Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ANTALYA'DA KULLANMAK ÜZERE 4 MEVSİM MONT TAVSİYESİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Beyler antalya'da sık sık işim icabı side-belek ve kemer gibi yerlere motorumla gidiyorum. Buna uygun bir mont arıyorum nispeten uygun fiyata. Gördüğüm kadarıyla prohel colombia tavsiye eden çok. Bu montu alıp bir de yazlık almak gerekir. Öyle mi yapsam yoksa ixon'un yazlık montu var 190'a bıraktılar, onu alıp içine de polar giysem kışın da işimi görür mü? İşe sabah erken gidip genelde akşam dönüyorum. Yani öğle sıcağı çok görmüyorum. Buna göre tavsiyede bulunursanız sevinirim. Not : motorum bajaj discover 150f yani çıplak
    Bu arada ixon sordum 450 tl dediler kışlığına. Prohel'de galiba honda ataberk'te satılıyormuş (fiyatı 300 civarı internette, orada sormadım daha). Canlı bakabileceğim başka marka ve model varsa Antalya'da önerilere açığım.
    Konuyu buraya tekrar açtım çünkü öbür tarafta gören eden yok herhalde, hiç bir şey yazılmamış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    4 mevsim alırım içliğini çıkarır giyerim diye düşünme pişersin yazın fileli mont olmalı mutlaka

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Bende richa var ama yazın bi kere giymedim daha, kışın gayet sıcak tutuyordu

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum Antalya da kış için ayrı mont almana gerek yok, ya da ben hiç ihtiyaç duymadım, rüzgarı kesmesi yeterli, yanında bir de ucuz yağmurluk bulundurdun mu tamamdır.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Tavsiyede bulunan arkadaşlar, yukarıda yazdıklarımı gözden kaçırdınız sanırım. Ben 4 mevsimlik mont ile yazı da çıkarırım demedim zaten. Ya yazlık ixon alıp içine polar giyeyim diyorum ama yeterli olur mu bilmiyorum çünkü sabah ayazı soğuk olabiliyor. Yada 4 mevsim ve buna ilave yine yazlık alıcam. Yazlık olan ixon'un astarını çıkarınca file oluyor yani yazın işimi görür ve koruma da sağlar. Lakin kışa içine bir polar giymek suretiyle yada onun üstüne başka bir mont giymek suretiyle yeterli olur mu onu bilemiyorum çünkü sabah düşük ısı ve buna ilave rüzgara bağlı ilave sıcaklık kaybı soru işareti kafamda. Dediğim gibi genelde sabah erken ve akşam üstü işe gidip gelmeye kullanıyorum motoru. Bu sabah mesela polar artı ince bir mont ancak yetti ki daha gündüzleri sıcak ama sabah erken 18-20 derece civarı. Daha bunun 1-3 ay sonrası var.
    Not:80-100 km hızda seyrederken şehir içine göre çok fark ediyor sıcaklık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

Az önce honda ataberk'de prohel colombia, protex ve botari modellerine baktım ve colombia'yı eledim çünkü kısa ve çok rahat değildi. Diğer iki model daha mantıklı kış için. Yarın yada öbür gün tekrar şu ixon'un yazlık modeline bir bakıcam içine bir şeyler giymek suretiyle kışın da girebilirmiyim diye. Sonrasında nihai kararımı vericem sanırım. Bu arada lt kasklar nasıl?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)