibimizi yapıp uygun bir sigorta bulabiriz ve ayrıca kişiye özel sorgulayabilirsek bizim açımızdan daha iyi olur.

Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google play'de SBmobil diye bir uygulama va.Bütün sigorta şirketleri fiyat vermesede ,bazı şirketlerin asgari,ortalama,azami fiyatları gözükmekte.Program kişiye özel göstermiyor. Bazı şirketlerin azami fiyatları 1000 küsür tl civarıyken bazıları 500,600 --ortalama 300,400 eğer değerler doğru ve günübirlik değişkenlik göstermiyor ise tabi.Program geliştirilir bütün şirketler dahil edilirse, bizde takibimizi yapıp uygun bir sigorta bulabiriz ve ayrıca kişiye özel sorgulayabilirsek bizim açımızdan daha iyi olur.

Hocam orta gözüken sadece hikaye :D

Doğa sigortanın azami 600 lerde birşey gözüküyordu , arayalım bakalım dedik 3.800 lira teklif çıkardı

Alıntı mertkakici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam orta gözüken sadece hikaye :D

Doğa sigortanın azami 600 lerde birşey gözüküyordu , arayalım bakalım dedik 3.800 lira teklif çıkardı
    Euroko ve ışık sigortada azami 450 lerde gözüküyor.

Bu arada sorgulamayı 2010 modele göre yaptım.2011 model araca göre arama yaptığımda daha farklı sonuçlar çıkıyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler